22004925 021

عوارض ازدواج با زن مطلقه و مشکلات ناشی از آن

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(20 رای)
عوارض ازدواج با زن مطلقه و مشکلات ناشی از آن

مزایا یا معایب ازدواج با زن مطلقه چیست؟ بدترین عوارض ازدواج با زن مطلقه چه مواردی را شامل می شود؟ سوالات متداول شما از ما که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. پیش از آن باید بدانیم، هر فردی که قبلاً یک بار ازدواج کرده باشد و یا امروز مطلقه باشد میتواند مجدداً ازدواج کند حتی ازدواجی بهتر از قبل. او می تواند در ازدواج بعدی خود، موفق و شاد باشد و اینبار انتخاب درستی کند. اما نکته مهم در ازدواج با زن مطلقه، آگاهی و شناخت کافی از فرد مقابل است، تا مجدداً به چالشی مثل ازدواج قبلی دچار نشود.

یک زن مطلقه پیش از آن یک بار آسیب ازدواج اشتباه را تجربه کرده است. پس لازم است بدانیم علت جدای فرد چه بوده است، اینجاست که مشاوره پیش از ازدواج به ما کمک فراوانی می کند. آیا زنی که از زندگی اشتباه بیرون آمده سالم تر است یا زنی که برچسب مطلقه ندارد ولی در زندگی مشکل دار خود مانده است.

اما نکته مهم در مزایا و معایب ازدواج با زن مطلقه این است که این افراد در بسیاری از موارد میتوانند روانی سالم تر از افرادی داشته باشند که در ازدواجی اشتباه می مانند. عوارض ازدواج با زن مطلقه شاید در بسیاری از جاها تنها نگاه فرهنگی داشته باشد. بنابراین یک زن مطلقه صرفاً در یک انتخاب اشتباه قرار گرفته و میتواند پس از آن با آگاهی، بینش و اشراف بیشتر بر خود و انتخاب خود مانند هر فرد دیگری ازدواج مناسبی داشته باشد. اما با توجه به ابعاد گسترده موضوع و شناخت بیشتر مشاوره پیش از ازدواج الزامی می باشد.

مزایا و معایب ازدواج با زن مطلقه

هر زن مطلقه ایی قطعاً برای ازداج بعدی خود دچار محدودیت هایی میشود که پیش از آن نداشته است.

ازدواج با زن مطلقه

قطعاً خانواده هایی وجود دارند که مایل نیستند فرزندانشان با یک زن مطلقه ازدواج کند. یا افرادی هستند که ازدواج مجدد را برای افراد مطلقه صحیح نمیدانند. مردم بر این باور هستند که این افراد مجدداً انتخاب اشتباهی خواهند داشت. همچنین خود را در معرض آسیب جدیدی قرار خواهند داد. این محدودیت ها باعث میشود زن مطلقه نتوانند با هر فردی که مایل به ازدواج با او است اقدام به ایجاد رابطه و ازدواج کند.

فرهنگ جوامع در عوارض ازدواج با زن مطلقه

قطعاً باید به این باور رسیده باشیم که هر اتفاقی در هر جامعه ایی بنا به فرهنگ آن جامعه واکنشی نسبی را به وجود می آورد. به طور مثال در قبایلی در آفریقا طلاق به مثابه مرگ است. فردی که خواستار طلاق باشد بهتر است پیش از آن خود را از بین ببرد. یا در جوامعی مانند اروپا و آمریکا زن مطلقه جشن طلاق خود را میگیرد. حتی اعلام میکند پس از این آزاد و رها خواهد بود و همچنین واکنش مردم جامعه به همان میزان به زن مطلقه متفاوت خواهد بود.

از آنجایی که مردم کشور ما در گذار تغییر و تحول فرهنگی قرار دارند واکنش به اتفاق هایی مانند طلاق متاسفانه امروزه بسیار متفاوت تر از حتی ۵ سال پیش شده است. متاسفانه واکنش ها بسیار ساده تر و عادی تر از هر زمان دیگری نسبت به کلیت طلاق شده است. پیش از این ممکن بود رفتار مردم جامعه با زن مطلقه و یا مرد مطلقه مانند بیمار باشد که نتوانسته به هر دلیلی زندگی خود را سامان بدهد. اما امروزه رفتارها، واکنش ها و بینش به افراد مطلقه بسیار آرام تر و متفاوت تر شده است.

زنان مطلقه چگونه میتوانند در ازدواج مجدد خود بهتر عمل کنند

ازدواج مجدد برای زنان مطلقه شاید بسیار سخت تر و دشوار تر از هر فردی که در ازدواج اول خود قرار گرفته است باشد. زیرا فرد مطلقه به هیچ عنوان مایل به تجربه شکست مجدد خود نمیباشد. همچنین تمام توان خود را حفظ میکند تا انتخاب بهتر و خوشایند تری داشته باشد. اما نکته مهم در ازدواج مجدد زن مطلقه فقط انتخاب او نیست بلکه لازم است این گروه از افراد به بازبینی، رفتار خود و آنچه در گذشته انجام داده اند بپردازند تا مجدداً به چالش جدیدی برخورد نکنند.

زنان مطلقه باید چه مواردی را بدانند؟

  1. زنان باید بدانند که هر ازدواجی منوط به یک رابطه دو نفره است.
  2. هر طلاقی نیز یک دلیل دو طرفه از هر دو سمت داشته است.
  3. گاهی انتخاب های ما به دلیل اجبار بوده و شرایط در دستان ما نبوده است.
  4. زندگی سختی های دارد که باید آن شرایط را بپذیریم و بدانیم که قادر به تغییر آن هستیم.
  5. در انتخاب بعدی با دقت و تمرکز بیشتری حرکت کنیم.
/// شماره های تماس ///

انتخاب اشتباه و خود تخریبی برای زنان مطلقه

شاید این جمله را بارها و بارها از زنان مطلقه به عنوان انتخاب اشتباه شنیده باشد اما مهم این است که چرا فردی در انتخاب خود اشتباه میکند. همچنین بازبینی مجدد فرد مطلقه به انتخاب اشتباه خود و میل او به انتخاب های اشتباه مجدد است.

از آنجایی که پیش از این در مورد رابطه دو نفره و انتخاب های اشتباه و اینکه هر اشتباهی قطعاً دو طرفه است صحبت کرده ایم. بهتر است بدانیم شاید روان ما به صورت ناخودآگاه به انتخاب های اشتباه و همچنین رفتار های اشتباه مایل باشد. مثلاً واضح است ازداوج با فرد معتاد، خسیس، شکاک و یا طلاق دلیل طلاق خود را انتخاب اشتباه بداند.

نقش تله های زندگی یا همان طرحواره ها در ازدواج چیست؟

بدون شک باورهایی که در سنین کودکی در ذهن ما از لحاظ رفتاری، هیجانی و شناختی اتفاق می افتد و ما قادر به درک آنها نیسیم می تواند انتخاب های بعدی ما را رقم بزند و در بسیار از موارد میبینم آن فرد چقدر به ویژگیهای پدرمان نزدیک است. در اینجا می توان گفت ما دچار تله زندگی یا طرحواره خود شدیم و انتخاب ما بر اساس طرحواره های ناسالم خودمان شکل می گیرد نه انتخاب درست خودمان. پس پیش از این موارد که عوارض ازدواج با زن مطلقه و یا مزایا و معایب ازدواج با زن مطلقه را بدانیم باید خودمان را بهتر بشناسیم.

پیدا کردن دلایل علمی برای اشتباه نکردن مجدد در ازدواج

مسئله اصلی از بیان چنین توضیحاتی بررسی خودمان به عنوان فردی است که ازدواج مناسبی نداشته پیدا کردن دلایل روانی خودمان برای انتخاب اشتباهمان است. در بسیاری از موارد و با گذراندن دوره های مشاوره ای در زنان مطلقه و یا هر فردی که به وضوح انتخاب های اشتباه دارد. یا خود را درگیر اشتباهاتی یک شکل میکند، خود تخریبی مهمترین عامل در روان آنها است. زنی که در کودکی نتوانسته رابطه عاطفی مناسبی با پدر خود برقرار کند و یا در بزرگسالی صدمات جدی دیده باشد. قطعاً در روان خود مایل به تخریب خود است و این رفتار ناخودآگاه نیاز به بازبینی و بهبود از سمت یک روانشناس با مهارت دارد.

قبول مسئولیت خود به عنوان زن مطلقه

اگر زن مطلقه ایی مسئولیت رفتار و اشتباهات خود را در گذشته بپذیرد و نسبت به آن نیز آگاهی کامل داشته باشد میتواند پس از آن با خود و چالش ها و مشکلات خود مواجه بهتری داشته باشد. زنان مطلقه لازم است بدانند خوشبخت بودن برای آنها مانند هر فرد دیگری قطعاً از ذهن و روان خودشان آغاز میشود. همچنین اگر مایل به داشتن جفتی مناسب هستند باید خودشان را مناسب بدانند، مفهوم کلی و واقعی از این حرف شناخت، آگاهی و بینش از خود و ایجاد سازگاری و تغییر در خود و به وجود آوردن دستاورد های جدید است.

محدودیت های ازدواج زن مطلقه

از گشتن به دنبال مقصر دست برداریم

شاید اولین جوابی که هر زن مطلقه ایی در سوال مقصر چه کسی بود میدهد این باشد که یا انتخاب اشتباهی داشته ام.یا طرف مقابل من رفتارهای اشتباه زیادی داشته باشد.

اما اگر به همان میزان که به دنبال مقصر میگردیم به دنبال خودمان و ایرادات و رفع ایرادات خودمان به عنوان یک فرد مطلقه باشیم قطعاً میتوانیم شرایط بهتری را بعد از این برای خودمان ایجاد کنیم.

در هیچ بحث دو نفره ایی هیچ فردی وجود ندارد که تمام تقصیرات را به عهده بگیرد و یا اگر به عهده گرفته باشد به دنبال تصحیح رفتار خود باشد. قطعاً چنین رفتاری نیازمند شناخت قوی و انگیزه والایی برای خود شناسی و رشد دارد که اگر چنین فردی وجود داشته باشد قطعاً ازدواج اشتباهی نخواهد داشت و یا مطلقه نخواهد شد.

نکته آخر

بنابراین بهتر است مقصر اصلی درون خودمان را پیدا کنیم و بدانیم در چه شرایطی و با چه ویژگی هایی به چالش بر میخوریم. چه چیزی میخواهیم و آیا خواسته هایمان مطابق داشته هایمان میباشد و یا خیر. همچنین در چه شرایطی میتوانیم فرد بهتر با رفتارهای بالغانه و به دور از اشتباهات قبلی و یا اشتباهات جدید باشیم.

نظرات کاربران:
زهرا
پاسخ به این نظر
09:40 - 24 شهریور 98

سلام میشه بگید برای مشاوره پیش از ازدواج چطور باید اقدام کنیم؟

0 0
افزودن نظر:
captcha