22006198 021

عوارض ازدواج با زن مطلقه و مشکلات ناشی از آن

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(25 رای)
عوارض ازدواج با زن مطلقه و مشکلات ناشی از آن

مزایا یا معایب ازدواج با زن مطلقه چیست؟ بدترین عوارض ازدواج با زن مطلقه چه مواردی را شامل می شود؟ سوالات متداول شما از ما که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. پیش از آن باید بدانیم، هر فردی که قبلاً یک بار ازدواج کرده باشد و یا امروز مطلقه باشد می تواند مجدداً ازدواج کند حتی ازدواجی بهتر از قبل. او می تواند در ازدواج بعدی خود، موفق و شاد باشد و اینبار انتخاب درستی کند. اما نکته مهم در ازدواج با زن مطلقه، آگاهی و شناخت کافی از فرد مقابل است، تا مجدداً به چالشی مثل ازدواج قبلی دچار نشود.

یک زن مطلقه پیش از آن یک بار آسیب ازدواج اشتباه را تجربه کرده است. پس لازم است بدانیم علت جدایی فرد چه بوده است، اینجاست که مشاوره پیش از ازدواج به ما کمک فراوانی می کند. آیا زنی که از زندگی اشتباه بیرون آمده سالم تر است یا زنی که برچسب مطلقه ندارد ولی در زندگی مشکل دار خود مانده است.

اما نکته مهم در مزایا و معایب ازدواج با زن مطلقه این است که این افراد در بسیاری از موارد می توانند روانی سالم تر از افرادی داشته باشند که در ازدواجی اشتباه می مانند. عوارض ازدواج با زن مطلقه شاید در بسیاری از جاها تنها نگاه فرهنگی داشته باشد. بنابراین یک زن مطلقه صرفاً در یک انتخاب اشتباه قرار گرفته و میتواند پس از آن با آگاهی، بینش و اشراف بیشتر بر خود و انتخاب خود مانند هر فرد دیگری ازدواج مناسبی داشته باشد. اما با توجه به ابعاد گسترده موضوع و شناخت بیشتر مشاوره پیش از ازدواج الزامی می باشد.

مزایا و معایب ازدواج با زن مطلقه

هر زن مطلقه ای قطعاً برای ازداج بعدی خود دچار محدودیت هایی می شود که پیش از آن نداشته است.

ازدواج با زن مطلقه

قطعاً خانواده هایی وجود دارند که مایل نیستند فرزندانشان با یک زن مطلقه ازدواج کند. یا افرادی هستند که ازدواج مجدد را برای افراد مطلقه صحیح نمی دانند. مردم بر این باور هستند که این افراد مجدداً انتخاب اشتباهی خواهند داشت و همچنین خود را در معرض آسیب جدیدی قرار خواهند داد. این محدودیت ها باعث میشود زن مطلقه نتواند با هر فردی که مایل به ازدواج با او است اقدام به ایجاد رابطه و ازدواج کند.

فرهنگ جوامع در عوارض ازدواج با زن مطلقه

قطعاً باید به این باور رسیده باشیم که هر اتفاقی در هر جامعه ای بنا به فرهنگ آن جامعه واکنشی نسبی را به وجود می آورد. به طور مثال در قبایلی در آفریقا طلاق به مثابه مرگ است. فردی که خواستار طلاق باشد بهتر است پیش از آن خود را از بین ببرد. یا در جوامعی مانند اروپا و آمریکا زن مطلقه جشن طلاق خود را می گیرد. حتی اعلام می کند پس از این آزاد و رها خواهد بود و همچنین واکنش مردم جامعه به همان میزان به زن مطلقه متفاوت خواهد بود.

از آنجایی که مردم کشور ما در گذار تغییر و تحول فرهنگی قرار دارند واکنش به اتفاق هایی مانند طلاق امروزه بسیار متفاوت تر از حتی ۵ سال پیش شده است. واکنش ها بسیار ساده تر و عادی تر از هر زمان دیگری نسبت به کلیت طلاق شده است. پیش از این ممکن بود رفتار مردم جامعه با زن مطلقه و یا مرد مطلقه مانند بیمار باشد که نتوانسته به هر دلیلی زندگی خود را سامان بدهد. اما امروزه رفتارها، واکنش ها و بینش به افراد مطلقه بسیار آرام تر و متفاوت تر شده است.

آیا ازدواج با زن مطلقه واقعا اشتباه است؟

باورهایی که مطلقا ازدواج با زنان مطلقه را اشتباه می دانند، کاملا اشتباه هستند. زنان مطلقه درست به اندازه بقیه حق زندگی و ازدواج مجدد دارند و فرهنگی که می گوید نباید ازدواج کنند یا باید با کسانی ازدواج کنند که آن ها هم تجربه طلاق داشته باشند، غلط است. مهم ترین مسئله در ازدواج گذشته فرد نیست بلکه معیارها و ارزش هایی است که با آن ها به زندگی خود ادامه می دهد و زمانی که این معیارها و ارزش ها در دو نفر شبیه به هم باشند می توانند به ازدواج با یکدیگر فکر کنند. بهترین و مطمئن ترین راه برای ازدواج با فرد موردنظر این است که همراه با هم به جلسات مشاوره پیش از ازدواج بروید و سعی در شناخت کامل از یکدیگر داشته باشید.

زنان مطلقه چگونه می توانند در ازدواج مجدد خود بهتر عمل کنند

ازدواج مجدد برای زنان مطلقه شاید بسیار سخت تر و دشوار تر از هر فردی که در ازدواج اول خود قرار گرفته است باشد. زیرا فرد مطلقه به هیچ عنوان مایل به تجربه شکست مجدد خود نمی باشد. همچنین تمام توان خود را حفظ می کند تا انتخاب بهتر و خوشایندتری داشته باشد. اما نکته مهم در ازدواج مجدد زن مطلقه فقط انتخاب او نیست بلکه لازم است این گروه از افراد به بازبینی، رفتار خود و آنچه در گذشته انجام داده اند بپردازند تا مجدداً به چالش جدیدی برخورد نکنند.

زنان مطلقه باید چه مواردی را بدانند؟

  1. زنان باید بدانند که هر ازدواجی منوط به یک رابطه دو نفره است.
  2. هر طلاقی نیز یک دلیل دو طرفه از هر دو سمت داشته است.
  3. گاهی انتخاب های ما به دلیل اجبار بوده و شرایط در دستان ما نبوده است.
  4. زندگی سختی های دارد که باید آن شرایط را بپذیریم و بدانیم که قادر به تغییر آن هستیم.
  5. در انتخاب بعدی با دقت و تمرکز بیشتری حرکت کنیم.

انتخاب اشتباه و خود تخریبی برای زنان مطلقه

شاید این جمله را بارها و بارها از زنان مطلقه به عنوان انتخاب اشتباه شنیده باشد اما مهم این است که چرا فردی در انتخاب خود اشتباه می کند. همچنین بازبینی مجدد فرد مطلقه به انتخاب اشتباه خود و میل او به انتخاب های اشتباه مجدد است.

از آنجایی که پیش از این در مورد رابطه دو نفره و انتخاب های اشتباه و اینکه هر اشتباهی قطعاً دو طرفه است صحبت کرده ایم. بهتر است بدانیم شاید روان ما به صورت ناخودآگاه به انتخاب های اشتباه و همچنین رفتار های اشتباه مایل باشد. مثلاً واضح است ازداوج با فرد معتاد، خسیس، شکاک و یا طلاق دلیل طلاق خود را انتخاب اشتباه بداند.

نقش تله های زندگی یا همان طرحواره ها در ازدواج چیست؟

بدون شک باورهایی که در سنین کودکی در ذهن ما از لحاظ رفتاری، هیجانی و شناختی اتفاق می افتد و ما قادر به درک آن ها نیسیم می تواند انتخاب های بعدی ما را رقم بزند و در بسیار از موارد می بینم آن فرد چقدر به ویژگی های پدرمان نزدیک است. در اینجا می توان گفت ما دچار تله زندگی یا طرحواره خود شدیم و انتخاب ما بر اساس طرحواره های ناسالم خودمان شکل می گیرد نه انتخاب درست خودمان. پس پیش از این موارد که عوارض ازدواج با زن مطلقه و یا مزایا و معایب ازدواج با زن مطلقه را بدانیم باید خودمان را بهتر بشناسیم.

پیدا کردن دلایل علمی برای اشتباه نکردن مجدد در ازدواج

مسئله اصلی از بیان چنین توضیحاتی بررسی خودمان به عنوان فردی است که ازدواج مناسبی نداشته پیدا کردن دلایل روانی خودمان برای انتخاب اشتباهمان است. در بسیاری از موارد و با گذراندن دوره های مشاوره ای در زنان مطلقه و یا هر فردی که به وضوح انتخاب های اشتباه دارد. یا خود را درگیر اشتباهاتی یک شکل می کند، خود تخریبی مهم ترین عامل در روان آن ها است. زنی که در کودکی نتوانسته رابطه عاطفی مناسبی با پدر خود برقرار کند و یا در بزرگسالی صدمات جدی دیده باشد. قطعاً در روان خود مایل به تخریب خود است و این رفتار ناخودآگاه نیاز به بازبینی و بهبود از سمت یک روانشناس با مهارت دارد.

قبول مسئولیت خود به عنوان زن مطلقه

اگر زن مطلقه ای مسئولیت رفتار و اشتباهات خود را در گذشته بپذیرد و نسبت به آن نیز آگاهی کامل داشته باشد می تواند پس از آن با خود و چالش ها و مشکلات خود مواجه بهتری داشته باشد. زنان مطلقه لازم است بدانند خوشبخت بودن برای آن ها مانند هر فرد دیگری قطعاً از ذهن و روان خودشان آغاز می شود. همچنین اگر مایل به داشتن جفتی مناسب هستند باید خودشان را مناسب بدانند، مفهوم کلی و واقعی از این حرف شناخت، آگاهی و بینش از خود و ایجاد سازگاری و تغییر در خود و به وجود آوردن دستاورد های جدید است.

محدودیت های ازدواج زن مطلقه

از گشتن به دنبال مقصر دست برداریم

شاید اولین جوابی که هر زن مطلقه ایی در سوال مقصر چه کسی بود می دهد این باشد که یا انتخاب اشتباهی داشته ام یا طرف مقابل من رفتارهای اشتباه زیادی داشته باشد.

اما اگر به همان میزان که به دنبال مقصر می گردیم به دنبال خودمان و ایرادات و رفع ایرادات خودمان به عنوان یک فرد مطلقه باشیم قطعاً می توانیم شرایط بهتری را بعد از این برای خودمان ایجاد کنیم.

در هیچ بحث دو نفره ای هیچ فردی وجود ندارد که تمام تقصیرات را به عهده بگیرد و یا اگر به عهده گرفته باشد به دنبال تصحیح رفتار خود باشد. قطعاً چنین رفتاری نیازمند شناخت قوی و انگیزه والایی برای خود شناسی و رشد دارد که اگر چنین فردی وجود داشته باشد قطعاً ازدواج اشتباهی نخواهد داشت و یا مطلقه نخواهد شد.

نکته آخر

بنابراین بهتر است مقصر اصلی درون خودمان را پیدا کنیم و بدانیم در چه شرایطی و با چه ویژگی هایی به چالش برمیخوریم. چه چیزی می خواهیم و آیا خواسته هایمان مطابق داشته هایمان می باشد و یا خیر. همچنین در چه شرایطی می توانیم فرد بهتر با رفتارهای بالغانه و به دور از اشتباهات قبلی و یا اشتباهات جدید باشیم.

نظرات کاربران:
گلناز
پاسخ به این نظر
1402/10/20

زن مطلقه عوارض داره ولی مردی که جدا شده یا چند بار ازدواج کرده چی ؟؟؟ راجع به اونها چرا چیزی نمیگید حالا خوبه تو این دوره زمونه همه پسرا دنبال زن ملقه ان زنی که همه چی داره خونه ماشین فلان و همه جوره هم ساپورتشون میکنه حالا اصن چند سالم بزرگتر باشه مهم نیست براشون

0 0
کیاراد
پاسخ به این نظر
1402/8/16

باسلام من۴۰سال دارم زنم ۱۸ ماهه بخاطر بیماری سخت سرطان از دستش دادم وزنم دختر عموم بود ماها کُردهستیم الان به جایی رسیدم زندگی برای بچه هام خیلی سخت شده الانم یه همسایه داریم آذری زبان هستن این خانوم بعداز ۱۱سال طلاق گرفته الانم یه دختر ۹ ساله داره من میخوام با این خانم ازدواج کنم خانواده خودم راضی نیستن بخاطر اینکه میگن ما کُردهستیم واین خانم تُرک هستن ما باید از قومیت خودمان بگیریم بخاطر فرهنگ بخاطر رسم ورسومات خیلی دارم اذیت میشم خواهشن راهنمایی کنید منو.باتشکر

0 0
محمد
پاسخ به این نظر
1401/5/24

دخترهای امروزی زن زندگی نیستن اینا که همه تلاششون برای ارایش کردن و جلوه گری ه وقتی میان سر خونه و زندگی بجای تلاش و حتی شستن چند تا ظرف فقط غر میزنن و میندازن گردن شوهره، بعد از یه مدتم مهریه شون رو با حمایت مادرخانم میزارن اجرا و شوهر و خانواده شوهر رو در به در میکنن و هر روز به دادگاه می کشونن، دقت کردین چقدر راننده های زن جوان زیاد شدن؟ اینا همه پدرهاشون که براشون ماشین نخریدن، اصلا شوهرداری بلد نیستن تو خونه عین ماست میگردن، تا میخوان برن از خونه بیرون سریع صد من سرخاب سفیداب به خودشون میزنن خیانت هم که قربونش برم دوست پسر واسه باشگاه و کافی شاپ و پارکشون با هم فرق میکنه شوهره عین سگ کار میکنه صبح تا شب، ولی میاد خونه زنه سرش رو از توی گوشی بر نمیداره حتی بهش سلام کنه داره با دوستاش اون تو میخنده، هر کی این دخترای بی مسیولیت رو قبول میکنه مثل من خره که این اشتباه رو کردم؛ آی دخترا اگر ازینا که گفتم بهترین که هیچ، اگر نه برین خودتون رو اصلاح کنید بعد شوهر کنید پسر مردم چه گناهی کرده بیاد شما رو بگیره بخدا اون دنیا هم حقه و جزای کارتون رو توی همین دنیا هم می بینید

3 0
جنگجو
پاسخ به این نظر
1401/2/13

سلام توهین نکنید به خونواده ها یک پسر مجرد چرا باید با زن بیوه یا مطلقه ازدواج کنه؟این روشن فکری نیست به نظرم چون میرن با زن بیوه یا مطلقه دوست میشن و وابسته میشن باهاش ازدواج میکنن وگرنه هیچ پسری بدون وابستگی و دوستی با زن بیوه و مطلقه ازدواج نمیکنه چه لزومی داره یک پسرمجرد با زن بچه دار ازدواج کنه پس منتظر باشین مردهای سن بالاهم بیان دنبال دختران کم سن زن بیوه و مطلقه زیاد شدن تو مجازی و تلوزیون وسایتهای کلا تبلیغ میکنن و از پسرا مایه میذارن هیچ پدرمادری دوست نداره پسرش زن بیوه یا مطلقه رو انتخاب کنه اه و نالشون پشت سر تبلیغ کننده ها هست بس کنید فقط دارین تشویق میکنین دختران مجردو به بیراهه بکشین بیشترشون وقتی ببینن با زن مطلقه یا بیوه فرقی ندارن خب خیلیاشون راحت میتونن برن دنبال کار خلاف و بگن وقتی پسرها بازن بیوه و مطلقه که بچه هم دارن ازدواج میکنن دختر بودنمون چه ارزشی داره ما غربی نیستیم که توی غرب معلوم‌نیست چی به چیه زن سن بالا با بچه ۱۲ساله ازدواج میکنه پیرمرد با نوه ازدواج میکند و خیلی کارهای زشت من خودم باشم اصلا با زن مطلقه و بیوه ازدواج نمیکنم مگه دختر نیست تو کشورمون؟

2 1
تنها
1402/2/13

آره گفته های شما کامل درسته ولی بعضی مردا با خوشی خودشونو نمی‌سازد حالا زنه با شوق ذوق اشبژی کن خونه رو تمیز کن دوربرشوهر برو شوهره اصلا محل به زنده نمی‌ذاره خدالعنت که هرچی نامرده

0 0
ذبیح الله
1401/4/20

دختر کم نیست تو کشورمون اما توقعشون هم کم نیست تو کشورمون دختر با توقع پایین خیلی کم شده و همه یه شبه میخوان شوهرشون ره صد ساله رو رفته باشه اگه زن مطلقه بتونه توقعش کم باشه خب چرا که نه

1 1
م.ک
پاسخ به این نظر
1400/6/25

واقعا دو نفر اگه بهم بخورن اصلا مهم نیست که گذشتشون چی بوده اما بعضی خاننواده ها فرهنگ و شعور درک این موضوعو ندارن و اگر پسرشون اینجوری ازدواج کنه تا ابد ناراحتن فکر میکنن پسرشون حیف شده و به اون عروس مدام تیکه میندازن . بنظر من خانومای مطلقه اگر میخان دوباره ازدواج کنن خیلی حواسشون باشه گیر این ادما نیفتن

2 2
parisa
1400/7/4

من هم کاملا با نظر شما موافقم و بنظرم خانوم هایی که یک بار جدا شدن خیلی باید دقت کنن تا اسیر اینجور خانواده ها نشن و بخاطر احساساتی که به یه پسر دارن راضی به ازدواج باهاش نشن بنظر من بهترین مورد برای ازدواج کسایی که جدا شدن اینه که با کسی ازدواج کنن که اونم جدا شده اینجوری خیلی بهتر میتونن همو درک کنن و خانواده ها هم نمیتونن چیزی بگن و خودشون هم نمیخان درگیر گذشته اون یکی باشن بنابراین احساسات رو باید خیلی راحت تر از همیشه کنار بذارن و این بار تصمیم درست بگیرن تا دوباره شکست نخورن

1 1
زهرا
پاسخ به این نظر
1398/6/24

سلام میشه بگید برای مشاوره پیش از ازدواج چطور باید اقدام کنیم؟

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ