22004925 021

درمان سریع و قطعی اعتیاد به الکل

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(26 رای)
درمان سریع و قطعی اعتیاد به الکل

جهت تعیین وقت برای درمان سریع و قطعی اعتیاد به الکل با کلینیک مکث تماس حاصل کنید. اعتیاد به الکل از دسته رفتارهای عادت گونه است که تداوم و تکرار در آن که با عوارض ترک همراه است، باعث شده نام اعتیاد بگیرد و پس از آن فرد معتاد از چرخه طبیعی زندگی خود خارج میشود و به آن دلیل که رفتار مخربی را بارها و بارها تکرار میکند، معتاد خوانده میشود.

چند جمله به شکل خلاصه در مورد خصوصیات افراد الکلی:

  1. خصوصیات افراد الکلی ترس و فرار از واقعیت است.
  2. علائم ظاهری مصرف مشروبات الکلی پرخاشگری، کندی روانی و حرکتی و همچنین رنگ پریدگی است.
  3. اعتیاد به الکل را جدی بگیرید زیرا در نهایت به سیروز کبدی و از بین رفتن حافظه ختم می شود.
  4. ترک الکل چند روز طول میکشد این جواب بستگی به اراده و روانشناس شما دارد.
  5. شیوه ترک الکل در موارد زیادی مختلف است پس سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که به شخصیت شما نزدیکتر است یا با روانشناس خود در این مورد صحبت کنید.
  6. عوارض الکل بسیار زیاد است که به عوارض بدنی و روحی آن میتوان اشاره کرد.
  7. علائم ظاهری خوردن مشروب پس از چند دقیقه نقص در تصمیم گیری، اشتباه در قضاوت، سرگیجه و انجام حرکاتی است که در حالت عادی فرد انجام نمی دهد.
  8. مناسب ترین دارو در ترک الکل داروهای روانپزشکی و در بعضی موارد ضد افسردگی است.

اعتیاد به الکل با خود تخریبی

خودتخریبی یکی از علل روی آوردن افراد به اعتیاد است. فردی که در درون خود، خویش را فردی قابل احترام و قابل ستایش نمیداند و احساس خوشایندی به خود ندارد، از عزت نفس پایینی برخوردار است، برای اینکه این احساس را آگاهانه و به صورت فعال در ذهن خود درک نکند و نمیتواند تغییری در آن ایجاد کند، از عواملی مثل الکل و مخرب استفاده میکند تا زمانی را به دور از آنچه در ذهنش میگذرد، بگذراند.

/// شماره های تماس ///

شکست عشقی

همه انسانهای روی زمین شکست عشقی میخورند، در مواردی تحقیر میشوند و یا عزیزانشان را از دست میدهند. اینکه چه فردی با چه مشکلی رو به رو شود و چگونه بتواند مسئله را برای خود حل کند، راهی است که هر فردی بنا به بینش خود انتخاب میکند. اگر فردی سطحی، با عزت نفس پایین و سست عنصر باشیم، ابتدایی ترین راه را فرار از مواجه شدن با واقعیت میدانیم و به آن رو میاوریم.

فرار از واقعیت با الکل

فرار از واقعیت با الکل، اعتیاد به الکل میتواند با توجه به مختل کردن ذهن فرد را از واقعیت تنها برای چند ساعت به دور کند. فرد سعی می کند با این کار هیچ چیز را متوجه نشود. ولی بعد از مدتی به یکباره بعد از چندین بار مصرف هر موادی (الکل، مخدر) احساس مبرم نیاز جسمی به آن الکل دیگر فرد را رها نمیکند.

مشکلات و رو به رو شدن با مشکل اصلی تمام نشد که هیچ، مشکل دیگری هم به آن اضافه شد. فرد به غیر از هر دردی که آن را متحمل شده است درد حال احساس نیاز به مخدر و یا الکل را هم پیدا کرده است.

اعتیاد به الکل

درمان سریع و قطعی اعتیاد به الکل

جهت درمان سریع و قطعی اعتیاد به الکل حتما باید با متخصص روانپزشکی و روانشناسی وقت مشاوره دریافت کنید. زیرا اقدام به ترک به صورت انفرادی می تواند بسیار سخت و خطرناک باشد. بنابراین شناخت از خودمان در آسیب ها، مشکلات و کمک خواستن از فردی که بتواند نقطه اتکایی برایمان باشد و با او به صحبت بنشینیم بهترین راه برای درمان اعتیاد به الکل که هیچ بهترین راه پیگیری است. هر چند یک روانشناس یا روانپزشک میتواند بهترین فرد در این مورد باشد، زیرا باعث میشود فرد خودش را در تنهایی غرق نکند. در صورت مبتلا شدن به اعتیاد به الکل و جهت اقدام برای درمان اعتیاد به الکل با مرکز مشاوره مکث تماس حاصل کنید.

اگر قرار باشد انسان قدرتمندی باشیم باید بتوانیم در برابر آسیب هایی که ممکن است ما را از چرخه طبیعی زندگی رها کنند قوی باشیم، در غیر اینصورت همه انسانها میتوانند با استفاده از مخدر و یا الکل در ابتدا به آرامشی نسبی دست پیدا کنند و دست از تخریب کامل وجود خودشان چیز مهمی از دنیای اطرافشان درک نکنند.

اعتیاد به الکل یا مواد مخدر

الکل به همان میزان که هر مخدری میتواند آسیب رسان باشد آسیب رسان است. فقط با این تفاوت که فرد الکلی محرک مصرف نمیکند و در یک گوشه گیج و ناتوان روز خود را سپری میکند. فرد الکلی به مرور شغل خود را از دست میدهد، از دست دادن شغل برای یک مرد به معنای از دست دادن احترام است و پس از آنکه منبع درآمدی خود را از دست داد، به سرگشتگی و ناتوانی محکوم میشود و هیچ فردی بدون احترام و شخصیت پذیرفته شده در اجتماع و همچنین شغل نمیتواند دوامی بیاورد و جزو افراد معتادی محسوب میشود که جامعه او را طرد خواهد کرد و یکباره خود را در اعماق ذلت میبیند.

نکته مهم در افراد معتاد این است که تا زمانی به مرحله (عجز) نرسیده باشند و خودشان احساس نکنند باید خود را از این ورطه نجات دهند، تقریباً انجام هر کمکی به آنها یا دوره کوتاهی دوام دارد و یا همیشه با شکست مواجه میشوند.

بنابراین انتخاب انجام عمل درست همیشه با خود فرد است و خانواده فرد تنها میتوانند در زمانی که فرد معتاد به الکل در بهبود است او را حمایت کنند. در غیر اینصورت فرد معتاد تنها در بستر خانواده آسیب رسان است و متوقع از هر فردی که در اطراف خود میبیند. اما نکته مهم دیگر این است که حمایت خانواده در شرایطی که فرد معتاد نیازمند به کمک است باعث میشود فرد معتاد انگیزه به ترک اعتیاد خود بنماید و احساس رسیدن به آرامش را زودتر تجربه کند. در مجموع سازمانها، نهادهای خیریه، کمک مردمی و دولتی در هر جامعه ایی هستند که وظیفه کمک کردن به معتادان را داشته باشند و افراد بتوانند در این مراکز قدم هایی به سمت بهبود و سلامت خود بردارند.

سوالات متداول

1. بهترین راه برای متوقف کردن نوشیدن الکل چیست؟
تصمیم خود را بنویسید. یک نوشیدنی لذیذ جایگزین پیدا کنید. خاطرات بد خود را از مست کردن نگه دارید. هیچ وقت مشروب را در خانه خود نگه ندارید. هر روزی که پاک بودید به خود جایزه دهید. خودتان را مشغول نگه دارید.

2. چه چیزی اعتیاد به الکل را تعریف می کند؟
تعریف اختلال سوء مصرف الکل به اعتیاد طولانی مدت به الکل اشاره دارد. فرد مبتلا به این بیماری نمیداند چه موقع یا چگونه باید نوشیدن را متوقف کند. آنها وقت زیادی را صرف فکر کردن در مورد الکل می کنند و حتی اگر باعث ایجاد مشکلات جدی در خانه، محل کار و مشکلات مالی شود، نمی توانند میزان مصرف آنها را کنترل ک

3. آیا دارویی برای متوقف کردن نوشیدن الکل وجود دارد؟
نالترکسون دارویی است که میل شما به الکل را کاهش می دهد. بعد از ترک مشروبات الکلی، نالترکسون ممکن است به شما کمک کند تا مدت طولانی هوشیار باشید. این دارو درمانی کامل برای الکلیسم نیست.

4. چرا به الکلی ها تیامین می دهید؟
خلاصه: کاملاً مشخص است که افراد دارای اعتیاد مزمن به الکل در معرض خطر کمبود ویتامین B1 (تیامین) هستند، که شناخته شده است بیمار را در معرض خطر ابتلا به سندرم Wernicke-Korsakoff، دژنراسیون مخچه و اختلال عملکرد قلبی عروقی قرار می دهد.

5. علائم الکلیسم چیست؟
لرزش، تشنج یا لرزش کنترل نشده دستها (یا حتی کل بدن) تعریق زیاد، حتی در شرایط سرد اضطراب شدید یا اضطراب معمولی بی خوابی مداوم حالت تهوع یا استفراغ تشنج توهم

افزودن نظر:
captcha