22006198 021

راه حل درمان اعتیاد به اخبار چیست؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(2 رای)
راه حل درمان اعتیاد به اخبار چیست؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ظهور فضای مجازی و تلویزیونپیشرفت بزرگی در زندگی بشر ایجاد شده است. همچنین در کنار آن اعتیاد های نوظهوری به وجود آمده که متاسفانه در حال حاضر تبدیل به آفتی در جامعه به خصوص برای قشر جوانان و نوجوانان و افراد با سن پایین می باشد. در ادامه به راه حل های درمان اعتیاد به اخبار خواهیم پرداخت.

درمان اعتیاد به اخبار توسط مرکز مشاوره

اگرچه این اخبار میتواند به ما کمک کند که از جریان های جدید و تازه روز با خبر شویم و از اموری که در اطراف ما اتفاق میافتد آگاه شویم. اما دنبال کردن اخبار بیش از اندازه می تواند موج منفی زیادی بر روی زندگی ما بگذارد و تبدیل به نوع جدیدی از اعتیاد به نام اعتیاد به اخبار شود.

انسان به دلیل داشتن غریزه کنجکاوی طبیعتاً همیشه دنبال اخبار جدید و تازه است اما اگر دنبال کردن این غریزه بیش از اندازه باشد، موجب ضرر رساندن می شود. حال سعی می کنیم به مسئله درمان اعتیاد به اخبار به صورت ریشه ای تر بنگریم و آن را از نظر روانشناسی تحلیل کنیم. از دلایل اصلی اعتیاد به اخبار داشتن اضطراب درونی فرد که یک نوع کنش نامناسبی به وجود می آید و در فرد حس کنترل گری را ایجاد میکند که این کار در راستای کاهش اضطراب درونی است.

اخبار ما را منفعل میکند

معمولاً اخبار در مورد حوادث و چیزهایی می باشد که ما هیچ تاثیری نمی توانیم روی آنها بگذاریم و تکرار این اخبار به مرور زمان روی ذهنیت ما اثر می گذارد و باعث ایجاد فشارهای روانی در ما میشود که چنین چیزی باعث ایجاد نگرش بدبینانه در فرد می شود و باعث می شود فرد نسبت به همه چیز و اطراف خود و جهان بدبین باشد.

اخبار وقتمان را تلف می کند

شما اگر اخبار را دنبال می کنید روزانه حداقل ده دقیقه وقت برای خواندن روزنامه و پنج دقیقه وقت در هنگام ناهار برای خواندن اخبار و چک کردن آنها، ده دقیقه برای چک کردن اخبار قبل از خواب و غیره وقت میگذارید که این اوقات می توانند باعث از بین رفتن وقت ارزشمندتان شود.

اخبار خلاقیت شما را از بین می برد

بسیاری از افراد که اثرهای هنری عظیمی در دنیا خلق کرده اند خدمتی به بشریت کرده اند و از طرفی هم هیچ وقت اخبار را دنبال نمی کردند زیرا اخبار فضای زیادی از ذهن را اشغال می کند و این باعث می شود تا حدود زیادی ذهن شما فقط مشغول اخبار باشد و این مانع ایجاد خلاقیت می شود. افرادی که بسیار خلاق هستند، معمولاً به دلیل عدم مشاهده اخبار تا حدود زیادی قسمت بزرگی از ذهنشان اشغال نشده است و این باعث می شود تا آنها بتوانند به راحتی اثر و هنر جدیدی را خلق کند.

اعتیاد به اخبار

اخبار آرامش شما را از بین می برد

اخبار معمولاً به دلیل داشتن موج منفی زیاد از انتقال اتفاقات وحشتناک و غیره میتواند به شما احساس منفی زیادی وارد کند و باعث شود که آرامش شما به هم بخورد و شما در همه اوقات در حال استراحت و یا استرس هستید و نمی توانید روی خود کنترل مناسبی داشته باشید.

اعتیاد به اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی بسیار پرطرفدار است که محبوبیت زیادی مخصوصاً در بین جوانان و نوجوانان دارد و متاسفانه اعتیاد به آن امروزه بسیار زیاد شده است و مخصوصاً در میان قشر جوان و نوجوان بیشتر است.

اعتیاد به تلویزیون

تلویزیون در حال حاضر یک اختراع نسبتاً قدیمی است و جزء پرطرفدارترین لوازم الکترونیکی جهان می باشد و متاسفانه نیز باعث ایجاد اعتیاد در برخی افراد شده است به طوریکه این افراد نمی توانند از تلویزیون جدا شوند و تمام اوقات خود را در تعویض کانال و یا مشاهده برنامه های تلویزیونی صرف می کنند و این اعتیاد بسیار زیان آور میباشد و باعث هدر رفتن انرژی و وقت ما می شود.

اعتیاد به سریال و فیلم

سریال و فیلم از گذشته نه چندان دور بسیار پرطرفدار بوده و توسط قشر عظیمی از مردم دنبال می شده امروزه با پیشرفت لوازم و وسایلی مانند: تلویزیون، موبایل و شبکه های اجتماعی سریال و فیلم ها نسبت به گذشته نیز قابل دسترسی تر بوده و این ویژگی باعث شده که در طیف نسبتاً بیشتری از مردم اعتیاد ایجاد شود.

مضرات و درمان اعتیاد به اخبار

بعد از اینکه در مورد اخبار و مضرات اخبار و اعتیاد های جدیدی که ایجاد شده صحبت کردیم نوبت این است که درباره درمان اعتیاد به اخبار، درمان اعتیاد به تلویزیون، درمان اعتیاد به سریال و درمان اعتیاد به فیلم صحبت کنیم و راهکارهایی را به شما پیشنهاد دهیم.

راه های درمان اعتیاد به اخبار

اولین قدم برای درمان اعتیاد به اخبار این است که نگرش منفی را از خود دور کنیم و سعی کنیم بیشتر به مثبت اندیشی روی بیاوریم سعی کنیم با تکرار و تمرین شکرگزاری و دور کردن افکار منفی انرژی مثبت بیشتری به خود القا کنیم که این باعث می شود از اخبار ناگوار دورتر شویم.

قدم دوم برای درمان اعتیاد به اخبار برنامه ریزی کردن برای زندگیمان است اگر شما برای تمام فعالیت های روزمره هفتگی ماهانه و اهداف زندگیتان برنامه ریزی داشته باشید می توانید به طور قابل توجهی خود را از اخبار دور نگه دارید و سعی کنید برای خود اهداف کوتاه مدت و بلند مدت قرار دهید و برای اهداف تان برنامه ریزی کنید این کار به طور قابل توجهی می تواند باعث درمان اعتیاد به اخبار شود.

قدم سوم برای درمان اعتیاد به اخبار این است که اگر خودتان کسب و کار دارید سعی کنید تمرکزتان را بیشتر روی کسب و کار خود قرار دهید و اگر کسب و کاری ندارید سعی کنید کار و یا هنر جدیدی یاد بگیرید که این باعث می شود شما از اخبار و محیط آن برای رسیدگی به کارهایتان دور بمانید و به عبارت دیگر تا میتوانید سعی کنید بیکار نباشید این قدم می تواند کمک بزرگی به درمان اعتیاد به اخبار باشد زیرا بیکاری می تواند یکی از علل مهم مراجعه به اخبار باشد.

قدم چهارم برای درمان اعتیاد به اخبار، صبح هنگام بیدار شدن از خواب به هیچ عنوان به سراغ شبکه های اجتماعی و دنبال کردن اخبار نروید زیرا با این کار موج منفی بزرگی از صبح به شما وارد شده و این باعث می شود که در طول روز استرس داشته باشید و بیشتر به سراغ دنبال کردن اخبار بروید. توصیه می کنیم که صبح ها به جای دنبال کردن اخبار، کمی مدیتیشن انجام دهید که این کار به مغز شما استراحت می دهد و می تواند به درمان اعتیاد به اخبار کمک شایانی کند.

درمان اعتیاد به تلویزیون

برای درمان اعتیاد به تلویزیون سعی کنید خود را مشغول به کاری بکنید و همیشه برای زندگی خود برنامه ریزی داشته باشید بیکاری می تواند سمی باشد که این نوع از اعتیاد ها را برای شما ایجاد کند.

درمان اعتیاد به سریال و درمان اعتیاد به فیلم

برای درمان اعتیاد به فیلم و سریال سعی کنید بیشتر با واقعیت زندگی روبرو باشید. زیرا فیلم و سریال باعث ایجاد یک نوع توقع بیجا از زندگی می شود که این می تواند به زندگی ما ضرر بزرگی بزند و ما را از زندگی واقعی دور کند.

درمان اعتیاد به اخبار

درمان اعتیاد به اینستاگرام

برای درمان اعتیاد به اینستاگرام که متاسفانه در میان جوانان و نوجوانان امروز بسیار زیاد شده است باید سعی کنیم ساعت های استفاده از تلفن همراه را محدود کنیم و برای هر کدام از شبکه های اجتماعی فقط زمان خاص و محدودی بگذاریم.

شما می توانید با مراجعه به مرکز مشاوره اینجا مکث و درمان وابستگی های جدید که جزء معدود مراکزی است که در درمان وابستگی های جدید تخصص دارد به درمان این نوع اعتیاد ها رسیدگی کنید.

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ