ورود / عضویت
021-22623587
تعیین وقت مشاوره

مرکز مشاوره مکث

تعیین وقت مشاوره
عنوان مطلب: اعتیاد به سکس

اعتیاد به سکس

پیش از این راجع به سکس صحبت کرده بودیم و راجع به این که سکس یه غریزه کاملا انسانی است و در میان تمام موجودات جهان مخصوصا پستانداران مشترک است.

نوع لذت

سکس به دلیل نوع لذت در میان پستانداران به غیر از نقش مهم اش در تولید مثل و حفظ بقا در میان حیوانات و همچنین انسان، جنبه لذت جویی را نیز به همراه دارد. غریزه جنسی مانند خوابیدن، خوردن و یا هر فعالیتی که لذت را به همراه داشته باشد، وقتی دچار افراط میشود، از ماهیت اصلی خود خارج میشود و به شکلی غیر از حفظ بقا و یا لذت بردن از جنس مخالف در حیطه رفتار انسانی میشود.

اعتیاد به سکس

غرایز

همچنان که اگر ما بیش از حد بخوابیم احساس رخوت، تنبلی و خستگی در ما ایجاد میشود و پس از آن که به خواب طولانی و فعالیت عادت کردیم، اختلال در خواب را هم به همراه داریم، در مورد غذا خوردن و یا سکس نیز با همین مشکل رو به رو میشویم.

اعتیاد به خوردن

افراد چاقی که به غذا خوردن اعتیاد پیدا کرده اند و زمانی که دچار اضطراب میشوند نیز بیش از قبل غذا میخورند و عادت غذاییشان از لذت بوردن خارج شده، به شکل رفتاری اعتیاد گونه میباشد نیز دچار اختلال خوردن هستند و مدام در حال ضرر زدن و تحریب خود میباشند. در مورد سکس نیز به همین منوال است.

راطه جنسی بیش از حد

وقتی رابطه جنسی از حد نرمال خود (بین زوج ها دو تا سه بار در هفته) خارج شود و شریک جنسی مدام در حال تغییر باشد و یا حتی اگر با یک شریک جنسی نیز در رابطه هستیم، عادت رفتاریمان بطور تصادفی بیش از حد معمول در یک هفته باشد و تمام دغدغه ذهنیمان به ایجاد رابطه جنسی جدید با فردی جدید باشد میتوانیم به راحتی بیان کنیم که فرد دچار اعتیاد به سکس شده است.

اعتیاد به سکس در دنیای امروز

اعتیاد به سکس امروزه در دسته اختلالات جنسی است و افرادی که رفتار اعتیادگونه به سکس دارند، حتما باید تحت درمان قرار بگیرند و زیر نظر یک مشاور روانشناس سکس تراپ مشکل خود را مطرح کنند.

موارد اعتیاد به سکس

  1. برقراری رابطه جنسی بیش از حد نرمال تعریف شده در هفته
  2. برقراری رابطه جنسی با شریک های جنسی متعدد
  3. برقراری رابطه جنسی به دلیل اضطراب و احساس آرامش پس از سکس و مجددا احساس اضطراب دوباره که حاکی از سطح اضطراب بالا است.
  4. تفکر مداوم در مورد سکس و رها نشدن از این تفکر؛ در واقع یک فرد معمولی پس از رابطه جنسی میتواند چند روزی را به تفکر درباره سکس نگذراند و به فعالیت معمولی خود مشغول باشد اما یک فرد معتاد به سکس، تمام ذهنش مدام درگیر سکس و ایجاد یک رابطه جدید است.
  5. تصور هر فردی در غالب جنسی و ایجاد ارتباطهای اجتماعی به نیت برقراری رابطه جنسی؛ این موارد از جمله مواردی هستند که فرد معتاد به سکس همیشه با افکار و عملش حول و حوش آن در حال سپری کردن وقت خود است و نمیتواند ذهن خود را از این مسئله جدا کند.

بنابراین اگر احساس کردیم که با چنین حالتی در خود مواجه هستیم، نباید به خود و رفتارمان ببالیم و مطمئن باشیم که دچار نوعی اختلال جنسی هستیم که آسیب فراوانی را برایمان به همراه خواهد داشت و میتوانیم با کمک گرفتن از یک مشاور روانشناس سکس تراپ به درمان آن پردازیم.

نویسنده: مینا حسن زاده

با خواندن این مقاله پاسخ سوالات زیر را خواهید یافت:

  • چگونه متوجه بشویم اعتیاد به سکس داریم؟
  • میزان متعادل سکس که آسیبی به ما وارد نکند، چگونه است؟
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(10 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: اعتیاد به سکس

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی
×

تعیین وقت مشاوره حضوری

CAPTCHA