22006198 021

ویژگی های افراد موفق چیست؟ (33 نکته)

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(49 رای)
ویژگی های افراد موفق چیست؟ (33 نکته)

در این مقاله 33 نکته را که باعث موفقیت خواهد شد به صورت کامل بررسی خواهیم کرد. موفقیت در اصل خود دو هدف مهم که برای انسان مورد نظر است را دنبال میکند:

 1. سلامت فیزیکی و روانی انسان؛ انسان به دلیل مکانیزم های انسانی خود در گذر از درد و رنج است و بواسطه همین موضوع به دنبال سلامتی جسمی است.
 2. خوشبختی؛ خوشبختی هدف نیست بلکه احساسی است که در زندگی به دست می آید. موفقیت در هر جامعه ایی متفاوت است اما اشتباهی که با آن مواجه ایم این است که موفقیت، داشتن مدرک یا پول است.

اما باید بدانیم موفقیت زمانی تجربه میشود که در چهارچوب خوشبختی و سلامت جسمی قرار گیرد. به این معنا که نمیتوانیم سلامت جسمی خود را از دست بدهیم و چیزی را به دست بیاوریم که نام آن را موفقیت بگذاریم. یا دستاوردی داشته باشیم که با آن احساس خوشبختی نکنیم و به بدبختی برسیم اما آن را موفقیت فرض کنیم. بنابراین روزی میتوانیم درباره موفقیت صحبت کنیم که در این دو چهارچوب قرار گیرد. در غیر اینصورت نام آن بردن و یا نباختن و یا باخت دیگران است و نه موفقیت.

فاکتورهای موفقیت

سه فاکتور مهم در موفقیت عقل، علم و عمل میباشد که پایه موفقیت است. دو مفهوم محافظ موفقیت محبت و خدمت است. مسئله موفقیت با چهار پدیده ثروت، قدرت، حیثیت و وجه اجتماعی همراه است. بنابراین افراد موفق برای موفقیت میتوانند خدمت به همنوع و جوامع انسانی خود و پیرامون خود داشته باشند و در راه موفقیت قرار گیرند که اصول اخلاقی را در تعریف موفقیت میسازند.

موفقیت در اصل موضوع یک راه است و نه مقصد. راهی که باید طی شود تا به امکان موفقیت دست پیدا کرد. موفقیت هدف نیست، زیرا اگر هدف بود میتوانستیم به عنوان برنده شدن به آن نگاه کنیم که با تعاریف ما از موفقیت جدا است. موفقیت با قدم اول برداشته میشود. به این معنی که موفقیت قدم گذاشتن در راه موفقیت است و باید در این قدم گذاری اولیه با دقت باشیم و پس از آن قدم های دوم و سوم و تا هزاران قدم دیگر که در حال موفقیت انجام میشود.

موفقیت در تعریفی، سازش و تغییر خودمان در جهان هستی است. تغییر خود و نه تغییر دیگران که هنر زندگی را به ما می آموزد و راهی به سمت موفقیت نیز میباشد. مردمان ناموفق در حال درد و رنج بیشتری هستند ولی نمیتوانیم بیان کنیم کسانی که راه موفقیت را طی میکنند، آرامش بیشتری دارند و سختی راه را طی نمیکنند.

افراد موفق

موفقیت چیست؟

موفقیت داشتن چیزی است که درست، خوب، مفید، باارزش و مهم باشد. مثلاً چیزی که مضر و بی اهمیت است، بار موفقیت ندارد و همراه با این اصل موفقیت در حین انجام و رسیدن به آن باید شادی، لذت و رضایت برایمان داشته باشد. آنچه که با غم و اندوه و رنج و درد همراه است، در راه موفقیت قرار ندارد؛ زیرا آرامش و لذتی به همراه خود ندارد. موفقیت حرکت در مسیری است که لیاقت داشته ها را بیان میکند. به این دلیل باید نتیجه کار و تلاش، کوشش خودمان باشد.

موفقیت در زمانی که از بیشترین حد فیزیکی و روانی خودمان استفاده کنیم، حتی اگر دستآوردی مانند پول زیاد و یا مدارک زیاد نداشته باشیم اما در مسیر موفقیت قرار داریم. موفقیت در جریان آگاهی، دانایی و توانایی و صلح با خود و با طبیعت است و نه تلاشی مضاعف برای دستآوردهایی که شاید به همراه خود تلخ کامی، از دست دادن ها و نادیده گرفتن ها باشد.

افراد موفق پا در راه موفقیت میگذارند و به این فکر میکنند باید همه چیز را بدانند تا قدم در راه موفقیت گذارند؛ موضوع این است که باید به اندازه بدانیم و همین اندازه میتواند قدم ما را در راه موفقیت گذارد و ترسی از شکست و زمین خوردن نداشته باشیم. افراد موفق برای خودشان کاربرد و کارایی دارند و بدون مهارت هیچگاه به موفقیت نمیرسند؛ دانش و آگاهی و تمرین و کسب مهارت، پله ایی برای طی کردن قدم های موفقیت است.

افراد موفق کارهای مهم را بررسی میکنند و سعی میکنند کارهای مهم را زودتر و بهتر انجام دهند؛ در واقع مفهوم زمان را درک میکنند و برای کارهای پیش پا افتاده آنقدر زمان نمیگذارند که به یکباره متوجه شوند کارهای عقب افتاده مهمی دارند.

درک صحیح از زمان و محاسبه انجام کارهای مهم پیش از کارهای درجه دوم، معیار افراد موفق در محاسبه زمان است. افراد موفق به این نتیجه در ذهن خود رسیده اند که ابتدا باید حرکت کنند و پس از حرکت و تحمل سختی و رنج رسیدن به خواسته خود، لذت را جستجو کنند و به آن دست پیدا کنند. اما افرادی که در ذهن خود امروز را مهمتر از فردا میدانند و در لحظه به دنبال لذت هستند، رنج و قبول زحمت سختی را در آینده نمیتوانند تحمل کنند و قدمی در راه موفقیت بر نمیدارند.

برخی از صفات متداول افراد موفق چیست؟

 • افراد موفق اهدافی مشخص دارند.
 • حرکت در مسیر اهداف، یکی از مشخص ترین صفات افراد موفق است.
 • تمایل به یادگیری، یکی از مهمترین صفات افراد موفق است.
 • صبر، یکی از فضیلتهای فرد موفق است که کسب آن بسیار کار دشواری است.
 • انضباط و داشتن ثبات هم از مهارت های مورد نیار افراد موفق است.

چه کسی فرد موفقی است؟

یک مرد موفق خودش را می شناسد یا جستجو می کند که او چه کسی است و چه می خواهد. بنابراین می تواند مسئولیت انتخاب و تأثیرگذاری خود را بر دیگران عهده دار شود. یک مرد موفق کسی است که دوست نزدیک دارد و افراد قابل اطمینانی در پیرامون او وجود دارند.

چه چیزی باعث موفقیت فرد می شود؟

خود را با افراد مثبت احاطه کنید و سعی کنید محیط پیرامونی خود را با افراد موفق و رو به رشد پر کنید. به دلایل مختلف با افرادی که آنها را تحسین می کنید، ارتباط دوستانه برقرار کنید زیرا آنها به احتمال زیاد افرادی خوشحال، مهربان، سخاوتمند موفق در کار هستند. با کسانی که به مواردی که شما می خواهید برای دستیابی به آنها برسید یا کسانی که در راه رسیدن به یک هدف مشترک هستند ارتباط خودتان را تنگا تنگ کنید.

رفتار افراد موفق

5 کشور برتر که بسیار موفق هستند (از دید روزنامه فرانسوی)

1. ایالات متحده آمریکا

به عنوان یکی از قدرتمندترین کشورها در جهان، ایالات متحده آمریکا دارای چندین دارایی و منابع طبیعی است که آن را به مکانی ایده آل برای اقامت تبدیل می کند.

2. آلمان

این کشور با داشتن صنعت بسیار قوی در حوزهای مختلف مثل صنعت خودرو و تولید قطعات بسیار نقش پر رنگی در دنیا دارد.

3. انگلستان

انگلستان یکی از کشورهای حوزه بریتانیا می باشد که از دیر باز با صادرات و معامله های متنوع و پیشرو بودن در صنعت نقش پر رنگی را در جهان به عنوان یک کشور استعمار گر بازی می کند.

4. چین

چین با تکیه بر توان داخلی کشورش و جمعیت بالا و داشتن کارگر ارزان قادر به تولید بسیاری از کالاها با قیمت ارزانتر می باشد که توانسته است در 30 سال اخیر خود را به عنوان یک ابر کشور در دنیا معرفی کند.

5. ژاپن

کشور ژاپن سالهاست که مهد تکنولوژی و اختراع لوازم بسیاری در این صنعت می باشد. مردمانی بسیار سخت کوش و باهوش، بسیار در روند رو به رشد ژاپن تاثیر گزار بودند.

افراد موفق و مشهور در دنیا چه کسانی هستند؟ (از نگاه مجله اسپانیایی)

 1. ابراهام لینکلن.
 2. آلبرت انیشتین.
 3. بیانسه نوولز.
 4. بیل گیتس.
 5. چارلز داروین.
 6. چارلی چاپلین.
 7. ادیسون.
 8. مایکل جکسون.

ویژگی های افراد موفق چیست؟ (33 نکته)

کتاب TOUGH هفت ویژگی شخصیت را بیان می کند که به گفته این کتاب کلید موفقیت است:

 • بزرگ فکر کردن
 • کنجکاوی
 • خود کنترلی
 • هوش اجتماعی
 • نگاه به جواهر درونی
 • خوش بینی
 • حق شناسی

موفقیت و فاکتورهای آن

چه شخصیت و ویژگی هایی مثبت است؟

به عنوان مثال صادق بودن و قبول مسئولیت انجام اقدامات خود از ویژگی های قابل تحسین است. صبر یک فضیلت است و همچنین یک ویژگی شخصیتی خوب است. شجاعت به شما کمک می کند آنچه را که در شرایط سخت انجام می دهید برای شما موقعیت مناسبی را فراهم کند. وفاداری ویژگی خوبی برای در اختیار داشتن و نگهداری دوستان است که باعث می شود دیگران به شما اعتماد کنند.

تعریف انتزاعی موفقیت

موفق بودن به معنای دستیابی به چشم اندازهای مطلوب و اهداف برنامه ریزی شده است. علاوه بر این، موفقیت می تواند یک موقعیت اجتماعی خاص باشد که شخصیتی خاص را توصیف کند که می تواند به نتیجه مطلوب خود یعنی همان شهرت دست پیدا کند.

فرهنگ لغت موفقیت را اینگونه توصیف می کند: دستیابی به ثروت، رفاه و یا شهرت.

شخصیت بسیار موفق را چگونه میتوان توصیف کرد؟

چند ویژگی برتر افراد بسیار موفق:

 1. حرکت سریع و مداوم به شما عزم و اراده می دهد، بیشتر از همیشه کار کنید و مطمئن شوید که کارها را به پایان می رسانید.
 2. داشتن اعتماد به نفس در کارهای خود.
 3. اراده به شما این قدرت را می دهد که از طریق آن همه چیز را ببینید و به همه چیز حتی با فاصله زمانی طولانی برسید.
 4. داشتن صبر که قبلا هم گفتیم ویژگی افراد بسیار موفق است زیرا هیچ وقت تسلیم نمی شوند.
 5. تخصص نگری، در دنیای امروز افراد توانایی کار در چند جبه و موفقیت در همیه آنها را ندارند مگر آن که مهارتهایی از یک شاخه و زیر شاخه باشند.
 6. شور شوق، بدون داشتن علاقه وارد هیچ کاری نشوید سعی کنید کار و هدف خود را دوست داشته باشید.
 7. ارتباطات خود را گسترش دهید با این تفاوت که سعی کنید با آدمهای موفق همراه شوید.
 8. خوش بین باشید زیرا خوش بینی به شما انگیزه می دهد، یا وارد کاری نشوید یا اگر شدید فعال و مثبت باشید.

موفقیت طلبی

هر انسانی خواهان موفقیت است و در زندگی در پی خوشبختی می دود. اگرچه این دو موضوع در زندگی بشر بسیار مهم هستند اما تاکنون هیچ فرمولی را برای بدست آوردنشان نیاموخته ایم. در این مبحث سعی داریم رازهای رسیدن به آنها را در زندگیمان کشف کنیم.

مسئولیت پذیر باشید

هر اندازه دیگری را بخاطر عدم موفقیت خویش سرزنش کنید ضربه بیشتری متحمل خواهید شد. زیرا زندگی و موفقیت شما بازتاب افکار، احساسات و اعمال خود ما است.

 1. فعالیت و امور زندگیتان را هدفمند انجام دهید.
 2. به یاد داشته باشید هر کسی مسئول شکست های خود است.
 3. از اشتباه کردن نهراسید.
 4. از برنامه ریزی غافل نشوید.
 5. تلاش کنید احساس قدرت را در خود افزایش دهید.

نگرشی مثبت و باثبات داشته باشید

نگرش امری بسیار مهم است. افرادی که نگرشی مثبت دارند و خوش بین هستند، بیشتر بر روی «می توانم» تمرکز میکنند تا «نمی توانم». نگرش مثبت دیگر کلیدهای موفقیت را فعال می سازد.

 1. اعتماد بنفس خود را تقویت کنید.
 2. در راه رسیدن به هدف مداومت کنید و برای ادامه کار تلاش کنید.
 3. شجاع باشید و تسلیم نگرانی ها و ترس ها نشوید.
 4. مراقب سلامتی خود باشید. استرس و بدبینی شما را نابود میکند.
 5. باورها و افکار معنوی خویش را تقویت کنید.

پشتکار و موفقیت

اجازه دهید شور و شوق وجودیتان، راه را به شما نشان دهد

یک رابطه کاملاً مشهود میان موفقیت و اشتیاق وجود دارد. زمانی که شما مثبت و پرشور باشید، مردم به طرف شما کشیده خواهند شد و مایل خواهند بود تا اطراف شما باشند و از شما پیروی و به تحقق رویاهایتان کمک کنند.

 1. خود را به خاطر اشتباهات گذشته، سرزنش نکنید.
 2. هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید.
 3. به دیگران کمک کنید آنچه را که می خواهند به دست آورند.
 4. به هیچ کس جز خدا امید نداشته باشید.
 5. در انجام کارهای مورد علاقۀ خود زیاد به نظر دیگران اهمیت ندهید.
 6. اجازه ندهید اتفاقات ناخوشایند روحیه تان را خراب کنند.
 7. هر کاری را با علاقه و تمرکز انجام بدهید.
 8. لیست های متعدد درست کنید و برای خود چالش های جدید ایجاد کنید.

با ترس هایتان مقابله کنید

گاهی اوقات هنگام شروع کار از عدم موفقیت خود دچار وحشت می شوید و سپس تمام برنامه ریزی ذهنی قبلی و گفتگوی درونی منفی فعال می شود و این وسوسه به سراغتان می آید که کارها را به همان صورت که هستند رها کنید و تغییری در برنامه زندگیتان ندهید. برای رسیدن به موفقیت باید با ترس هایتان بجنگید.

 1. مهم نیست که نتیجه تلاشتان ناچیز باشید، از انتقاد و تمسخر دیگران نترسید.
 2. دست به عمل بزنید.
 3. با چالش هایی روبرو شوید که شما را در مسیر رشد فردی و حرفه ای قرار می دهند.
 4. سعی کنید به خود و خواسته هایتان احترام بگذارید.
 5. مثبت فکر کنید و همیشه خود را در جاده ای رو به جلو تصور کنید.

پشتکار و استقامت داشته باشید

پیروزی و موفقیت از آن کسانی است که در عرصه پیکار زندگی تسلیم موانع نشده و با صبر و شکیبایی به راه خود ادامه داده اند.

 1. استعدادها و توانایی هایتان را بشناسید.
 2. شغل خود را دوست داشته باشید.
 3. اندیشه ها و ایده های خود را با افراد خوش فکر مطرح کنید و با آنها مشورت کنید.
 4. پیشرفت و بهبودی دائم و بی وقفه در شغلتان را سرلوحه اعمال خود قرار دهید. همیشه به علم خود بیافزایید.
 5. از تمام جزئیات و ریزه کاری های شغل خود آگاهی یابید.
 6. به ایده هایتان ایمان داشته باشید و در کار خود از همه بهتر باشید.
نظرات کاربران:
سعید
پاسخ به این نظر
1402/11/17

من از نظر خودم فرد خیلی موفقی هستم چون تو 28 سالگی مدرک دکترام رو گرفتم ، شغل خوبی هم دارم و ارتباطاتم توهرزمینه ای با دیگران خوبه و همه ازم تعریف می کنن البته که به خودم قول دادم از این موفق تر هم بشم.

1 0
زمرد
پاسخ به این نظر
1402/11/17

من 23 ساله هستم و دانشجو هستم خیلی علاقه به تحصیل و رشته تحصیلیم دارم ودوست دارم دراین زمینه خیلی موفق باشم و به اهدافم برسم میشه لطفا بفرمایید مشاوران شما میتونن دراین زمیته به من کمک کنند؟

1 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ