22006198 021

7 راه مطمئن برای بهبود تمرکز هنگام اضطراب

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(3 رای)
7 راه مطمئن برای بهبود تمرکز هنگام اضطراب

آیا در مواقعی احساس اضطراب می کنید؟ آیا وقتی احساس اضطراب میکنید و باید روی موضوع مهمی کار کنید، ناامید می شوید؟ در اینجا نحوه بهبود تمرکز در مواقعی که احساس اضطراب میکنید آورده شده است. یکی از علائم اضطراب کاهش حافظه فعال است که تمرکز بر روی کارهایی که در دست انجام است را دشوار می کند.

چطور کار می کند؟ اضطراب باعث ترشح هورمون های استرس شما میشود، به این معنی که خون بیشتری نسبت به مغز به اندام ها فرستاده میشود. این هورمون های استرس باعث ایجاد حالت هوشیاری بالا میشوند. این حالت استفاده از عقل یا تمرکز بر کارهایی را که در دست داریم دشوار میکند. وقتی میخواهید کارها را انجام دهید، داشتن ابزارهایی برای تمرکز مجدد روی وظایف و بهبود تمرکزتان بسیار خوب است.

چگونه تمرکز را هنگام اضطراب بهبود ببخشیم؟

کاری را که میخواهید در مواقعی که مضطرب هستید انجام دهید، تلاش برای رسیدن به علت اصلی و تمرکز مجدد است. کارهایی که وقتی اضطراب بر تمرکز شما تأثیر منفی میگذارد میتوانید انجام دهید عبارتند از:

حواس پرتی خفیف

چند صدا رادیویی یا دیگر صداهای آرامش بخش را پخش کنید تا ذهن خود را از افکار مضطرب منحرف کنید. من متوجه شدم که ضربات دو گوش به افزایش تمرکز کمک می کند.

وظایف خود را یادداشت کنید

وقتی فهرست کاملی از وظایف را در ذهن خود دارید، نوشتن چیزها میتواند کمک کننده باشد. ذهن شما در تلاش است تا مطمئن شود کارهایی را که باید انجام دهید فراموش نخواهید کرد. چرا با نوشتن آن کمی کمک نمی کنید.

بهبود تمرکز هنگام اضطراب

ایجاد کارهای کوچکتر

وقتی در تلاش برای دستیابی به چیزهای بزرگ هستید، راحت تر مضطرب میشوید و به دنبال حواس پرتی هستید. تقسیم کارها به گونه ای که انجام آنها آسان باشد، راهی عالی برای بهبود تمرکز و کاهش اضطراب است. هنگام کار روی آن میتوانید تمرکز خود را حفظ کنید. وقتی کامل شد به سراغ کار بعدی بروید.

استراحت کردن

نکته مهمی که بسیاری از مردم اغلب فراموش می کنند، استراحت است. وقتی احساس اضطراب میکنید و خودتان را مجبور میکنید بیشتر تمرکز کنید، ممکن است کارساز نباشد. استراحت اغلب تمام چیزی است که برای احساس شادابی و ادامه کار با تمرکز نیاز دارید. دریافت هوای تازه و حرکت دادن بدن توصیه میشود.

کاهش کافئین

بسیاری از ما به کافئین وابسته هستیم. حدود یک سال پیش نوشیدن کافئین را به طور کلی متوقف کردم. خوابم بهتر شد، تمرکزم بهتر شد و به میزان قابل توجهی احساس اضطراب کمتری داشتم. کاهش کافئین ممکن است تمرکز شما را بهبود بخشد.

کاهش کافئین از راه های بهبود تمرکز هنگام اضطراب

تمرکز بر نفس

وقتی مضطرب هستید، تمام بدن شما منقبض میشود و نفس شما کم عمق میشود. اگر در آستانه حمله اضطراب هستید، نفس کشیدن از اهمیت بیشتری برخوردار است. دم و بازدم عمیق تر انجام دهید و سرعت نفس خود را کاهش دهید. چهار ثانیه برای نفس کشیدن وقت بگذارید، آن را چهار ثانیه نگه دارید و چهار ثانیه نفس خود را بیرون دهید.

یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که بیان مجدد اضطراب به عنوان هیجان مؤثر است. به خود بگویید که به جای عصبی بودن هیجان زده هستید. گفتن اینکه شما هیجان زده اید نکته بزرگی است.

وقتی در تلاش برای انجام کارها هستید و احساس اضطراب میکنید، بدانید که تنها نیستید. سعی کنید حواس پرتی های جزئی پیدا کنید، وظایف خود را یادداشت کنید، وظایف خود را به کارهای کوچکتر تقسیم کنید، استراحت کنید، مصرف کافئین خود را کاهش دهید، بر نفس خود تمرکز کنید و اضطراب خود را به عنوان هیجان در نظر بگیرید.

منبع: theladders.com

نظرات کاربران:
نسیبه معصومی
پاسخ به این نظر
1402/8/17

دقیقا

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ