22006198 021

راه های غلبه بر ترس از تایید نشدن چیست؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(6 رای)
راه های غلبه بر ترس از تایید نشدن چیست؟

در بسیاری از مواقع ترس از تایید نشدن باعث می شود که شما نتوانید به خوبی پیشرفت کنید و به عنوان یک سد مانع موفقیت های شما می شود. ترس از تایید نشدن یکی از مشکلات بسیاری از افراد می باشد که برخی از این افراد نمی توانند با این ترس مواجه شوند و با آن مقابله کنند. همانطور که می دانید هر انسانی با یک استعداد و توانایی خاصی متولد می شود و هر انسانی علاوه بر توانایی هایی که دارد دارای نقص هایی نیز می باشد که نباید با وجود داشتن آن نقص ها کمبود اعتماد به نفس پیدا کند و نیاز به تایید شدن از سوی دیگران داشته باشد.

نشانه هایی که معلوم می کند شما به دنبال تایید دیگران هستید

  • تلاش می کنید تا با همه موافق باشید.
  • درباره احساسات دیگران احساس مسئولیت می کنید.
  • اغلب معذرت خواهی می کنید.
  • احساس می کنید تحت فشار کارهایی هستید که باید انجام دهید.
  • نمی توانید نه بگویید.
  • وقتی کسی از شما عصبانی است احساس ناراحتی می کنید.
  • شبیه به کسانی که اطرافتان هستند رفتار می کنید.
  • برای داشتن احساس خوب به تحسین شدن نیاز دارید.
  • همیشه از بحث و گفتگو جلوگیری می کنید.
  • نمی توانید بپذیرید که احساساتتان جریحه دار شده است.

اصلی ترین و مهم ترین راه های غلبه بر ترس از تایید نشدن

سعی کنید خودتان را به اندازه کافی دوست داشته باشید

دوست داشتن خود باعث می شود که به مرور زمان اعتماد به نفستان افزایش یابد و در این صورت به خودتان احترام می گذارید. احترام گذاشتن و دوست داشتن خود باعث می شود که شما دیگر نگران ترس از تایید نشدن را نداشته باشید و نگران حرف ها و افکار مردم نباشید و برایتان مهم نباشد که دیگران چه چیزی می گویند. بنابراین سعی کنید تا جایی که می توانید روی خودتان کار کنید تا بتوانید برای شکست این ترس به خود کمک کنید.

ترس های خود را بنویسید

سعی کنید هر چیزی که باعث می شود شما احساس ترس از تایید نشدن را داشته باشید را حتماً در دفترچه یادداشت خود بنویسید با نوشتن ترس های خود می توانید آن ها را کم کم دور بریزید و با ترس خود مقابله کنید. بنابراین یکی دیگر از روش هایی که می تواند در این زمینه به شما کمک کند نوشتن ترس هایتان می باشد.

ترس از تایید نشدن

چرا نیاز به تایید دیگران داریم؟

نیاز به تایید دیگران یعنی نظر آن فرد نسبت به من از نظر خودم مهم تر می باشد. در جامعه ما انسان ها یکدیگر را با توجه به توانایی ها و استعداد هایی که دارند تایید می کنند. بیشتر انسان ها زمانی که از جانب دیگران تایید می شوند احساس خیلی خوبی پیدا می کنند و همیشه ترس از تایید نشدن را دارند.

برخی از افراد برای اینکه دیگران تاییدشان کنند ارزش خودشان را پایین می آورند و هر کاری را انجام می دهند تا دیگران آن ها را تحسین و تایید کنند. اگر تایید شدن از جانب دیگران برای شما به صورت یک نیاز درآمده باشد شما باید برای ترک کردن این مشکل تلاش کنید زیرا شما را از پا در می آورد و به مرور زمان روحیه و شخصیت شما تخریب می شود.

برخی از افراد نیاز شدیدی به تایید شدن از جانب دیگران دارند و این به شدت بد می باشد زیرا این افراد به دنبال تایید شدن از جانب همه افراد می باشند و زمانی که تایید نمی شوند احساس ناکامی و شکست خوردگی زیادی پیدا می کنند. این دسته از افراد دارای شخصیت تهی و پوچ می باشند و با کمبود اعتماد به نفس مواجه هستند و همیشه به دنبال تایید شدن از جانب دیگران می باشند و ترس از تایید نشدن همواره با آن ها می باشد.

برای موفق شدن تو نیاز به تایید دیگران نداری!

هر انسانی با تلاش و کوشش خود می تواند موفق شود ممکن است هر فردی در راه رسیدن به موفقیت و اهداف خود بارها شکست بخورد اما نباید ناامید شود و باید از این شکست ها تجربه کسب کند. فردی که می خواهد به موفقیت برسد اصلاً نیازی به تایید شدن از جانب دیگران ندارد ممکن است افراد از تایید شدن توسط دیگران احساس خوبی به دست بیاورند اما نباید همیشه به دنبال تایید شدن از جانب دیگران باشند. بسیاری از افراد فکر می کنند که برای رسیدن به موفقیت باید حتماً از جانب دیگران تایید شوند اما باید به آن ها بگوییم که دچار باور غلطی می باشند و رسیدن به موفقیت نیاز به تایید شدن از جانب دیگران را ندارد.

نیازی به تایید دیگران نیست

سعی کنید بارها و بارها با خود تکرار کنید که نیازی به تایید دیگران نیست و من برای موفق شدن و رسیدن به اهدافم نیاز به تایید دیگران را ندارم و خودم می توانم با تلاش و کوشش به اهدافم برسم. این باور به شما کمک می کند که دیگر هیچ وقت ترس از تایید نشدن را نداشته باشید.

چطور خودمان را دوست بداریم؟

برای همه افراد تا بحال پیش آمده است که در یک دوره از زندگی خود دچار اشتباه شده باشند و بعد از انجام آن اشتباه مدام خود را سرزنش می کنند و نمی توانند خود را ببخشند و این موضوع آن ها را به شدت آزار می دهد و باعث می شود فرد به مرور زمان اعتماد به نفس و عزت نفس خود را از دست بدهد و در نتیجه بعد از این اتفاقات فرد دیگر نمی تواند خود را دوست داشته باشد.

خوب است بدانید که هر فردی در زندگی اش مرتکب گناه و اشتباه می شود و بیشتر این اشتباهات هستند که باعث می شوند فرد از آنها درس بگیرد و پیشرفت کند بنابراین شما نباید مدام خود را سرزنش و تنبیه کنید بلکه باید سعی کنید به خودتان فرصت دوباره بدهید و خود را ببخشید و تا جایی که می توانید خودتان را دوست داشته باشید و برای خودتان ارزش قائل شوید.

غلبه بر ترس از تایید نشدن

چرا باید خودمان را دوست داشته باشیم؟

همانطور که می دانید ما تنها به دنیا می آییم و تنها از دنیا می رویم و دیگران فقط در یک دوره از زندگی ما حضور دارند به همین دلیل است که ما باید خودمان را بیشتر از بقیه دوست داشته باشیم. همچنین در سخت ترین و قشنگ ترین لحظات هیچکس جز خودتان همراه شما نیست افراد زیادی در این مواقع در کنار ما هستند اما همه آن ها می روند و فقط یکی هست که همیشه با ما می ماند و آن خودمان می باشیم پس باید قدر خود را بدانیم و به اندازه کافی خودمان را دوست داشته باشیم.

نیاز مردان به تایید شدن

نیاز مردان به تایید شدن نسبت به زنان خیلی بیشتر می باشد مردان همیشه دوست دارند از جانب همسر و اطرافیان خود تایید و تشویق شوند زیرا تایید شدن به آن ها احساس اعتماد به نفس بیشتری می دهد و آن ها از تایید شدن از جانب دیگران به خصوص همسر خود لذت می برند.

نظرات کاربران:
سیما
پاسخ به این نظر
1400/6/23

ادم خیلی وقتا دوست داره تایید بشه خصوصا از طرف اطرافیان و کسایی که دوستشون داره اما باید اینو بدونیم که همیشه تایید نمیشیم....

2 2
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ