22006198 021

جملات مثبتی که زندگی شما را متحول میکنند!

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(31 رای)
جملات مثبتی که زندگی شما را متحول میکنند!

جملاتی که زندگی شما را متحول می کنند، جملاتی هستند که در بطن خود بار مثبتی دارند و بر روی روان هر فردی اثر مثبت می گذارند. از آنجایی که هر فرد در ماهیت انسانی خود نیازمند آرامش، آسایش و به واسطه آن، احساس خوشایند است، می تواند با خواندن و مرور کردن جملات مثبت بار روانی مثبتی را به خود و اطرافیانش انتقال دهد. اما نکته مهم در این جریان این است که ما نمی توانیم حال ناخوشایندی داشته باشیم اما سعی کنیم تنها با جملات مثبت تغییری در احوالات خود ایجاد کنیم.

افکار چگونه بر زندگی ما تاثیر می گذارند؟

از آنجایی که تمام ماهیت و زندگی انسان بر اساس افکار و برنامه ریزی های ذهنی او شکل می گیرد، انسان به این باور رسیده است که با افکار مثبت می تواند روند بهتری را نیز در زندگی خود پیش بگیرد. جملات مثبت زندگی را متحول می کند؛ به این معنا که با استفاده از جملات مثبت در ذهن این فرمان را به خود و ذهن هوشیار خود می دهیم که انرژی روانی اش را به وسیله جملات منفی، افکار منفی از بین نبرد و به دنبال دستاوردی جدید به وسیله استفاده از جملات مثبت باشد که می توانند زندگی را متحول کنند.

متحول کردن زندگی با جملات مثبت

شناخت خود برای متحول کردن زندگی

هر فردی باید به اصل مشکلات خود پی ببرد و بداند در چه شرایطی قرار گرفته و به چه دلیل حال ناخوشایندی دارد، این احساسات از چه منبعی در روان او نشأت می گیرد و چرا نمی تواند در حین تلاش خود احساس خوبی داشته باشد. با این حساب، شناخت ما از خودمان، سطح انرژی روانیمان و پیدا کردن دلایل احساسات ناخوشایندمان باعث می شود بتوانیم به حداقلی از احوال خوب دست پیدا کنیم.

آیا جملات مثبت به تنهایی اثر گذار هستند؟

اگر این تفکر را داشته باشید که تکرار جملات مثبت به تنهایی نمی توانند اثر مثبتی بر روی روان ما داشته باشند و صرفاً فرد را وادار می کنند مانند طوطی کلماتی را بیان کند که هیچ اثر روانی ندارد، قطعاً در اشتباه هستید. به طور مثال باید گفته شود به همان میزان که جملات مثبت می تواند در زندگی و ذهن فردی اثر داشته باشد جملات منفی نیز مخرب و آسیب رسان هستند.

اگر فردی روز خود را با دشنام، دعوا و یا حرف هایی که بار منفی دارند آغاز کند، قطعاً تمام انرژی روانی خود را معطوف به سمت بار منفی، وضعیت کسالت آور و احساس ناخوشایند سوق می دهد. به همان میزان تکرار جملات مثبت هر چند از روی ادب و احترام باشد می تواند در روحیه، احساس و شخصیت فرد و همچنین انرژی مثبت و رو به رشد او تاثیر داشته باشد. در واقع لازم نیست به طور قطع بخواهیم دیوانه وار کسی را و یا فضایی را دوست داشته باشیم که نیاز به بیانش داشته باشیم، بلکه می توانیم با حداقلی از احساس خوشایند و احساس خوب به بیان جملات مثبت و پر کردن انرژی سالم روی بیاوریم.

دور کردن انرژی منفی از خود

بسیار مهم است که در این بین به انرژی های منفی که خودمان به خودمان ساطع می کنیم، اعم از: خود تخریبی، سرکوب کردن خود، تحقیر کردن خود و سرزنش کردن خود دست برداریم و بتوانیم به خودمان همان گونه که هستیم نگاه کنیم و نه آنگونه که در تخریب خودمان و احساسی عمیق از تنش هستیم.

در شناخت از خود باید به این بررسی برسیم که چه نکاتی ما را ناراحت می کنند، دلایل این ناراحتی را در درون خود جویا شویم و سطحی و ساده از کنار خود نگذریم و خود را در جریان فرارهایمان قرار ندهیم. اگر بتوانیم با خود صادق باشیم، می بینیم که در عین حال که احساسات ناخوشایند به دلایل ناشناخته از خود پیدا میکنیم، قطعاً نکات بسیار مثبتی هم داریم که نادیده شان می گیریم.

جملات مثبتی که زندگی شما را متحول می کند

تهیه لیستی از نکات مثبت و پرانرژی برای دگرگونی زندگی

از این رو می توانیم لیستی از نکات مثبت خود تهیه کنیم و یا از افرادی که با آن ها معاشرت های طولانی داریم و آنها ما را می شناسند بخواهیم نکات مثبتی که از ما می دانند را برایمان شرح دهند. (هر چند کم، کوتاه و مختصر) اما شناخت ما از خودمان و نگاه اطرافیان به اخلاق های دوست داشتنی ما باعث می شود احساس خوشایندی به خود و فعالیت های مثبتمان پیدا کنیم.

مثلاً، فردی پرخاشگر را در نظر بگیرید که حالتی عصبی دارد، اما مدام از تحریک های آنی اخلاقی خود در رنج است و در بیشتر مواقع خود را سرزنش می کند که چرا اینگونه رفتار کردم و یا چرا اینقدر عصبی و پرخاشگر بودم، این فرد میتواند با تهیه لیستی از نکات مثبت خود مثلاً: منضبط بودن در قرار هایش، با اعتماد بودنش، رازدار بودنش، مهربانی قلبی و عطوفت داشتنش و همچنین پرس و جو از اطرافیان و آگاه شدن از نکات مثبتی که دیگران در او می بینند، نکات مثبت خود را در جلوی آینه یا در روی در کمد خود قرار بدهد و روزانه آنها را ببیند و مرور کند. بنابراین در شرایط سخت، عصبانیت و پرخاشگری به یک باره برایش مرور می شود، من فردی مهربان بوده ام، بنابراین به مرور مقدار زیادی از تنش او کم می شود و می تواند خود را بهتر و بیشتر کنترل کند و یا این هشدار ذهنی برای او می آید که افرادی در اطرافش او را فردی دلسوز می دانند، بنابراین بهتر است به جای خشم کمی خود را کنترل و دلسوزانه رفتار کنم.

در واقع رفتارهایی از این دست، دستوراتی هستند که فرد می تواند با زیرکی به ناخودآگاه خود این پیغام را بدهد که بهتر و معقولانه تر رفتار کند. اما جملات مثبتی که می توانیم به خود بگوییم نیز مانند همین تکنیک می توانند عمل کنند، اما نکته بسیار مهم در این است که ذهن هوشیار و ناخودآگاه ما بی نهایت زیرک است و به هیچ وجه رفتارهای دروغ و مصنوعی را نمی پذیرد.

مثلاً: اگر ما هر روز تکرار کنیم؛ من فرد با انضباطی هستم، من فرد خلاقی هستم، اما بر اساس این جملات رفتار نکنیم، پس از یک یا دو روز به دلیل عملکرد مخالف به این جملات، ضمیر آگاه ما نیز این جملات را پس می زند.

بنابراین اگر بخواهیم جملات مثبت در ما اثر داشته باشند، باید طبق همان جملات راهی را در نظر بگیریم و آرام آرام خود را در آن راه قرار بدهیم.

که با انرژی روانی خود همسو و همراه باشیم و خود را به تعارض جدید نکشانیم. اگر میخواهیم بگوییم که من فرد با انضباطی هستم، با خودمان قرار بگذاریم، پس از گفتن این جمله سریعاً به گردگیری خانه بپردازیم، اتاقمان را مرتب کنیم و یا ماشینمان را بشوییم. اینگونه است که روانمان را در راستای جملات مثبت قرار می دهیم و می توانیم به مرور از بیان جملات مثبت دستاورد داشته باشیم.

نگاهی به نکته مثبت در خود یا دیگران

اگر صفاتی منفی داریم راه طولانی تری در مثبت اندیشی خواهیم داشت، اما راه غیر ممکنی نیست. در این صورت با تلاش در همه این صفات می توانیم به مرور در مکان ها و با افرادی که دارای این صفات هستند دوری کنیم، سعی کنیم همانطور که نکات مثبت خود را می بینیم به نکات مثبت اطرافیان نیز نگاه کنیم. اگر فرد پر حرفی را دیدیم که مدام در حال غیبت از دیگران است، به غیبت نپردازیم و سعی کنیم در او هم نکته مثبتی ببینیم مثلاً: به نظرم شما آشپز خوبی هستید. اینگونه هم او را و خود را از غیبت نجات داده اید و هم او را به نکته مثبتی درباره خودش تشویق کرده اید.

اینگونه می توانیم خودمان و اطرافیانمان را در باری مثبت از رفتار و عملکرد قرار دهیم و به مرور دیگران نیز در کنارمان احساس آرامش خواهند کرد و از ترس تیکه های کلامی و زخم زبانمان از ما دوری نخواهند کرد. نکته آخر اینکه می توانیم جملات مثبتی را روزانه به عنوان شکرگزاری بیان کنیم. مانند سپاسگزاری از آنچه که هستم، آنچه که به دست آورده ام، آنچه که دوستانمان به ما لطف داشته اند و آنچه که لطف پروردگار بوده است که همه و همه باعث احساس خوشایندی در آغاز هر لحظه از زندگی هر فردی می تواند باشد.

ویژگی های افراد مثبت نگر

  • وقتی نیستند جای خالی آن ها احساس می شود.
  • در کارها عجله ندارند و هرکاری را در بهترین فرصت انجام می دهند.
  • صبور هستند و به دیگران آرامش می دهند.
  • می دانند چه حرفی را چه زمانی باید بزنند.
  • ارتباط برقرار کردن با آن ها خیلی راحت است.
  • انتقادپذیر هستند و از دیگران نیز انتقادهای سازنده می کنند.
  • تلاش نمی کنند تا شرایط خود را بدتر از چیزی که هست نشان دهند.

جملات اشخاص معروف و جملات انگیزشی

1. یک احمق با برنامه یک نابغه بی برنامه را شکست می دهد.

2. تو تمام قوانین رو تغییر میدی اگر به خودت ایمان داشته باشی.

3. با ذهنتم مثل شکمت رفتار کن آشغال به خوردش نده.

4. نمی توانید به عقب بازگردید و آغاز را تغییر دهید، ولی می توانید از جایی که هستید آغاز را تغییر دهید.

5. اگر خسته شدی یاد بگیر که استراحت کنی نه اینکه تسلیم بشی.

6. موفقیت یک شبه اتفاق نمی افتد، اندکی بهتر شدن نسبت به روز قبل، موفقیت است.

7. سختی کشیدن رنج نیست بلکه هشداری است که نیاز به تغییر را یادآوری می کند. (دکتر الهی قمشه ای).

8. تا حد امکان هر چه می توانید کمتر درباره اهداف خود صحبت کنید، زیرا در دنیا پر از افرادی است که به شما بگویند محال است یا چقدر تو بلند پروازی. (کریستیانو رونالدو)

جملات مثبت در تحول زندگی (کریستیانو رونالدو)

9. نمی تونی تو زندگی موفق بشی اگه تو ذهنت شکست خورده باشی.

10. یک مرد قوی خودش رو نجات می دهد، یک مرد قوی تر خانوادش رو.

11. اگر عقاید خود را با تفکر و مطالعه به دست آوردید، کسی نمی تواند به آنها توهین کند! اگر کسی چیزی بر خلافشان بگوید عصبانی نمی شوید یا می خندید یا به فکر فرو می روید (برترنارد راسل)

12. هیچ وقت نمی دونی چقدر قوی هستی تا وقتی که قوی بودن تنها انتخابت باشه.

13. من بیش از 9000 ضربه را در حرفه ام از دست دادم. من تقریباً 300 بازی را باخته ام، 26 بار به من اعتماد شد که ضربه پیروزی را من بزنم و ا تعدادی از جملات اشخاص معروف و جملات انگیزشی را به شما خواهیم گفت آنها را از دست دادم. من بارها و بارها در زندگیم شکست خوردم و به همین دلیل است که موفق شدم (مایک جردن)

تحول در زندگی چگونه به وجود می آید؟

برای ایجاد فضایی متحول شده در زندگی به این فکر کنید که، شما فردی اخمو، عبوس، ناراحت و تلخ هستید، بنابراین به چه میزان از دیگران انتظار خواهید داشت که با شما در صلح قرار بگیرند و احساس خوشایندی به شما داشته باشند.

در این صورت هر روز زندگی شما تلخ تر، تنها تر و بدون احساس دلبستگی و همدلی با دیگران خواهد بود. زمانی که شما به عنوان یک فرد سالم در زندگی و اجتماع ظاهر می شوید باید بدانید اولین وظیفه شما کنار آمدن با دیگران است. به همان میزان که کنار آمدن با دیگران مهم است فرد سالم می تواند احساس همدلی را نیز به دیگران القا کند. داشتن تقکر مثبت، احساس مثبت را به همراه می آورد و داشتن احساس مثبت روند مثبت را در زندگی به وجود میاورد و زنجیره ایی از حال خوشایند و رو به رشد را ایجاد می کند.

اهمیت آموزش جملات مثبت به نوجوانان

اگر شما نوجوانی را در اطراف خود می شناسید که می توانید بر روی او اثرگذار باشید، از گفتن جملات مثبت که می تواند زندگی او را متحول کند دریغ نکنید. جملات مثبت می توانند نوجوانان را آسان تر از بزرگسالان به سمت تفکر مثبت و بینش مثبت برسانند و به نوجوانان در داشتن احساس مثبت در زندگی کمک کند.

نظرات کاربران:
امیر
پاسخ به این نظر
1402/10/20

سلام من کلا ادم انرزی مثبتی هستم وبه همه چیز دید خوب دارم اما گاهی پیش میاد که ناخواسته فکرهای بدی داشته باشم و این موضوع چون با شخصتم جور نیست گاهی خیلی اذیتم میکنه میشه درباره این موضوع راهنماییم کنید

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ