22004925 021

جملات مثبتی که زندگی شما را متحول میکنند!

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(31 رای)
جملات مثبتی که زندگی شما را متحول میکنند!

جملاتی که زندگی شما را متحول میکنند، جملاتی هستند که در بطن خود بار مثبتی دارند و بر روی روان هر فردی اثر مثبت میگذارند. از آنجایی که هر فردی در ماهیت انسانی خود نیازمند آرامش، آسایش و به واسطه آن، احساس خوشایند است، میتواند با خواندن و مرور کردن جملات مثبت بار روانی مثبتی را به خود و اطرافیانش انتقال دهد. اما نکته مهم در این جریان این است که ما نمیتوانیم حال ناخوشایندی داشته باشیم اما سعی کنیم تنها با جملات مثبت تغییری در احوالات خود ایجاد کنیم.

افکار چگونه بر زندگی ما تاثیر میگذارند؟

ازآنجایی که تمام ماهیت و زندگی انسان بر اساس افکار و برنامه ریزی های ذهنی او شکل میگیرد انسان به این باور رسیده است که با سعی در افکار مثبت میتواند روند بهتری را نیز در زندگی خود پیش بگیرد. جملات مثبت زندگی را متحول میکند به این معنا است که با استفاده از جملات مثبت در ذهن این فرمان را به خود و ذهن هوشیار خود میدهیم که انرژی روانی اش را به وسیله جملات منفی، افکار منفی از بین نبرد و به دنبال دستاوردی جدید به وسیله استفاده از جملات مثبت باشد که میتوانند زندگی را متحول کنند.

متحول کردن زندگی با جملات مثبت

شناخت خود برای متحول کردن زندگی

هر فردی باید به اصل مشکلات خود پی ببرد و بداند در چه شرایطی قرار گرفته و به چه دلیل حال ناخوشایندی دارد، این احساسات از چه منبعی در روان او نشأت میگیرد و چرا نمیتواند در حین تلاش خود احساس خوبی داشته باشد. با این احتساب شناخت ما از خودمان، سطح انرژی روانیمان و پیدا کردن دلایل احساسات ناخوشایندمان باعث میشود بتوانیم به حداقلی از احوال خوب دست پیدا کنیم.

آیا جملات مثبت به تنهایی اثر گذار هستند؟

اگر این تفکر را داشته باشید که تکرار جملات مثبت به تنهایی نمیتوانند اثر مثبتی بر روی روان ما داشته باشند و صرفاً فرد را وادار میکنند مانند طوطی کلماتی را بیان کند که هیچ اثر روانی ندارد، قطعاً در اشتباه هستید. به طور مثال باید گفته شود به همان میزان که جملات مثبت میتواند در زندگی و ذهن فردی اثر داشته باشد جملات منفی نیز مخرب و آسیب رسان هستند.

اگر فردی روز خود را با دشنام، دعوا و یا حرف هایی که بار منفی دارند آغاز کند قطعاً تمام انرژی روانی خود را معطوف به سمت بار منفی، وضعیت کسالت آور و احساس ناخوشایند سوق است. به همان میزان تکرار جملات مثبت هر چند از روی ادب و احترام باشد میتواند در روحیه، احساس و شخصیت فرد و همچنین انرژی مثبت و رو به رشد او تاثیر داشته باشد. در واقع لازم نیست به طور قطع بخواهیم دیوانه وار کسی را و یا فضایی را دوست داشته باشیم که نیاز به بیانش داشته باشیم، بلکه میتوانیم با حداقلی از احساس خوشایند و احساس خوب به بیان جملات مثبت و پر کردن انرژی سالم روی بیاوریم.

/// شماره های تماس ///

دور کردن انرژی منفی از خود

بسیار مهم آنکه در این بین به انرژی های منفی که خودمان به خودمان ساطع میکنیم، اعم از: خود تخریبی، سرکوب کردن خود، تحقیر کردن خود و سرزنش کردن خود است، از جایی به بعد دست برداریم و بتوانیم به خودمان همانگونه که هستیم نگاه کنیم و نه آنگونه که در تخریب خودمان و احساسی عمیق از تنش هستیم.

در شناخت از خود باید به این بررسی برسیم که چه نکاتی ما را ناراحت میکنند، دلایل این ناراحتی را در درون خود جویا شویم و سطحی و ساده از کنار خود نگذریم و خود را در جریان فرارهایمان قرار ندهیم. اگر بتوانیم با خود رو راست باشیم در عین احساسات ناخوشایندی که گاهی به دلایل ناشناخته از خود پیدا میکنیم قطعاً نکات بسیار مثبتی هم داریم که نادیده شان میگیریم.

جملات مثبتی که زندگی شما را متحول می کند

تهیه لیستی از نکات مثبت و پرانرژی برای دگرگونی زندگی

از این رو میتوانیم لیستی از نکات مثبت خود تهیه کنیم و یا از افرادی که با آنها معاشرت های طولانی داریم و آنها ما را میشناسند بخواهیم: نکات مثبتی که از ما میدانند را برایمان شرح دهند. (هر چند کم، کوتاه و مختصر) اما شناخت ما از خودمان و نگاه اطرافیان به دوست داشتنی های اخلاق ما باعث میشود احساس خوشایندی به خود و فعالیت های مثبتمان پیدا کنیم.

مثلاً: فردی پرخاشگر را در نظر بگیرید که حالتی عصبی دارد، اما مدام از تحریک های آنی اخلاقی خود در رنج است و در بیشتر مواقع خود را سرزنش میکند که چرا اینگونه رفتار کردم و یا چرا اینقدر عصبی و پرخاشگر بودم، این فرد میتواند با تهیه لیستی از نکات مثبت خود مثلاً: منضبط بودن در قرار هایش، با اعتماد بودنش، رازدار بودنش، مهربانی قلبی و عطوفت داشتنش.

و همچنین پرس و جو از اطرافیان و آگاه شدن از نکات مثبتی که دیگران در او میبینند، نکات مثبت خود را در جلوی آینه یا در روی در کمد خود قرار بدهد و روزانه آنها را ببیند و مرور کند. بنابراین در شرایط سخت، عصبانیت و پرخاشگری به یکباره برایش مرور میشود، من فردی مهربان بوده ام، بنابراین به مرور مقدار زیادی از تنش او کم میشود و میتواند خود را بهتر و بیشتر کنترل کند و یا این هشدار ذهنی برای او میاید که افرادی در اطرافش او را فردی دلسوز میدانند، بنابراین بهتر است به جای خشم کمی خود را کنترل و دلسوزانه رفتار کنم.

در واقع رفتارهایی از این دست، دستوراتی هستند که فرد میتواند با زیرکی به ناخودآگاه خود این پیغام را بدهد که بهتر و معقولانه تر رفتار کند. اما جملات مثبتی که میتوانیم به خود بگوییم نیز مانند همین تکنیک میتوانند عمل کنند، اما نکته بسیار مهم در این است که ذهن هوشیار و ناخودآگاه ما بی نهایت زیرک هر انسانی، به هیچ وجه رفتارهای دروغ و مصنوعی را نمیپذیرد.

مثلاً: اگر ما هر روز تکرار کنیم؛ من فرد با انضباطی هستم، من فرد خلاقی هستم، اما بر اساس این جملات رفتار نکنیم، پس از یک یا دو روز به دلیل عملکرد مخالف به این جملات، آگاه ما نیز این جملات را پس میزند.

بنابراین اگر بخواهیم جملات مثبت در ما اثر داشته باشند، باید طبق همان جملات راهی را در نظر بگیریم و آرام آرام خود را در آن راه قرار بدهیم.

که با انرژی روانی خود همسو و همراه باشیم و خود را به تعارض جدید نکشانیم. اگر میخواهیم بگوییم: من فرد با انضبلطی هستم، با خودمان قرار بگذاریم، پس از گفتن این جمله سریعاً به گردگیری خانه بپردازیم، اتاقمان را مرتب کنیم و یا ماشینمان را بشوییم. اینگونه است که روانمان را در راستای جملات مثبت قرار میدهیم و میتوانیم به مرور از بیان جملات مثبت دستاورد داشته باشیم.

نگاهی به نکته مثبت در خود یا دیگران

اگر چنین صفاتی داریم راه طولانی تری در مثبت اندیشی خواهیم داشت، اما راه غیر ممکنی نیست. در این صورت با تلاش در همه این صفات میتوانیم به مرور در مکان ها و با افرادی که دارای این صفات هستند دوری کنیم، سعی کنیم همانطور که نکات مثبت خود را میبینیم به نکات مثبت اطرافیان نیز نگاه کنیم. اگر زن پر حرفی را دیدیم که مدام در حال غیبت از دیگران است، به غیبت نپردازیم و سعی کنیم در او هم نکته مثبتی ببینیم مثلاً: به نظرم شما آشپز خوبی هستید. اینگونه هم او را و خود را از غیبت نجات داده اید و هم او را به نکته مثبتی درباره خودش تشویق کرده اید.

اینگونه میتوانیم خودمان و اطرافیانمان را در باری مثبت از رفتار و عملکرد قرار دهیم و به مرور دیگران نیز در کنارمان احساس آرامش خواهند کرد و از ترس تیکه های کلامی و زخم زبانمان از ما دوری نخواهند کرد. نکته آخر اینکه میتوانیم جملات مثبتی روزانه به عنوان شکرگزاری در خود ببینیم و بیان کنیم. مانند سپاسگزاری از آنچه که هستم، آنچه که به دست آورده ام، آنچه که دوستانمان به ما لطف داشته اند و آنچه که لطف پروردگار بوده است که همه و همه باعث احساس خوشایندی در آغاز هر لحظه از زندگی هر فردی میتواند باشد.

/// شماره های تماس ///

جملات اشخاص معروف و جملات انگیزشی

1. یک احمق با برنامه یک نابغه بی برنامه را شکست میدهد.

2. تو تمام قوانین رو تغییر میدی اگر به خودت ایمان داشته باشی.

3. با ذهنتم مثل شکمت رفتار کن آشغال به خوردش نده.

4. نمی توانید به عقب بازگردید و آغاز را تغییر دهید، ولی می توانید از جایی که هستید آغاز را تغییر دهید.

5. اگر خسته شدی یاد بگیر که استراحت کنی نه اینکه تسلیم بشی.

6. موفقیت یک شبه اتفاق نمی افتد، اندکی بهتر شدن نسبت به روز قبل، موفقیت است.

7. سختی کشیدن رنج نیست بلکه هشداری است که نیاز به تغییر را یادآوری می کند (دکتر الهی قمشه ای).

8. تا حد امکان هر چه می توانید کمتر درباره اهداف خود صحبت کنید، زیرا در دنیا پر از افرادی است که به شما بگویند محال است یا چقدر تو بلند پروازی (کریستیانو رونالدو)

جملات مثبت در تحول زندگی (کریستیانو رونالدو)

9. نمی تونی تو زندگی موفق بشی اگه تو ذهنت شکست خورده باشی.

10. یک مرد قوی خودش رو نجات می دهد، یک مرد قوی تر خانوادش رو.

11. اگر عقاید خود را با تفکر و مطالعه به دست آوردید، کسی نمی تواند به آنها توهین کند! اگر کسی چیزی بر خلافشان بگوید عصبانی نمی شوید یا می خندید یا به فکر فرو می روید (برترنارد راسل)

12. هیچ وقت نمی دونی چقدر قوی هستی تا وقتی که قوی بودن تنها انتخابت باشه.

13. من بیش از 9000 ضربه را در حرفه ام از دست دادم. من تقریباً 300 بازی را باخته ام، 26 بار به من اعتماد شد که ضربه پیروزی را من بزنم و ا تعدادی از جملات اشخاص معروف و جملات انگیزشی را به شما خواهیم گفت آنها را از دست دادم. من بارها و بارها در زندگیم شکست خوردم و به همین دلیل است که موفق شدم (مایک جردن)

تحول در زندگی چگونه به وجود می آید؟

برای ایجاد فضایی متحول شده در زندگی به این فکر کنید که، شما فردی اخمو، عبوس، ناراحت و تلخ هستید، بنابراین به چه میزان از دیگران انتظار خواهید داشت که دیگران با شما در صلح قرار بگیرند و احساس خوشایندی به شما داشته باشند.

در این صورت هر روز زندگی شما تلخ تر، تنها تر و بدون احساس دلبستگی و همدلی با دیگران خواهد بود. زمانی که شما به عنوان یک فرد سالم در زندگی و اجتماع ظاهر میشوید باید بدانید اولین وظیفه شما کنار آمدن با دیگران است. به همان میزان که کنار آمدن با دیگران مهم است فرد سالم میتواند احساس همدلی را نیز به دیگران القا کند. داشتن تقکر مثبت، احساس مثبت را به همراه میاورد و داشتن احساس مثبت روند مثبت را در زندگی به وجود میاورد و زنجیره ایی از حال خوشایند و رو به رشد را ایجاد میکند.

اهمیت آموزش جملات مثبت به نوجوانان

اگر شما نوجوانی را در اطراف خود میشناسید که می توانید بر روی او اثرگذار باشید، از گفتن جملات مثبت که می تواند زندگی او را متحول کند دریغ نکنید. جملات مثبت میتوانند نوجوانان را آسان تر از بزرگسالان به سمت تفکر مثبت و بینش مثبت برسانند و به نوجوانان در داشتن احساس مثبت در زندگی کمک کنند.

افزودن نظر:
captcha