22006198 021

راهکارهای مؤثر و تاثیرگذار برای حفظ غرور مردانه

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(23 رای)
راهکارهای مؤثر و تاثیرگذار برای حفظ غرور مردانه

بدون تردید، از جمله خصوصیات لاینفک موجود در شخصیت مردان، غرور مردانه محسوب میشود. بطور کلی، مردان در مقایسه با زنان، غرور و اقتدار را به میزان بیشتری در کانون توجهات خود قرار میدهند. از سوی دیگر، خدشه وارد شدن به غرور مردانه، از جمله خط قرمزها و مرزهای یک زندگی مشترک به شمار میرود. چرا که زیر سوال رفتن بزرگی و اقتدار مرد بویژه در زندگی مشترک میتواند عواقب سنگینی مانند متزلزل شدن پایه های زندگی مشترک را با خود به همراه داشته باشد. توجه داشته باشید که در جوامعی همچون ایران و خاورمیانه با توجه به وضعیت سنتی افراد واژگون کردن یا کوچک شدن مرد در خانواده همچون سرنگونی خانواده میباشد.

در سوی مقابل، اهمیت و ارزش قائل شدن برای غرور مردانه آثار و پیامدهای مثبت و سازنده ای را در زندگی زناشویی متبلور میسازد. بدون تردید، اختلافات و تعارضات میان زن و شوهر در هر زندگی مشترک، از جمله موارد اجتناب ناپذیر به شمار می آید. مضاف بر این، زندگیهای امروزی با موجی از قهر، آشتی، فراز و نشیب پیوند خورده است.

حفظ غرور در رابطه

در طول رابطه ممکن است مشکلات زیادی بوجود بیاید که در این مشکلات بسیار مهم است که غرور مردانه حفظ شود. با بالا رفتن سن ممکن است مردها به لحاظ ظاهری تغییراتی کنند اما همواره نیاز دارند تا از سوی همسر خود تایید و توجه آنها را نسبت به خودشان احساس کنند. مردها نیاز دارند تا به گرمی مورد استقبال قرار گیرند و ایرادهایشان خیلی به چشم همسرشان نیاید. همچنین مردها از اینکه مورد مقایسه با بقیه قرار بگیرند بیزارند. در بسیاری مواقع پیش آمده است که در اثر اختلاف نظرهای ایجاد شده بین زوجین، زن بصورت غیرارادی و بدون هیچ قصدی، غرور و اقتدار مردانه را نشانه رفته و آنرا زیر سوال میبرد. در این شرایط ممکن است مرد واکنشهای بسیار شدید و نامتعارفی را از خود بروز دهد. بر همین اساس، شناخت و اهمیت قائل شدن برای غرور مردانه میتواند در بسیاری مواقع تاثیرات مثبت و قابل توجهی را در لایه های مختلف زندگی زناشویی از خود بر جای گذارد.

حفظ غرور مردانه

احساس قدرت دادن به مرد

مردها همواره دوست دارند در جمع خانوادگی خود احساس قدرت و اقتدار کنند. توجه داشته باشید که قدرت و اقتدار داشتن با زورگویی یا پرخاشگری متفاوت است. مردها دوست دارند تا در مورد تصمیم های مختلف و هرچند کوچک با آنها مشورت شود که در بسیاری موارد هم هیجانی تصمیم دنمیگیرند و همه لحاظ را در نظر میگیرند. آنها دوست دارند که همسر و فرزندانشان قدردان باشند و برای زحماتی که می کشند از آن ها تشکر شود. طبیعی است که در زندگی با چالشهایی روبرو شوند و در این شرایط علاقه دارند تا از همسر خود بردباری و صبوری زیادی ببینند.

نقش غرور مردانه در تداوم زندگی مشترک

یکی از مؤلفه های تاثیر گذار و حائز اهمیت برای تداوم و پایداری زندگی مشترک، حفظ و ارزش نهادن به غرور مردانه تلقی میشود. بر همین اساس و به منظور ادامه زندگی مشترک و حفظ روابط عاشقانه به ویژه در موقعیتهای سخت و دشوار، توجه نمودن به نیازهای اساسی مردان، از اهمیت بسزایی برخوردار است. بدون اغراق، مردان همواره دوست دارند که از سوی شریک زندگی خود مهر تایید خورده و مورد تحسین واقع شوند. بر این اساس، تایید شدن از جانب همسر، یک راهکار مؤثر و کاربردی در جهت حفظ غرور مردانه به شمار می آید. شایان ذکر است که تایید شدن مردان از سوی شریک زندگی، حس ارزشمند بودن را در سرتاسر وجود آن ها متجلی می سازد. به همین جهت، ضمن حفظ عزت نفس مرد، اعتماد به نفس او نیز به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می کند.

بدون شک و تردید، مردان همواره دوست دارند در نظر همسرشان مورد علاقه ترین شخص به شمار روند. بر همین اساس، قدردانی کردن همسر از مرد، در تداوم و مستحکم ساختن پایه های زندگی مشترک بسیار تاثیر گذار و مؤثر می باشد. علاقه نشان دادن زن علاوه بر برآورده ساختن نیازهای اساسی مرد، گام مؤثر و اثر بخشی در جهت حفظ غرور مردانه به شمار میرود. همچنین مردان در وجود خود همواره به سبب مورد تشویق قرار گرفتن از سوی همسرشان، استقبال به عمل می آورند. بر این اساس، زنان ضمن توجه به این نیازهای اساسی، می توانند به منظور استحکام و دوام بیشتر رابطه زناشویی، این موارد را در دستور کار قرار دهند.

غرور مردانه و خط قرمزهای مشترک مردان

مسائل مختلفی ممکن است سبب جریحه دار کردن و شکستن غرور مردانه شود. بر اساس تحقیقات به عمل آمده در این زمینه، صحبت کردن در مورد وضعیت مالی مردان، از جمله خط قرمزهای مهم و حائز آنها به شمار میرود. در یک زندگی مشترک، مسئولیت تامین نیازهای مالی زن بر عهده مرد میباشد. به همین جهت، مردان تصور می نمایند که قدرت مالی، منزلت، شخصیت و ارزش های درونی آنها را منعکس می کند. بر این اساس، هنگامی که زن وضعیت مالی مرد را زیر سوال ببرد، غرور او نیز به شدت دچار آسیب و صدمه می شود.

غرور مردانه

مردانی بی مو

از دیگر خط نارنجی های مردان، موی سر میباشد. بسیاری از مردان با گذشت زمان، به تدریج دچار ریزش مو میشوند. بر همین اساس، این دغدغه در مردان وجود دارد که با از دست دادن موی سر، نه تنها جذابیت گذشته را ندارند، بلکه مورد علاقه شریک زندگی خود نیز نمیباشند. در صورتی که جالب است بدانید که مردان بی مو طرفداران بسیار زیادی در سراسر دنیا دارند. به همین جهت و به منظور حفظ غرور مردانه، این مسئله باید از سوی زنان مورد توجه قرار گیرد. برخورداری از قد بلند از دیگر موارد حساسیت زا و خط قرمز در مردان محسوب میشود. بر همین اساس، قد کوتاه بودن در نگاه اغلب مردان به عنوان یک نقطه ضعف به شمار می آید. بنابراین دست گذاشتن بر روی این موضوع میتواند غرور مردانه را جریحه دار نماید.

راهکارهای ارتقا و حفظ غرور مردانه

اهمیت قائل شدن و حفظ غرور مردانه پیامدهای بسیار مناسب و مطلوبی را بویژه در زندگی مشترک با خود به همراه دارد. حفظ خط قرمزهای مرد، یکی از راهکارهای مؤثر در این زمینه محسوب میشود. چرا که این موضوع برای مردان از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد. از دیگر راهکارهای تاثیرگذار در این موضوع، ایراد نگرفتن از مرد میباشد. زن میتواند بجای ایراد گرفتن از مرد، مشکل خود را بصورت غیرمستقیم با او مطرح نماید. تکریم مرد در جمع، واگذار کردن تصمیم نهایی و استقبال محبت آمیز از مرد، از دیگر راهکارهای مؤثر برای حفظ غرور مردانه قلمداد میشود.

نظرات کاربران:
مسعود
پاسخ به این نظر
1402/10/21

سلام من 2ساله که ازدواج کردم ولی همسرم اصلا به من احترام نمیذاره و جلوی همه غرور من رو میشکنه گاهی دلم میخوادطلاقش بدم چون جلوی همه من و خیلی کوچیک میکنه ومن مورد تمسخر خانواده و دوستام شدم و این به شدت برام ازاردهندس لطفا راهی به من نشون بدید که زندگیم به هم نخوره

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ