22006198 021

روش های درمان افسردگی در پاسداران

بهزاد متین: روانشناس، مشاوره فردی، روانشناس بالینی، روانشناسی صنعتی و سازمانی، روانشناس ورزشی و درمان اعتیاد به قمار

بهزاد متین
تهران

سهیلا عیسایی:روانشناس مشاور فردی، نورو تراپیست، مشاور خانواده

سهیلا عیسایی
تهران

نازنین خوشبخت: مشاور زوج درمانی، سکس تراپیست، مشاوره فردی

نازنین خوشبخت
تهران

دکتر هلیا کریم روانپزشک (متخصص اعصاب و روان) و فلوشیپ روان تنی.

هلیا کریم
تهران

دکتر زهرا برومند هیپنوتراپیست و رواندمانگر فردی که به صورت تخصصی بر روی مراجعین با مشکلات فردی و اختلالات اضطرابی، افسردگی، خواب و وسواس کار می کنند.

زهرا برومند
تهران

زوج درمانی، مشاوره فردی، انواع مشکلات خلقی و سکس تراپی

آزاده منتخبی
تهران

نسرین زارعی: مشاور کودک، سنجش هوش و استعدادیابی کودکان، روانشناس کودک

نسرین زارعی
تهران

دکتری پزشکی گرایش روانپزشکی (اعصاب و روان)، دانشگاه علوم پزشکی ایران فعالیت با مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی مکث به عنوان روانپزشک.

شایان کاشفی نژاد
تهران

دکتر مریم موسوی نیک: روانشناس بالینی از انستیتو روانپزشکی تهران و دانشگاه میسور

مریم موسوی نیک
تهران

آزیتا دریای لعل: مدرس دروس روانشناختی دانشگاه آل طه و مشاور خانواده، مشاور زوج درمانی، مشاور نوجوان، مشاور فردی با رویکرد REBT.

آزیتا دریای لعل
تهران

منا ادیبی فر:روانشناس بالینی متخصص در درمان انواع افسردگی و اضطراب

منا ادیبی فر
تهران

پدرام محسنی: مشاور شغلی | کوچینگ فردی | استعدادیابی شغلی - مرکز مشاوره مکث

پدرام محسنی
تهران
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(1 رای)
روش های درمان افسردگی در پاسداران

عادی است که هر از گاهی احساس ناراحتی یا غم کنید؛ اما اگر این احساسات شدید و مداوم است یا بر کیفیت زندگی شما تأثیر می گذارد، ممکن است از افسردگی بالینی رنج ببرید. در حالی که افسردگی یک بیماری شایع در سلامت روان است؛ مقابله با آن نیز بسیار دشوار است. با این حال، افسردگی قابل درمان است و ممکن است با درمان بهبودی پایدار ایجاد شود. جستجوی کمک و حمایت از افسردگی می تواند دلهره آور باشد؛ اما این واقعاً مهمترین گامی است که می توانید بردارید. برای درمان افسردگی در پاسداران مشاوران ما بهترین درمان برای افسردگی موجود را ارائه می دهند.

برای درمان افسردگی در پاسداران همین امروز اقدام کنید. اینکه آیا برای افسردگی خفیف، متوسط یا شدید به کمک احتیاج دارید، ما شما را در هر مرحله ای از این بیماری برای بازگشت به زندگی خود حمایت می کنیم.

افسردگی چیست؟

درک این نکته مهم است که افسردگی یک بیماری است؛ نه نشانه ضعف. این می تواند روی هر کسی تأثیر بگذارد و مردم آن را در هر مرحله از زندگی خود تجربه کنند.

انواع مختلف افسردگی باعث می شود که شما با خلق و خوی مداوم روبرو شوید. گاهی اوقات، این موارد می توانند آنقدر بد باشند که متوجه شوید نمی توانید در زندگی روزمره خود به طور موثر عمل کنید. غم مداوم همچنین ممکن است به این معنی باشد که انگیزه کمتری دارید و در نهایت می تواند بر بسیاری از زمینه های مختلف زندگی و بر شما تأثیر بگذارد:

 • به لحاظ ذهنی
 • از نظر جسمی
 • از نظر احساسی
 • از نظر اجتماعی
 • از نظر رفتاری
 • به صورت حرفه ای

با این حال، خبر خوب این است که شما مجبور نیستید این رنج را تحمل کنید. بلکه می توانید از افسردگی بهبودی دائمی داشته باشید و به زندگی شاد و سالمی که سزاوار آن هستید برگردید. برای درمان افسردگی در پاسداران، کمک و پشتیبانی متخصص تنها یک تماس تلفنی است؛ بنابراین در تماس با ما دریغ نکنید و امروز با یکی از درمانگران افسردگی ما قرار ملاقات بگذارید.

افسردگی قابل درمان است و می توانید بهبودی دائمی داشته باشید.

تیم متخصص ما متشکل از روانپزشکان، روانشناسان، درمانگران، مشاوران افسردگی و سایر متخصصان آموزش دیده است. ما می توانیم درمان افسردگی در پاسداران را با کیفیت بالا ارائه دهیم.

مهم است بدانید که:

 • شما تنها نیستید.
 • افسردگی قابل درمان است.
 • شما می توانید یک برنامه درمان افسردگی کاملاً شخصی را با ما دریافت کنید.
 • ما گزینه های درمانی مختلفی را ارائه می دهیم.
 • ما در صورت نیاز دارویی برای افسردگی شما تجویز می کنیم.

بدون درمان متخصص، علائم افسردگی شما با گذشت زمان بدتر می شود که می تواند طیف وسیعی از مشکلات را در همه زمینه های زندگی شما تحت تاثیر قرار دهد، از جمله:

 • روابط شما با خانواده و دوستان
 • عملکرد شما در محل کار یا مدرسه
 • سلامتی و تندرستی عمومی شما

درمان افسردگی پاسداران

راهکارهای درمان افسردگی در پاسداران

متخصصان ما برای درمان افسردگی در پاسداران تهران متعهد به ارائه درمان اختصاصی و کمک به شما برای غلبه بر افسردگی هستند. ما انواع مختلفی از گزینه های مختلف درمان افسردگی در تهران را ارائه می دهیم. این موارد با جزئیات بیشتری در زیر شرح داده شده است.

درمان شناختی رفتاری (CBT) برای افسردگی

درمان رفتاری شناختی در سراسر جهان برای درمان افسردگی استفاده می شود. این روش بر این اصل استوار است که افسردگی به دلیل الگوهای فکری ریشه دار و منفی بدتر می شود. CBT نوعی مشاوره برای افسردگی است و با شناسایی و تغییر الگوهای فکری مخرب و هرگونه رفتار منفی کار می کند. این به شما کمک می کند تا متعادل تر فکر کنید و هرگونه پیش فرض منفی خود را به چالش بکشید.

همچنین به شما کمک می کند تا مکانیسم های مقابله را یاد بگیرید که می توانید تا پایان عمر از آنها استفاده کنید. اینها به شما این امکان را می دهد که هنگام تجربه افکار منفی، تشخیص دهید و سپس به شیوه ای سالم به آنها پاسخ دهید. این امر احتمال افسردگی شما را در آینده کاهش می دهد.

درمان رفتاری دیالکتیک (DBT) برای افسردگی

DBT یک روش درمانی موثر برای درمان انواع شدیدتر افسردگی است. این بر اساس اصول CBT است؛ اما به طور خاص برای کمک به افرادی که به عنوان بخشی از افسردگی خود با احساسات شدید دست و پنجه نرم می کنند طراحی شده است. DBT بر کمک به شما در پذیرش خود و پذیرش تغییر متمرکز است. این به شما این امکان را می دهد که احساسات ناراحت کننده خود را کاهش دهید، در مواقع بحرانی بهتر مدیریت کنید و به شیوه زندگی سالم تری بازگردید.

درمان فردی برای درمان افسردگی در پاسداران

درمان فردی به صورت فردی بین شما و مناسب ترین درمانگر افسردگی برای نیازهای شما انجام می شود. این به شما این امکان را می دهد که در یک محیط بسیار حمایتی با روانپزشک در مورد افسردگی خود صحبت کنید. متخصص شما به شما کمک می کند تا نگرانی های منحصر به فرد خود را برطرف کنید و از شما حمایت می کند تا بهترین نتایج ممکن را برای خود به دست آورید.

گروه درمانی افسردگی

گروه درمانی افسردگی با گروهی از مراجعان دیگر که با مشکلات مشابه شما دست و پنجه نرم می کنند یا افسردگی آنها تشخیص داده شده است انجام می شود. در طول این جلسات، شما تشویق خواهید شد که تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و حمایت و راهنمایی متقابل ارائه دهید. همه اینها در یک محیط دلسوزانه و بدون قضاوت اتفاق می افتد.

درمان گروهی ممکن است در ابتدا کمی دلهره آور به نظر برسد. با این حال، تحقیقات نشان می دهد که این یک روش درمانی موثر است و می تواند به درمان افسردگی کمک کند.

خانواده درمانی برای درمان افسردگی در پاسداران

خانواده درمانی با خودتان و واحد خانوادگی یا عزیزان شما انجام می شود. به شما و خانواده شما اجازه می دهد تا یک مکالمه باز و صادقانه با یکدیگر داشته باشید. خانواده درمانی به همه افراد درگیر کمک می کند تا درک بهتری از افسردگی شما و تأثیر آن بر شما و نزدیکترین افراد داشته باشند. این نوع درمان مفید است؛ زیرا به شما و خانواده شما اجازه می دهد تا برنامه ریزی کنید که چگونه می توانید از یکدیگر برای پیشرفت بهتر حمایت کنید.

داروهای ضد افسردگی برای درمان افسردگی

همچنین می توانید داروهای ضد افسردگی را در کنار CBT و سایر روش های درمانی مصرف کنید. داروهای ضد افسردگی به عنوان مکمل درمان کمک می کند و همچنین به عنوان یک مانع بیشتر در برابر افسردگی شما عمل می کند.

با این حال، برای برخی از افراد، داروهای ضد افسردگی اولین خط درمان افسردگی خواهند بود؛ به ویژه در موارد زیر:

 • افسردگی شما شدید است.
 • شما در گذشته به خوبی به داروهای ضد افسردگی پاسخ داده اید.
 • سابقه افسردگی در خانواده شما وجود دارد.
 • افسردگی باعث می شود به خودکشی فکر کنید.

رایج ترین نوع داروهای ضد افسردگی که برای درمان افسردگی استفاده می شوند، به عنوان مهار کننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) شناخته می شوند.

برای درمان افسردگی در پاسداران ما با شما همکاری نزدیک می کنیم تا بهترین نوع داروی ضد افسردگی را شخصاً برای شما بیابیم.

درمان افسردگی در پاسداران

تحریک مغناطیسی فرا جمجمه ای (rTMS)

ما همچنین می توانیم درمان جدیدی برای افسردگی ارائه دهیم. تحریک مغناطیسی فرا جمجمه ای (rTMS)، یک روش درمانی ایمن و غیر تهاجمی است. از میدان های الکترومغناطیسی برای تحریک مناطقی از مغز استفاده می کند که با کنترل خلق ارتباط دارند. rTMS در موارد زیر یک درمان مفید برای افسردگی است:

 • درمان های گفتاری و داروهای ضد افسردگی موفقیت آمیز نبوده است.

یا

 • وقتی قادر به مصرف دارو نیستید.

درمان سرپایی و مراقبت های روزانه برای افسردگی

ما می توانیم درمان سرپایی یا مراقبت روزانه را برای افسردگی ارائه دهیم. ما با شما همکاری نزدیک می کنیم تا تصمیم بگیرید کدام گزینه برای شما بهترین است.

درمان سرپایی افسردگی

در طول درمان سرپایی افسردگی، شما در یکی از بیمارستان ها یا مراکز ما حضور خواهید داشت تا تعداد معینی از جلسات درمانی ساعتی را دریافت کنید. این موارد با روانپزشک، مشاور یا درمانگر انجام می شود و معمولاً به صورت هفتگی اتفاق می افتد.

درمان سرپایی در صورتی مفید است که شما برای درمان افسردگی خود نیاز به درمان های فشرده تری ندارید، مانند مراقبت روزانه یا درمان سرپایی. همچنین به این معنی است که می توانید در قرارهای منعطف شرکت کنید که می تواند در مورد کار و سایر تعهدات شما تنظیم شود.

کمک به افسردگی در مراقبت روزانه

ما همچنین می توانیم درمان افسردگی مزمن را به صورت مراقبت روزانه ارائه دهیم. در طول مراقبت روزانه، شما هر هفته به مدت معینی در یکی از مراکز ما حضور خواهید داشت؛ جایی که در آنجا درمان افسردگی دریافت خواهید کرد.

با این حال، بر خلاف درمان بستری، شما یک شب در بیمارستان نمی مانید؛ اما پس از یک روز درمان به خانه باز می گردید. اگر نیازی به مراقبت شدید 24 ساعته ندارید، اما هنوز به درمان ساختارمند نیاز دارید، این می تواند مفید باشد. همچنین به این معنی است که می توانید یک برنامه کامل درمان افسردگی را دریافت کنید؛ در حالیکه از انعطاف پذیری لازم برای زندگی در خانه برخوردار هستید.

اگر از افسردگی در هر مرحله ای از آن رنج می برید، می توانید با متخصصان ما برای درمان افسردگی در پاسداران در ارتباط باشید و به زندگی شاد دست یابید.

سوالات متداول

1. طرف های قرار داد مرکز مشاوره مکث؟
(مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با بانک مرکزی) (مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با بانک تجارت) (مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با بانک سپه) (مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با بانک صادرات) (مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با بانک صنعت و معدن) (مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با بانک کشاورزی)

2. اولین علائم افسردگی چیست؟
شایع ترین علامت افسردگی احساس غم و اندوه یا پوچی است که بیش از دو هفته طول می کشد. ممکن است فردی این علامت را به عنوان احساس «ناامیدی» توصیف کند. آنها ممکن است احساس کنند که زندگی بهتر نخواهد شد و این سطح شدید غم و اندوه برای همیشه ادامه خواهد داشت.

بهزاد متین: روانشناس، مشاوره فردی، روانشناس بالینی، روانشناسی صنعتی و سازمانی، روانشناس ورزشی و درمان اعتیاد به قمار

بهزاد متین
تهران

سهیلا عیسایی:روانشناس مشاور فردی، نورو تراپیست، مشاور خانواده

سهیلا عیسایی
تهران

نازنین خوشبخت: مشاور زوج درمانی، سکس تراپیست، مشاوره فردی

نازنین خوشبخت
تهران

دکتر هلیا کریم روانپزشک (متخصص اعصاب و روان) و فلوشیپ روان تنی.

هلیا کریم
تهران

دکتر زهرا برومند هیپنوتراپیست و رواندمانگر فردی که به صورت تخصصی بر روی مراجعین با مشکلات فردی و اختلالات اضطرابی، افسردگی، خواب و وسواس کار می کنند.

زهرا برومند
تهران

زوج درمانی، مشاوره فردی، انواع مشکلات خلقی و سکس تراپی

آزاده منتخبی
تهران

نسرین زارعی: مشاور کودک، سنجش هوش و استعدادیابی کودکان، روانشناس کودک

نسرین زارعی
تهران

دکتری پزشکی گرایش روانپزشکی (اعصاب و روان)، دانشگاه علوم پزشکی ایران فعالیت با مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی مکث به عنوان روانپزشک.

شایان کاشفی نژاد
تهران

دکتر مریم موسوی نیک: روانشناس بالینی از انستیتو روانپزشکی تهران و دانشگاه میسور

مریم موسوی نیک
تهران

آزیتا دریای لعل: مدرس دروس روانشناختی دانشگاه آل طه و مشاور خانواده، مشاور زوج درمانی، مشاور نوجوان، مشاور فردی با رویکرد REBT.

آزیتا دریای لعل
تهران

منا ادیبی فر:روانشناس بالینی متخصص در درمان انواع افسردگی و اضطراب

منا ادیبی فر
تهران

پدرام محسنی: مشاور شغلی | کوچینگ فردی | استعدادیابی شغلی - مرکز مشاوره مکث

پدرام محسنی
تهران
افزودن نظر:
captcha