22004925 - 021

دلایل اهمیت ظاهر در انتخاب همسر

(27 رای)
دلایل اهمیت ظاهر در انتخاب همسر

یکی از سوالهایی که زوج های امروز با آن مواجه هستند این است که اگر ملاک و انتخابشان بر اساس ظاهر و زیبایی فرد مقابل باشد به مشکل بر میخورند یا نه؟

واضح است که تنها ملاک ظاهر در انتخاب فردی برای ازدواج و کسی که بخواهیم مهم ترین لحظه های زندگیمان را با او شریک باشیم انتخاب اشتباهی است. در صورتی میتوانیم این انتخاب را درست بدانیم که فرد مورد نظر ما به جز ظاهر زیبا، معیارها و ملاک های دیگری نیز برای زندگی داشته باشد.

معیارهای مهم انتخاب همسر

معیارهایی مانند: صداقت، همدلی، صمیمیت، دیگر دوستی و یا هر آنچه که بتواند فردی را در یک زندگی به سمت رشد و آرامش ببرد. از آنجایی که امروزه ظاهر امری مهم در انتخاب آدم های اطراف ما شده و عملهای زیبایی اثبات مهمی در این امر هستند و نتیجه خطای آن هم میزان قابل توجه آمار طلاق است، میتوانیم متوجه شویم که معیار انتخاب افراد بسیار تغییر کرده است.

اهمیت ظاهر در انتخاب همسر درست است؟

زیبایی امری نسبی است و هر انسانی میتواند به نوعی زیبایی خودش را داشته باشد، آن را حفظ کند و همچنان تلاش کند که این زیبایی به او در بهبود روابط و بهتر شدن انسانیتش اثرگذار باشد.

دلایل اهمیت ظاهر در انتخاب همسر

در نظر بگیرید فردی زیبا، پس از گذراندن مدتی در کنار شما، اما بدون اخلاق مناسب، به چه میزان توانایی حفظ یک زندگی را میتواند داشته باشد و یا به چه میزان میتواند به شما در لحظات سخت زندگی کمک کند و حامی شما باشد. زیبایی فقط و فقط یک ملاک آنی و زودگذر است و آنچه که به نظر زیبا میاید ممکن است به نظر هیچ کسی دیگر زیبا نباشد، بنابراین زیبایی ملاکی شخصی دارد و هر فردی بنا به استعداد زیبایی شناسی خود میتواند انسانی را با یک ظاهر مشخص زیبا بداند و یا آن را اصلاً زیبا نداند.

عمل زیبایی برای ازدواج

از این رو نباید در جامعه امروز که همه چیز حول محور فروش محصولات و عملهای زیبایی میچرخد، ملاکمان از زیبایی را به آنچه که از رسانه ها به ما دیکته میشود تغییر دهیم.

با مثالی ساده: بینی های عمل کرده، پروتز های بی دلیل و جراحی هایی که روی صورت و بدن افراد انجام میشود، امروزه به راحتی ملاکی برای نشان دادن زیبایی، امروزی بودن و جزیی از فرهنگ افرادی که زیبایی را تحمیل کرده اند، شده است. اما چگونه است که هنوز با دیدن یک چهره ساده و دلنشین ممکن است جذب آن شویم؟

جواب اینجاست که ذات زیبایی در سادگی است و سادگی به همراه خود، لطافت و ملاحت به همراه دارد.

از این رو اگر خودمان را از هجمه رسانه دور کنیم، متوجه میشویم زیبایی چیزی جدا از آنچه به ما تلقین شده است. با این توضیحات میخواهیم به اصل سوالمان بپردازیم که ظاهر در رابطه به چه میزان تاثیر گذار است.

اگر بدانیم زیبایی چیست و چه چیزهایی در رابطه باعث تداوم و رشد میشود، به آنچه که به ما تحمیل شده، توجه نمیکنیم و زیبایی را در یک ظاهر اولیه و دلنشین بودن افراد جستجو میکنیم و پس از آن به مرور به دنبال صفات مکمل و انسانی یک فرد میگردیم. صفاتی مانند خوش اخلاقی، انسانیت، محبت، صمیمیت، صداقت و هر آنچه که قلباً از هر فردی انتظار داریم برای آرامش یک زندگی در خود داشته باشد و یا برای دستیابی به آنها تلاش کند. تلاش برای عملهای زیبایی و نشانه هایی از اینکه چگونه در این اجتماع پذیرفته شوم، تلاش برای فرار از خود و دور بودن از روان سالم است.

هر چند که نباید نادیده گرفته شود که عملهای زیبایی در افرادی که به تشخیص پزشک متخصصشان نیاز مبرم دارند بسیار خوب است، اما در اینجا صحبت از دانش زیبایی و دور بودن از ملاک های زیبایی است که بدون هیچ تصویری از زیبایی به ما تحمیل شده و ما بدون شناخت آن را پذیرفته ایم و به آن توجه میکنیم. زیبایی در درون هر فرد است و با صداقت و شفافیت رشد خواهد کرد.

افزودن نظر:
CAPTCHA2


×

امتیاز دهی به مطلب: دلایل اهمیت ظاهر در انتخاب همسر

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی