22006198 021

دلایل اهمیت ظاهر در انتخاب همسر

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(32 رای)
دلایل اهمیت ظاهر در انتخاب همسر

یکی از سوال هایی که زوج های امروز با آن مواجه هستند این است که اگر ملاک و انتخابشان بر اساس ظاهر و زیبایی فرد مقابل باشد به مشکل بر میخورند یا نه؟ پیش از همه موارد در نظر داشته باشید که ظاهر زیبا ممکن است برای شما عادی شود، ولی ظاهری که از نظر شما جذاب یا زیبا نیست هیچ وقت عادی نمی شود.

واضح است که تنها در نظر گرفتن ملاک ظاهر در انتخاب فردی برای ازدواج و کسی که بخواهیم مهم ترین لحظه های زندگیمان را با او شریک باشیم انتخاب اشتباهی است. در صورتی میتوانیم این انتخاب را درست بدانیم که فرد مورد نظر ما به جز ظاهر زیبا، معیارها و ملاک های دیگری نیز برای زندگی داشته باشد.

معیارهای مهم انتخاب همسر

معیارهایی مانند صداقت، همدلی، صمیمیت، دیگر دوستی و یا هر آنچه که بتواند فردی را در یک زندگی به سمت رشد و آرامش ببرد، در انتخاب همسر اهمیت دارد. از آنجایی که امروزه ظاهر امری مهم در انتخاب افراد شده که و میتوان آن را از بالا رفتن تعداد عمل های زیبایی نیز فهمید که نتیجه آن هم میزان قابل توجه آمار طلاق است، میتوانیم متوجه شویم که معیار انتخاب افراد بسیار تغییر کرده است.

اهمیت ظاهر در انتخاب همسر درست است؟

زیبایی امری نسبی است و هر انسانی میتواند به نوعی زیبایی خودش را داشته باشد، آن را حفظ کند و همچنان تلاش کند که این زیبایی در بهبود روابط و بهتر شدن انسانیتش اثرگذار باشد.

دلایل اهمیت ظاهر در انتخاب همسر

در نظر بگیرید فردی زیبا اما با اخلاق بد، پس از گذراندن مدتی در کنار شما، به چه میزان توانایی حفظ یک زندگی را میتواند داشته باشد و یا به چه میزان میتواند به شما در لحظات سخت زندگی کمک کند و حامی شما باشد. زیبایی فقط و فقط یک ملاک آنی و زودگذر است و آنچه که به نظر زیبا است ممکن است به نظر افراد دیگر زیبا نباشد، بنابراین زیبایی ملاکی شخصی دارد و هر فردی بنا به استعداد زیبایی شناسی خود میتواند انسانی را با یک ظاهر مشخص زیبا بداند و یا آن را اصلاً زیبا نداند.

عمل زیبایی برای ازدواج

از این رو نباید در جامعه امروز که همه چیز حول محور فروش محصولات و عمل های زیبایی میچرخد، ملاکمان از زیبایی را به آنچه که از رسانه ها به ما دیکته میشود تغییر دهیم.

با مثالی ساده: بینی های عمل کرده، پروتز های بی دلیل و جراحی هایی که روی صورت و بدن افراد انجام میشود، امروزه به راحتی ملاکی برای نشان دادن زیبایی، امروزی بودن و جزئی از فرهنگ افرادی که زیبایی را تحمیل کرده اند، شده است. اما چگونه است که هنوز با دیدن یک چهره ساده و دلنشین ممکن است جذب آن شویم؟

جواب اینجاست که ذات زیبایی در سادگی است و سادگی به همراه خود، لطافت و ملاحت به همراه دارد.

معیارهای زیبایی از کجا تعیین میشوند

قطعا تاثیرگذارترین چیزی که معیارهای زیبایی را تعیین میکند، رسانه است. منظور از رسانه سینما، تلوزیون، اینترنت و مجلات مختلف است که امروزه به سادگی در دسترس عموم قرار میگیرد، اما با کمی هوشمندی میتوان فهمید که رسانه در جهت رسیدن به اهداف خودش قدم برمیدارد و تغییر معیارهای ذهنی جامعه از زیبایی دقیقا همان چیزی است که رسانه های جمعی از ما میخواهند. حقیقت انسان این است که هر فرد در طول زندگی تغییراتی در بدن و صورت خود میکند و هیچکس نمیتواند چهره و اندامی بدون نقص به صورت طبیعی داشته باشد پس توجه به این مورد مهم است که بدانیم معیارهای زیبایی حقیقی چیست و به دنبال بی عیب و نقص بودن ظاهر افراد نباشیم.

از این رو اگر خودمان را از هجمه رسانه دور کنیم، متوجه میشویم زیبایی چیزی جدا از آنچه به ما تلقین شده است، می باشد. با این توضیحات میخواهیم به اصل سوالمان بپردازیم که ظاهر در رابطه به چه میزان تاثیر گذار است.

اگر بدانیم زیبایی چیست و چه چیزهایی در رابطه باعث تداوم و رشد میشود، به آنچه که به ما تحمیل شده، توجه نمیکنیم و زیبایی را در یک ظاهر اولیه و دلنشین بودن افراد جستجو میکنیم و پس از آن به مرور به دنبال صفات مکمل و انسانی یک فرد میگردیم. صفاتی مانند خوش اخلاقی، انسانیت، محبت، صمیمیت، صداقت و هر آنچه که قلباً از هر فردی انتظار داریم که برای آرامش یک زندگی در خود داشته باشد و یا برای دستیابی به آنها تلاش کند. تلاش برای عمل های زیبایی و نشانه هایی از اینکه چگونه در این اجتماع پذیرفته شوم، تلاش برای فرار از خود و دور بودن از روان سالم است.

هر چند این موضوع نباید نادیده گرفته شود که عمل های زیبایی در افرادی که به تشخیص پزشک متخصصشان نیاز مبرم دارند بسیار خوب است، اما در اینجا صحبت از دانش زیبایی و دور بودن از ملاک های زیبایی است که بدون هیچ تصویری از زیبایی به ما تحمیل شده و ما بدون شناخت آن را پذیرفته ایم و به آن توجه میکنیم. زیبایی در درون هر فرد است و با صداقت و شفافیت رشد خواهد کرد.

نظرات کاربران:
niloofar
پاسخ به این نظر
1400/6/28

واقعا این عمل های زیبایی خیلی مسخره شده و داره گند میزنه به جامعه و زندگی ها . من 7 ساله ازدواج کزدم بعد 7 سال شوهرم هرروز میگه توام این عملو کنی خوب میشی اون کارو کنی خوب میشی ولی من اصلا دلم نمیخاد هیچ تغییری روی صورت یا بدنم بدم و بهش میگم تو منو همینجوری دیدی نه با عمل . ولی خب هر باری که میگه اذیت میشم و ناراحت میشم ولی انقدر همه انجام میدن و تبلیغات زیاد شده دیگه ملاک همه داره عوض میشه و جای تاسف داره و واقعا نمیفهمم چه چیزی زیباتر از چهره طبیعی انسان هست . بیرون میرم میبینم همه شکل هم شدن همه دماغا عملی و لب های پروتز شده من نمیفهمم اینکه همه مثل همن چه جذابیتی داره؟؟؟؟؟؟

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ