22004925 021

زنان دوست داشتنی چگونه هستند؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(34 رای)
زنان دوست داشتنی چگونه هستند؟

وقتی صحبت از یک زن دوست داشتنی به میان آید، غالب ترین تصویر برای همه ما زنی با زیبایی نسبی، مهربان و لطیف با ظرافتی زنانه برایمان تجلی میشود که نه داد میزند و نه عصبانی است و نه گریه میکند و نه گله و شکایت میکند. بله این تصویر از یک زن دوست داشتنی، تصویری است که شاید برای یک مادر و یا مادرانمان بیشتر امکان پذیر باشد؛ مادرانی که صبورند، مهربانند، لطیفند و ظرافت مادرانه شان همیشه جاریست. اما آیا زن ها هیچ گاه نباید ناراحت و غمگین و خشمگین باشند یا با نشان دادن خشمشان و ناراحتی شان دیگر زن دوست داشتنی محسوب نمیشوند؟

این تفکرات تفکرات غلطی است که همه ما در مورد یک زن دوست داشتنی داریم و یا ایده آلی رویا گونه است؛ زیرا زن ها مانند مردها و بچه ها مملو از احساساتی هستند که بسیار رقیق تر از هر مردی با آن روبرو میشوند. زنی که گریه نکند، عصبانی و یا خشمگین نشود، قطعا بیمار است.

کنترل هیجانات در زنان

مهم این است که بدانیم چگونه میتوانیم احساساتمان را بشناسیم و چگونه آنها را کنترل کنیم و نه سرکوب؛ کنترل احساسات و دانستن این که در چه جایی چگونه میتوانیم بهترین رفتار را داشته باشیم، نه تنها برای یک زن ضروری است بلکه مهارتی است که یک انسان اجتماعی آن را باید یاد گیرد و برای برقراری بهتر روابطش در زندگی خود آن را عملی کند.

/// شماره های تماس ///

آناتومی یک زن

از انجایی که آناتومی یک زن با حساسیت بیشتری مواجه است (مادر شدن، عادت ماهانه و ظرافتی که در آناتومی زن است) باعث میشود زن با احساسات متفاوت تری در طول زندگی اش مواجه شود؛ زیرا افکار او حول مسائلی کاملا متفاوت با مردها عمل میکند.

یک زن میتواند با تکیه بر اصل وجودی خود (زنانگی و مادر شدن) بهترین خویش را ایفا کند.

کهن الگوهای یونگ در مورد زنان

زنی که قبول به مادر شدن و یا زنانگی اصیل خود نمیکند، دچار خشمی قدیمی است که باید مورد بررسی قرار گیرد؛ این خشم نه تنها تخریب خود بلکه تخریب احساسات و افکار خود بلکه زندگی اطرافیان را هم تحت و شعاع قرار میدهد.

زن ها در دسته بندی کهن الگوهای زنانه یونگ به چندین حالت مختلف دسته بندی میشوند که هر زنی حداقل سه حالت مهم آن را در وجود خود به عنوان الگوی اصلی دارد و یا پذیرفته است.

زنان دوست داشتنی

البته در این بحث مجالی برای توضیح این الگو ها نداریم اما به اختصار این الگوها عبارتند از:

  • آتنا (زنانی با تفکر اقتصادی بالا و توانمند)
  • آرتمیس (زنانی با قدرت بدنی بالا و جنگنده و توانا در ورزش)
  • آفرودیت (زنانی با نیروی زنانگی بالا و لوندی بسیار زنانه)
  • هسیا (زنانی با وجوه عرفانی)
  • پرسفون (زنانی با احساساتی دخترانه و بچه گانه)
  • هرا (زنی با الگوی همسری و نقش همسری وفادار)
  • دیمیتر (زنانی با الگوی مادرانه و خستگی ناپذیر)

بنابراین زن ها نسبت به هر الگوی زنانه ایی که در وجود خود دارند، حالتی را در خود تجربه میکنند که میتواند به عنوان الگوی اصلی رفتاری در زندگیشان نقش داشته باشد.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست آنلاین شخصیت جنسی

زن دوست داشتنی چگونه زنی است؟

اما هر زنی میتواند مانند هر انسانی دیگر دوست داشتنی باشد؛ معیارهایی که برای یک انسان دوست داشتنی در نظر گرفته میشود، محبت، بخشش و کمک به دیگران است. اگر انسانی این معیار ها و ملاک های انسانی را بتواند در خود رشد دهد، با هر حالت روانی و با هر کهن الگوی تثبیت شده ایی در روان خود میتواند انسان دوست داشتنی باشد. از آنجایی که زن نماد ظرافت، زنانگی و محبت مادری است، دیگر موجودات جهان انتظار دارند این الگو در این امور قوی تر و پربارتر عمل کند.

همانطور که یک مرد در نقش مرد بودن و یا پدر بودن خود این انتظار را در دیگر موجودات به وجود می آورد که قوی، صبور، نیرومند، تکیه گاه و منبعی برای امنیت باشد، به همان میزان یک زن میتواند منبعی برای آرامش، محبت، ظرافت و زنانگی باشد و میلی از خواستن و دوست داشتنی بودن را در دیگر موجودات به وجود آورد.

افزودن نظر:
captcha