22006198 021

چرا زنان آفرودیت خاص و جذاب هستند؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(62 رای)
چرا زنان آفرودیت خاص و جذاب هستند؟

زن آفرودیتی اصطلاحی است که تعریف و منشأ مشخصی ندارد. با این حال میتوان آنرا به اساطیر یونان و الهه آفرودیت که نماینده عشق، زیبایی و میل بود، مرتبط دانست. در جامعه معاصر اصطلاح زن آفرودیت را میتوان برای توصیف زنی بکار برد که دارای ویژگیهای الهه است. این میتواند شامل زیبایی ظاهری، احساسی بودن، اعتماد به نفس و هاله ای از زنانگی باشد. با این حال توجه به این نکته مهم است که این ویژگیها ذهنی هستند و بسته به هنجارهای فرهنگی و دیدگاه های فردی میتوانند متفاوت باشند. زنان آفرودیت شاید جذاب ترین گروه زنان در کهن الگوهای شخصیت شناسی یونگ باشند و این سوال در ذهن هر کسی بوجود می آید که زنان آفرودیتی چه زنانی هستند و این جذابیت به چه دلیلی است؟

بهترین روانشناس گروه روانشناسی اینجا مکث در سال 1402: بهزاد متین

در کهن الگو های شخصیت شناسی یونگ، هر زنی از ویژگیهای خاصی برخوردار است که میتواند در گروه خاص شخصیتی، از منظر یونگ قرار بگیرد. حال ما در اینجا کهن الگوهای کارل گوستاو یونگ و رویکرد جدیدتر طرحواره درمانی یا تله های زندگی جفری یانگ را برای جلوگیری از آسیب و پیشرفت زنان آفرودیت رمز گشایی کرده ایم.

سوالات پر تکرار و بسیار مهم در مورد زنان ونوسی یا آفرودیت

  • چرا بعضی از زنان آفرودیت به شدت موفق هستند و گروهی نه؟
  • آیا با زنان آفرودیت یا ونوسی میتوان ازدواج کرد؟
  • چه خطراتی در کمین زنان آفرودیت است؟
  • آیا زنان آفرودیت سکوی پرتاب آقایان به سمت موفقیت هستنند؟
  • آیا به زنان آفرودیت می توان اعتماد کرد؟
  • چه شغل هایی مناسب زنان آفرودیت است؟
  • از نظر روحی چه مشکلاتی برای آنها پیش خواهد آمد؟

تعدای از سوالات بالا را به شکل کامل در مقاله همه چیز در مورد شخصیت آرکتایپ آفرودید توضیح داده ایم. اما از نظر آسیب شناسی، مشکلات روحی و خطرات پیرامون زنان آفرودیت باید به موارد پیشرو حتما توجح کرد. با توجه به اینکه زنهای آفرودیت به دنبال دیده شدن و جذب افراد به سمت خودشان هستند، اگر این اتفاق به هر دلیلی رخ ندهد به شدت آمدگی تجربه افسردگی شدید را دارند. با توجه به ویژگیهای رفتاری آنها و جذب افراد خاص امکان خیانت کردن خود و یا همسرشان بسیار بالا میباشد، که ضروری است روشهای پیشگیری از خیانت را یاد بگیرند. با توجه به استعدادهای زیاد زنان آفرودیت برای پیشرفت و رسیدن به موفقیت کمک گرفتن از یک روانشناس برای آنها ضروری است.

رمز سکوی پرتاب و رسیدن به موفقیت در زنان آفرودیت چیست؟ مشاوره فردی

ویژگی های زنان آفرودیت

زنان آفرودیت، در نوع خود بسیار جذاب، دلربا، لوند و هوس انگیز هستند. این زنان در هیچ چهارچوب و معیار مشخصی نمیگنجند و خودشان برای بودن در هر جا و مکانی که دلخواهشان باشد، وقت صرف میکنند.

داستان نیچه و سالومه

نمونه بارز این زن را می توان سالومه ای نامید که با ویژگی های آفرودیت خودش و با داستانهای فراوان، مردان پر افتخاری را جذب خود میکرد. اما در ادامه و بعد از کلی ماجرا باعث ارتباط نیچه در جهت درمان با برویری شد که خودش استاد فروید بود. در همین راستا یوزف برویر بوسیله شاگرد خود با تحلیل رویاها آشنا شد و پس از آن بود که فروید تصمیم گرفت مسیر خود را نه در پزشکی، بلکه در شناخت روان انسان ادامه دهد. پدر علم روانکاوی، فروید، شاگردانی همچون یونگ و آدلر را پرورش داد. در حال حاضر در حال خواندن یکی از مباحث فلسفی و روانشناسی یونگ هستیم.

زنان آفرودیت از دیدگاه یونگ

زنان آفرودیت الهه های زیبایی و دلربایی هستند که اگر در جمعی حاضر شوند، کسی نمیتواند به آنها بی توجهی کند و قطعاً جمع زیادی مجذوب آنها میشوند. این زنان در نوع خود، در زنانگی و جذابیت بی نظیرند و میتوانند هر کسی را که بخواهند، در کسری از ثانیه مشغول خودشان کنند.

ویژگی درونی آفرودیدت ها

زنان آفرودیت، جذابیت و زیبایی را درون خودشان دارند. به هیچ وجه لازم نیست که به آرایش و یا ترکیب اصلی خودشان خللی وارد کنند و این زیبایی درونی مانند چراغی میتواند هر جایی را روشن کند.

آرایشهای امروزی

لازم به توضیح است، زنان امروزه که مدام در حال آرایش کردن، عملهای جراحی و دارای لباسهای آنچنانی هستند، صرفاً تقلیدی از زنان آفرودیت میباشند و به هیچ وجه درونشان از شگفتی و جذابیت زنان آفرودیت بهره ایی نبرده است. بنابراین زنانی اینچنینی نباید خودشان را به دلیل ساختن ظاهری اینچنینی در غالب زنان آفرودیت جای دهند.

زنان آفرودیت

هنر آفرودیت

چیزی درون این زنان این امکان از زیبایی و خواستنی بودن را فراهم میکند. زنان آفرودیت در هنر و هر آنچه به هنر و اصول آن مربوط باشد با مهارت هستند. نقاشی، موسیقی، دکوراسیون، طراحیاین زنان با هنر، درون خودشان را شعله ور میکنند و زندگی میکنند. در هر فضایی که بویی از هنر نداشته باشد، نمیمانند.

اصول زنان آفرودیت

زنان آفرودیت پایبند به اصول خودشان هستند، چهارچوب ندارند و طبق میل و اعتبار خودشان وقت میگذرانند و همین امر جذابیتشان را دو چندان میکند. وابستگی های اخلاقی ندارند، به فرد و یا مکانی وابسته نمیمانند و هر زمان که احساس کنند درگیر یک ماجرایی میشوند که باید به آن وابسته باشند، اقدام میکنند. اولین اقدامشان رفتن و فرار از آن موقعیت است.

بدترین حالت زنان آفرودیت

اگر بخواهیم زنان آفرودیت را در بدترین نوع خود بشناسیم، زنی غیر وابسته و هوسران را فرض میکنیم. اگر بخواهیم او را از منظر روانشناسی تحلیل کنیم، او را زنی با اختلال شخصیت نمایشی میتوانیم هم تراز کنیم. البته شاید این مقیاس در کلیت خود ایراداتی داشته باشد. زیرا زنان آفرودیت با منش جذابیت، لوندی و هوس انگیزی به دنیا می آیند و زنانی با اختلال نمایشی با درصدی از ژن و همچنین تربیت و محیط ترکیب میشوند.

تفاوت زنان اختلال شخصیت نمایشی با زنان آفرودیت

اما زنان با اختلال شخصیت نمایشی تفاوت دیگری با زنان آفرودیت دارند و آن این است که؛ زنان آفرودیت خودشان را همانگونه که هستند میپذیرند و وجوه زیبایی خود را دوست دارند. میتوانند افرادی را به خود جذب کنند و زمانی را با آنها لذت ببرند و خودشان را در نیروی آفرودیت خود ارتقا دهند.

اما زنان با اختلال شخصیت نمایشی، فقط و فقط در نمایشی از این دست زنان هستند، دلربایی میکنند و خودشان را در معرض روابط قرار میدهند. اما به ناگاه در هیچ رابطه و موقعیتی نمیمانند و به هیچ وجه برای رفع نیاز جنسی و فعالیت هایی از این دست زمان صرف نمیکنند.

همانطور که در اسم اختلال این زنان گفته میشود (نمایشی) صرفاً نمایشی از خواستنی بودن و جذابیت را بازی میکنند. دروناً میل و علاقه ایی به بودن و حتی سپری کردن لحظه ایی با فردی را ندارند و صرفاً نمایش جذابیت را ایفا میکنند. از این رو زنان آفرودیت الگویی بی نظیر در نوع خود هستند. زیرا میتوانند هر آنچه را که یک زن در جذابیت و خواستنی بودن نیاز دارد به آنها یاد بدهد. خودشان و احساساتشان را سرکوب نمیکنند و در لحظه های خودشان شاد هستند.

اما سوال اینجاست چه زمانی فردی در تعیین شخصیت خود از آفرودیت بودن خود دلخور میشود؟

جواب این است که هر زنی در نوع خود نیازمند این است که صفات زنانه اش را کامل کند. در واقع هر زنی در عین نیازمند بودن به احساسات مادری، روحانی بودن، دخترانه بودن، قوی بودن، در آمدزا بودن، نیازمند لوندی، زنانگی و جذابیت نیز میباشد. بنابراین اگر زنی بخواهد زن کاملی باشد باید قسمتی از همه این صفات را در خود داشته باشد.

شناخت شخصیت بر اساس کهن الگوهای یونگ

شناخت شخصیت بر اساس کهن الگوهای یونگ این امکان را به ما میدهد که خود و شخصیتمان را بشناسیم. بتوانیم حدس بزنیم در چه نیرویی از شخصیتمان قوی تر هستیم و در چه نیرویی ضعیف تر عمل میکنیم. بنابراین با این شناخت بتوانیم با کمی صرف وقت، نقاط ضعیف تر شخصیتمان را قوی تر کنیم و یا بدانیم نقاط قوی تر شخصیتمان در چه زمان هایی برایمان دستاورد دارد و یا بتوانیم آن را زندگی کنیم و از سرکوب احساسات واقعی و شخصیت اصلی درونمان دست برداریم.

اهمیت شناخت کهن الگوها

از این رو دیگر دچار تناقض و کشمکش درونی با خودمان نمیشویم. در واقع اگر شخصیت اصلی ما بر دایره کهن الگوی آفرودیت باشد و ما نتوانیم آن را به بهترین نحو زندگی کنیم و دوستش داشته باشیم و مدام با خودمان در این تعارض باشیم و نقش زن هستیا را بازی کنیم، همیشه در رنج و سختی خواهیم بود.

بنابراین باید بدانیم، شناخت اولین قدم در درمان و بهبود روابط خودمان با خودمان است. شخصیت شناسی بر اساس کهن الگو های یونگ این امکان از شناخت عمیق و درونی را به ما میدهد که با خودمان و وجوه مختلف شخصیتیمان آشنا شویم و آنها را در زندگیمان به کار ببریم و خودمان را بیش از قبل دوست داشته باشیم.

چگونه آفرودیت باشیم؟

چگونه آفرودیت باشیم؟

قطعا پس از شناخت و بررسی آرکی تایپ آفرودیت، هر زنی در درون خود این نیاز به جذابیت را احساس میکند. اما اگر سوال این باشد که چگونه میتوانید آفرودیت باشیم، جواب اینجاست که سعی و تلاش برای آفرودیت بودن ممکن است هر زنی را به غلط بیندازد.

در واقع آفرودیت بودن مانند هر انرژی و کهن الگوی دیگری به صورت غریزی با فرد زاده میشود. شناخت بر کهن الگوها این امکان را به ما میدهد که بدانیم در چه کهن الگویی ضعیف هستیم و این کهن الگو را برای رشد فردی و اجتماعی بیش تر خود رشد دهیم. اما نکته اصلی در انرژی آفرودیت به خطا نرفتن و اقدام اشتباه نکردن در مورد پرورش کهن الگوی آن است.

آیا آفرودیت ها امکان اشتباه بیشتری از دیگر کهن الگو ها دارند؟

از آنجایی که کهن الگوی آفرودیت لوندی و زیبایی و مهارت جذابیت را در درون خود دارد، افرادی که به صورت غریزی از این کهن الگو بی بهره هستند ممکن است خود را در نمایشی از جذابیت قرار دهند. ممکن است هدف درست و مشخصی را دنبال نکنند و یا در بیشتر موارد به دلیل جذابیت کهن الگوی آفرودیت، فرد نتواند دیگر کهن الگوهای خود را به صورت واضح ببیند و برای رشد و پرورش آنها زمان و وقت مناسب را صرف کند.

به طور مثال تفکر عموم جامعه این است که زن باید جذابیت ظاهری داشته باشد. بنابراین انرژی و کهن الگوی هسیا (زن معنوی) و یا دیمیتر (زن مادرگونه) کمرنگ و بی ارزش میشود. به یکباره جامعه با زنان ظاهراً لوند و جذابی مواجه میشود که توانایی مادر بودن، مقدس بودن و یا همسری بی مثال بودن را در خود از دست داده اند. بنابراین کهن الگوی آفرودیت امکان این اشتباه را برای زنان به وجود میاورد که نتوانند تسلط خود را بر دیگر کهن الگوها معطوف کنند و به شخصیت خود سر و شکلی دقیق بدهند.

نظرات کاربران:
مری
پاسخ به این نظر
1403/1/26

اون قسمت که تفاوت زنان نمایشی و آفرودیت رو گفتید پر از تناقض با متن هست و وقتی عمیقا نگاه می‌کنیم میبینین زنان افرودیتی میل به زیبایی دارن و حاضرن دست به اعمال جراحی پ آرایش بزنن، همچنین زنان آفرودیت عاشق دریافت توجه و درخشیدن هستن و اغواگرن و زیاد میل موندن در یک رابطه ندارن و اینهارو دقیقا برای شخصیت نمایشی نوشتید، پس نتیجه میگیریم شخصیت نمایشی و آفرودیت در اصل یکی هستند و شما برای خالی نبودن عریضه یک سری چیز بی ربط نوشتید

1 0
نگار
پاسخ به این نظر
1402/10/20

سلام من خیلی اعتماد به نفس پایینی دارم و خیلی دوست دارم این خصوصیات رو داشته باشم بااینکه وقتی دررفتار خودم دقت میکنم خیلی از این خصوصیات رو دارم اما نمیدونم چرا حسم به خودم خوب نیست باید چی کارکنم که این حس خوب رو داشته باشم؟

0 0
ستاره
پاسخ به این نظر
1401/5/7

من چندبار تست افرودیت رو که دادم امتیازم بالای ۹۰ بود و واقعا ذاتا خوش سلیقه م و عاشق زیبایی ام و یکی از لطف هایی که خدا به من داشت دادن این زیبایی بود و خیلی هم باهوشم توی جذب مردها چون ذاتا از بچگی توی چشم بودم عادت کردم و همین باعث شد خیلی توجه کنم که چه چیزایی از نظر ادما جذاب تره توی رفتار و .... و من بخاطر معیارهای ایران و خانوادم چقد از خود درونیم فاصله گرفتم از هنر و ... که به من خیلی حس قشنگی میده و اینکه بعد از یکسال رابطه اون شخص برام یکنواخت میشه و توی روابط قبلیم هم همین موضوع پیش اومد وفاداری من بیشتر حالت انتخابی بوده وگرنه ذاتا چون زود همه چیز یکنواخت میشه سخته میل ب خیانت ندارم بیشتر میل ب جدایی دارم و اینکع با ادم دیگه ای شروع کنم و این باعث ترسم شده که اگر اینطوری جلو برم هرسال یک پارتنر دراینده نمیتونم خانواده ای تشکیل بدم و از طرفی اینکه ما دوس داریم زیبا باشیم برا یه سری خانوما این سوتفاهمو بوجود میاره میخوایم از پارتنر اونا دلبری کنیم یا چی اما من فقط درخشیدن انرژیمو چندبرابر میکنه و به خود واقعیم حس نزدیکی میکنم و هیچوقتم به شخص متاهل رو ندادم از طرفی باید بگم زنان آفروذیت اگر تو کشور دیگه بودن توی صنعت مد و همر خیلیییی جای پیشرفت داشتن اما ایران فقط سرکوب میشن و نمیتونن از کارهایی ک حس یکنواختی هم بهشون بدن لذت ببرن و تو این زمینه شاغل باشن

7 0
Tara
1403/2/10

به عنوان دختری که افرودیتش بالاست کاملا قبول دارم.توی ایران خیلی سرکوب میشیم.بیشتر از طرف خود زن های دیگه تا مرد ها!! مثل مادرهامون.البته من ارتمیس بالایی هم دارم یعنی ارتمیس افرودیتم ولی خب چون افرودیتم بالاست هیچوقت وجهه ارتمیسیم باعث نشد افرودیت بودن خانومی رو سرکوب کنم

0 0
سیده هانیه
پاسخ به این نظر
1401/2/12

باسلام و عرض تشکر از مطالب مفیدتون همیشه سایت شمارو فالو میکنم مرسی از اطلاعاتتون..اگه بگم تمام این خصوصیات رو دارم شاید بگین اغراق هست اما واقعا همیطوری هستم بجز یه مورد که قبولش ندارم و اینکه من اگه شخص دلخواهم تو زندگیم همراهیم کنه میدونه کاملا اهل تعهد و وفاداری هستم منظورم دوستای دختر هستش چون من متاهلم واصلا جواب خواستگارای قبلیمو که از اقوامن حتی سلام کنن نمیدم یا اگه روبرو بشم سرمو پایین میگیرم و جواب کوتاه میدم و رد میشم میخوام بگم کاملا متعهدم و خیلی تعصبی هستم خیلیا عاشقم بودن ولی ایقد اذیت کردم تا ببینم شخص دلخواهم کیه و بالاخره تونستم تصمیم بگیرم و ازدواج کنم تشکر

4 0
نازی
1401/5/4

ممنون از توضیحات کاملتون. واقعا همین طوره ولی بنظرم یه جاهایی رو یونگ درشت نمایی کرده من چیزی ک در خودم میبینم اینه ک شاید دلیل جذب و انرژی بالایی ک دارم این هست در مقابل هر ادمی در اون لحظه تمام حواس،تمرکز،توجه،عشق واحساس رو میزارم به گونه ای یعنی باتمام وجود در لحظه ام .دوم اینکه یونگ میگه متعهد و پایبند نیستن ک اتفاقا خیلی هم متعهد و وفادارم االبته این تعهد تا زمانی هست ک از طرف مقابل احساس امنیت داشته باشم اگر طرف کوچکترین احساس ناامنی یا ترس از دست دادنش رو بوجود بیاره اون موقع دیگه ... یکی دیگه از ویژگی های افرودیت هم اینه بنظرم هر چیزی رو حد ممکنشو میخاد و کمالگراس یعنی یه ادم معمولی رو نمیتونه کنار خودش بپذیره باید اون فرد عاشق پیشه باشه تا بتونه به وجد دربیارش و باورش کنه

2 0
آفرودیت شکست خورده
پاسخ به این نظر
1401/2/6

خیلی جالب بود وقتی این مطال رو خوندم فهمیدم که چه ظربه هایی رو به خاطر نداشتن اطلاعات خوردم و الان به جایی رسیدم که امیدی برای بازگشت نیست، کاش این مطالب 10 سال پیش هم در دسترس می بود.

3 1
مرکز مشاوره مکث
1401/2/7

ممنونیم. موفق باشید

1 0
ف.ا
پاسخ به این نظر
1400/8/20

سلام با افتخار اردیبهشتی هستم وخصوصیات خوب آفرودیت را کاملا دارم ونمونه یک بانوی جذاب و زیبا وآفرودیت هستم.پرچم اردیبهشتی ها همیشه بالاست

3 13
الیناز
پاسخ به این نظر
1398/5/21

سلام. من چندباری تو زمان ها و برهه های مختلف تست آرکیتایپ هارو دادم و همیشه آفرودایتم الا ۳۰ و ۴۰ بوده. مشکلم اینجاست که با اینکه تمام این ویژگی هایی رو که تعریف کردید تا حدودی دارم ولی خب خیلی از سمت بقیه این جذابیت رو نگرفتم. مشکل از کجاست؟

21 4
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ