ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره
عنوان مطلب: زنان آفرودیت | خاص و جذاب

زنان آفرودیت | خاص و جذاب

زنان آفرودیت شاید جذاب ترین گروه زنان در کهن الگو های شخصیت شناسی یونگ باشند و این سوال در ذهن هر کسی به وجود آید که زنان آفرودیتی چه زنانی هستند و این جذابیت به چه دلیلی است؟

در کهن الگو های شخصیت شناسی یونگ، هر زنی به میزانی از هر شخصیت برخوردار است، اما از آنجا که معیار شخصیتی هر کسی بر اساس ۳ کهن الگوی اولیه که اعتبار بیشتری دارد گذاشته میشود، میتوان شخصیت هر زن و یا هر مردی را در تستهای کهن الگوی شخصیت بشناسیم.

زنان آفرودیت

مثلاً: اگر در تست های کهن الگوی شخصیت فردی با این اعتبار مواجه شود آفرودیت۴۰، هسیا۳۵، دیمیتری۲۴ 

بنابراین میتوان محاسبه کرد که تراز اول شخصیت چنین فردی بر اساس آفرودیت است، با این احتساب که عدد به دست آمده در تست شخصیت شناسی کهن الگوی او در آفرودیت، بیش از دیگر شخصیت ها است. بنابراین به آن دلیل که در اینجا بحث از زنان آفرودیت است به آنها میپردازیم. 

ویژگی های زنان آفرودیت

زنان آفرودیت، در نوع خود بسیار جذاب، دلربا، لوند و هوس انگیز هستند، این زنان در هیچ چهارچوب و معیار مشخصی نمیگنجند و خودشان برای بودن در هر جا و مکانی که دلخواهشان باشد وقت صرف میکنند. 

زنان آفرودیت از دیدگاه یونگ

زنان آفرودیت الهه های زیبایی و دلربایی هستند، اگر در جمعی حاضر شوند کسی نمیتواند به آنها بی توجهی کند و قطعاً جمع زیادی به آنها جذب میشوند. این زنان در نوع خود، در زنانگی و جذابیت بی نظیرند و میتوانند هر کسی را که بخواهند در کسری از ثانیه مشغول خودشان کنند.

ویژگی درونی آفرودیدت ها

زنان آفرودیت جذابیت و زیبایی را درون خودشان دارند، به هیچ وجه لازم نیست که به آرایش و یا ترکیب اصلی خودشان خللی وارد کنند و این زیبایی درونی مانند چراغی میتواند هر جایی را روشن کند.

آرایشهای امروزی

لازم به توضیح است، زنان امروزه که مدام در حال آرایش کردن، عملهای جراحی و دارای لباس های آنچنانی هستند، صرفاً تقلیدی از زنان آفرودیت میباشند و به هیچ وجه درونشان از شگفتی و جذابیت زنان آفرودیت بهره ایی نبرده است بنابراین زنانی اینچنینی نباید خودشان را به دلیل ساختن ظاهری اینچنینی در غالب زنان آفرودیت جای دهند.

هنر آفرودیت

چیزی درون این زنان این امکان از زیبایی و خواستنی بودن را فراهم میکند. زنان آفرودیت در هنر و هر آنچه به هنر و اصول آن مربوط باشد با مهارت هستند.

نقاشی، موسیقی، دکوراسیون، طراحی و ... این زنان با هنر، درون خودشان را شعله ور میکنند و زندگی میکنند، از هر فضایی که بویی از هنر نداشته باشد نمیمانند.

اصول زنان آفرودیت

زنان آفرودیت پایبند به اصول خودشان هستند، چهارچوب ندارند و طبق میل و اعتبار خودشان وقت میگذرانند و همین امر جذابیتشان را دو چندان میکند. وابستگی های اخلاقی ندارند، به فرد و یا مکانی وابسته نمیمانند و هر زمان که احساس کنند درگیر یک ماجرایی میشوند که باید به آن وابسته باشند، اقدام میکنند و اولین اقدامشان رفتن و فرار از آن موقعیت است.

بدترین حالت زنان آفرودیت

اگر بخواهیم زنان آفرودیت را در بدترین نوع خود بشناسیم، زنی غیر وابسته و هوسران را فرض میکنیم و اگر بخواهیم او را از منظر روانشناسی تحلیل کنیم، او را زنی با اختلال شخصیت نمایشی میتوانیم هم تراز کنیم.

البته شاید این مقیاس در کلیت خود ایراداتی داشته باشد، زیرا زنان آفرودیت با منش جذابیت، لوندی و هوس انگیزی به دنیا می آیند و زنانی با اختلال نمایشی با درصدی از ژن و همچنین تربیت و محیط ترکیب میشوند. 

تفاوت زنان اختلال شخصیت نمایشی با زنان آفرودیت

اما زنان با اختلال شخصیت نمایشی تفاوت دیگری با زنان آفرودیت دارند و آن این است که؛ زنان آفرودیت خودشان را همانگونه که هستند میپذیرند و وجوه زیبایی خود را دوست دارند، میتوانند افرادی را به خود جذب کنند و زمانی را با آنها لذت ببرند و خودشان را در نیروی آفرودیت خود ارتقا دهند.

اما زنان با اختلال شخصیت نمایشی، فقط و فقط در نمایشی از این دست زنان هستند، دلربایی میکنند و خودشان را در معرض روابط قرار میدهند، اما به ناگاه در هیچ رابطه و موقعیتی نمیمانند و به هیچ وجه برای رفع نیاز جنسی و فعالیت هایی از این دست زمان صرف نمیکنند.

همانطور که در اسم اختلال این زنان گفته میشود (نمایشی) صرفاً نمایشی از خواستنی بودن و جذابیت را بازی میکنند و دروناً میل و علاقه ایی به بودن و حتی سپری کردن لحظه ایی با فردی را ندارند و صرفاً نمایش جذابیت را ایفا میکنند.

از این رو زنان آفرودیت الگویی بی نظیر در نوع خود هستند، زیرا میتوانند هر آنچه را که یک زن در جذابیت و خواستنی بودن نیاز دارد به آنها یاد بدهد. خودشان و احساساتشان را سرکوب نمیکنند و در لحظه های خودشان شاد هستند. 

اما سوال اینجاست چه زمانی فردی در تعیین شخصیت خود از آفرودیت بودن خود دلخور میشود؟ 

جواب این است که هر زنی در نوع خود نیازمند این است که صفات زنانه اش را کامل کند، در واقع هر زنی در عین نیازمند بودن به احساسات مادری، روحانی بودن، دخترانه بودن، قوی بودن، در آمدزا بودن، نیازمند لوندی، زنانگی و جذابیت نیز میباشد. بنابراین اگر زنی بخواهد زن کاملی باشد باید قسمتی از همه این صفات را در خود داشته باشد. 

شناخت شخصیت بر اساس کهن الگوهای یونگ 

این امکان را به ما میدهد که خودمان و شخصیتمان را بشناسیم، بتوانیم حدس بزنیم در چه نیرویی از شخصیتمان قوی تر هستیم و در چه نیرویی ضعیف تر عمل میکنیم و بنابراین شناخت بتوانیم با کمی صرف وقت، نقاط ضعیف تر شخصیتمان را قوی تر کنیم و یا بدانیم نقاط قوی تر شخصیتمان در چه زمان هایی برایمان دستاورد دارد و یا بتوانیم آن را زندگی کنیم و از سرکوب احساسات واقعی و شخصیت اصلی درونمان دست برداریم. 

اهمیت شناخت کهن الگوها

از این رو دیگر دچار تناقض و کشمکش درونی با خودمان نمیشویم در واقع اگر شخصیت اصلی ما بر دایره کهن الگوی آفرودیت باشد و ما نتوانیم آن را به بهترین نحو زندگی کنیم و دوستش داشته باشیم و مدام با خودمان در این تعارض باشیم و نقش زن هستیا را بازی کنیم، همیشه در رنج و سختی خواهیم بود.

بنابراین باید بدانیم، شناخت اولین قدم در درمان و بهبود روابط خودمان با خودمان است و شخصیت شناسی بر اساس کهن الگو های یونگ این امکان از شناخت عمیق و درونی را به ما میدهد که با خودمان و وجوه مختلف شخصیتیمان آشنا شویم و آنها را در زندگیمان به کار ببریم و خودمان را بیش از قبل دوست داشته باشیم.

نویسنده: مینا حسن زاده

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(5 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: زنان آفرودیت | خاص و جذاب

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی
×

تعیین وقت مشاوره حضوری

CAPTCHA