22006198 021

سبک زندگی مناسب از دیدگاه روانشناسی

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(30 رای)
سبک زندگی مناسب از دیدگاه روانشناسی

سبک زندگی مناسب برای هر فردی، در هر شرایط اجتماعی به واسطه تغییر و تحول در نوع زندگی افراد متفاوت است. سبک زندگی و یا اصطلاحاً life style هر فردی مربوط به خود همان فرد و انتخاب همان فرد به واسطه انتخاب هایش است. اما از آنجا که صحبت از سبک زندگی مناسب است باید بدانیم چه روش و شیوه ای از رفتار در سبک زندگی مناسب قرار داده می شود.

تعریف ساده سبک زندگی مناسب

سبک زندگی مناسب در ساده ترین بیان خود، فرد را از آسیب های جسمانی و روحی دور می کند. در واقع ما نمی توانیم بیان کنیم فردی سطح زندگی مناسبی دارد اما همیشه در حال مصرف الکل و یا مخدر است.

واضح است چنین افرادی حتی اگر رتبه های اجتماعی بالایی هم داشته باشند، به شخصه سبک زندگی مناسبی ندارند و در حال آسیب زدن به خود هستند.

سبک زندگی مناسب

افراد دارای سبک زندگی مناسب برای دور ماندن از آسیب اجتماعی و یا همچنین آسیب های روحی و روانی تلاش می کنند، خود را در محیط مناسب قرار می دهند، معاشرت های سالم دارند و از نزدیک شدن به هر رفتاری که به واسطه آن به خود و دیگران آسیب می زنند دور می مانند.

تاثیر ورزش بر سلامت روان و زندگی

مطالعات نشان می دهد که ورزش می تواند افسردگی خفیف تا متوسط را به همان اندازه داروهای ضدافسرگی درمان کند؛ البته بدون عوارض جانبی. به عنوان نمونه، مطالعه انجام شده اخیر در دانشگاه هاروارد نشان می دهد که 15 دقیقه دویدن یا پیاده روی به مدت یک ساعت خطر ابتلا به افسردگی شدید را تا 26 درصد کاهش می دهد. علاوه بر تسکین علائم افسردگی، تحقیقات همچنین نشان می دهد که حفظ برنامه ورزشی می تواند از ابتلای مجدد جلوگیری کند.

روش زندگی مناسب

سبک زندگی مناسب در واقع روش زندگی مناسب است. امروزه به واسطه دنیای مجازی، تولید دهکده جهانی، هماهنگی و همسو بودن نوع و روش همه مردم دنیا، ثابت شده است که زندگی سالم، همراه با ورزش، دور ماندن از اعتیاد، سلامت روح، کمک به دیگران ایجاد علاقه اجتماعی و محبت به اطرافیان به نوعی در تمام جوامع دنیا سبک و روش صحیحی برای ادامه زندگی است.

انسانیت

ما نمی توانیم بیان کنیم در یک جامعه دزدی و آسیب سبک و روش مناسبی است و در جامعه ای دیگر اینچنین نیست. زیرا انسانیت در کلیت خود یک معنا و مفهوم واحد دارد که به واسطه آن هر فردی می تواند در هر جامعه و روستایی سبک و روش مناسب و به دور از آسیب خود را انتخاب کند.

شروع سبک زندگی مناسب از خودمان است.

همانقدر که فردی در آسیب نرساندن به دیگران و محبت به خود و اطرافیان خود کوشا باشد، چه در روستایی کوچک زندگی کند و یا در یک کلان شهر، روش صحیحی را برای زندگی خود انتخاب کرده است. بنابراین باید بدانیم یک روش مناسب برای زندگی، نه از اجتماعی بزرگ شروع میشود، بلکه از هر فردی و در خلوت خود او شروع میشود.

آیتم های سبک زندگی مناسب و سالم

  • شیوه های تربیتی صحیح
  • وجود نظم و انظباط در خانه و محل کار
  • دروغ نگفتن
  • ورزش کردن
  • معاشرت های صحیح و به دور از آسیب داشتن

در واقع همه این ها رفتارهایی است که با انجامشان به روشی صحیح برای انتخاب سبک مناسب خودمان می رسیم. بنابراین به واسطه شناخت از خودمان می توانیم خودمان را از هر آنچه که آسیب رسان و پر خطر است، دور کنیم.

به نوعی با چشم پوشی از لذت جویی و دنبال کردن هوش هیجانی مخرب خودمان را در روشی از زندگی آرام تر، کم خطرتر و سالم تر قرار بدهیم.

افزودن نظر:
captcha