22006198 021

سبک زندگی مناسب از دیدگاه روانشناسی

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(34 رای)
سبک زندگی مناسب از دیدگاه روانشناسی

سبک زندگی مناسب برای هر فردی، در هر شرایط اجتماعی به واسطه تغییر و تحول در نوع زندگی افراد متفاوت است. سبک زندگی و یا اصطلاحاً life style هر فردی مربوط به خود همان فرد و انتخاب همان فرد به واسطه انتخاب هایش است. اما از آنجا که صحبت از سبک زندگی مناسب است باید بدانیم چه روش و شیوه ای از رفتار در سبک زندگی مناسب قرار داده میشود.

تعریف ساده سبک زندگی مناسب

سبک زندگی مناسب در ساده ترین بیان خود، فرد را از آسیب های جسمانی و روحی دور میکند. در واقع ما نمیتوانیم بیان کنیم فردی سطح زندگی مناسبی دارد اما همیشه در حال مصرف الکل و یا مخدر است. واضح است چنین افرادی حتی اگر رتبه های اجتماعی بالایی هم داشته باشند، به شخصه سبک زندگی مناسبی ندارند و در حال آسیب زدن به خود هستند. افراد دارای سبک زندگی مناسب برای دور ماندن از آسیب اجتماعی و یا همچنین آسیب های روحی و روانی تلاش میکنند، خود را در محیط مناسب قرار میدهند، معاشرت های سالم دارند و از نزدیک شدن به هر رفتاری که به واسطه آن به خود و دیگران آسیب میزنند دور می مانند.

انفوگرافیک سبک زندگی مناسب و سالم

تاثیر ورزش بر سلامت روان و زندگی

مطالعات نشان میدهد که ورزش میتواند افسردگی خفیف تا متوسط را به همان اندازه داروهای ضدافسرگی درمان کند؛ البته بدون عوارض جانبی. به عنوان نمونه، مطالعه انجام شده اخیر در دانشگاه هاروارد نشان میدهد که 15 دقیقه دویدن یا پیاده روی به مدت یک ساعت خطر ابتلا به افسردگی شدید را تا 26 درصد کاهش میدهد. علاوه بر تسکین علائم افسردگی، تحقیقات همچنین نشان میدهد که حفظ برنامه ورزشی میتواند از ابتلای مجدد جلوگیری کند.

سبک زندگی مناسب

روش زندگی مناسب

سبک زندگی مناسب در واقع روش زندگی مناسب است. امروزه به واسطه دنیای مجازی، تولید دهکده جهانی، هماهنگی و همسو بودن نوع و روش همه مردم دنیا، ثابت شده است که زندگی سالم، همراه با ورزش، دور ماندن از اعتیاد، سلامت روح، کمک به دیگران ایجاد علاقه اجتماعی و محبت به اطرافیان به نوعی در تمام جوامع دنیا سبک و روش صحیحی برای ادامه زندگی است. ما نمیتوانیم بیان کنیم در یک جامعه دزدی و آسیب سبک و روش مناسبی است و در جامعه ای دیگر اینچنین نیست. زیرا انسانیت در کلیت خود یک معنا و مفهوم واحد دارد که به واسطه آن هر فردی میتواند در هر جامعه و روستایی سبک و روش مناسب و به دور از آسیب خود را انتخاب کند.

شروع سبک زندگی مناسب از خودمان است.

همانقدر که فردی در آسیب نرساندن به دیگران و محبت به خود و اطرافیان خود کوشا باشد، چه در روستایی کوچک زندگی کند و یا در یک کلان شهر، روش صحیحی را برای زندگی خود انتخاب کرده است. بنابراین باید بدانیم یک روش مناسب برای زندگی، نه از اجتماعی بزرگ شروع میشود، بلکه از هر فردی و در خلوت خود او شروع میشود.

تغییر سبک زندگی

آیتم های سبک زندگی مناسب و سالم

  • شیوه های تربیتی صحیح
  • وجود نظم و انظباط در خانه و محل کار
  • دروغ نگفتن
  • ورزش کردن
  • معاشرت های صحیح و به دور از آسیب داشتن

در واقع همه این ها رفتارهایی است که با انجامشان به روشی صحیح برای انتخاب سبک مناسب خودمان میرسیم. بنابراین به واسطه شناخت از خودمان میتوانیم خودمان را از هر آنچه که آسیب رسان و پر خطر است، دور کنیم. به نوعی با چشم پوشی از لذت جویی و دنبال کردن هوش هیجانی مخرب خودمان را در روشی از زندگی آرام تر، کم خطرتر و سالم تر قرار بدهیم.

نظرات کاربران:
لیلا
پاسخ به این نظر
1402/11/16

واقعا که سبک زندگی به شدت روی روان و جسم ادم تاثیر میذاره و باعث پیشرفت می شود. من با خوندن این مطلب تصمیم گرفتم سبک زندگی خودم را تغییربدهم تابتونم فرد موثرتری باشم.

0 0
فرامرز
پاسخ به این نظر
1402/11/15

سبک زندگی و یا اصطلاحاً life style هر فردی مربوط به خود همان فرد وبه واسطه انتخاب هایش است. سبک زندگی مناسب تا حدزیادی فرد را از آسیب های جسمانی و روحی دور میکند. افراد دارای سبک زندگی مناسب برای دور ماندن از آسیب اجتماعی و یا همچنین آسیب های روحی و روانی تلاش میکنند، خود را در محیط مناسب قرار میدهند، معاشرت های سالم دارند و از نزدیک شدن به هر رفتاری که به واسطه آن به خود و دیگران آسیب میزنند دور می مانند.

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ