22006198 021

از سردی عاطفی مردان چه میدانید؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(4 رای)
از سردی عاطفی مردان چه میدانید؟

در ابتدای ازدواج بیشتر جوانان تمایل زیادی به داشتن رابطه عاشقانه، احساسی و رابطه جنسی دارند. نه تنها جوانان بلکه مردانی که در سن بالاتری به طور عاشقانه ای ازدواج میکنند؛ به داشتن رابطه جنسی علاقمند هستند. گاهی برخی دلایل باعث سردی عاطفی مردان میشود که نیاز به ارزیابی، بررسی و درمان توسط مشاور روانشناس در مرکز مشاوره را دارد. برخی از مردان گاهی دچار سرد مزاجی یا کاهش میل جنسی می شوند که می تواند دلایل متعددی داشته باشد. بنابراین لازم است علت سرد مزاجی مردان مشخص شود تا روانشناس یا روانپزشک بتوانند به درمان آن بپردازند. اینکه چه زمانی یک مرد با کاهش میل جنسی روبرو می شود بستگی به دلایل گوناگون آن دارد.

معمولاً سرد مزاجی به سه گروه تقسیم میشود:

  1. مردانی با کاهش میل جنسی خفیف و موقتی
  2. مردانی با کاهش میلی جنسی متوسط و مدت زمان بیشتر مثل 1 الی 4 ماه
  3. مردانی با سرد مزاجی مداوم با شدت و زمان زیاد که 6 ماه یا بیشتر طول می کشد.

با توجه به فعالیت مردان در بیرون از خانه و روبرو شدن با مشکلات ریز و درشتی که وجود دارد. برخی از مردان را دچار بیماری روحی روانی و یا اختلالات خلقی کرده و آنان را به سمت سرد مزاجی میکشاند. مردانی که مشغله کاری زیادی دارند و زیاد خسته می شوند؛ اگر از طرف همسر خود حمایت، پشتیبانی، مهربانی، رسیدگی نبینند امکان دارد با کاهش میل جنسی روبرو میشوند.

علت سرد شدن ناگهانی مردان

با توجه به اینکه زن ها پر از عواطف و احساسات لطیف هستند؛ اگر دوست دارند روزی به دنبال علت سرد شدن ناگهانی مردان خود نباشند لازم است نکاتی را به خاطر داشته باشید. زنها باید یاد بگیرند که گاهی خود نیز برای شروع رابطه زناشویی پیش قدم شوند. مردان زیادی به رعایت بهداشت و تمیزی همسر خود حساس هستند. بنابراین لازم است همیشه و در همه حال بهداشت فردی را رعایت کنید. برخی از زن ها از معاشقه لذت نمی برند و در پی این هستند که هنوز رابطه شروع نشده به پایان برسد. بدون شک این رفتار، آنها را کاملاً از چشم شوهر می اندازد.

زن هایی که سطحی نگر هستند و اخلاق خشنی دارند، سبب سرد شدن همسرشان می شوند. برخی زن ها عادت دارند به طور مداوم از قیافه و ظاهر خودشان ایراد بگیرند و خود را تحقیر کنند. مسلماً افرادی که خود را کوچک کرده و پایین می آورند، به همان نحو کوچک میشوند. برخی از زن ها در زندگی مشترک فقط به میزان پول و وضعیت اقتصادی همسر خود علاقمند هستند. این افراد به طور سریع باعث سرد شدن همسر نسبت به خود می شوند. برخی از زن ها هنگام رابطه جنسی مانند یه جسم سرد و سنگی رفتار میکنند و همین امر سبب سرد شدن همسر و ایجاد فاصله بین آنان میشود.

سردی عاطفی مردان

علت سرد شدن زن از مرد

نکات مختلفی وجود دارد که میتواند علت سرد شدن زن از مرد باشد. سرد شدن زنان میتواند عواملی چون افسردگی، اعتماد به نفس پایین، ترس از حامله شدن باشد. هر کدام از این دلایل خود به تنهایی سبب از بین رفتن عشق و علاقه بین دو نفر میشود و عواقبی همچون طلاق عاطفی، خیانت، سردی عاطفی مردان را در پی دارد. مشکلات جنسی مردان مانند اختلال نعوظ و زود انزالی نیز میتواند باعث سرد شدن زن از مرد شود. یکی از نیازهای مهم و اساسی یک زن برای معاشقه علاقه، عشق و صمیمیت در زندگی زناشویی می باشد.

بنابراین اگر به هر دلیلی این عشق و صمیمیت وجود نداشته باشد و زن احساس کند که حکم یک وسیله را برای همسر خود دارد؛ از رابطه دلسرد می شود. برخی از زن ها به دلیل اعتماد به نفس پایین خود، به تصور اینکه اندام زیبا و جذابی ندارند و قادر نیستند همسر خود را ارضا کنند به برقراری رابطه جنسی بی میل میشوند و کاملاً سرد رفتار می کنند. ممکن است برخی از زن ها با توجه به نوع تربیت، در ذهن خود برقراری رابطه جنسی را گناه و دید منفی نسبت به آن داشته باشند و به دلیل شرم و حیا از برقراری رابطه جنسی پرهیز کنند.

برخی اوقات اضطراب و فکرهای مزاحم اجازه یک رابطه گرم و هیجانی را به زن ها نمیدهد. ترس از باردار شدن نیز میتواند باعث بی میلی آنان به رابطه جنسی شود. برخی مردان برای داشتن یک رابطه خوب بهداشت فردی را رعایت نمیکنند و همسر خود را مجبور به معاشقه میکنند. برخی از مردان در رابطه جنسی خیلی زیاد از خود خشونت به خرج می دهند که شرایط را سخت تر می کند. برخی از مردان در میهمانی ها و مراسم های مختلفی به زنان دیگر زیاد نگاه میکنند و همین امر باعث سرد شدن همسرشان در رابطه جنسی می شود. برخی از مردان در شروع رابطه حاضر به تحریک کردن همسر خود نیستند و فقط به خودشان فکر می کنند.

لازم است قبل از شروع رابطه جنسی مردان همسر خود را پیش نوازی کنند و او را تحریک کنند. گروهی از مردان هنگام رابطه نگران این هستند که آیا توان جنسی خوبی دارند یا خیر؟ و آیا همسرشان از عملکرد او راضی است؟ هنگام یک رابطه مردان نباید زیاد حرف بزنند و تمام امورات کاری یک روزه خود را در این لحظه حساس تعریف کنند. لازم است در آرامش و با اصطلاحات شیرین و تحریک کننده همسر خود را گرم کنند. همانطور که درمان سردی عاطفی مردان راهکار دارد، میتوان برای از بین بردن زن ها نیز اقدام کرد.

سردی عاطفی در مردان

عواقب سرد مزاجی مردان

لازم است زنانی که به هر دلیلی باعث سردی عاطفی در مردان میشوند، علت آن را یافته و برای درمان اقدام کنند. در بیشتر موارد سرد مزاجی مردان سبب سست شدن پایه های زندگی، طلاق عاطفی، خیانتمیشود. گاهی نیاز است هم زن و هم مرد به سرد شدن یهویی رابطه بیاندیشند. آنان باید با یکدیگر حرف بزنند. مشکل را ریشه یابی کنند. اگر فرد دچار کاهش میل جنسی شود نگرانی، استرس، بی ثباتی شخصیتیاز او یک فرد بیمار و بدون اعتماد به نفس می سازد. گاهی اوقات سرد مزاجی زن و مرد مربوط به هورمون جنسی می باشد.

استفاده از داروهای روان گردان، مواد مخدر و افسردگی تاثیر زیادی در کاهش میل جنسی افراد دارد. بنابراین برای اینکه زندگی مشترک از هم پاشیده نشود، زوجین باید به دنبال حل مشکل باشند. برای درمان سردی روابط عاطفی دو طرف باید به یکدیگر وفادار و تعهد عاطفی داشته باشند. درباره عواطف و احساسات خود با همسرتان روراست و صادق باشید. اگر تمام سعی خود را برای گرم کردن رابطه با همسرتان انجام دادید و به نتیجه دلخواه دست نیافتید حتماً به مشاور درمانی مراجعه کنید و از او راهنمایی بخواهید.

نظرات کاربران:
hosein
پاسخ به این نظر
09:27 - 25 شهریور 00

سلام من 15 ساله ازدواج کردم و تقریبا یک ساله احساس میکنم هیچ علاقه ای به همسرم ندارم از اونجایی شروع شد که ایشون دوباره تصمیم گرفت کار کنه و من مخالفت کردم و جر و بحث بینمون زیاد شد و ایشون کوتاه نیومد و من اخر رضایت دادم ولی الان ایشون نه به کار خونه میرسه نه بچه ها من هم غر بزنم میگه من خسته ام بنظر شما مشاور میتونه نظر ایشونو عوض کنه

0 0
pari
10:00 - 3 مهر 00

ببخشید ولی من فکر میکنم مشکل دقیقا خود شما هستید شما هستید که دوست دارید بقیه خصوصا همسرتون با میل شما رفتار کنن اینکه ایشون بخوان کار کنن حق طبیعیه ایشون هست و شما با مخالفت کردن ایشونو هم از کار هم از خونه سرد میکنید بنظرم حتما پیش مشاور برید

0 0
زهره
پاسخ به این نظر
10:37 - 8 دی 00

سلام منو شوهرم نزدیک شش ساله ازدواج کردیم. بچه نداریم یعنی خودمون نخواستیم. مشکل این نیست... مشکل اینه که شوهرم خیلی سرده. خیلی زیاد...برعکس من. من از شوهرم ده سال کوچیکترم و همیشه میگم ای کاش با این اختلاق سنی ازدواج نمیکردم.نمیدونم چرا اینطور شده قبلا خیلی بهتر بود ناامید شدم احساس میکنم هیچوقت درست نمیشه بنظرتون این رابطه درست شدنی هست؟

0 0
نازی
05:20 - 30 مرداد 01

عزیزم منم ۱۲ سال اختلاف دارم با شوهرم .از اولشم با من سرد بود هرچی هم بهش توضیح میدم که نیاز به عاطفه بیشتری دارم متوجه نمیشه

0 0
افزودن نظر:
captcha