22006198 021

تکنیکهای مهم اولین رابطه جنسی بعد از ازدواج

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(54 رای)
تکنیکهای مهم اولین رابطه جنسی بعد از ازدواج

تکنیکهای مهم اولین رابطه جنسی بعد از ازدواج نیاز به آموزش و یادگیری دارد. زیرا بعد از ازدواج اولین رابطه جنسی می تواند آسیبهای جسمی و روحی به همراه داشته باشد. برای درک اولین رابطه جنسی و شناخت احتمالی مشکلات دیگر جنسی در ازدواج تا انتهای این مقاله علمی را مطالعه کنید.

مهمترین نکات ارتباط جنسی در ازدواج:

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست آنلاین شخصیت جنسی

تکنیک های مهم اولین رابطه جنسی بعد از ازدواج

روابط جنسی واژینال

مقاربت جنسی واژنی و یا سکس واژنی یکی از انواع روابط جنسی است که با ورود آلت تناسلی سفت شده مرد به واژن زن انجام می شود. سکس واژنی می تواند به روش های مختلفی انجام شود. صحیح ترین و راحت ترین آن بدین صورت است که زن به پشت خوابیده و پاهای خود را باز می کند تا مرد بین پاهای زن قرار گرفته و آلت تناسلی خود را وارد واژن نماید. در این پوزیشن آلت تناسلی مرد به راحتی وارد واژن شده و از آن خارج می شود.

یکی دیگر از روش های سکس واژنی که معمولاً برای دخول کامل تر انجام می شود، بدین صورت است که زن به پشت خوابیده و پاهای خود را روی شکم خود تا می کند. مرد بین پاهای زن قرار گرفته و آلت تناسلی خود را وارد واژن می کند. در این پوزیشن سینه ها و آلت جنسی زن به طور کامل در معرض دید مرد قرار گرفته و علاوه بر تحریک بیشتر مرد این امکان را به مرد می دهد که به طور کامل با بدن زن در تماس باشد.

دخول از پشت

روش دیگر برای سکس واژنی، دخول از پشت است. بدین صورت که زن به روی شکم خوابیده و پاهایش را روی شکمش خم می کند و مرد از پشت آلت تناسلی خود را وارد واژن زن می کند. در این پوزیشن قرار گرفتن باسن زن بین مرد و زن باعث می شود که دخول بصورت کامل انجام نشود. زیرا شکم مرد با باسن زن در تماس است. این پوزیشن اغلب برای رفع خستگی حین انجام رابطه جنسی انجام می شود.

سکس ضربدری

سکس ضربدری یکی دیگر از روش های دخول می باشد. در این پوزیشن، زن به پهلو خوابیده و پاهای خود را دراز می کند. مرد بین پاهای زن می نشیند و پاهای خود را دراز کرده و آلت تناسلی خود را وارد واژن زن می کند.

پوزیشن زن سوارکار

پوزیشن زن سوارکار روش دیگری برای انجام دخول است که برای زنان دارای اضافه وزن یا حامله و اولین تجربه رابطه جنسی زن (شب زفاف) مناسب نمی باشد. این پوزیشن بدین صورت است که مرد به پشت خوابیده و زن روی الت تناسلی نشسته و آن را وارد واژن خود می کند و با بالا و پایین کردن خود آلت تناسلی مرد را در واژن خود به حرکت در می آورد. در این روش بدن زن و مرد می توانند کاملاً با هم در تماس باشند.

دخول به صورت پهلو به پهلو

یکی دیگر از پوزیشن های دخول بصورت پهلو به پهلو است. در این روش مرد و زن به پهلو می خوابند و بعد از کمی بالا بردن پای زن، مرد الت تناسلی خود را وارد واژن می کند. در این روش فشار کمتری به زن وارد می شود و یکی از روش های مناسب برای بارداری است. یکی از پوزیشن های مناسب برای زمان بارداری که در این دوره نباید فشار زیادی به زن وارد شود. بدین صورت است که زن روی پشت خود خوابیده و پاهای خود را باز می کند تا مرد بین پاهای زن بنشیند. بعد زن می تواند پاهای خود را روی ران مرد قرار دهد و مرد عمل دخول را انجام دهد.

اولین رابطه جنسی در کشورهای اروپایی و تفاوت آن با ایران

در کشورهای اروپایی اولین راطه جنسی کاملاً متفاوت از کشور ما میباشد. راطه جنسی برای فرهنگ ما یک مقوله شخصی نیست، مگر اینکه در غالب ازدواج، تعهد و قرارداد زناشویی باشد. به همین دلیل هر رابطه ای که پیش از ازدواج صورت بگیرد در خفا و به دور از شأن ذهنیت اجتماعی است.

تکنیک های مهم اولین رابطه جنسی بعد از ازدواج

مهم ترین تکنیک صبر و برد باری برای آقایان و مدیریت هیجانات است. واقعا لازم نیست همه اتفاقها دقیقا شب عروسی با کلی استرس و خستگی بی افتد. توجه داشته باشید ذهن زنها با مرد ها متفاوت است و نیاز به آرامش به جای هیجان برای اولین رابطه جنسی بعد از ازدواج دارند. معمولا روابط جنسی پیش از ازدواج به دلیل ذهنیت غالب جامعه مذموم شمرده می شود. اما پس از ازدواج برای همه امکان پذیر نیست که همه کارها و فانزی های ذهنیشان را پیاده سازی کنند.

امروزه در اکثریت جوامع اروپایی روانشناسان معتقد هستند که اگر فردی را مناسب ازدواج میدانیم از برقراری سکس با او جلوگیری کنیم. زیرا رابطه جنسی مانع از شناخت واقعی می شود و سر و شکل رابطه را از سمت و سویی که می رود، دور می کند.

اگر معیار و ملاکمان بر اساس شناخت برای ازدواج باشد، ایجاد رابطه جنسی باعث می شود معیارها، احساسات و عواطفمان تغییر کند و آنچه را که باید با روشن بینی ببینیم، در هاله ای از بار عاطفی و جنسی می بینیم که برای انتخاب در ازدواج مانع محسوب می شود.

برقراری ارتباط جنسی در شب اول عروسی

برقراری ارتباط جنسی مانند هر رفتار دیگری یک تصمیم شخصی است و مهم این است که بتوانیم مسئولیت عمل خود را قبول کنیم. اگر زمانی در این رابطه بدون هیچ قرارداد و تعهدی قرار گرفتیم، دیگر نمی توانیم خودمان را مغموم و شکست خورده بدانیم و ابراز کنیم خواست ما نبوده است. هر طرفی از این رابطه مسئول انجام عمل خود است و پس از آن نمی توانیم کسی را مورد سرزنش قرار بدهیم.

سکس یا اولین رابطه جنسی

بنابراین مهم است که بدانیم به چه دلیلی و چرا رابطه جنسی برقرار می کنیم و هدف ما از ایجاد این رابطه چیست. به غیر از احتمال آسیب جسمی در برقراری روابطی که جدای از روابط زناشویی است (روابط پر خطر) می توانیم به آسیب روحی و از دست دادن عزت نفس و خود کم بینی نیز اشاره کنیم.

اهمیت ارتباط جنسی در زندگی زناشویی

مهم این است که بدانیم ما با هر کسی که در اطرافمان است وارد معاشرت و هم کلام نمی شویم، پس چطور ممکن است بدنمان را با فردی شریک شویم که شناختی از او نداریم و یا پس از ایجاد رابطه دیگر مایل به برقراری ارتباط با او نیستیم.

این افکار فرضیات و تفکرات دینی نیستند، بلکه نگاهی روانشناسانه و جامعه شناسانه به موضوع رابطه جنسی هستند که برای استحکام روابط تعیین شده اند و احتمال آسیب های روحی و جسمی و همچنین اجتماعی را پایین می آورند.

مراجعه به سکس تراپیست

مراجعه به سکس تراپ قبل از اولین رابطه جنسی می تواند به کسانی که احساس می کنند برای رابطه جنسی آمادگی ندارند بسیار مفید باشد. همچنین کسانی که از مشکلات جنسی مانند زود انزالی، دیرانزالی، واژینیسموندارند می توانند برای درمان به سکس تراپیست مراجعه کنند. سکس تراپیست می تواند به بهبود کیفیت روابط جنسی زوج ها کمک کند. همچنین زوج هایی که سال ها از ازدواجشان می گذرد و رابطه جنسی خوبی را تجربه نمی کنند نیز می توانند از خدمات سکس تراپی استفاده کنند.

اهمیت اولین رابطه جنسی پس از ازدواج

بنابراین ایجاد اولین رابطه جنسی باید با اصول و قواعد خود باشد و در هر فرهنگی بسته به نوع فرهنگ غالب آن جامعه و قوانین فرهنگی و اخلاقی آن جامعه برقرار شود. ما نمی توانیم در ایران زندگی کنیم و طبق اصول اروپا رفتار کنیم، زیرا پس از شکست در رابطه مان قوانین اروپا نیست که از ما حمایت می کند، قوانین کشور خودمان است که بنا به تعاریف خود از ما حمایت می کند و یا رفتارمان را غلط می شمارد.

بنابراین به تمام دلایل گفته شده باید بدانیم اولین رابطه جنسی یا سکس خود را چگونه و چطور ایجاد می کنیم که در آن رابطه متضرر نشویم.

تفاوت سکس در زنان

رابطه جنسی برای زن ها بیشتر از آنکه جنبه جنسی و تأمین نیاز جنسی داشته باشد جنبه برطرف کردن یک نیاز روحی، میل قلبی و عاطفی دارد، به همین دلیل زن ها پس از ایجاد رابطه جنسی و ترشح هورمنی؛ اصطلاحاً به نام هورمون دلبستگی، باعث می شود پس از رابطه در یک احساس عمیق عاطفی قرار بگیرند.

تفاوت سکس در مردان

اما این احساس در مردها کاملاً متفاوت است و بیش از آن که هورمن اکسیتوسین (هورمون دلبستگی) ایجاد شود هورمون (آدرنالین) ترشح می شود و دچار هیجان، شور، شوق و سرخوشی می شوند. به دلیل تفاوت های جسمی بین زن و مردها، ایجاد اولین رابطه جنسی باز هم بهتر است بر اساس شرایط و ضوابط خاص خودش باشد که در هر فرهنگی تعریف شده است. در انتها لازم به ذکر است پیش از ازدواج آموزش مهارت های جنسی را توسط یکی سکس تراپیست در نظر بگیریم.

نظرات کاربران:
شهلا
پاسخ به این نظر
1402/10/30

من درسن 37 سالگی ازدواج کردم با اقایی که از خودم 3 سال کوچکتر بودن درابتدا مشکل خاصی نداشتیم امادرحال حاضربسیار از نظر جنسی باهم مشکل داریم ایشون از ابتدا نیازهای من رو نادیده میگرفت اما فکرمیکردم درست میشه که الان بدتر شده میشه لطفا بفرمایید چطور میتونم از مشاورانتون کمک بگیرم

0 0
ارمان
پاسخ به این نظر
1402/10/27

من 27 سالمه و به تازگی نامزد کردم راستش من اطلاعات مفیدی درباره سکس و شب اول عروسی ندارم کمی هم ازاینکه پیش مشاور برم خجالت میکشم اما واقعا واسم مهمه که درباره این موضوع اطلاعاتم کافی باشه چطورمیتوند بهم کمک کنید؟

0 0
مهیا
پاسخ به این نظر
1402/10/24

ما درروران نامزدی هستیم و من دلم میخواد برای شروع زندگیمون با روتنشناس درباره همه چیز صحبت کنم به دنسال روانشناس خوب برای موضوع رابطه جنسی و موضوعات پیش ازازدواج هستم میشه لطفا یه فرد با تجربه بهم معرفی کنید

0 0
saba
پاسخ به این نظر
1400/6/27

سلام من 27 ساله هستم و کارمند یک شرکت . من تا به حال با مردی رابطه صمیمی و عاطفی نداشتم فقط در حد چند هفته و بعد رابطه تموم شده چون به توافق نرسیدیم یعنی در واقع تا به حال به کسی احساس دوست داشتن و عشق نداشتم . چند وقت پیش از طرف یک اشنا یک اقایی به من معرفی شد برای ازدواج . ما چند بار همو دیدیم و صحبت کردیم و احساس کردم فرد ایده الی میتونن باشن برای من . اما مشکلی که الان من دارم این هست که وقتی به رابطه جنسی بعد از ازدواج فکر میکنم استرس شدیدی میگیرم و احساس میکنم حس خوبی بهم دست نمیده و میترسم از این موضوع . به اقا نمیدونم چجوری بگم یا لازمه بگم یا نه . یک بار وقتی فکر میکردم از شدت ترس دستام میلرزید بنظرتون مشکل من چیه به کجا باید مراجعه کنم؟

0 1
سارا
1400/8/18

سلام بنظر من حتما پیش روانشناس برید و مشکلاتتون رو ریشه یابی کنید چون مشکل جدی ای بنظر میرسه و ممکنه در اینده زندگیتون رو تحت تاثیر قرار بده بنابراین حتما حتما مشاوره رو جدی بگیرید و ادامه بدید و ولش نکنید ممکنه مشکل اضطراب شدیدی داشته باشید و ممکنه که موقعیت های خوبی رو که براتون پیش بیاد از دست بدید بخاطر این موضوع حل میشه نگران نباشید

0 0
مینا
پاسخ به این نظر
1399/1/9

سلام من دارم ازدواج میکنم و نگفتم که قبلا با یکی سکس زیاد داشتم حالا تو اول ازدواجم نمیدونم باید خودمو چه جوری نشون بدم خیلی سخته میترسم یه کاری کنم و بفهمه که قبلا سکس زیاد داشتم، هیچ وقت مثل من دروغ نگین که انقدر بعدش استرس نگیرین

1 4
مرکز مشاوره مکث
1399/7/12

سلام، بله صداقت و راستگویی بخصوص در مورد ازدواج کاملا ضروریه. اگر قبل ازدواج راجب اصول اخلاقی خود به توافق برسیم، بعد ازدواج خیلی آسوده تر خواهیم بود. توصیه میکنیم گذشته رو فراموش کنید و بر زندگی فعلی خود تمرکز نمایید.

1 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ