22004925 - 021

تکنیکهای مهم اولین رابطه جنسی بعد از ازدواج

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(33 رای)
تکنیکهای مهم اولین رابطه جنسی بعد از ازدواج

تکنیکهای مهم اولین رابطه جنسی بعد از ازدواج نیاز به آموزش دارد. زیرا اولین رابطه جنسی می تواند آسیب های جسمی و روحی به همراه داشته باشد. برای آموزش اولین رابطه جنسی تا انهای این مقاله علمی با ما همراه باشید.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست آنلاین شخصیت جنسی

اولین رابطه جنسی در کشورهای اروپایی و تفاوت آن با ایران

در کشورهای اروپایی اولین راطه جنسی کاملاً متفاوت از کشور ما میباشد. راطه جنسی برای فرهنگ ما یک مقوله شخصی نیست، مگر اینکه در غالب ازدواج، تعهد و قرارداد زناشویی باشد. به همین دلیل هر رابطه ایی که پیش از ازدواج صورت بگیرد در خفا و به دور از شأن ذهنیت اجتماعی است.

/// شماره های تماس ///

تکنیکهای مهم اولین رابطه جنسی بعد از ازدواج

مهم ترین تکنیک صبر و برد باری برای آقایان و مدیریت هیجانات است. واقعا لازم نیست همه اتفاقها دقیقا شب عروسی با کلی استرس و خستگی بی افتد. توجه داشته باشید ذهن زنها با مرد ها متفاوت است و نیاز به آرامش به جای هیجان برای اولین رابطه جنسی بعد از ازدواج دارند. معمولا روابط جنسی پیش از ازدواج به دلیل ذهنیت غالب جامعه مذموم شمرده میشود. اما پس از ازدواج برای همه امکان پذیر نیست که همه کارها و فانزی های ذهنیشان را پیاده سازی کنند.

امروزه در اکثریت جوامع اروپایی روانشناسان معتقد هستند که اگر فردی را مناسب ازدواج میدانیم از برقراری سکس با او جلوگیری کنیم. زیرا رابطه جنسی مانع از شناخت واقعی میشود و سر و شکل رابطه را از سمت و سویی که میرود، دور میکند.

اگر معیار و ملاکمان بر اساس شناخت برای ازدواج باشد، ایجاد رابطه جنسی باعث میشود معیارها، احساسات و عواطفمان تغییر کند و آنچه را که باید با روشن بینی ببینیم، در هاله ایی از بار عاطفی و جنسی میبینیم که برای انتخاب در ازدواج مانع محسوب میشود.

برقراری ارتباط جنسی در شی اول عروسی

برقراری ارتباط جنسیمانند هر رفتار دیگری یک تصمیم شخصی است و مهم این است که بتوانیم مسئولیت عمل خود را قبول کنیم. اگر زمانی در این رابطه بدون هیچ قرارداد و تعهدی قرار گرفتیم، دیگر نمیتوانیم خودمان را مغموم و شکست خورده بدانیم و ابراز کنیم خواست ما نبوده است. هر طرفی از این رابطه مسئول انجام عمل خود است و پس از آن نمیتوانیم کسی را مورد سرزنش قرار بدهیم.

سکس یا اولین رابطه جنسی

بنابراین مهم است که بدانیم به چه دلیلی و چرا رابطه جنسی برقرار میکنیم و هدف ما از ایجاد این رابطه چیست. به غیر از احتمال آسیب جسمی در برقراری روابطی که جدای از روابط زناشویی است (روابط پر خطر) میتوانیم به آسیب روحی و از دست دادن عزت نفس و خود کم بینی نیز اشاره کنیم.

اهمیت ارتباط جنسی در زندگی زناشویی

مهم این است که بدانیم ما با هر کسی که در اطرافمان است وارد معاشرت و هم کلام نمیشویم، پس چطور ممکن است بدنمان را با فردی شریک شویم که شناختی از او نداریم و یا پس از ایجاد رابطه دیگر مایل به برقراری ارتباط با او نیستیم.

این افکار فرضیات و تفکرات دینی نیستند، بلکه نگاهی روانشناسانه و جامعه شناسانه به موضوع رابطه جنسی هستند که برای استحکام روابط تعیین شده اند و احتمال آسیب های روحی و جسمیو همچنین اجتماعی را پایین میاورند.

اهمیت اولین رابطه جنسی پس از ازدواج

بنابراین ایجاد اولین رابطه جنسی باید با اصول و قواعد خود باشد و در هر فرهنگی بسته به نوع فرهنگ غالب آن جامعه و قوانین فرهنگی و اخلاقی آن جامعه برقرار شود. ما نمیتوانیم در ایران زندگی کنیم و طبق اصول اروپا رفتار کنیم، زیرا پس از شکست در رابطه مان قوانین اروپا نیست که از ما حمایت میکند، قوانین کشور خودمان است که بنا به تعاریف خود از ما حمایت میکند و یا رفتارمان را غلط میشمارد.

بنابراین به تمام دلایل گفته شده باید بدانیم اولین رابطه جنسی یا سکس خود را چگونه و چطور ایجاد میکنیم که در آن رابطه متضرر نشویم.

تفاوت سکس در زنان

رابطه جنسی برای زنها بیشتر از آنکه جنبه جنسی و تأمین نیاز جنسی داشته باشد جنبه برطرف کردن یک نیاز روحی، میل قلبی و عاطفی دارد، به همین دلیل زنها پس از ایجاد رابطه جنسی و ترشح هورمنی؛ اصطلاحاً به نام هورمن دلبستگی، باعث میشود پس از رابطه در یک احساس عمیق عاطفی قرار بگیرند.

تفاوت سکس در مردان

اما این احساس در مردها کاملاً متفاوت است و بیش از آن که هورمن اکسیدوسین (هورمن دلبستگی) ایجاد شود هورمن (آدرنالین) ترشح میشود و دچار هیجان، شور، شوق و سرخوشی میشوند. به دلیل تفاوت های جسمی بین زن و مردها، ایجاد اولین رابطه جنسی باز هم بهتر است بر اساس شرایط و ضوابط خاص خودش باشد که در هر فرهنگی تعریف شده است. در انتها لازم به ذکر است پیش از ازدواج آموزش مهارت های جنسی را توسط یکی سکس تراپیست در نظر بگیریم.

نظرات کاربران:
مینا
پاسخ به این نظر
17:07 - 9 فروردین 99

سلام من دارم ازدواج میکنم و نگفتم که قبلا با یکی سکس زیاد داشتم حالا تو اول ازدواجم نمیدونم باید خودمو چه جوری نشون بدم خیلی سخته میترسم یه کاری کنم و بفهمه که قبلا سکس زیاد داشتم، هیچ وقت مثل من دروغ نگین که انقدر بعدش استرس نگیرین

1 4
مرکز مشاوره مکث
21:40 - 12 مهر 99

سلام، بله صداقت و راستگویی بخصوص در مورد ازدواج کاملا ضروریه. اگر قبل ازدواج راجب اصول اخلاقی خود به توافق برسیم، بعد ازدواج خیلی آسوده تر خواهیم بود. توصیه میکنیم گذشته رو فراموش کنید و بر زندگی فعلی خود تمرکز نمایید.

1 0
افزودن نظر:
CAPTCHA
ورود / عضویت
صفحه اصلی ذهن و دارو سنجش هوش و استعدادیابی کارگاه ها همکاری با مکث طرف های قرارداد تماس با مکث