22006198 021

سکس تراپیست (متخصص درمان مشکلات جنسی)

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(31 رای)
سکس تراپیست (متخصص درمان مشکلات جنسی)

سکس تراپیست یا همان (متخصص درمان مشکلات جنسی آقایان و خانم ها) در مرکز مشاوره مکث و کلینیک مشکلات زناشویی در دو زمینه اختلالات جنسی و انحرافات جنسی به شما مشاوره جنسی می دهد. تا در سریع ترین زمان سکس تراپ بتواند مشکلات جنسی و آنچه ارتباط زناشویی و یا ذهن شما را درگیر کرده است با استفاده از جدید ترین تکنیک های درمانی اصلاح و یا درمان کند. از اختلالات جنسی می توان به (زود انزالی، دیر انزالی، واژینیسموس و انواع مشکلات زناشویی) اشاره کرد. اما از انحرافات جنسی می توان به مشکلاتی مانند (سادیسم جنسی، فوت فتیش، برده خواهی، عورت نمایی، پدوفیلی) و بسیاری از انحرافات جنسی دیگر اشاره کرد. شاید جالب باشد بدانید که برقراری رابطه جنسی و رفع نیازهای جنسی از عوامل مهم در بهبود روابط زناشویی می باشد. پس اگر در حال حاضر از این مشکل رنج می برید می توانید به مراجعه به کلینیک سکس تراپی مکث و تراپیست روانشناس آن به درمان مشکلات جنسی خود بپردازید.

مشکلات رابطه جنسی

اهمیت رابطه جنسی از منظر یک سکس تراپیست

از منظر یک سکس تراپیست در کلینیک سکس تراپی مکث ازدواج بدون رابطه جنسی سالم و با کیفیت نمی تواند استحکام خود را حفظ کند و شاید بدون رابطه جنسی خوب، متزلزل می شود. همچنین کلیت روابطه زناشویی ممکن است که از بین می رود. به همین دلیل رابطه جنسی از نظر سکس تراپی و زوج درمانی از اهمیت فراوانی برخوردار است. بررسی این نکته که چگونه می توانیم رابطه جنسی بهتری برقرار کنیم و چگونه می توانیم به رشد روابط زناشوییمان برسیم، بسیار مهم است.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست آنلاین شخصیت جنسی

اگر در زندگی زناشویی روابط جنسی به مشکل و ایرادی برخورد. بهتر است پیش از آنکه این مشکلات باعث دلخوری مدام شود و فرد اعتماد به نفس خود را از دست دهد و دیگر نتواند حال خوبی را در رابطه جنسی خود با همسرش برقرار کند، مشکلشان را با یک مشاور روانشناس سکس تراپ مطرح کند. سکس تراپیست می تواند مشکلات شما را در زمینه انحراف جنسی و اختلالات جنسی یا درمان کند یا مدیریت. ایرادات و مسائل رابطه با کمی دقت و با حضور یک روانشناس سکس تراپیست خوب می تواند رفع و رجوع شود. پس هیچ وقت برای پیشگیری، مدیریت یا درمان ناامید نباشید.

انواع مشکلات در روابط جنسی

اختلالات جنسی مردان

زود انزالی، دیر انزالی و یا ارضا نشدن از جمله این مشکلات اختلالات جنسی با گستردگی زیاد است. بسیاری از ای اختلال ها با کمک همسر شما یا به تنهای و پس از چند جلسه قابل درمان است. نکته، خصلت های جنسی که می تواند دردآور و نامتعارف باشد (در صورتی که همسر لذت جنسی سالم را بشناسد و از این رابطه لذت برد، ایرادی ندارد).

شناخت رابطه جنسی سالم و غیر بیمارگون و لذت بردن از سطحی از رابطه که بدون آسیب است، دستاورد بسیار مهمی است که اگر غیر از این باشد، به نوعی در دسته اختلالات جنسی نام می گیرد.

سکس تراپیست خانم (اختلالات جنسی زنان)

تراپیست خوب مکث معتقد است، سردمزاجی زن ها یکی از شایع ترین این اختلالات است که در بیشتر مواقع دلیل آن شرمی بی دلیل و درونی شده است که از کودکی در دختران بوسیله والد مادر به وجود می آید. آشنا نبودن با بدن خود، دوست نداشتن آن و ترس از احساس لذت جنسی یکی از دلایل این اختلال است که قطعا با مشاور سکس تراپیست مرکز مشاوره مکث درمان پذیر خواهد بود. همچنین شناخت بدن و نقاط حساس آن و دور شدن از خجالتی که دچار آن هستند می تواند در رابطه بهتر تاثیرگذار باشد. از دیگر مشکلات جنسی زنان می توان به واژینیسموس اشاره کرد که آن هم نیاز به درمان توسط فرد متخصص را دارد.

اعتیاد جنسی

اعتیاد جنسی از جمله انحرافات جنسی و اختلالات جنسی شایع امروزی است؛ از آنجایی که رابطه جنسی سطح زیادی از اضطراب را پایین می آورد و فرد پس از آن احساس می کند آرام تر شده است. به همین دلیل کسانی که از سطح اضطراب بالایی برخوردارند و در روابط جنسی ناسالم و غلط نیز هستند میتوانند به صورت اعتیادگونه و به عنوان یک عادت (با انجام ندادن آن مانند یک معتاد دچار اضطراب شدید، لرزش دست و به هم ریختگی تعادل فکری می شوند) به انجام این عمل پردازند، به آن معتاد باشند و ندانند که خود را در معرض آسیب جدی روحی و جسمی قرار داده اند.

سکس تراپیست چگونه به زوج ها کمک می کند؟

درمانگران جنسی معمولا تکالیفی را تعیین می کنند، این تکالیف فعالیت های عملی هستند که از مراجعان انتظار می رود در خانه انجام دهند. زوج هایی که احساس می کنند که وضعیت جنسی خوبی ندارند ممکن است از فعالیت های مختلفی مانند ایفای نقش یا استفاده از برخی وسایل را برای افزایش میل جنسی خود امتحان کنند. سایر زوج ها ممکن است نیاز داشته باشند که روال روابط جنسی خود را تنظیم کنند به خصوص اگر یکی از زوج ها مشکلات سلامتی خاصی داشته باشد به چنین تغییراتی نیاز است.

اختلالات جنسی در زنان و مردان

البته که از منظر روانپزشکی و روانشناسی بر اساس DSM-5 سکس تراپی و اختلالات و انحرافات جنسی، دسته های مختلفی دارد که بنا به نوع مشکل فرد در رابطه معلوم می شود، اما نکته مهمی که در روابط جنسی زناشویی مطرح می باشد این است که در رابطه جنسی، هر رفتاری که به دیگری آسیب جدی وارد نکند و ناراحتی برای هیچ کدام نداشته باشد، رفتار جنسی مناسب است. بنابراین از دغدغه اینکه چه اتفاقی بین طرفین در رابطه جنسی می افتد و شرم از اینکه آیا این نوع لذت جویی خطا است یا خیر، فقط در صورتی که هر دو طرف از شکل رابطه لذت برند، هیچ ایرادی وارد نیست.

اگر یک نفر در رابطه، ظاهرا خود را خوشحال و راضی نشان دهد ولی رابطه دروناً برای او تلخ و بد باشد، باید حتما با مشاوره سکس تراپیست صحبت کند و از گفتگو راجع به مسائل جنسی خود نزد یک مشاور روانشناس سکس تراپ به هیچ وجه احساس شرم و خجالت نکند. باید بداند حق هر کسی است که در یک رابطه دو طرفه بیشترین لذت را برد و این رابطه باعث خوشحالی و رشد جسمی، روحی و روانی فرد شود. بنابراین دنبال کردن نیازهای جنسی در ازدواج در واقع دنبال کردن استحکام رابطه است و هر دو طرف می توانند در این رابطه، سلامت خود را دنبال کنند.

شناخت احساسات خود در روابط جنسی

به هر میزان که افراد احساسات و میل و خواسته های خود را بهتر و واضح تر بشناسند قطعاً در یک رابطه زناشویی می توانند بهتر عمل کنند. احساسات و غم و شادی و نارضایتی و رضایت داشتن از همسر خود در طول روز باعث میشود روابط جنسی دو نفره نیز منجر به رشد و یا افول شود بنابراین نکته مهم در شناخت از خود و احساساتمان این است که گاها افراد نمی توانند احساسات دقیقشان را شناسایی کنند و کمبود ها و ناراحتی های خود را در روابط جنسی خود جبران می کنند. بی میلی و سرد مزاجی و همچنین بی توجهی در سکس ریشه در خشم دارد که یک سکس تراپ میتواند با دوره هایی از مصاحبه، ریشه خشم در افراد را پیدا کند و به درمان آن بپردازد.

ریشه و درمان زود انزالی در مردان

یکی از مهم ترین عامل مراجعه به سکس تراپ ها یا کلینیک مشکلات زناشویی شناخت خود و نقاط ضعف و قدرتمان و درمان و ترمیم مشکلات جنسی است. مهم است بدانیم اگر مردی که دچار زودانزالی است در دوره های درمانی خود با ریشه هایی عمیق از خشم به زنان مواجه می شود که در کودکی در او شکل گرفته است و در بزرگسالی با واکنشی غیر ارادی مانند زودانزالی این خشم را تجربه می کند.

بنابراین سکس تراپیست در کلینیک مشکلات زناشویی با بررسی دقیق افراد و روان آن ها و همچنین در مواردی ارجاع فرد به یک تراپیست خوب مشکلات جنسی او را درمان می کنند. نکته مهم اینکه مشکلات جنسی در هر موردی قطعاً قابل درمان می باشند. و هیچ فردی نباید از بیان و واضح کردن مسائل و مشکلات خود شرم داشته باشد. زیرا به همان منوال که هر بیماری جسمی می تواند فرد را از پا در بیاورد مشکلات جنسی نیز می توانند هر فردی را خسته و دلسرد و پر از خشم کند و او را از داشتن یک زندگی پر شور و یک رابطه سالم دور نگه دارد.

سوالات متداول

1. چرا برای برطرف کردن نیازهای جنسی نباید ازدواج کرد؟
نیاز جنسی یکی از ارکان ازدواج و رابطه زناشویی است و آنچه در ازدواج مهم می باشد عمق رابطه روحی و در کنار یکدیگر بودن است.

2. چرا ازدواج بدون رابطه جنسی خوب و سالم نمیتواند استحکام خود را حفظ کند؟
ازدواج بدون رابطه جنسی خوب، متزلزل میشود و کلیت رابطه زناشویی از بین میرود. به همین دلیل از اهمیت فراوانی برخوردار است.

3. انواع اختلالات جنسی مردان چیست؟
زود انزالی، دیر انزالی و یا ارضا نشدن از جمله مشکلات جنسی مردان است.

4. مهمترین اختلالات جنسی زنان کدام هستند؟
سرد مزاجی و واژینیسموس.

نظرات کاربران:
نیما
پاسخ به این نظر
17:16 - 23 مرداد 98

خیلی جالب بود ممنون از مقاله خوبتون. من مرکز مشاوره مکث اومده بودم پارسال و خیای کمکم کردن ممنون

0 0
omid
پاسخ به این نظر
09:38 - 28 شهریور 00

سلام بنده 35 سالمه و معلم ابتدایی هستم . 8 ساله ازدواج کردم و همسرم سه سال از من بزرگتره . مشکل من اینه که اوایل ازدواج رابطه خوب و گرمی با همسرم داشتم اما رفته رفته احساس کردم اینکه همسرم از من بزرگتره چیز خوبی نیست و کنار هم که هستیم همه متوجه این اختلاف سنی میشن و این موضوع برام خوشایند نبود و فکر کردن بهش باعث شد کم کم نسبت به همسرم سرد بشم و الان که سنمون بالاتر رفته و همسرم هم دوبار زایمان کرده احساس میکنم خیلی شکسته شده و بگم بابت همه این احساسا عذاب وجدان میگیرم چون همسرم همون اول خیلی بهم گفت که من ازت بزرگترم بعدا مشکل پیش میاد اما من اون موقع انقدر عاشقش شده بودم که به این چیزا فکر نمیکردم . میخاستم بپرسم چه نوع مشاوره ای ممکنه به ما کمک کنه

0 0
افزودن نظر:
captcha