ورود / عضویت
021-22623587
تعیین وقت مشاوره

مرکز مشاوره مکث

تعیین وقت مشاوره
عنوان مطلب: سکس تراپیست مرکز مشاوره مکث

سکس تراپیست مرکز مشاوره مکث

سکس تراپیست مرکز مشاوره مکث معتقد است دنبال کردن نیازهای جنسی در ازدواج یکی از دلایل مهم در ازدواج کردن، در عمق رابطه روحی و در کنار یکدیگر بودن است.

برقراری رابطه جنسی و رفع نیازهای جنسی از عوامل مهم در رابطه زناشویی است اما باید بدانیم برای برطرف کردن نیازهای جنسی نباید ازدواج کرد بلکه نیاز جنسی یکی از ارکان ازدواج و رابطه زناشویی است.

مشکلات رابطه جنسی

اهمیت رابطه جنسی

ازدواج بدون رابطه جنسی خوب و سالم نمیتواند استحکام خود را حفظ کند و قطعا بدون رابطه جنسی خوب، متزلزل میشود و کلیت رابطه زناشویی از بین میرود؛ به همین دلیل از اهمیت فراوانی برخوردار است و بررسی این نکته که چگونه میتوانیم رابطه جنسی بهتری برقرار کنیم و چگونه میتوانیم به رشد روابط زناشوییمان برسیم، بسیار مهم است.

اگر در زندگی زناشویی روابط جنسی به مشکل و ایرادی برخورد، بهتر است پیش از آنکه این مشکلات باعث دلخوری مدام شود و فرد اعتماد به نفس خود را از دست دهد و دیگر نتواند حال خوبی را در رابطه جنسی خود با همسرش برقرار کند، مشکلشان را با یک مشاور روانشناس سکس تراپ مطرح کند ‌و از او راهنمایی و مشاوره بگیرد؛ ایرادات و مسائل رابطه به راحتی با یک روانشناس سکس تراپیست خوب میتواند رفع و رجوع شود.

انواع مشکلات در روابط جنسی

اختلالات جنسی مردان

زود انزالی، دیر انزالی و یا ارضا نشدن از جمله این مشکلات است، مگر به روش های خاصی که ممکن است مورد علاقه همسرشان باشد. خصلت های جنسی که میتواند دردآور و نامتعارف باشد (در صورتی که همسر لذت جنسی سالم را بشناسد و از این رابطه لذت برد، ایرادی ندارد).

شناخت رابطه جنسی سالم و غیر بیمارگون و لذت بردن از سطحی از رابطه که بدون آسیب است، دستآورد بسیار مهمی است که اگر غیر از این باشد، به نوعی در دسته اختلالات جنسی نام میگیرد.

اختلالات جنسی زنان

سرد مزاجی زن ها یکی از شایع ترین این اختلالات است که در بیشتر مواقع دلیل آن شرمی بی دلیل و درونی شده است که از کودکی در دختران بوسیله والد مادر به وجود می آید.

آشنا نبودن با بدن خود، دوست نداشتن آن و ترس از احساس لذت جنسی یکی از دلایل این اختلال است که قطعا با مشاور سکس تراپیست مرکز مشاوره مکث درمان پذیر خواهد بود. همچنین شناخت بدن و نقاط حساس آن و دور شدن از خجالتی که دچار آن هستند میتواند در رابطه بهتر تاثیرگذار باشد.

از دیگر مشکلات جنسی زنان می توان به واژینیسموس اشاره کرد که آن هم نیاز به درمان توسط فرد متخصص را دارد.

اعتیاد جنسی

از جمله اختلالات جنسی شایع امروزی است؛ از آنجایی که رابطه جنسی سطح زیادی از اضطراب را پایین میاورد و فرد پس از آن احساس میکند آرام تر شده است، به همین دلیل کسانی که از سطح اضطراب بالایی برخوردارند و در روابط جنسی ناسالم و غلط نیز هستند میتوانند به صورت اعتیادگونه و به عنوان یک عادت (با انجام ندادن آن مانند یک معتاد دچار اضطراب شدید، لرزش دست و به هم ریختگی تعادل فکری میشوند) به انجام این عمل پردازند، به آن معتاد باشند و ندانند که خود را در معرض آسیب جدی روحی و جسمی قرار داده اند.

اختلالات جنسی

البته که اختلالات جنسی، دسته های مختلفی دارد که بنا به نوع ناراحتی فرد در رابطه معلوم میشود اما نکته مهمی که در روابط جنسی زناشویی مطرح می باشد این است که در رابطه جنسی، هر رفتاری که به دیگری آسیب جدی وارد نکند و باعث خوشامد هر دو طرف شود و ناراحتی برای هیچ کدام نداشته باشد، رفتار جنسی مناسب است.

بنابراین از دغدغه اینکه چه اتفاقی بین طرفین در رابطه جنسی میافتد و شرم از اینکه آیا این نوع لذت جویی خطا است یا خیر، فقط در صورتی که هر دو طرف از شکل رابطه لذت برند، هیچ ایرادی وارد نیست.

اگر یک نفر در رابطه، ظاهرا خود را خوشحال و راضی نشان دهد ولی رابطه دروناً برای او تلخ و بد باشد، باید حتما با مشاوره سکس تراپیست صحبت کند و از گفتگو راجع به مسائل جنسی خود نزد یک مشاور روانشناس سکس تراپ به هیچ وجه احساس شرم و خجالت نکند.

باید بداند حق هر کسی است که در یک رابطه دو طرفه بیشترین لذت را برد و این رابطه باعث خوشحالی و رشد جسمی، روحی و روانی فرد شود.

بنابراین دنبال کردن نیازهای جنسی در ازدواج در واقع دنبال کردن استحکام رابطه است و هر دو طرف میتوانند در این رابطه، سلامت خود را دنبال کنند.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

با خواندن این مقاله پاسخ سوالات زیر را خواهید یافت:

  • چه هنگامی باید به یک مشاور سکس تراپی مراجعه کرد؟
  • اهمیت رابطه جنسی برای استحکام رابطه زوجین چیست؟
  • مشکلات شایع در روابط جنسی چیست؟
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(5 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: سکس تراپیست مرکز مشاوره مکث

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی
×

تعیین وقت مشاوره حضوری

CAPTCHA