ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره

مشاوره اختلالات جنسی یا سکس تراپی

مشاوره اختلالات جنسی یا سکس تراپی

مشاوره اختلالات جنسی در واقع همان مشاوره سکس تراپی است که در مورد اختلالات جنسی و مسائل جنسی میتواند افراد را راهنمایی کند. پیش از آنکه بدانیم مشاورین اختلالات جنسی چگونه فعالیت میکنند، بهتر است بدانیم اختلالات جنسی چیست و چگونه میتوانیم تشخیص دهیم که دچار اختلال جنسی هستیم و به خود باید کمک کنیم.

اختلالات جنسی چیست؟

اختلالات جنسی به نوعی از فعالیت های جنسی گفته میشود که از آسیب های جنسی نشأت میگیرند. در واقع فردی که دچار اختلال جنسی است نمیتواند به طرز صحیح و سالمی از رابطه جنسی خود لذت ببرد. این فرد حتما باید در حالتی از اختلال خود که ناشی از آسیب بوده و این آسیب در روح و روان او جای گرفته و اثرات مخرب این آسیب های روانی در اختلالات جنسی بروز پیدا کرده، رفتار های جنسی خود را ابراز کند.

مشاوره اختلالات جنسی

بطور مثال افرادی که اعتیاد جنسی دارند، نمیتوانند به صورت صحیح و معمول از رابطه جنسی با یک شریک جنسی (همسر) لذت برند. این افراد ذهنشان مدام درگیر داشتن رابطه با افراد بیشتر و در موقعیت های بیشتر است. بنابراین این اختلال جنسی که در گروه اختلالات نیز جای گرفته، رفتاری مخرب است که نشان از آسیب های فراوان در دوران کودکی و سطح اضطراب بالا دارد. فرد نمیتواند زندگی سالم و رو به رشدی را تجربه کند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: اختلال نمایشگری جنسی (عورت نمایی)

آسیب به دیگران

در موارد بسیار مهمتر که اختلال به آسیب به دیگران نیز مربوط میشود، جزو اختلالات پر خطر است. فرد به غیر از آسیب به خود، به دلیل خود تخریبی، به دیگران نیز آسیب جنسی وارد میکند و این مسئله بسیار خطرناک است. اختلالاتی مانند سادیسم، عریان نمایی و کودک آزاری از این دست اختلالات هستند که با آزار دیگران همراه است.

فرد مبتلا به اختلال سادیسم، با آزار و اذیت شریک خود و یا هر فردی که به اجبار و یا به دلخواه وارد رابطه با او میشود، میپردازد. تا زمانی که این آسیب و آزار به خشونت واقعی نرسد فرد از لحاظ جنسی و روحی به آرامش نمیرسد و یا در دسته اختلالات جنسی کودک آزاری، فرد با آزار و اذیت های جنسی که تجاوز جنسی محسوب میشود، به آرامش روحی و روانی میرسد.

فردی که در موقعیت تجاوز کردن به دیگران است، خود بارها مورد تجاوز قرار گرفته است. بنابراین این تخریب و تجاوز به دیگران میتواند سطحی از اضطراب خود را که از دوره کودکی بر اثر  تجاوز دیگران به دست آورده است، را تخلیه کند.

افرادی که دچار اختلالات جنسی هستند، بیمارانی هستند که به دلیل سطح بالای آسیبی که به دیگران میرسانند، محکوم به قوانین مجازاتی شدید هستند. بنابراین بهتر است در همه موارد برای دور ماندن از آسیب، از کودکان خود به طرز بسیار محتاطانه ایی در موارد جنسی محافظت کنیم. زیرا آسیب های ناشی از موارد جنسی، تقریبا به هیچ عنوان از روان فرد پاک نمیشوند و فرد حتما باید مورد مشاوره اختلالات جنسی قرار گیرد.

به همین دلیل با محافظت از کودکانمان، از یک جامعه محافظت کرده ایم. پس از آن اگر احساس کردیم از نوعی اختلال جنسی رنج میبریم، میتوانیم با مراجعه به سکس تراپیست و یا همان مشاور اختلالات جنسی و همچنین صحبت با یک روانکاو، دوره های درمانی خود را پشت سر گذاریم و به سطحی از سلامت دست پیدا کنیم.

نویسنده: مینا حسن زاده

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(10 رای)
نظرات کاربران:
نگار
11:10 - 7 مرداد 98
سلام 36 سالمه و 2 ساله ازدواج کردم توی رابطه با همسرم وچار مشکلم چون از رابطمون حس تجاوز میگیرم و این موضوع روحیمو خراب کرده و دارم تمایلمو به همسرم از دست میدم در حالی که دوستش دارم .ایا این موضوع درمان داره؟
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: مشاوره اختلالات جنسی یا سکس تراپی

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی