22006198 021

سکس یا رابطه جنسی و قوانین هر جامعه درباره آن

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(56 رای)
سکس یا رابطه جنسی و قوانین هر جامعه درباره آن

سکس یا رابطه جنسی یک روش برای فرزندآوری و کسب لذت است. پدیده ایی است انسانی که وجه لذت بخشی دارد که حفظ بقا در آن شکل میگیرد و یکی از غرایزی که بر اساس آن انسان مهمترین دست آورد خود یعنی تولید مثل را به وجود می آورد. انسان با تولید مثل میتواند بقا و حیات خود و پس از خود را دنبال کند.

خصوصیات انسانی

بنابراین رابطه جنسی یکی از اصلی ترین خصوصیات انسانی است که پس از وارد شدن به اجتماع و رشد فرهنگی در اجتماع و پس از زدواج شرعی رابطه جنسی یک وجه شرعی و قانونی پیدا میکند. نوع بشر نیز مانند تمام پستانداران که به تولید مثل میپردازد، نیازمند برقراری این رابطه با جنس مخالف خود است.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست آنلاین شخصیت جنسی

اما انسان با دیگر موجودات جهان به دلیل ناطق بودن (عاقل بودن) در این زمینه کمی متفاوت عمل میکند. انسانها پیش از این در گروهها و قومها زندگی میکردند، اما در تمام طول دوره تاریخ همیشه محدودیت جنسی در نوع بشر وجود داشته است.

رابطه جنسی با تولید مثل

در واقع مردها زنهایی را برای تولید مثل و رفع غریزه جنسی انتخاب میکردند و پس از تولید مثل در کنار آنها در قوم و قبیله شان باقی میماندند. در میان میمون ها و نیز بیشتر پستانداران جهان حمایت از موجود مؤنث امری مهم و حیاتی است و گاهی بر سر قوم و موجودات مؤنث و حفاظت از آنها جنگهایی بین پستانداران شکل میگیرد.

سکس

امروزه به دلیل ورود انسان به اجتماع و جنبه قانونی گرفتن هر امری، انسان موظف است برای برقراری رابطه جنسی و یا همان سکس به قوانین نوشته و یا ننوشته ایی متکی باشد.

قوانین متفاوت هر جامعه درباره سکس

البته که این قوانین در هر جامعه ایی بسیار متفاوت از جوامع دیگر عمل میکند. از این رو افراد یک جامعه باید بر اساس قوانین همان جامعه عمل کنند که متضرر نشوند. رابطه جنسی در جامعه رفتاری است که باید از طریق ازدواج به آن پرداخته شود و پیش از ازدواج عمل کردن به این رفتار به نوعی زیر پا گذاشتن قانون اجتماعی است. مخصوصاً برای زنها و هر اتفاقی در این مورد باعث میشود هیچ حمایتی را از طرف خانواده و یا دولت به همراه نداشته باشد.

البته که امروزه به دلیل روشن بینی مردم، هنگامی که دچار مشکلات جنسی میشوند راه حل هایی مانند مشاوره روانشناس بسیار کاربردی و مفید میتواند عمل کند، اما مهم حمایت قانونی یک جامعه است که به دلیل شرایط، اینچنین تعریف شده است.

به هر صورت سکس در جامعه ما به عنوان تابویی است که شاید در خیلی از موارد حرف زدن از آن حتی در پیش دکتر روانشناس شرم و خجالت را برای فرد مراجع به همراه داشته باشد که این شرم و خجالت به دنبال خود، ندانم کاری و ضرر و زیانی به دنبال می آورد که گاهی غیر قابل جبران است.

سکس تراپ

زوج های جوانی که از طریق ازدواج قادر به برقراری رابطه جنسی مفید و سالم نیستند میتوانند با مراجعه به مرکز مشاوره و کمک گرفتن از یک سکس تراپ با توضیح مسائل جنسی خود بدون هیچ شرمی، مشکلاتشان را تحت بررسی قرار بدهند و رابطه شان را انسجام و استحکام ببخشند.

نظرات کاربران:
پریسان
پاسخ به این نظر
1402/11/21

من با روابط جنسی متعدد مخالفم چون میتونع باعث بیماری های مقاربتی بشه و همچنین فرد رو دچار تنوع دوستی کنه که این زیبا نیست.

0 0
حمیرا
پاسخ به این نظر
1402/11/21

و هیچکس ازاین موضع خبرنداره و فکر میکنن ما زندگیمون خوبه

0 0
ایدا
پاسخ به این نظر
1400/6/27

مثل همیشه تو این زمینه هم همه چیز به نفع اقایون هست و خانوم ها هستن که همه جوره در حال سرکوب شدن هستن . من یه دوستی داشتم که با پسری مدت زیادی دوست بود و خانواده پسر هم در جریان بودن . یک روز پسره به دوستم زنگ زد گفت بیا خونمون مامانم میخاد ببینتت کارت داره و دوست منم رفت و متاسفانه تبدیل شد به قربانی تجاوز . اون موقع دبیرستانی بود . تموم فکر و ذکرش این بود که مدرسه تموم شه کار کنه پول دربیاره تا بکارت رو به حالت اولیه دربیاره . وقتی بهش میگفتم به خانوادت بگو و شکایت کن میگفت خانوادم اول از همه میکشن منو . میخام بگم قربانی تجاوز هم نمیتونه اینجا زندگی کنه چه برسه به کسی که ازادانه رابطه بخاد.

2 1
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ