ورود / عضویت
021-22623587
تعیین وقت مشاوره

مرکز مشاوره مکث

تعیین وقت مشاوره
عنوان مطلب: سکس تراپیست خوب در شمال تهران

سکس تراپیست خوب در شمال تهران

یکی از تفکرات غلط مردم از سالها پیش در مورد مسائل جنسی، دوری کردن از حرف زدن در مورد این مسائل بوده است.

مسائل جنسی از آنجایی که در دوره های آموزشی نیز به شمار بسیار محدودی آموزش داده می شود و تا کسی به دوره دانشگاهی ورود نکند، نمی تواند با حداقلی از مسائل جنسی آشنا شود و آگاه شود؛ بنابراین اکثریت مردم جامعه ما با مسائل جنسیشان یا مشکل دارند و یا از بیانش هراس دارند.

سکس و مشاوره سکس تراپ از مقوله های قابل پرسش امروزی میباشد. از آنجایی که تفکر نابجای سوال کردن در مورد سکس و رابطه جنسی، امروزه در حال از بین رفتن است و به گونه ایی اشتباه و غلط افراد همیشه درگیر احساس گناه و شرم از سوال کردن در مورد سکس و روابط جنسی نمیباشند، از اینرو سوال در مورد سکس و مشاوره سکس تراپ رو به افرایش است. یکی از مهمترین راه های جلوگیری از خطای جنسی و اختلالات جنسی، شناخت مسائل جنسی و آگاهی به آنهاست.

سکس تراپیست

اینکه چه رفتارهایی جنسی محسوب میشوند، چه رفتارهایی اختلال جنسی هستند و چه رفتارهایی آمیزش عاطفی جنسی هستند و یا اینکه کدامشان غلط، آسیب رسان و پر خطر هستند و کدامشان درست، نشانه سلامت روانی و جنسی هر انسانی می تواند باشد.

مسائل جنسی و صحبت درباره آنها به دلیل آنکه در خانه، مدرسه و محیط هایی که باید در مورد آنها آموزش می دیدیم، تابو محسوب شده و در سکوت و خفاء هر کسی به میزان فهم خودش، وارد روابط جنسی میشود؛ بنابراین بیشترین میزان دغدغه، اضطراب و آسیب را به دنبال دارد.

نکته مهم سکس تراپیست خوب در شمال تهران (خانم میرزاییان) این است که امروزه ما متخصصانی داریم که علم آنها در مورد مسائل جنسی، پاسخ دادن به سوال های جنسی، و آموزش مهارت های جنسی و شناخت آسیب ها و اختلالات جنسی است (سکس تراپ).

این افراد متخصص روانشناس با گرایش سکس تراپی یا درمان جنسی، می توانند در هر حوزه ایی که مربوط به جنس و نیازهای جنسی است، به افرادی که نیازمند آموزش و دانستن و تربیت مسائل جنسی هستند، کمک کنند.

تابو بودن مسائل جنسی

پیش از همه این موارد باید بدانیم تابو بودن و زشت و قبیح دانستن مسائل جنسی و صحبت درباره آنها، افراد بسیاری و از جمله خود و جامعه را متضرر میکند.

هر چقدر فردی در مورد مسائل جنسی اطلاعات بیشتری داشته باشد، احتمال آسیب برای او و به همین منوال جامعه او کمتر است.

مشاوران سکس تراپی، اشخاصی هستند که میتوان از طریق مشاوره تلفنی (مشاوران مرد و زن) در مورد مسائل جنسی از آنان سوال کرد و مشکلات را حل نمود.

صحبت در مورد روابط

امروزه هر فردی میتواند به راحتی در مورد روابط خود و احساساتش اطلاعات کسب کند و بداند در چه مواردی درست و یا غلط عمل میکند. اگر فردی همیشه ذهنش درگیر روابط جنسی است و احساس میکند چیزی در این بین کم یا زیاد است، دیگر مانند گذشته نیازمند پنهان کاری و خجالت و شرم نیست.

خانم میرزاییان، سکس تراپیست خوب در شمال تهران معتقد است «اختلالات جنسی امروزه یکی از شایع ترین معضلات مسائل جنسی است که ریشه در ناآگاهی و ترس از گفتن دارد».

نقش آموزش مسائل جنسی در روابط زناشویی

پس از ازدواج نیز میتوان مسئله خود را با یک مشاور روانشناس سکس تراپ مطرح کرد. مسئله سکس در کشور ما همیشه مسئله ایی بوده که هر کسی در آن پیش از ازدواج، با اطلاعات کمی از مادر و یا پدر، دوست و آشنا و پس از ازدواج به گفته ها و یا شنیده های خود از آن افراد اتکا می کند؛ واضح است که بدانیم افراد زیادی پیش از این با کسب چنین اطلاعات و پیش زمینه ذهنی در روابط جنسی خود بصورت مدام در حال اشتباه کردن و خطا بوده اند.

زوجی که نمیتوانند با یکدیگر رابطه جنسی خوبی برقرار کنند، به مرور به سردی و جدایی از یکدیگر می رسند اما اگر همین زوج با شناخت خود، بدنشان و مسائل جنسی که میتواند ارتباط همسری این دو را استحکام بخشد، آشنا شوند، میتوانند از زندگی در کنار یکدیگر لذت بیشتری برده و رابطه شان را انسجام بخشند.

جنبه غریزی سکس

گفته های دیگران و شنیده های نصفه و نیمه ما در رابطه بسیار مهم زناشویی و سکس نمیتواند اثرگذاری مطلوب را داشته باشد. به غیر از جنبه غریزی سکس و برقراری رابطه، همه افراد اشتباهاتی در این رابطه را از سر ناآکاهی دارند و انجام میدهند. در ساده ترین حالت میتوانیم افرادی را مثال زنیم که نمیدانند چگونه میتوانند بهتر و بیشتر لذت برند و از بیان آن خود را شرمگین ندانند و یا چگونه میتوانند رابطه سالمی را برقرار کنند و اگر در رابطه فردی ناخشنود است دلایل آن بررسی شود تا بتوانند رابطه بهتری را ایجاد کنند.

یکی از دلایل مهم طلاق

یکی از دلایل مهم طلاق در کشور، مسئله جنسی و سکس است؛ زیرا افراد به دلیل ناآگاهی نمیتوانند رابطه سالم و شادی را برقرار کنند و مدام در شرمی به سر میبرند که نمیتواند آنها را از بند تفکرات اخلاقی غلط نجات دهد. بنابراین ایجاد نشدن یک رابطه جنسی سالم باعث میشود زن و مرد نتوانند و نخواهند با یکدیگر در صلح باشند و اتفاقات ناخوشایند دیگری مدام ظهور پیدا میکنند.

مشاور سکس تراپ

در رابطه جنسی تنها یک مشاور سکس تراپ میتواند بهترین توصیه و راهنمایی را داشته باشد. مشاوران سکس تراپ بدون هیچ قضاوتی و هیچ برداشتی، مسئله را بررسی میکنند و راهکارهای درمانی و مؤثر را مطرح میکنند.

آگاهی از نوع لذت بردن از رابطه با همسر خود، خجالت نکشیدن از خود، بدن و دانستن آنچه که می تواند ایرادات ما را در این مسائل بشناسد و بررسی کند و پس از آن راهکار درستی را جلوی پای ما قرار دهد، بوسیله یک مشاوره سکس تراپ و یا مشاور مسائل جنسی به دست میآید.

امروزه هر مرکز مشاوره ایی که مشاوره فردی و یا ازدواج و پیش از آن را ارائه میدهد، مشاوران سکس تراپی هم دارد که می توانند در این حوزه به افرادی که نیازمند کمک هستند راهنمایی رسانند.

بنابراین باید بدانیم مسائل جنسی و دانستن در مورد آنها، نه تنها هراس‌ ندارد بلکه احتمال آسیب را برای هر فردی ‌و همچنین یک جامعه پایین می آورد؛ هر چقدر این احتمال آسیب کمتر باشد، دنیای کم خطرتر، روان سالمتر و احساس خوشایندتری را تجربه خواهیم کرد.

با این تعاریف است که باید بدانیم اگر در روابطمان احساس ناخوشایندی داریم و یا احساس رضایتمندی نمیکنیم و یا مدام در حال سرزنش خود و فرد مقابلمان هستیم، نیاز به مشاوره گرفتن از یک مشاور روانشناس سکس تراپ داریم که بتوانیم با اعتماد و اطمینان، مسئله مان را برایش مطرح کنیم و به دنبال راه حل و همچنین درمان خود و یا رابطه مان باشیم.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

با خواندن این مقاله پاسخ سوالات زیر را خواهید یافت:

  • مشاوره جنسی چه مواردی را در بر می گیرد؟
  • سکس تراپی چه کاربردی دارد؟
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(28 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: سکس تراپیست خوب در شمال تهران

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی
×

تعیین وقت مشاوره حضوری

CAPTCHA