ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره

طلاق توافقی (هزینه و راهکارها)

طلاق توافقی (هزینه و راهکارها)

طلاق توافقی در لغت به معنای جدایی است. از آنجایی که طلاق بر اساس فسخ قرارداد عقدی که بین دو نفر اجرا میشود است، کلمه طلاق به زوج هایی که از یکدیگر جدا میشوند اطلاق میشود.

زوج هایی که به دلیل ناکارامد بودن زندگیشان و با برآورده نشدن نیازها و خواسته هایشان و یا به دلیل مشکلات غیرقابل حل در زندگی تصمیم به جدایی میگیرند، در مرحله طلاق توافقی قرار میگیرند. البته که طلاق آخرین راهی است هر زوجی برای ناکارامد بودن زندگی متأهلی خود در نظر میگیرند.

ناتوانی در روش مسالمت آمیز

وقتی یک زوج نتوانند با مسالمت، آرامش و رفع نیازهای روحی و روانی و همچنین معنوی خود در کنار یکدیگر باشند و در بهترین حالت نتوانند خود و یکدیگر را به رشد برسانند و تمام زندگیشان دستخوش ناراحتی، عذاب، احساس ناخوشایند و فرار از یکدیگر باشد، بنابراین تصمیم به طلاق و جدایی میگیرند.

راهکارهای مهم برای جلوگیری از طلاق توافقی

البته یکی از راهکارهای مهم و مفید در روابط زناشویی امروزه مراجعه به مشاوران روانشناس است. زمانی که احساس میکنیم دیگر در زندگی تمام تلاش خود را انجام داده ایم اما راهی از پیش نمیبریم، باید بدانیم که یک مشاور روانشناس میتواند با بررسی شرایطمان از نگاه هر دو طرف نگرشی تازه و جدید در ما برای بهبود و اصلاح زندگیمان ایجاد کند.

مشاوران روانشناس طلاق توافقی و جدایی را همیشه آخرین راه حل میدانند و در ابتدای اختلافات زناشویی و حتی قبل از آن مشاوره گرفتن، راهنمایی گرفتن و بررسی مسائل را پیشنهاد میکنند.

البته بررسی مسائل به وسیله و کمک یک مشاور روانشناس و نه هر دوست و آشنایی که با او درباره زندگی و مسائل خصوصیمان به صحبت مینشینیم. در واقع افراد در زمان مشکلات بسیار ناشکیبا و حق به جانب میشوند و در مواردی کنترل رفتار و کلامشان را از دست میدهند که این رفتار آسیب جدی به روابط زناشویی وارد میکند.

مشاور روانشناس

از این رو یک توصیه مهم این است که در زمان اختلافات زناشویی تصمیم نگیریم، حرف هایی نزنیم که از آن پشیمان شویم و رفتاری انجام ندهیم که نتیجه آن بد باشد.

طلاق توافقی

بهتر است با سکوت و صبوری خود را به مشاور روانشناسمان بسپاریم و مسایلمان را در کنار یک مشاور روانشناس بررسی کنیم و از او کمک بخواهیم.

در واقع مشاوران روانشناس با علم خود و نیز با بی طرفی خود بدون سوگیری به مسائل زوج ها مینگرند و آنها را تحت بررسی قرار میدهند و میتوانند راهکارهایی ارائه بدهند که پیش از آن به ذهنمان خطور نمیکرده است و یا روشهای درمانی پیشنهاد کنند که با تغییر در رفتارمان، بهبود در روابطمان را شاهد باشیم.

زوج درمانی

البته که رفتاردرمانگری یک گرایش مناسب در زوج درمانی است و زوج ها میتوانند با تغییر در رفتار و تعدیل در خواسته ها و توقعات خود، زندگی خود را نگه دارند و در آن با صلح و صفا در کنار یکدیگر بمانند. زیرا زندگی که در آن یا جنگ و دعوا است و یا سکوت هایی که نشان از بی توجهی، نارضایتی و ترس از حرف زدن داشته باشند، یک زجر مداوم است که خودمان را مستحق این زجر میدانیم.

بنابراین اگر احساس میکنیم مستحق این زجر و رنج نیستیم باید راهکار مشاوره زوج درمانی را اتخاذ کنیم تا بتوانیم آرامش را در کنار کسی که زمانی احساس میکردیم دوستش داشته ایم تجربه کنیم تا از طلاق یا طلاق توافقی جلوگیری کنیم.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(14 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: طلاق توافقی (هزینه و راهکارها)

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی