22006198 021

متخصص زوج درمانی در تهران

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(53 رای)
متخصص زوج درمانی در تهران

داستان یک جمله تکراری؛ تا به حال دقت کردید که تعداد زیادی از زوج ها در مورد موارد مختلف تا لب مرز جدای میروند ولی جدا نمیشوند؟ مثلا یکی از زوجها قرار بوده اعتیاد خود نسبت به الکل، قمار یا مواد مخدر را کنار بگذارد ولی باز هم انجام داده است. یا چت کردنها و فیلم دیدنها، پرخوری همراه با نارضایتی از اندام بدن همسر با بی توجهی عاطفی و جنسی که فرد مقابل را ناراحت میکند، ولخرجی زیاد و مشکلات بسیار زیادی مانند موارد بالا ولی زندگی همچنان ادامه دارد.

اما آن جمله تکراری چیست؟ این بار من جدا میشوم و فرد مقابل می گوید به فلان فرد قسم این مورد یا موارد دیگر تکرار نمی شود و من را ببخش و فرد مقابل فرصتی 6 ماهه میدهد ولی باز هم همان مورد و همان جملات تکرار می شود. پس سوالی که ذهن ما را درگیر میکند این است که گره کار کجاست؟ آن گره مانند کاموا در درون مغز آن فرد است و تنها متخصص زوج درمانی است که قادر به پیدا کردن نخ ها پیدا کردن گره ها و رسیدن به خود کاموا است. سوال بعدی این است که اگر قرار است این بازی های روانی ادامه پیدا کنند و دو طرف به دلیل همان گره ها قادر به جدا شدن نیستند پس به کیفیت زندگی خود فکر کنند چرا که این گره ها باز شدنی است. جهت تعیین وقت با متخصص زوج درمانی در تهران (couples therapy)با مرکز مشاوره زوج درمانی مکث تماس حاصل کنید. پیش از شروع به روند اصلی در مورد نحوه کار زوج درمانگر خواهیم پرداخت.

روند کار متخصص زوج درمانی به چه شکل است؟

 1. در گام اول زوج ها ارزیابی می شوند و روانشناس زوج درمانی به صحبتهای آنها گوش می دهد و زوج ها را ارزیابی می کند. پس اینجا نخ ها قرار است پیدا شود.
 2. درگام دوم و پس از ارزیابی راهکارهای شناختی و رفتاری تکنیکال با رویکرد روانشناسی زوج درمانی به زوجها داده می شود. در این قسمت گره ها باز میشود
 3. در گام سوم موانع احتمالی و راهکارها مختلف بررسی می شود و معمولا بعد از چند جلسه مشکلات حل می شود. در مرحله سوم کاموا باز می شود
 4. در گام چهارم و در مراحل زوج درمانی آموزش مهارت های مختلف زندگی در صورت نیاز شروع می شود مانند مهارت حل مسئله. و در مرحله چهارم تمرین های داده می شود که آن گره ها مجدد شکل نگیرد و مداومت آن بیشتر شود.

خدمات متخصص زوج درمانی در تهران

در نظر داشته باشید متخصص زوج درمانی در تهران به مواردی مانند سکس تراپی، خانواده درمانی، آموزشهای جنسی و آموزشهای مهارت های زندگی WHO و روانشناسی زوج درمانی مسلط هستند. همچنین اگر در ابتدا همسر شما علاقه ای به مشاوره نداشته باشد این موضوع توسط تکنیکهای زوج درمانی مداخله در بحران قابل حل می باشند.

زوج درمانگر در شمال تهران

مرکز مشاوره زوج درمانی مکث که در آن روانشناس های زیادی که متخصص زوج درمانی و خانواده درمانی هستند را حضور دارند. از آنجا که مرکز مشاوره اینجا مکث در شمال تهران است و زوج درمانگر در شمال تهران فعالیت دارد روند مراجعه حضوری را برای شما راحت کرده است. اگر دو نفر که در موارد زیادی با یکدیگر به مشکل برخورده اند، بهتر است هر دو با مراجعه به متخصص روانشناسی زوج درمانی درگیری های خود را بیان کنند. تا مشکلات از دریچه تکنیکها و مهارتهای کاربردی ابتدا ارزیابی و سپس آموزشهای لازم به زوجین داده شود. معمولا در طول جلسه دیدگاه هر دو نفر بیان می شود و مراجع کننده که همان زوجین هستند می توانند مسئله را شفاف تر بیان کند. متخصص زوج درمانی در طول جلسات با روحیات، اخلاق و تیپ شخصیتی هر دو نفر آشنا میشود و راهکارهایی کاربردی و تکنیکالی را نسبت به مشکلات زوجین بیان می کند.

گاهی متخصص زوج درمانی و یا روانشناس خانواده در طول جلسات با توجه به مشکل از شناخت درمانی، رفتار درمانی، سکس تراپی و رویکردهای دیگر نیز استفاده می کنند.

متخصص زوج درمانی

مثلا یک مردی با تیپ درونگرا، آرام، احساسی، در خود فرو رفته یا هنرمندی کم حرف با روابطی محدود حتما پس از یک سال از گذشت ازدواجشان با مشکلاتی روبرو میشوند که پیش از آن برایشان جذاب بود و یا احساس میکرده اند میتوانند با این خصوصیات اخلاقی مکمل یکدیگر باشند.

تعهد در ازدواج

یکی از شرایط و اصول اولیه ازدواج برای طرفین، تعهد داشتن است. تعهد برای افراد بسیار مهم میباشد و متعهد نبودن گاها به قیمت از دست دادن زندگی مشترک تمام می شود یا افراد دچار طلاق عاطفی میشوند. تعهد ممکن است برای هر زوج تعریف متفاوتی داشته باشد. اکثر افراد از همسر خود انتظار، صداقت، وفاداری و عدم پنهانکاری را دارند.

علل مختلفی وجود دارند که منجر به عدم تعهد بین زوجین میشود. ابتدا بهتر است این نکته را بدانیم که در همه موارد خیانت و عدم تعهد منجر به جدایی نمیشود و زوجها با توجه به شرایط خود و مراجعه به زوج درمانگر میتوانند بهترین تصمیم را بگیرند. سابقه خیانت کردن، داشتن مشکلات شخصیتی، وضعیت خانوادگی و مشکلات دوران کودکی میتوانند منجر به خیانت کردن شوند.

مشاوره پس از ازدواج

مشکل دقیقا از جایی شروع میشود که افراد پس از ازدواج به دنبال رشد خود هستند و نه تکمیل نقطه ضعف های یکدیگر که پیش از آن برایشان جذاب نیز می آمده است. از این رو افراد با شناخت تیپ های شخصیتی، در مشاوره های پیش از ازدواج دختر و پسر به درصدی از شناخت کلی از خود و طرف مقابل پی میبرند.با این احتساب که ممکن است با اختلاف های کلی در تیپ های شخصیتی به مشکلات بزرگی در زندگی برخورند و یا تیپ های مناسبی برای یکدیگر باشند و با هیچ مشکلی در مورد مسائل شخصیتی و رفتاری بتوانند با یکدیگر کنار آیند، میتوانند تصمیم به ازدواج بگیرند.

مشاوره آنلاین متخصص زوج درمانی

اگر تهران نیستید یا با کلینیک مکث فاصله دارید می توانید از خدمات فضای مجازی برای ارتباط با متخصص زوج درمانی به صورت آنلاین استفاده کنید. در مشاوره های پیش از ازدواج توسط روانشناس خانواده در مرکز زوج درمانی تهران به صورت تاکیدی گفته نمیشود که دو نفر برای ازدواج با هم مناسب هستند با خیر. بلکه روانشناس زوج درمانگر یا متخصص روانشناسی زوج درمانی با بررسی شرایط خانوادگی، فرهنگی، اقتصادی، تیپ های شخصیتی و با بررسی احتمالی اختلالات رفتاری یا شناختی میتواند در آخر به زوجها بگویند که در کنار یکدیگر با مشکل مواجه میشوند و یا خیر. همچنین بررسی این موضوع که این مشکلات از چه جنسی است و در نهایت با بررسی میزان درصد امکان یک ازدواج خوب زوجین تصمیم به ازدواج میگیرند.

تصمیم گیری نهایی همیشه به عهده خود افراد مراجع است زیرا خودشان باید مسؤلیت انتخاب و رفتارشان را به عهده گیرند و با شناخت به سمت آنچه که برایشان خوشایند است و دست آورد خوبی خواهد داشت، بروند.

فوق تخصص زوج درمانی در شرق تهران

مهم نیست که چقدر برنامه ریزی شما دقیق باشد، شما به عنوان همسر، دوست، مادر، پدر، مدیر یا کارمند هر چند وقت یکبار با تعارضات و کشمکش ها روبه رو خواهید شد. تصور داشتن محیطی عاری از درگیری واقع بینانه نیست؛ بنابراین باید بدانیم که برای مدیریت تعارضات چگونه عمل کنیم. اما یادگیری این فرآیند نیاز به کمک گرفتن از یک فوق تخصص زوج درمانی در شرق یا شمال تهران را دارد. زوج درمانگرانی که در حال حاضر در این دو قسمت تهران فعالیت میکنند.

تصورات غلط خود درباره تعارض را از بین ببرید

بسیاری از افراد نسبتاً موفق از تعارض میترسند. بخش اعظم ترس آنها ریشه در تصورات غلط درباره موضوع تعارض دارد. یادگیری بیشتر درباره مقابله با تعارضات باعث کاهش ترس و حل تعارض میشود.

 1. تعارض را نادیده نگیرید. برای حل تعارض برنامهد ریزی کنید و گمان نکنید تعارض خود به خود حل میشود.
 2. همیشه تعارض نتیجه سوء مدیریت نیست.
 3. گاهی عصبانیت مفید است و باعث پیشبرد افراد و حل تعارض آنها میشود.
 4. برای حل تعارضات عجله نکنید.
 5. تعارض نشانه کم اهمیتی به سازمان نیست، بلکه به عنوان ابزاری برای تعیین ارزشهای سازمانی به کار میرود.

تعارضات را به شیوه ای مناسب مدیریت کنید

یکی از چالشهای مقابله با تعارض این است که به افراد کمک کنید تا روابط سالم خود را طی دوران تعارض و پس از آن حفظ کنند. تنها حل مشکل کافی نیست. افراد باید از نتیجه راضی باشند.

 1. وجود تعارض را قبول کنید.
 2. ترغیب به مشارکت کنید.
 3. محیطی امن ایجاد کنید.
 4. ترغیب به متعهد شدن کنید.
 5. برای مشخص شدن حقایق سؤال کنید.
 6. خوب گوش کنید.
 7. بی طرفانه گوش کنید.
 8. تمرکز روی مشکل باشد نه افراد.
 9. در صورت لزوم، زمان بیشتری را صرف تصمیم گیری کنید.
 10. پیگیری کنید.

در صورتی که تعارض در مرحله اول قرار دارد، اقدامات متناسب را انجام دهید

در مرحله اول تعارض، گفتمان ها معمولا خاص و شفاف است. افراد میل دارند درباره مشکل به طور خاص بحث کنند و مسئولیت ها را نادیده بگیرند.

 1. خود و فرد مورد نظر را درگیر بررسی دقیق تعارض کنید.
 2. مطمئن شوید که از مسئله منحرف نشوید.
 3. به فرد مورد نظر خود کمک کنید که ابتدا نقاط قوتشان را مشخص کنند.
 4. ترغیب به کار گروهی کنید.
 5. به اطلاعات توجه داشته باشید.

حل تعارضات

در صورتی که تشخیص دادید تعارض در مرحله دوم است از دستورالعمل های ذیل پیروی کنید

متخصص زوج درمانی در تهران اعتقاد دارد که ویژگی درگیری در این مرحله، نگرش برنده و بازنده است. در این سطح، افراد حساب پیروزی های خود را نگه میدارند، شاهدان از یک طرف درگیر جانبداری میکنند و افراد به طور احساسی به مشکل مرتبط شده اند.

 1. برای تعیین راستی افراد مذاکره کنید.
 2. جوی خنثی ایجاد کنید.
 3. دستور جلسه بنویسید.
 4. توجه گروه را در چارچوب هدف تعیین شده نگه دارید.
 5. به نقاط توافق توجه داشته باشید و به دنبال موضعی منصفانه باشید.

برای حل تعارضاتی که در مرحله سوم قرار دارد به اصول ذیل توجه کنید

زمانی که تعارض به مرحله سوم میرسد، طرفها برانگیخته میشوند و افراد به حمایت از آرمان خود میپردازند. تعارض همه قوای افراد را صرف خود میکند و طرف های درگیر تمام تمرکزشان را روی آن میگذارند.

 1. متعهد شوید که تمام اطلاعات جزئی را به دست آورده اید.
 2. شدت تعهد افراد به آرمانشان را تشخیص دهید و درک کنید.
 3. آسیبی که طرفین درگیر به سازمان میزنند را به آنها یادآور شوید.
 4. زمانی که درگیری برطرف شد، به اهداف مشترک توجه داشته باشید.
 5. بدانید که کمک به افراد در حل تعارض زمان بر است.

زوج درمانی از نگاه مرجع روانپزشکان (کاپلان و سادوک)

روانشناس زوج درمانی و یا متخصص زوج درمانی در تهران معتقد است که نوعی روان درمانی با هدف تعدیل روان شناختی تعامل دو نفره طراحی شده است که بر سر یک یا چند معیار و شاخص اجتماعی، روحی، نسبی یا اقتصادی با هم دچار مشکل هستند بسیا رپر کار برد است.

روانشناس زوج درمانی بر اساس یک قرار داد درمانی با زوج ها کار می کند. متخصص زوج درمانی می کوشد تا از طریق انواع تکنیکها الگوهای غیر انطباقی را در آنها حل کند.

مشکل در تربیت کودک و ایجاد تعارض در زوج ها

کار دیگری که مخصص زوج درمانی در تهران می کند این است که مشاوره را در درجه اول در صورت داشتن فرزند زوج ها به سوی تکنیک (TaskOriented) ببرد.

این تکنیک به گونه ای ایجاد شده تا بتواند مشکلات خانواده را به گونه ای تنظیم شده از کار ببرد.

انواع تکنیکهای زوج درمانی

 1. درمان فردی
 2. زوج درمانی فردی
 3. درمان مشترک
 4. درمان چهار نفره
 5. روان درمانی گروهی

بهترین زوج درمانگر تهران همراه با روش درمانی کاربردی

 1. استفاده از روش درمانی گاتمن و مینوچین.
 2. طرحواره درمانی مخصوص زوج ها.
 3. استفاده از رویکرد روایت درمانی.
 4. زوج درمانی با تمرکز بر روی عاطفه زوجین.
 5. روانشناسی مثبت نگر و استفاده از آن در تکنیک های زوج درمانی.
 6. استفاده از رویکرد ایماگوتراپی.
 7. EFT رویکردی دیگر و بسیار مناسب برای زوج ها می باشد.
 8. تحلیل راههای ارتباطی و ساختن دوباره راه های خراب شده.

بهترین زوج درمانگر تهران چه مسیرهای را پشت سر گذاشته است؟

مرحله 1: دریافت مدرک لیسانس.

مرحله 2: مدرک کارشناسی ارشد مشاوره ازدواج را بدست آورده.

مرحله 3: به عنوان یک مشاور ازدواج به تجربه بالینی دست پیدا کرده است.

مرحله 4: تحصیلات عالی در مقطع دکترای روانشناسی.

مرحله 5: به یک مشاور ازدواج با مجوز تبدیل شده است.

مرحله 6: آموزش مداوم را کامل کرده و مشغول به تدریس شده است.

مرحله 7: بیش از 500 مراجع زوج داشته است.

مرحله 8: بیش از 90% رضایت در امور زوجین.

در زوج درمانی چه می کنید؟

مشاوره ازدواج به طور معمول زوج ها یا شرکای خود را برای جلسات درمانی مشترک جمع می کند. با همکاری با یک درمانگر، مهارت هایی برای تحکیم روابط خود خواهید آموخت، مانند: ارتباطات بهتر و حل مسئله.

آیا مشاوره زوجین می توانند رابطه را نگه دارند؟

روابط بسیار زیاد است و هیچ ارتباطی بدون مشکل نیست. برای بسیاری از زوج ها، مشاوره زوج درمانی به عنوان دارویی است که برای نجات مشارکت طولانی آنها لازم است. برای زوج های دیگر، راهی برای پایان دادن به موضوع تنها طلاق است که بهترین زوج درمانگر تهران در بسیاری از موارد جلوی آن را گرفته است.

درمان هیجان مدار برای زوج درمانی (Emotionally Focused Therapy)

درمان مؤثر برای زوجهای مضطرب

تمرکز عاطفی (EFT) یک روش کوتاه مدت (هشت تا 20 جلسه) و ساختار یافته برای درمان زوج ها است که توسط سوزان جانسون و لسگرینبرگ در دهه 1980 ارائه شده است. مبنای این پژوهش ها بر الگوی ارتباطات منفی و عشق به عنوان پیوند دلبستگی متمرکز شده است.

نظریه دلبستگی

«دلبستگی» بین مردم به طور معمول پناهگاهی ایمن را فراهم می کند و در واقع عقب نشینی است از جهان و راهی برای دستیابی به راحتی، امنیت و آرامش در برابر استرس. همچنین دلبستگی یک پایگاه امن ارائه میدهد و به شما این امکان را می دهد تا در هنگام کشف جهان و یادگیری اطلاعات جدید، احساس امنیت کنید. شکل گیری دلبستگی در دوران کودکی با یک سرپرست اولیه، مانند والدین آغاز می شود. یک «سرپرست غیرقابل دسترس» شبیه به «شریک زندگی غیر قابل دسترس» در کودک ونوجوان پریشانی ایجاد می کند. در نظریه دلبستگی، درمانگر هیجان مدار با «نقشه راه» به نمایش پریشانی، احساسات و نیازهای بین شرکا میپردازد.

یافته های علمی

بر اساس تحقیقات قابل توجهی که در مورد اثربخشی این درمان موجود است نشان میدهد درمان هیجان مدار اکنون یکی از مهمترین (نه لزوماً بهترین) روش های معتبر تجربی زوج درمانی محسوب می شود.

درمان هیجان مدار زوج ها

مطالعات تحقیقاتی نشان داده اند که 70-75 درصد از زوج هایی که تحت درمان با EFT قرار میگیرند با موفقیت از پریشان حالی به بهبودی منتقل می شوند و تقریباً 90 درصد این افراد پیشرفت های چشمگیری را نشان می دهند. این بهبود نیز کاملاً پایدار و با ثبات است و شواهد اندکی مبنی بر بازگشت مجدد بیماری به پریشانی وجود دارد.

EFT در انواع مختلفی از زوج ها در جلسات خصوصی، مراکز آموزشی دانشگاه و کلینیکهای بیمارستانی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این روش درمانی در درمان برای گروههای مختلف فرهنگی در سراسر جهان کاربرد دارد. زوجهای مضطرب که ممکن است از EFT بهره مند شوند شامل مواردی هستند مثل اینکه یکی یا هر دو شریک زندگی آنها از افسردگی، اعتیاد، اختلالات استرس پس از سانحه و بیماری مزمن رنج می برند. EFT ثابت کرده است که رویکردی قدرتمند برای زوجینی که با خیانت روبرو هستند و همچنین سایر تروماهای آسیب زا (PTSD) را تجربه کردند میباشد.

علوم اعصاب همچنین نظریه دلبستگی و EFT را با هم ترکیب می کند. مطالعات MRI که اخیراً انجام شده اند اهمیت دلبستگی ایمن را نشان می دهند. دلبستگی ما با اهمیت هستند و مغز ما آنها را به عنوان «عامل امنیت» کدگذاری می کند. مطابق مقاله ای در مورد EFT در اجتماع امروز، هرگونه فاصله یا جدایی درک شده در روابط نزدیک ما، به عنوان خطر تعبیر می شود. از دست دادن ارتباط با یک دوست، احساس امنیت ما را تهدید می کند. «ترس اصلی» در بخشی از مغز ما به نام آمیگدال که به عنوان مرکز ترس نیز شناخته می شود، زنگ خطر را به وجود می آورد.

پس از فعال شدن آمیگدال، پاسخ مبارزه یا فرار ما برانگیخته می شود. وقتی اطلاعات ورودی آشنا هستند، آمیگدال آرام است. با این حال، به محض مواجهه آمیگدال با تهدیدات یا ناآشنا بودن اطلاعات ورودی، آمیگدال سطح اضطراب مغز را افزایش می دهد و توجه ذهن را به وضعیت فوری متمرکز میکند. افراد در حالت محافظت از خود قرار می گیرند و اغلب آنچه را برای «زنده ماندن» یا کنار آمدن در کودکی انجام می دادند، انجام می دهند. این همان دلیلی است که ما را به عنوان نوجوان در روابط عاشقانه خود تحریک می کند، در همان الگوهای تکراری (و ناسالم) و در طول سالهای عمر. EFT میتواند به خنثی کردن این واکنش های خودکار و نا مولد کمک کند.

تقویت وابستگی سالم

متهصص زوج درمانی در تهران با رویکرد EFT زبانی را برای دلبستگی سالم بین زوجین فراهم می کند و به حرکات و لحظه های کلیدی که رابطه عاشقانه بزرگسالان را تعریف می کند توجه می کند. هدف اصلی این مدل گسترش و سازماندهی مجدد پاسخهای عاطفی زوجین است. قدم های جدید پیوند در ارتباطات رخ میدهد و جایگزین الگوهای منفی قدیمی مانند «دفاع انتقادی» میشود. این چرخه های مثبت جدید، تقویت می شوند و تغییر دائمی ایجاد می کنند. این رابطه برای هر دو زوج به یک پناهگاه و یک محیط امن تبدیل می شود.

ایجاد یک فضای امن

این روند تضاد زوجین را کاهش می دهد و ضمن ایجاد پیوند عاطفی ایمن تر، زوج ها یاد میگیرند احساسات عمیق و اساسی را که رابطه در آن آسیب پذیر است را ابراز کنند و خواستار برآورده شدن نیازهایشان هستند. زوج ها شروع به مشاهده رفتارهای نامطلوب (یعنی خاموش کردن یا تشدید عصبانیت) به عنوان «اعتراض به قطع ارتباط» می کنند. متخصص زوج درمانی در شمال تهران معتقد است زوج ها می آموزند که از نظر عاطفی، همدلی و درگیر بودن با یکدیگر باعث تقویت پیوند دلبستگی و ایجاد پناهگاهی ایمن بین آنها می شود.

EFT به عنوان یک مدل درمانی در couples therapy از نقاط قوت زیادی برخوردار است. اول، این که تحقیقات گسترده ای از آن حمایت می کنند. دوم، این روش نشان دهنده همکاری و احترام به مشتری است در واقع این روش مسئولیت مشکلات زوج ها را به جای خود زوج ها (یا زوجین) به سمت الگوهای منفی بین آنها سوق می دهد. سرانجام، فرایند تغییر به یک فرآیند واضح و مشخص که شامل نه مرحله و سه تغییر رویداد است، کمک می کند که به راهنمایی درمانگر و پیگیری پیشرفت کمک میکند. اگر به دنبال کمک در رابطه ای پریشان هستید، یک درمانگر آموزش دیده EFT یک انتخاب عاقلانه برای شما است.

همچنین چندین کتاب وجود دارد که ممکن است مورد توجه و استفاده شما قرار گیرد و برای شما راهنمایی مناسب باشد. زوج درمانی هیجان مدار نوشته برنت بردلی و جیمیز فررو، هفت مکالمه برای یک عمر عشق توسط سو جانسون یا یک کتاب کار تمرکز بر هیجانات برای زوج ها که توسط ورونیکا کالوس لیلی و جنیفر فیتزجرالدز و همکاران نوشته شده اند که کتابهای خوبی برای شروع هستند.

آیا درمان هیجان مدار برای زوج ها کار می کند؟

EFT یا درمان هیجان مدار از زوج درمانی است که هنگام کار با زوج ها و خانواده ها به اندازه طرحواره درمانی و روشهای گاتمن موثر است. این رویکرد کمک میکند تا روابط و پیوندهای عاطفی را با کمک به افراد برای آگاهی بیشتر از احساسات خود و اینکه چگونه اینها بر دیگران تأثیر می گذارند، تقویت کند.

چگونه میتوان رابطه را نجات داد؟

 1. این هفت راه را برای نجات روابط مبارز خود در نظر بگیرید:
 2. دلایلی که در کنار هم هستید دوباره ارزیابی کنید و به اول برگردید.
 3. برقراری ارتباط مجدد و صحبت کردن همراه با بیان مشکلات.
 4. با هم کار خاصی انجام دهید.
 5. تأثیرات خارجی را قطع کنید.
 6. همدیگر را ببخشید.
 7. در مورد یک چیز مشترک که دوست دارید تمرکز کنید.
 8. مرزها را مجدد با یکدیگر تنظیم کنید.

چگونه صمیمیت را در یک رابطه بازسازی می کنید؟

 • الگوی شروع جنسی را تغییر دهید.
 • بیشتر اوقات دست های هم را بگیرید.
 • جلوی ایجاد تنش را بگیرید.
 • وقت تفریح خود را برای گذراندن با همسر زندگی خود اختصاص دهید.
 • روی لمس محبت متمرکز شوید.
 • در هنگام رابطه جنسی از لحاظ عاطفی قوی تر عمل کنید.

منبع: verywellmind.com

نظرات کاربران:
ساناز
پاسخ به این نظر
1399/8/4

سلام من خیلی وقته شاید بیش از 10 ساله که با همسرم مشکل دارم چیکار کنم واقغا خسته شدم؟

1 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ