22006198 021

عشق دختر به پسر و نشانه های تشخیص سریع آن

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(33 رای)
عشق دختر به پسر و نشانه های تشخیص سریع آن

آیا آن دختر عاشق من شده است؟ یا عاشق پول من شده است؟ نکند به موقعیت اجتماعی فکر میکند و نه به خود من این چنین مواردی ذهن یک مرد را میتواند برای رابطه شکاک و مسموم کند. همچنین در ذهن دخترانی هم که از یک پسر خوششان می آید موضوع مهمی شکل میگیرد که چگونه آن مرد متوجه خواهد شد. یکی از مسائل مهمی که بسیاری مواقع در دل دخترها پنهان باقی می ماند، موضوع عشق آنها به یک پسر است. این مسئله، به علت شرم و خجالت دختران از بیان یا بروز احساسات خود به جنس مخالف ناشی میشود. همچنین در برخی مواقع نیز دختران این مورد را به منزله شکستن و خدشه دار کردن غرور خود تداعی می کنند.

بهترین روانشناس گروه روانشناسی اینجا مکث در سال 1402: بهزاد متین

نکته کلیدی در عشق دختران به پسران چیست؟

یکی از موضوعات بسیار مهم، نداشتن تله های فکری یا طرحواره در پسران و دختران است که دچار عشق اشتباه و یا ورود به رابطه اشتباه نشوند. موضوعی که میتواند به شما بارها بارها آسیب بزند همین سیکل های معیوب است که از شناسایی واقعی وجود عشق یا عدم عشق نیز مهم تر است. پس اگر احساس میکنید که مدام در رابطه های تکراری قرار میگیرد یا جدایی هایی یک شکل در رابطه شما وجود دارد به یک روانشناس طرحواره درمانگر مراجعه کنید.

روانشناسی عشق دختر و پسر

ناگفته نماند که روانشناسی عشق دختر به پسر به صورت غیر ارادی و ناخواسته در گفتار، حرکات و رفتارها، به ویژه در هنگام روبرو شدن با فرد مورد نظر، به نحو بارز و برجسته نمایان میگردد. به طور کلی، در هنگام شکل گیری یک رابطه احساسی، دو طرف این رابطه از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. چرا که نحوه اعمال و رفتار دو طرف رابطه احساسی یا عاطفی، در خاتمه یافتن یا ادامه دادن آن بسیار تاثیر گذار و مؤثر تلقی می شود.

معمولاً در هر رابطه عاطفی دختران علاوه بر حساس بودن بیشتر در موضوع عشق، در مقایسه با پسران وابستگی بیشتری پیدا میکنند. بر همین اساس، در صورت پایان یافتن رابطه، دختران با مشکلات عاطفی بیشتری دست و پنجه نرم میکنند. در این شرایط ممکن است که فرد به مشکلات روحی و جسمی مختلفی دچار شود. در ادامه به بررسی و تحلیل مسئله عشق دختر به پسر میپردازیم.

عشق دختر به پسر

اهمیت و لزوم عشق دختر به پسر

عشق دختر به پسر از جمله مسائلی محسوب میشود که در صورت اتفاق افتادن، از پایداری و تاثیر گذاری بسیاری زیادی برخوردار میباشد. به طور کلی، خانم ها معمولاً از طریق احساسات و عواطف خود عمل نموده و عاشق می گردند. درک کردن و فهمیدن درست و اصولی این عشق از جانب جنس مخالف، بستر مناسب برای برخورداری از یک تعامل محکم و در عین حال سالم را فراهم می آورد.

به طور معمول، دختران در مقوله روانشناسی عشق در جستجوی فردی هستند که علاوه بر حمایت گر و با غیرت بودن، توانایی به دوش کشیدن مسئولیت زندگی و خانواده را نیز دارا باشد. در این زمینه باید اذعان نمود که دلبری های دخترانه و دلدادگی های پسرانه، به ویژه در قشر جوان همواره موجودیت می یابد. این عشق و علاقه زمانی یک رابطه پایدار و تعاملات سازنده را در زندگی مشترک بنا می نهد که در چارچوب اصول شرعی و معیارهای اخلاقی گنجانده شود.

از طرف دیگر، نیازهای احساسی و عاطفی جزئی از جوهره وجودی هر فرد به شمار می آید. برآورده ساختن این نیازها، شخص را به سمت و سوی عشق ورزیدن و دوست داشتن گسیل می دارد. موضوع عشق دختر به پسر یا تنفر دختر از پسر نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد. بر همین اساس، برای تداوم و ادامه یافتن یک رابطه احساسی، عشق و علاقه دختران بیش از پیش ضرورت و اهمیت می یابد. در این میان، بیان و ابراز عشق دختر به پسر به ویژه به عنوان آغاز کننده رابطه، به طور معمول سخت و دشوار نمود پیدا می کند.

از دلایل مهم این مسئله، مرسوم نبودن ابراز عشق از جانب خانم ها در بسیاری از جوامع می باشد. بر همین اساس، چنانچه دختری به جنس مخالف علاقه و احساسی نشان دهد، در مقام بیان و ابراز آن به سختی و دشواری عمل می نماید.

تشخیص سریع عشق دختر به پسر

در مقوله تشخیص سریع عشق دختر به پسر، غالباً دختران کمتر به ابراز احساسات و عواطف خود به صورت مستقیم تمایل داشته و احساساتشان را در قالب رفتار و اعمال ابراز می کنند. به همین جهت، برای دریافتن عشق دختر به پسر، توجه به رفتارهای آنان از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. بر این اساس، یک دختر عاشق پیشه همواره دوست دارد پیوسته در کنار و پیش چشمان شخص مورد نظر خود قرار گیرد.

همچنین در اغلب موارد برای بودن با جنس مخالف وقت آزاد دارد. حتی در صورت داشتن برنامه خاص، به منظور دیدن فرد مدنظر، لغو برنامه های خود را در دستور کار قرار می دهد. یکی دیگر از نشانه های عشق دختر به پسر، کنجکاو بودن می باشد. در این شرایط دختران تمایل دارند از هر مسئله ای که به شخص مدنظر خود مربوط می شود، آگاهی پیدا کنند. معطوف شدن بر روی وضعیت مالی فرد، زیاد خندیدن به شوخی های فرد حتی با وجود با مزه نبودن و علاقمندی به صحبتهای طرف مقابل، از دیگر نشانه های عشق دختر به پسر محسوب می شود.

نشانه های عشق دختر به پسر

تأثیرات و نقش زبان بدن در موضوع عشق دختر به پسر

از آنجایی که زبان بدن همواره به عنوان یک مؤلفه تاثیر گذار در تعاملات به شمار می رود، در مقوله عشق دختر به پسر نیز با علائم و نشانه هایی همراه می باشد. بر این اساس، داشتن ارتباط چشمی پیوسته دختر با فرد مدنظر، بازی کردن مداوم با زیورآلات و موها، هنگام صحبت کردن خم شدن به طرف شخص و اشاره کردن با شانه و پا در جهت فرد، از جمله نشانه های زبان بدن در موضوع عشق دختر به پسر محسوب میگردد. به طور کلی، وجود عشق سبب ترشح هورمون دوپامین در بدن انسان میشود. در نتیجه این امر و در وجود فرد احساس رضایت و خوشحالی بروز پیدا میکند.

در مواقع عاشق شدن خانمها ترشح ناقلهای عصبی فنیل اتیلامین و نوراپی نفرین، دوپامین و سروتونین و همچنین اوکسی توسین سبب افزایش رضایت و شادی آنها می گردد. بر همین اساس، در مقوله عشق دختر به پسر، همه توجه و نظر دختر بر روی فرد مدنظر معطوف شده و هر چیزی به جز او نادیده گرفته می شود. اکسی توسین، ماده دیگری می باشد که در این مواقع تولید می شود. در اثر ترشح این ماده حس وابستگی در دختران شکل گرفته و در صورتی که فرد مورد نظر را در کنار خود احساس نکنند، در اثر عدم تولید کافی اکسی توسین، بی تابی و بی قراری در وجود آنها ظاهر میشود.

نظرات کاربران:
محمد
پاسخ به این نظر
1399/9/29

با سلام و احترام من محمد 31 ساله و مجرد و مدرک تحصیلی لیسانس هستم ؛ حدود یک ماه قبل دختر خانمی (اصالتا هم ولایتی و دورادور آشنا هستیم) با من تماس گرفتند و ابراز علاقه کردند (به گفته خودشون که دوسال به من فکر می کرده) و چند هفته ای در مورد خیلی از مسائل صحبت کردیم (از طرق چت با واتساپ) نکته ای که حائز اهمیت به نظر می رسد این است که این دختر خانم براحتی احساسش رو بیان می کند (جمله ای از این قبیل ؛ خیلی دوستت دارم ، بدون تو من میمرم و ..) و در این صورت من احساس می کنم که ایشان نجابت دخترانه را رعایت نمی کنند البته این نظر بنده است و ممکنه اشتباه کنم به همین دلیل تقاظا دارم در این مورد ما رو راهنمایی بفرمایید ، اینکه آیا این ابراز احساس نشانه خوب و یا با وجود مخالف بودن با عرف نوعی هنجار شکنی رفتاری و شخصیتی است ؟ با تشکر از راهنماییتون

3 0
shiva9
1400/6/25

واقعا راسته که میگن پسرا جنبه ندارن . اینکه احساسات میگه چه ربطی واقعا به نجابت داره باید خودشو بگیره هیچ محبتی نکنه اونوقت هم میای میگی که سرده و خشکه . من جای شما بودم رابطرو تموم میکردم چون معلومه تا چند وقت دیگه میزنی تو سرش که اول اون قدم برداشته به سمت شما . البته بنظرم عقایدتم عوض کن خیلی کهنه ست

4 3
منیره
پاسخ به این نظر
1398/6/24

سلام ببخشید میشه بفرمایید وقتی دونفر چندین ساله باهم توی رابطه دوستی هستن آیا بازهم تست پیش از ازدواج بهشون کمک خاصی میکنه ؟

3 2
مرکز مشاوره مکث
1399/7/12

سلام، موردی که باید در نظر داشته باشید اینه که لزوما رابطه دوستی منجر به شناخت کامل از همدیگه نمیشه و زندگی با یک فرد و داشتن خانواده جدید میتونه چالش های مختلفی داشته باشه. حتما برای یک انتخاب صحیح پیشنهاد میشه از نظر یک مشاور متخصص استفاده بفرمایید. موفق باشید.

3 1
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ