22006198 021

4 فوق تخصص روانشناسی در قلهک

بهزاد متین: روانشناس، مشاوره فردی، روانشناس بالینی، روانشناسی صنعتی و سازمانی، روانشناس ورزشی و درمان اعتیاد به قمار

بهزاد متین
تهران

سهیلا عیسایی:روانشناس مشاور فردی، نورو تراپیست، مشاور خانواده

سهیلا عیسایی
تهران

نازنین خوشبخت: مشاور زوج درمانی، سکس تراپیست، مشاوره فردی

نازنین خوشبخت
تهران

دکتر هلیا کریم روانپزشک (متخصص اعصاب و روان) و فلوشیپ روان تنی.

هلیا کریم
تهران

دکتر زهرا برومند هیپنوتراپیست و رواندمانگر فردی که به صورت تخصصی بر روی مراجعین با مشکلات فردی و اختلالات اضطرابی، افسردگی، خواب و وسواس کار می کنند.

زهرا برومند
تهران

زوج درمانی، مشاوره فردی، انواع مشکلات خلقی و سکس تراپی

آزاده منتخبی
تهران

نسرین زارعی: مشاور کودک، سنجش هوش و استعدادیابی کودکان، روانشناس کودک

نسرین زارعی
تهران

دکتری پزشکی گرایش روانپزشکی (اعصاب و روان)، دانشگاه علوم پزشکی ایران فعالیت با مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی مکث به عنوان روانپزشک.

شایان کاشفی نژاد
تهران

دکتر مریم موسوی نیک: روانشناس بالینی از انستیتو روانپزشکی تهران و دانشگاه میسور

مریم موسوی نیک
تهران

آزیتا دریای لعل: مدرس دروس روانشناختی دانشگاه آل طه و مشاور خانواده، مشاور زوج درمانی، مشاور نوجوان، مشاور فردی با رویکرد REBT.

آزیتا دریای لعل
تهران

منا ادیبی فر:روانشناس بالینی متخصص در درمان انواع افسردگی و اضطراب

منا ادیبی فر
تهران

پدرام محسنی: مشاور شغلی | کوچینگ فردی | استعدادیابی شغلی - مرکز مشاوره مکث

پدرام محسنی
تهران
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(1 رای)
4 فوق تخصص روانشناسی در قلهک

شما می توانید جهت دریافت نوبت با روانشناس ها و روانپزشک های کلینیک مکث با شمارهای داخل سایت تماس حاصل کنید. بسیار جالب است که ما برای تعمیر ماشین و یا خرید تجهیزات تحقیقات میدانی مناسبی را انجام می دهیم تا از بهترین فرد در این زمینه استفاده کنیم ولی برای درمان مشکلات روحی و روانی خود به هیچ وجه این کار را نمی کنیم.

با توجه به پاندمی کرونا در 2 سال اخیر و اخطار محققان به افزایش بیماری و اختلالات روحی و روانی استفاده از افراد متخصص در این زمینه بسیار ضروری به نظر می رسد. یک فوق تخصص روانشناسی در قلهک بسیار می تواند به افرادی که از مشکلات روحی و روانی خاص رنج می برند کمک کند و فرد را به زندگی نرمال بازگرداند. فوق تخصص روانشناسی در قلهک با مرکز مشاوره مکث.

چرا باید مرکز مشاوره مکث را برای انجام مشاوره و درمان مشکلات و اختلالات روانی انتخاب کنیم؟

 1. این مرکز مشاوره که در شمال شهر تهران قرار دارد از وجود فوق تخصص روانشناسی در قلهک بهره می برد. این مرکز با توجه به استفاده از این کارد مجرب می تواند به افرادی که دارای مشکلات روحی و روانی خاص هستند کمک شایانی کند.
 2. در این مرکز از روش ها و متد های جدید و روز دنیا برای درمان بیماران استفاده می شود.
 3. این مرکز با توجه به اینکه از وجود فوق تخصص روانشناسی در قلهک بهره می برد برای هر فرد روش درمان و مشاوره خاص خود فرد را ارائه می دهد یا به اصطلاح از روش اثر انگشتی برای درمان افراد استفاده می کند و نسخه یکسان برای افراد مختلف نخواهد پیچید.
 4. در بسیاری از موارد افراد از مشکل خود بی اطلاع هستند و یا نمی خواهند مشکل خود را بپذیرند در این موارد این مرکز با کادر مجربی که در اختیار دارد این افراد را متوجه مشکلات خود کرده و روش درمانی منطبق با آن را هم به افراد ارائه خواهد داد.
 5. فوق تخصص روانشناسی در قلهک در این مرکز با ارائه راه های درمانی کوتاه مدت، میان مدت و حتی طولانی مدت برای بیماران مراجعه کننده روند درمانی کاملی را برای افراد ارائه خواهد داد.
 6. این مرکز با درمان افرادی که از اتفاقات گذشته رنج می برند و یا در گذشته اتفاقی برای آنها افتاده که خود متوجه نیستند ولی بر زندگی آنها سایه افکنده بسیار می تواند بر بهبود کیفیت زندگی افراد تاثیر گذار باشد.
 7. درمان اعتیاد افراد از جمله اعتیاد به مواد مخدر و اعتیاد روانی مانند: اعتیاد به قمار کردن نیز از دیگر ویژگی های این مرکز درمانی می باشد.

فوق تخصص روانشناسی در قلهک

اضطراب چیست؟

به بیان ساده، اضطراب واکنش طبیعی انسان است که هر زمان که احساس خط کنیم، ایجاد می شود. اضطراب همان چیزی است که ما هنگام نگرانی، تنش یا ترس احساس می کنیم، به ویژه در مورد چیزهایی که در شرف وقوع هستند یا فکر می کنیم ممکن است در آینده اتفاق بیفتد. اضطراب شما ممکن است به یک لحظه خاص مرتبط باشد، به عنوان مثال، یک ارائه برای کار، تغییرات در زندگی خانگی یا یک تجربه استرس زا. اما اضطراب همچنین می تواند در شرایط مداوم تری درباره پول، روابط یا کار ایجاد شود.

حتی ممکن است شما اضطراب با عملکرد بالا را تجربه کنید بدون اینکه به وضوح در زندگی روزمره شما تداخلی ایجاد شود. بسته به موقعیت، فرد می تواند علائم متفاوتی را در اثر اضطراب تجربه کند. معمولا موقعیت های استرس زا یا تغییرات زندگی می تواند باعث ایجاد سطحی از اضطراب شود، اما اگر احساسات و علائم فیزیکی غیر قابل کنترل باشد و بیش از 6 ماه طول بکشد ممکن است شما دچار یک اختلال اضطرابی شده باشید. فوق تخصص روانشناسی در قلهک به درمان اختلالات اضطرابی می پردازد.

عواملی که بر رابطه مراجع و درمانگر تأثیر می گذارد

هیچ فرمول جهانی ضد شکست برای انتخاب درمانگر وجود ندارد. با این حال، ما ده عامل را که فکر می کنیم برای نتایج درمانی کلیدی هستند، شناسایی کرده ایم و آنها را در اینجا گنجانده ایم تا در نظر بگیرید.

1. جو

اتاق های درمانگر بسیار متفاوت است. ما ممکن است به یک اندازه نسبت به محیط اطرافمان حساس نباشیم، اما همه ما تحت تأثیر قرار می گیریم. فقط متفاوت یک نفر که به مشاوره ازدواج می رود ممکن است اتاق کوچکی دنج و دلپذیر پیدا کند.

ممکن است شریک زندگی او در همان فضا احساس انقباض کند. دیوارهای با رنگ روشن ممکن است برای برخی ترسناک باشد و برای برخی دیگر ترجیح داده شود.

در حالی که محیط فیزیکی زمینه ای را برای برداشت کلی شما فراهم می کند، در نهایت این کیفیت حضور است که توسط درمانگر ایجاد می شود که صحنه را تنظیم می کند.

 • آیا آنها حضوری آرام و ریلکس را نشان می دهند؟
 • یا حضوری پرانرژی و پرشور؟
 • کدام سبک با شما همخوانی دارد؟

2. جنسیت

بسته به تجربه زندگی و دلایلی که برای جستجوی درمان دارند، جنسیت برای برخی افراد مورد توجه قرار خواهد گرفت، اما برای دیگران نه. برخی از ما احساس راحتی بیشتری می کنیم که با فردی از یک جنس خاص صحبت کنیم. اگر برای شما مهم است که با یک درمانگر مرد یا زن کار می کنید، این چیزی است که باید در هنگام انتخاب یک پزشک در نظر بگیرید.

3. سن

اگرچه تاریخ تولد بخشی از معادله درمانی است، اما نیازی نیست که نقش مهمی در پویایی یک رابطه داشته باشد.

درمان خوب مبتنی بر روابط خوب است. برخی از افراد ممکن است از تفاوت سنی که دیدگاه تازه یک درمانگر جوان تر را به ارمغان می آورد، یا بینش های جدیدی که توسط مشاوری با بلوغ و تجربه زندگی ارائه می شود، استقبال کنند. دیگران بیشتر به سمت تمرین کننده ای با سن مشابه جذب می شوند. هیچ قانونی وجود ندارد... فقط ترجیحات!

4. پیشینه فرهنگی

درمانگران برای کار با افرادی با پیشینه های فرهنگی و زبانی متنوع در رویکردهای شایسته فرهنگی آموزش دیده اند. اگر برای شما مهم است که با فردی با پیشینه قومی یا فرهنگی مشابه کار کنید، این چیزی است که باید در نظر بگیرید.

با این حال، همه درمانگران خوب به این نکته توجه خواهند داشت که چگونه هویت ها و دیدگاه های نژادی، قومی، فرهنگی و مذهبی یک فرد بر افکار و اعمال آنها تأثیر می گذارد. آنها درباره پیشینه فرهنگی، هویت و مفروضات خود تأمل خواهند کرد و از آن آگاه خواهند شد. و اینها را در عمل خود ادغام کنید.

گرچه سعی می کنم از نظر فکری جهانی باشم، اما از نظر غریزه و تمایل اروپایی هستم. -آلبرت انیشتین

5. گرایش فلسفی

هیچ دو نفر دقیقاً دیدگاه ها و ارزش های مشابهی ندارند، همه ما منحصر به فرد هستیم. به نظر نمی رسد این حقیقت مانع از این نمی شود که ما این باور را داشته باشیم که دیگران دقیقاً مانند ما هستند یا باید باشند. بسیاری از فرضیات ما زیرزمینی عمل می کنند. این فقدان آگاهی، دیدن تعصبات ما در کار را دشوار می کند.

 • آیا می خواهید درمانگر شما یک روح خویشاوند باشد؟
 • این به چه طریق ممکن است بر انتظارات شما در مورد چگونگی ادامه درمان تأثیر بگذارد؟

اگر از ایده به چالش کشیدن کسی که جهان بینی متفاوتی دارد ناراحت هستید، ممکن است به «خرید کردن» منجر شود تا زمانی که درمانگری را پیدا کنید که ایده هایش با شما سازگار باشد.

6. نگرش شخصی

تحقیقات نشان می دهد که شخصیت تأثیر قابل توجهی در نحوه ارزیابی درمان دارد. اگر فردی را که به نظر ما یک درمانگر می دانیم دوست نداشته باشیم، احتمال کمی وجود دارد که بخواهیم این شخص را در سطح معناداری درگیر کنیم. به خصوص اگر بیزاری به خصوص قوی باشد. این پاسخ ممکن است با این باور که درمانگر می تواند کمک کند، تعدیل شود. آیا درمانگر حس امید واقعی را القا می کند؟

7. ظاهر، طرز و صدا

چه بخواهیم آن را تصدیق کنیم و چه نخواهیم، قضاوتی که در مورد شخص دیگری انجام می دهیم تحت تأثیر نحوه درک ما از ظاهر، زبان بدن و کیفیت صدای او است. وقتی برای اولین بار توسط درمانگرتان به صورت حضوری از شما استقبال می شود، متوجه می شوید که به جلو کشیده می شوید یا می خواهید عقب بکشید؟

زمانی که با کسی آشنا می شویم، تغییر ادراک ما غیرعادی نیست. کسی که در ابتدا کاملاً معمولی به نظر می رسد ممکن است زمانی که در جمع او گذرانده ایم در نظر ما زیبا شود. البته این اتفاق می تواند برعکس هم بیفتد. فاصله استقامت اسب را می آزماید. زمان شخصیت یک مرد را آشکار می کند.

8. رویکرد درمانی

مکاتب فکری زیادی در درمان وجود دارد، و امکانات بی شماری می تواند دلهره آور باشد. با این حال، بسیاری از ما متوجه می شویم که روش ها و روش های خاص بیشتر از بقیه جذاب هستند.

چه ما با احساسات قوی انگیزه داشته باشیم، چه اشتیاق به درک تجربیاتمان داشته باشیم، چه تحت تأثیر عمل گرایی کاری که کار می کند، تمایل داریم به یک سبک خاص متمایل شویم. این ممکن است از زمان به زمان تغییر کند. آنچه قبلا برای ما جذاب بود ممکن است آن چیزی نباشد که اکنون می خواهیم.

اهداف درمان:

 • خودآگاهی
 • خودشکوفایی
 • شفقت به خود تحقیق شده و به طور گسترده در مورد آن نوشته شده است.

با این حال، فرآیندهای یادگیری، شفا، ادغام و فردیت ممکن است هرگز به طور کامل درک نشوند. بینش ها و جابجایی ها اغلب زمانی رخ می دهند که ما کمتر از آن انتظار داریم و به روش هایی که توضیح را به چالش می کشند. برای مروری جامع از رویکردهای درمانی مختلف، به انواع درمان مرکز مشاوره مکث مراجعه کنید.

9. اعتباربخشی

حتماً از یک درمانگر در مورد مدارک تحصیلی و آموزشی، ثبت نام آنها در ارگان های دولتی مربوطه و سطح عضویت در انجمن های حرفه ای سؤال کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مختلف درمانگران شاغل در استرالیا، به صفحه انواع درمانگران کلینیک مکث مراجعه کنید.

10. در دسترس بودن

در زندگی پرمشغله ما، مسائل عملی، مانند موقعیت مکانی، یافتن یک زمان قرار ملاقات مناسب برای دو طرف، و مذاکره در مورد هزینه قابل قبول، نگرانی های مهمی هستند. در درازمدت، نزدیکی، انعطاف پذیری و یا مقرون به صرفه بودن این پتانسیل را دارند که به عوامل بازدارنده اصلی برای ادامه درمان تبدیل شوند.

اگر موقعیت جغرافیایی یا ترفایک مانعی دارد، همیشه می توانید از راه دور یا از راه دور درمانی برای ارتباط با یک درمانگر استفاده کنید. در حال حاضر بیش از 10 درمانگر در فهرست راهنمای مرکز مشاوره مکث فهرست شده اند که مشاوره تلفنی و یا مشاوره آنلاین و روان درمانی ارائه می دهند. این به ویژه برای دانستن اینکه آیا در یک منطقه روستایی ایران زندگی می کنید. یا به هر دلیلی نمی توانید شخصاً در یک جلسه درمانی شرکت کنید بسیار مفید است.

فوق تخصص روانشناسی در قلهک

همانطور که در زمینه پزشکی انجام درمان های سخت و با زوایای پیچیده بر عهده پزشکان متخصص و فوق تخصص گذاشته می شود در این زمینه هم این روند کاملاً مشابه است. در خصوص بیماری ها و اختلالات روانی در صورتی که به این فرد مراجعه کنید مطمئناً به تشخیص صحیح تر و راه درمان سریعتر و کاربردی تر خواهید رسید زیرا این فرد قادر است که زوایای مختلف مشکل شما را بررسی کرده و به شما راهکار منطقی و کاربردی تری ارائه دهد و نهایتاً شما را به زندگی نرمال بازگرداند. امروزه مشخص شده است که بسیاری از بیماری های فیزیکی ریشه در اختلالات روانی و عصبی دارند که در صورت درمان این مشکلات روحی و روانی روند درمان بیماری های جسمانی هم تسریع خواهد شد.

بهزاد متین: روانشناس، مشاوره فردی، روانشناس بالینی، روانشناسی صنعتی و سازمانی، روانشناس ورزشی و درمان اعتیاد به قمار

بهزاد متین
تهران

سهیلا عیسایی:روانشناس مشاور فردی، نورو تراپیست، مشاور خانواده

سهیلا عیسایی
تهران

نازنین خوشبخت: مشاور زوج درمانی، سکس تراپیست، مشاوره فردی

نازنین خوشبخت
تهران

دکتر هلیا کریم روانپزشک (متخصص اعصاب و روان) و فلوشیپ روان تنی.

هلیا کریم
تهران

دکتر زهرا برومند هیپنوتراپیست و رواندمانگر فردی که به صورت تخصصی بر روی مراجعین با مشکلات فردی و اختلالات اضطرابی، افسردگی، خواب و وسواس کار می کنند.

زهرا برومند
تهران

زوج درمانی، مشاوره فردی، انواع مشکلات خلقی و سکس تراپی

آزاده منتخبی
تهران

نسرین زارعی: مشاور کودک، سنجش هوش و استعدادیابی کودکان، روانشناس کودک

نسرین زارعی
تهران

دکتری پزشکی گرایش روانپزشکی (اعصاب و روان)، دانشگاه علوم پزشکی ایران فعالیت با مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی مکث به عنوان روانپزشک.

شایان کاشفی نژاد
تهران

دکتر مریم موسوی نیک: روانشناس بالینی از انستیتو روانپزشکی تهران و دانشگاه میسور

مریم موسوی نیک
تهران

آزیتا دریای لعل: مدرس دروس روانشناختی دانشگاه آل طه و مشاور خانواده، مشاور زوج درمانی، مشاور نوجوان، مشاور فردی با رویکرد REBT.

آزیتا دریای لعل
تهران

منا ادیبی فر:روانشناس بالینی متخصص در درمان انواع افسردگی و اضطراب

منا ادیبی فر
تهران

پدرام محسنی: مشاور شغلی | کوچینگ فردی | استعدادیابی شغلی - مرکز مشاوره مکث

پدرام محسنی
تهران
افزودن نظر:
captcha