22006198 021

متخصص زوج درمانی در شمال تهران (روش گاتمن)

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(41 رای)
متخصص زوج درمانی در شمال تهران (روش گاتمن)

جهت تعیین وقت مشاوره حضوری یا آنلاین با متخصص زوج درمانی در شمال تهران با مرکز مشاوره مکث تماس حاصل کنید. متخصص زوج درمانی کلینیک مکث با استفاده از یکی از رویکردهای 6 گانه جهانی زوج درمانی مانند: (رویکردهای مینوچین، روش سیستمی، روش گاتمن، روش ایماگوتراپی یا شناختی و رفتاری) حس خوب زندگی را به شما بر می گرداند.

در واقع اگر زوجی احساس کنند روابط بین فردی در آن ها ناکارآمد شده و یا مدام مشغول بحث و مشاجره هستند و یا دیگر نمی توانند حرف یکدیگر را بشنوند و یکدیگر را بپذیرند. سکس تراپی، مشاوره خانواده، آموزش های جنسی و آموزش های مهارت های زندگی از دیگر حوزهای متخصص زوج درمانی در شمال تهران می باشد.

متخصص زوج درمانی در شمال تهران

در میان زوج ها به دلیل شناخت ناکافی و همچنین در مواردی هم که شناخت کافی باشد. همیشه مشکلاتی پس از ازدواج به وجود می آید که معمولا زوج ها را غافلگیر می کند. مشکلاتی که در مواردی هر چند کوچک که تبدیل به بحث هایی طولانی و پایان ناپذیر می شوند که ممکن است لطمه های شدیدی به ساختار یک زندگی وارد کنند. متخصص زوج درمانی در شمال تهران تلاش می کند تا مشکلات پیرامونی این حوزه را با رویکرد مناسب حل کند.

بهترین تعریف افسردگی

بهترین تعریفی که در یک خط می توان از افسردگی ارائه داد این است که فرد افسرده، انرژی و شور و نشاط لازم را برای زندگی ندارد. غمگین بودن دلیل اصلی افسردگی نیست به همین دلیل بسیاری برای مراجعه و درمان پیش قدم نمی شوند. آن ها بر این باور هستند که چون غمگین نیستند افسردگی ندارند اما افسردگی خودش را به شکل های متفاوتی بروز می دهد.

بیشتر افراد افسرده، مضطرب هم هستند و افسردگی و اضطراب حالات مشابهی دارند. اضطراب در افسردگی نشانه بسیار شایعی است. برای کسانی که مضطرب هستند، قبول کردن اینکه افسردگی دارند کار آسانی نیست. آن ها فکر می کنند که اضطراب باعث افسرده بودنشان است در حالیکه معمولا برعکس این موضوع صادق است.

ارتباط موثر در زندگی مشترک

یک رابطه عاشقانه سالم و خوب اغلب با ارتباط خوب مشخص می شود. زوج های سالم آشکارا و به طور مستقیم با نشانه های غیرکلامی هماهنگ صحبت می کنند که به آن ها امکان می دهد پیام مورد نظر را به طور دقیق منتقل کنند. ارتباط در روابط عاشقانه زوج ها را باهم صمیمی تر می کند و به آن ها احساس امنیت می دهد و این اجازه را می دهد تا در مورد مشکلات گفتگو کنند و دیدگاه های مهم را به اشتراک بگذارند. چالش ها زمانی رخ می دهند که پیام هایی که به طرف مقابل می فرستیم باعث سوءتفاهم یا سوءتعبیر شوند.

متخصص مشاوره پیش از ازدواج

پیش از آنکه زندگی ما دستخوش یک بحران شدید شود که نتوانیم رابطه مان را نجات بدهیم، باید به بررسی مسائل و مشکلاتمان بپردازیم. زوج ها در اکثر موارد فکر می کنند حرف زدن راجع به موضوعات با همان نگرشی که دارند باعث تغییر در شرایط می شود. ولی نمی دانند که حرف زدن هایی که همیشه به بحث و مشاجره و دعوا کشیده می شود، فقط آسیب بیشتری به رابطه شان وارد می کند.

مشاوره پیش از ازدواج با متخصص زوج درمانگر

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. مشاوره پیش از ازدواج با متخصص زوج درمانی می تواند همان پیشگیری باشد.اما وقتی کار از کار گذشت و دچار مشکل شدیم چه باشد بکنیم. پیرو پارگراف قبلی بهتر است در مواردی حرف زدن و جدال را کنار بذاریم. در مرحله بعد با مراجعه به یک متخصص زوج درمانگر اجازه دهیم که زوج درمانگر مسئله شما را تحت بررسی قرار دهد. در مواردی که نیاز به تغییر در رفتار و یا نحوه تفکر وجود دارد، زوج درمانگر آن ها را در مسیر درست قرار می دهد.

اشتباه درک نشدن توسط همسر

زوج ها در بیشتر موارد خود را محق می دانند و ابراز می کنند «او (همسرشان) مرا درک نمیکند». اما نمی دانند که گاها نیاز است که نگاه را به مسائل تغییر دهند تا اینکه جدالشان را بیشتر کنند و بخواهند به نوعی درگیر قدرت نمایی شوند. یا به یکدیگر نشان دهند چه کسی حرف خود را اصطلاحا به کرسی می نشاند.

رقابت های اشتباه در زندگی زناشویی

رقابت های اینچنینی در زندگی زناشویی نه تنها رشدی ندارد بلکه تخریب زیادی را در رابطه به وجود می آورد که زوج ها را از یکدیگر دور می کند و فاصله شان را بیشتر و بیشتر میکند. زوج ها در زمان بحث و مشاجره عادت به گفتن حرف هایی دارند که حتما پس از مشاجره و پایان آن، احساس رنجش عمیقی برایشان به جا میگذارد. این احساس رنجش در عمق رابطه خود را نشان می دهد و دلخوری هایی به وجود می آورد که پایانی ندارد و همیشه در ذهنشان باقی می ماند.

متخصص زوج درمانگر

تکنیک های متخصص زوج درمانگر

متخصص زوج درمانی در شمال تهران از پیش آمدن چنین اتفاق هایی جلوگیری میکند و با راهنمایی های صحیح می تواند زوجها را به سمتی هدایت کنند که بدانند در مواقع بحث کردن، به گفتگو بنشینند یا به جای یادآوری رنجش های گذشته، درباره احساس امروزشان حرف زنند. یا در مواردی که می دانند حرف زدن اثرگذار نیست، سکوت کنند تا به آرامش نسبی دست پیدا کنند و پس از آن در مورد موضوعی که ذهنشان را درگیر کرده با یکدیگر صحبت کنند. اگر احساس کردند صحبت کردنشان منجر به بحث جدیدی می شود، زمانی را به صحبت کردن با یک زوج درمانگر اختصاص دهند که قطعا می تواند مسیر بهتر و روشن تری را پیش رویشان بگذارد.

از این رو مرکز مشاوره مکث طرف قرارداد با بانک سپه، تجارت، صنعت و معدن، صادرات، کشاورزی و بانک مرکزی که پرسنل محترمشان می توانند از این خدمات بهره بگیرند. به سایر مردم هم پیشنهاد می کند که با گرفتن مشاوره از به وجود آمدن مشکلات شدید در زندگی خودشان که باعث از بین رفتن زمان و انگیزه آن ها می شود جلوگیری کنند.

کارایی متخصص زوج درمانگر

در واقع یکی از مهمترین روابط بین فردی پس از ازدواج رابطه زناشویی است که این رابطه را می توان با آگاهی و بینش به سطحی رساند که بحث های بی جهت و مرافعه در آن به کمترین میزان خود برسد و همچنین زوجین بتوانند پس از هر مشاجره ایی مجدد احساس خوشایند خود را به یکدیگر از دست ندهند.

بسیاری از زوج هایی که قلباً با یکدیگر احساس خوشایندی را مرور می کنند اما بحث ها و ناتوانی آن ها در اتفاق نظر باعث می شود نتوانند زمان های طولانی با یکدیگر در صلح بمانند. از این رو یک متخصص زوج درمانگر می تواند با ارائه راهکارهای اصولی خود و روش های درمانی برای بهبود روابط زوج ها، آن ها را به سمت بهبود و سلامت و داشتن رابطه ای بهتر هدایت کند.

پیشگیری از طلاق

پیش از این به کارایی یک متخصص زوج درمانگر خوب و با مهارت اشاره کرده ایم. اما نکته مهم در کارایی این گروه از متخصصان پیشگیری از طلاق هایی هستند که این روزها به هر دلیلی می تواند رخ بدهد. شاید امروزه به آن میزانی که در گذشته زوج ها در حفظ روابطشان تلاش می کردند و صبور بودند نتوانند تلاش کنند و استحکام رابطه شان را حفظ کنند.

بنابراین وجود یک متخصص زوج درمانگر میتواند راهکاری بسیار مفید در حفظ یک رابطه باشد. بدین صورت که زمانی که فرد سوم متخصصی در یک رابطه حضور پیدا می کند، دیدگاه و بینش و نگاه هر دو طرف را به رابطه تغییر می دهد و می تواند با ارائه راهکار در موارد ضروری و یا مهم به انسجام رابطه بپردازد.

به طور مثال زوج هایی که در روابط خانوادگی و انتخاب الویت بین همسر و یا پدر و مادر خود نمیتوانند تمیز قائل شوند، با مراجعه به زوج درمانگر به این نتیجه دست پیدا می کنند که، نفر اول در هر ازدواجی همسر است و دیگران در الویت های بعدی قرار دارند.

در اینجا لیستی از روش های زوج درمانی که برای درمان مشکلات رابطه استفاده می شود، آورده شده است.

 • بینش درمانی
 • مشاوره ارتباطات
 • درمان دلبستگی
 • مشاوره زوج های روانگردان
 • روش گاتمن در زوج درمانی
 • روانشناسی مثبت زوج درمانی

6 تکنیک حرفه ای زوج درمانی

ما 6 تکنیک مشاوره زوج ارائه کردیم که اثبات شده است.

 1. روش گاتمن
 2. روش مینوچین
 3. زوج درمانی هیجان مدار
 4. روانشناسی مثبت نگر
 5. ایماگو تراپی
 6. تحلیل راه های ارتباطی

زوج درمانی چیست و مشاوره زوجین چیست؟ (از نگاه مقاله های خارجی)

زوج درمانی و مشاوره زوجین معمولاً به معنای یکسان است. هیچ تفاوتی بین آن ها در سطح فنی وجود ندارد. تنها زمینه ای که در آن جلسه آنچه برگزار می شود اهمیت دارد، یک موضوع قانونی است. در بعضی مراکز، شما باید مجوز ویژه ای برای تمرین (زوج درمانی) داشته باشید که به دست آوردن مجوز برای انجام «مشاوره» دشوارتر از صدور گواهینامه یا مجوز است.

چه آن را زوج درمانی یا مشاوره زوجین بنامیم، این نوع تعامل با یک متخصص ماهر فرصتی را برای زوجین فراهم می کند تا از طریق سخت تری یا احساسی ترین مشکلات خود، مشغول به کار شوند. این مشکلات می تواند از مسائل ارتباطی ساده یا اختلاف نظرهای مهم تا مسائل مربوط به سوء مصرف مواد و اختلالات روانی متغیر باشد.

در حالی که زوج درمانی می تواند یک راه عالی برای ارتباط مجدد با شریک زندگی خود یا اصلاح اختلافات بین شما باشد، روش های بسیاری وجود دارد که می تواند بدون دیدن یک حرفه ای، جرقه را زنده نگه دارد و رابطه را سالم نگه دارد. منابع زیادی در آنجا وجود دارد که از نظریه ها یا تحقیقات در زمینه زوج درمانی نتیجه می گیرد.

متخصص زوج درمانی

هیچ وقت خیلی دیر نیست (یا خیلی زود) که کمی تلاش بیشتر در رابطه خود را شروع کنید. اگر می خواهید ارتباط خود را بهبود ببخشید، یک یا دو مورد از فعالیت ها و تمرین هایی که در ادامه گفته شده است را برای تمرین با شریک زندگی خود انتخاب کنید.

نکته

اگر یک مشاور ازدواج و متخصص زوج درمانی هستید، در نظر داشته باشید برخی از این فعالیت ها و تمرینات را با مراجعان خود در میان بگذارید نه همه آن ها را.

بهترین فعالیت های روابط زوجین کدام است؟

بهترین فعالیتی که وجود دارد که زوجین بتوانند در ایجاد رابطه سالم با یکدیگر همکاری کنند و طلاق یا جدایی را کنار بگذارند، تمرین به روش گاتمن یا مینوچین است.

برای برخی از زوج ها، ممکن است شرکت در یک یا چند سرگرمی مشترک با هم تاثیر گزار باشد، مانند دوچرخه سواری، بازی، موسیقی.

مهمترین فعالیت ها در زندگی مشترک

 • کاری است که می توانید با هم انجام دهید.
 • کاری است که می توانید مرتباً انجام دهید.
 • برای هر دو شریک لذت بخش است (یا حداقل ناخوشایند نیست) و چیزی است که به شما امکان می دهد تا به روشی سالم و مولد برقراری ارتباط شوید.

این معیارها، دنیای فعالیت ها را خیلی کم نمی کند، و این به این معنی است که چگونه می شود. تجویز روابط خوب برای یک زوج ممکن است برای یک زوج دیگر مفید نباشد و بالعکس. هر رابطه منحصر به فرد است و باید از آن به عنوان ارتباط بی نظیری که وجود دارد، قدردانی و گرایش پیدا کرد.

منبع: positivepsychology.com

سوالات متداول

1. متخصص زوج درمانی در شمال تهران چه کسی است؟
خانم دکتر دریا یکی از متخصصین زوج درمانی خوب در شمال تهران می باشند.

2. زوج درمانی برای چه مشکلاتی مناسب است؟
زوج درمانی جهت رفع مشکلات زناشویی مانند مشکلات جنسی، خانوادگی، فرزند پروری، دعواهی مزمن و تمامی مشکلاتی که بین زوج ها پیش می آید مربوط می شود.

3. تعیین وقت با زوج درمانگر شمال تهران؟
جهت تعیین وقت با مرکز مشاوره مکث تماس حاصل کنید.

نظرات کاربران:
شیما
پاسخ به این نظر
18:40 - 4 آبان 99

سلام من و همسرم ارتباط جنسی خوبی نداریم باید بریم پیش زوج درمانگر یا سکس تراپ؟

0 0
ساناز
پاسخ به این نظر
18:03 - 13 اسفند 99

سلام ممنون بابت مشاور خوبتون که خیای برای برگشتم به زندگی و حال دل خوبم بهم کمک کرد

0 0
محسن مرادی
پاسخ به این نظر
15:14 - 27 شهریور 00

من خیلی به همسرم اصرار کردم بریم پیش مشاور تا شاید بهتر بشه زندگیمون اما اون قبول نکرد و گفت احساس بینمون از بین رفته و درخواست طلاق داد البته هنوز مراحل مونده جدا نشدیم اما من هنوز دوسش دارم و دوس دارم باهاش زندگی کنم. بنظرتون اگه راضیش کنم الان پیش مشاور بیاد ممکنه رابطمون بهتر شه ؟ یا نه؟ اصلاتو این مرحله درسته این کارو بکنم؟اطرافیان بهم میگن اون دیگه نمیخاد زندگی کنه اما من نمیتونم کنار بیام

0 0
افزودن نظر:
captcha