ورود / عضویت
021-22623587
تعیین وقت مشاوره

مرکز مشاوره مکث

تعیین وقت مشاوره
عنوان مطلب: مشاوره زناشویی یا سکس تراپی در شمال تهران

مشاوره زناشویی یا سکس تراپی در شمال تهران

مشاوره زناشویی یا سکس تراپی، مشاوره هایی در زمینه ارتباط جنسی و برقراری رابطه در این زمینه است که چگونه میتواند مؤثرتر و مفیدتر عمل کند. در واقع روابط جنسی بین زوج ها در خیلی از موارد نیاز به بازبینی و تجدیدنظر دارد.

به این دلیل که پیش از آن آگاهی مناسبی در این زمینه نداشته اند و یا پس از آن هر آنچه که میدانند بر اساس تجربه شخصی خودشان بوده است.

مشاوره زناشویی

مشاوره زناشویی یا سکس تراپی این امکان را فراهم میکند که سوالات ذهنی ما در مورد مسائل جنسی بدون هیچ خجالت و شرمی بیان شود و پس از آن به بررسی دقیق در نظر یک مشاوره سکس تراپ یا همان مشاوره زناشویی پرداخته شود و اگر ایراد و اشکالی در رابطه و برقراری آن داشته باشیم تحت نظر همان مشاور روانشناس سکس تراپ درمان شود.

شرم و خجالت در مورد مسائل جنسی

شرم و خجالت در مورد مسائل جنسی در میان زوج ها و ترس از بیان خواسته هر فردی در این زمینه باعث میشود زوج ها به مرور نسبت به یکدیگر در این رابطه دلسرد شوند و یا با سکوت کردن از هم دور شوند و یا با جابه جا کردن مسائل و ایراد گرفتن به مسائلی غیر از آن، کم کم رابطه شان را دچار اشکال کنند و از هم دور شوند.

مشاوره زناشویی یا سکس تراپی در شمال تهران
اتفاقی که بیش از پیش این روزها با آن مواجه هستیم، نوعی غرق شدن در مسائل جنسی در مورد زوج ها است و بیش از اینکه به احساس همدلی و صمیمیتی که از این رابطه پیدا میکنند به بدست آوردن هیجانات زودگذر راضی شده اند و یا عادت کرده اند.

بررسی دقیق در مورد روابط جنسی توسط مشاوران سکس تراپ

مشاوران سکس تراپ میتوانند حتی زمینه های ذهنی غلط را هم در مورد روابط جنسی بررسی کنند و با تغییر نگرش در مواردی که رابطه را تخریب میکند، در بهبود آن تلاش کنند. وقتی زوج ها ندانند که ایجاد یک رابطه صمیمانه به رشد جسمی بهتر و همچنین رشد فکری، روانی و عاطفیشان کمک میکند و صرفاً رابطه را برای برطرف کردن میل غریزیشان برقرار میکنند، پس از مدتی با یکدیگر به مشکل برمیخورند و مدام به این فکر میکنند این مشکلات چگونه به وجود آمد و یا چگونه میتوانند حلشان کنند.

در واقع رابطه جنسی سالم بین زوج ها مهم ترین عامل برقراری دیگر روابط «ایجاد احساس همدلی، دلبستگی، امنیت، آرامش و از خودگذشتگی» است و آگاه نبودن به این مسئله و در خیلی از موارد زشت و قبیح دانستن حرف زدن در مورد روابط زناشویی، افراد را از به وجود آمدن این  احساسات دور میکند و پایه های تثبیت روابط همسری را سست میکند.

زوج ها میتوانند با مراجعه به مشاوران سکس تراپ از اهمیت این مسئله آگاه شوند و حتی میتوانند آنچه را که باعث جلوگیری از روابط بهترشان میشود به مشاور مربوطه توضیح بدهند و با راهنمایی، توصیه و در مواردی مطالعه برخی از کتاب ها به آنچه که آنها را به ایجاد یک رابطه مؤثر و مفید میکشاند برساند.

رفع مشکلات توسط متخصص آن امر

همانطور که پیش از این در مورد هر نوع مشاوره ایی در هر زمینه ایی صحبت کرده ایم و بیان کردیم برای رفع مشکلاتمان باید به متخصص آن امر مراجعه کنیم و خودمان به تنهایی اقدام به تصحیح روابطمان نکنیم، در این رابطه نیز، بدون در نظر گرفتن تفکرات پیش پا افتاده و یا شرم از ابراز احساسات و یا توصیف از شرایطمان به دنبال درمان و بهبود باشیم.

مثلاً در نظر بگیرید فردی از مراجعه به دکتر ارولوژیست مدام در شرم و خجالت بسر ببرد و به همین دلیل از درد به خود بپیچد و هیچ گاه به دنبال درمان نرود. در واقع به این دلیل که آموخته های اشتباه  گذشته ما اینگونه بوده که بیماریهای جسمی، هر چند سخت باعث ترحم و جلب محبت دیگران میشود به راحتی برای درمانشان تلاش میکنیم و یا حتی دست کمک به سمت دیگران هم دراز میکنیم.

اما زمانی که حرف از بیماری های روانی، اختلالات جنسی باشد، ترس از قضاوت شدن و شرم از ابراز بیان احساس و احوالمان ما را برای درمان عقب میکشد و پس میزند. اما مهم این است که در خیلی از موارد که خودمان میتوانیم به مشاوران روانشناس، چه در زمینه جنسی و چه در زمینه روانی مراجعه کنیم، لازم نیست کسی از اطرافیانمان مطلع شود و شروع به بررسی، قضاوت، نظر دادن و تحلیل ما و مشکلاتمان کند.

همانطور که هر کسی لحظه های خصوصی خود را دارد، مراجعه به روانشناس مخصوص خودمان و کسی که از احوال و احساسات ما با خبر است میتواند خصوصی و غیر قابل بازگو به اطرافیانمان باشد. به این دلیل که هر آنچه در اتاق درمان میگذر فقط و فقط در همانجا میماند.

بنابراین زوج هایی که همیشه از مراجعه به سکس تراپ و یا مشاوران زناشویی اباع دارند، باید بدانند که ایجاد فضای درمانی و مشاوره مانند باقی مشاوره ها کاملاً خصوصی است و حتی نیازی نیست که خودشان این مسئله را با کسی غیر از مشاورشان در میان بگذارند و پس از طی دوره های درمانی و مشاوره های جنسی میتوانند رابطه بهتری را تجربه کنند و هراسی از ابراز احساساتشان نداشته باشند و هر چه بیشتر به همسرانشان نزدیک شوند و صمیمیت بیشتری را تجربه کنند.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(10 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: مشاوره زناشویی یا سکس تراپی در شمال تهران

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی
×

تعیین وقت مشاوره حضوری

CAPTCHA