22006198 021

در مرکز اختلالات جنسی چه خدماتی ارائه می شود؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(1 رای)
در مرکز اختلالات جنسی چه خدماتی ارائه می شود؟

امروزه در دنیا و در کشور ما بحث طلاق و مشکلات زناشویی تا حدودی مطرح شده است. تحقیقات نشان داده است که بعد از مشکلات اقتصادی و خانوادگی بیشترین عامل ایجاد طلاق بین زن و مرد مشکلات زناشویی می باشد. جالب اینجاست که افراد حتی نمی دانند برای این مشکل به چه کلینیکی مراجعه کنند. یکی از مهمترین مشکلات جنسی در مردان، زود انزالی، اختلال نعوظ و در خانم ها واژینیسموس و سرد مزاجی است. مرکز مشاوره اینجا مکث یکی از مهمترین خدماتی که در مرکز اختلالات جنسی خود به افراد ارائه می دهد مشکلات مربوط به اختلالات جنسی می باشد.

مرکز اختلالات جنسی

یکی از خدمات مرکز اختلالات جنسی درمان انواع پارافیلیا است. اما پارافیلیا چیست؟ پارافیلیا عبارت است از هرگونه علاقه جنسی شدید (در برخی موارد ترجیحی) و مداوم به غیر از علاقه جنسی به تحریک دستگاه تناسلی یا نوازش مقدماتی با شرکای زندگی که از نظر ارتباطی طبیعی و هنجار نیست به گونه ای که خود فرد همسر یا دیگران آسیب جسمی جنسی و روحی ببینند گفته می شود.

اختلال پارافیلیک زمانی وجود دارد که تخیلات، میل جنسی، یا رفتارهای مکرر و شدید تحریک کننده جنسی، در حال حاضر باعث ناراحتی یا اختلال در فرد شود یا رضایت آن ها منجر به آسیب شخصی یا خطر آسیب به دیگران شده باشد که عموماً شامل: اشیاء غیر انسانی، رنج یا رنج می شود. تحقیر خود یا شریک زندگی، فرزندان یا افراد نارضایتی.

در حالی که تنوع تقریباً بی نهایتی از علایق جنسی وجود دارد، DSM5 هشت مورد را شناسایی می کند (نمایش گرایی، فتیشیسم، فرومایگی، پدوفیلی، مازوخیسم جنسی، سادیسم جنسی، ترنس وستیسم، و فضول گرایی) زیرا از نظر بالینی مهم ترین آنها هستند.

برخی دیگر عبارتند از:

 • کوپروفیلی (مدفوع)
 • کلیسمافیلیا (تنقیه)
 • نکروفیلیا (اجساد)
 • مازوخیسم جنسی - تحقیر، اسارت یا رنج
 • اسکاتولوژی تلفنی/تلفونیکوفیلیا (تماس های تلفنی زشت، به ویژه با غریبه ها)
 • اوروفیلی (ادرار)
 • زوفیلیا (حیوانات)

کلینیک درمان نعوظ

کلینیک درمان نعوظ زیر مجموعه ای از مرکز اختلالات جنسی می باشد. یکی از شایع ترین مشکلات جنسی در مردان اختلال در نعوظ و حفظ نعوظ می باشد. آمارها نشان داده است که نیمی از مردان با سن 40 تا 70 سال با این مشکل مواجه هستند. برای این منظور فرد باید به کلینیک درمان نعوظ مراجعه کند. در این قسمت به مهمترین دلایل ایجاد اختلالات نعوظ اشاره خواهیم کرد این اختلالات به دو قسمت جسمی و روانی تقسیم بندی می شود:

مرکز اختلالات جنسی

اختلالات نعوظ از جنبه جسمی

1. مشکلات قلبی و عروقی

با توجه به اینکه مکانیسم نعوظ ارتباط مستقیم به فشار خون و سلامت عروق دارد. در صورتی که فرد دارای این مشکلات باشد با این اختلال هم ممکن است مواجه شود.

2. مشکلات دیواره عروق

معمولاً سفت شدن دیواره عروق باعث ایجاد اختلالات نعوظ می شود که ممکن است باعث شود فرد به کلینیک درمان نعوظ مراجعه کند.

3. داشتن فشار خون بالا

همانطور که اشاره شد مشکلات قلبی و عروقی باعث ایجاد اختلالات نعوظ می شود و فشار خون نیز یکی از مواردی است که با مشکلات قلبی و عروقی رابطه دارد.

4. افرادی که مشکل قند یا دیابت دارند

مرکز اختلالات جنسی باید امکان تمام تست تمام موارد اشاره شده را داشته باشد. این مردان معمولاً 10 سال زودتر از سایر افراد با این مشکل روبرو خواهند بود.

5. داشتن وزن بالا و چاقی

داشتن وزن بالا و چاقی هم در بحث جسمانی و هم در بخش روحی و روانی و داشتن عدم اعتماد به نفس نیز مطرح می شود.

6. داشتن کلسترول بالا

این عامل هم با چاقی و همچنین مشکلات دیواره عروق رابطه دارد و ممکن است باعث ایجاد اختلالات در مردان شود.

7. بیماری هایی مانند

پارکینسون، مولتیپل اسکلروزیس و بیماری پیرونی باعث ایجاد اختلالات جنسی در مردان می شود.

8. افرادی که دارو های خاصی استفاده میکنند

افرادی که دارو های خاصی مانند داروهای ضد افسردگی و آرامبخش ها استفاده می کنند.

9. افرادی که الکل و مواد مخدر و تنباکو استفاده می کنند

این افراد معمولاً در نعوظ مشکل دارند و یکی از بیشترین افرادی هستند که به کلینیک اختلال نعوظ مراجعه می کنند.

10. افرادی که در ناحیه نخاع و ستون فقرات دچار مشکل شده اند

افرادی که دچار آسیب و ضربه فیزیکی به نخاع و ستون فقرات و یا ضربه و آسیب فیزیکی به اجزا تناسلی شده اند. این افراد معمولاً بعد از این تروما متوجه این مشکل شده و به مرکز اختلالات جنسی مراجعه می کنند.

از دیگر بیماری هایی که باعث ایجاد اختلالات جنسی می شود می توان به مشکلات مادرزادی، اختلالات کبدی و کلیوی و بیماری پروستات اشاره کرد. در نظر داشته باشید که در مرکز اختلالات جنسی تنها موارد روانشناختی مورد بررسی قرار می گیرد.

اختلالات نعوظ از جنبه روحی و روانی

این مسائل معمولاً باعث می شود که فرد را از تحریک جنسی دور کند که مهمترین این عوامل که معمولاً در مرکز اختلالات جنسی مطرح است عبارتند از:

 1. افرادی که مشکلات نعوظ دارند همواره قبل از انجام رابطه نگران این مسئله هستند و همین نگرانی خود باعث ایجاد مشکلات بیشتر و بعدی می شود.
 2. مسائل و مشکلات مکرر و روزمره مانند: مشکلات اقتصادی، شغلی و مشغله های ذهنی فراوان و مکرر که امروزه همه با آن دست و پنجه نرم میکنند.
 3. مشکلات رابطه خانوادگی: معمولاً افرادی که با همسر خود دچار تضاد و درگیری مداوم هستند معمولاً در زمان ایجاد رابطه نیز این مشکلات به سراغ آنها می آید و باعث اختلالات جنسی می شود.
 4. بیماری های روحی و روانی: مهمترین این بیماری ها افسردگی است که یکی از مهمترین عوامل مراجعه مردان به مرکز اختلالات جنسی می باشد.

مرکز اختلالات جنسی و درمان

درمان اختلالات نعوظ در مرکز اختلالات جنسی

برای درمان نعوظ باید به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ و مرکز اختلالات جنسی با چه روش هایی اختلالات نعوظ را درمان می کنند؟

برای درمان این اختلالات باید به دکتر مشکلات مردان که معمولاً متخصص کلیه و مجاری ادرار می باشند مراجعه کنیم. البته کلینیک مشکلات زناشویی تهران هم وجود دارد که دارای مجموعه عواملی از پزشک متخصص گرفته تا روانپزشک می باشد که از هر لحاظ می تواند به این افراد کمک کند.

مهمترین روش های درمان اختلالات نعوظ در مرکز اختلالات جنسی عبارتند از:

1. درمان روانی افراد

در این روش به فرد نحوه کنترل احساسات، تخلیه ذهن از افکار منفی در هنگام برقراری رابطه و افزایش اعتماد به نفس آموزش داده می شود. این روش درمانی به هیچ عنوان و بر خلاف سایر موارد عوارض جانبی ندارد.

2. استفاده از دارو

با توجه به مشکل فرد این داروها ممکن است از سیلدنافیل تا تستسترون و ممکن است برای افراد با مشکلات روانی از داروهای ضد افسردگی استفاده شود.

3. استفاده از دستگاه شوک ویو

این روش در مرکز اختلالات جنسی جدیداً مورد استفاده قرار میگیرد. با استفاده از امواج پیزوالکتریک که به قسمت های مختلف اندام تناسلی تابانده می شود و باعث افزایش خونرسانی در آن قسمت ها می شود.

4. درمان نعوظ با لیزر

جدیدترین روش برای درمان این عارضه و مشکل در مرکز اختلالات جنسی می باشد. که در این روش با تاباندن طول موج های خاصی از لیزر به قسمت های مختلف آلت تناسلی مردانه و تحریک خونرسانی و عروق منطقه باعث افزایش خونرسانی و بهبود مکانیسم نعوظ و حفظ آن می شوند.

5. استفاده از تزریق های محرک

استفاده از داروهای تزریقی مانند پاپاورین برای افرادی که مشکل حاد داشته و توسط روش های دیگر درمان جواب نداده پیشنهاد می شود که قبل از انجام هر رابطه باید صورت پذیرد.

6. استفاده از پروتز

وقتی فرد و پزشکان از انجام تمامی درمان ها ناامید شدند به این درمان مراجعه می کنند.

7. استفاده از دستگاه وکیوم و مکش

این روش در مرکز اختلالات جنسی منسوخ شده است زیرا که درمان موثری نمی باشد.

این اختلال با اینکه یک عارضه شایع بین مردان میانسال و پیر است. ولی به دلایل اخلاقی و جامعه افراد زیاد به دنبال درمان آن نمی روند و حتی بیشتر افراد نمی دانند در صورت مواجهه با این مشکل به چه پزشک و مراکز درمانی مراجعه کنند. مرکز اختلالات جنسی با داشتن پزشکان و روانپزشکان متخصص در این رشته کمک شایانی برای رفع این مشکل خواهد کرد و حتی افراد نمی دانند برای درمان نعوظ به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

نظرات کاربران:
mehdi
پاسخ به این نظر
1400/6/23

چه روش های جالبی وجود داره مفید بود ممنون

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ