ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره

مرکز مشاوره روانشناسی

مرکز مشاوره روانشناسی

مرکز مشاوره روانشناسی جایی است که شاید لازم باشد همه ما حداقل یکبار به آن مراجعه کنیم؛ از آنجایی که تفکر امروزه ما به هیچ عنوان حتی شبیه پنج سال پیش نمیباشد و نگاهمان به مشاوره گرفتن و رفتن به مرکز مشاوره روانشناسی تغییر کرده است، میتوانیم با خیال راحت و احساسی از آرامش برای صحبت درباره خود و مشکلاتمان با یک مشاوره روانشناس مشغول صحبت شویم.

شاید پیش از این، تفکر عموم جامعه این بود که مشاوره گرفتن از یک روانشناس در مرکز مشاوره نشان از بیماری و اختلال است اما امروزه سطحی از شناخت و بینش فردی را میرساند که برای مشاوره گرفتن به مرکز مشاوره ایی مراجعه میکند.

همه ما در طول زندگیمان با این احساس مواجه شده ایم که خود را نیازمند آن بدانیم که با فردی صحبت کنیم اما صحبتی که نه شبیه به درد و دل کردن باشد و نه نیاز به نصیحت شنیدن داشته باشیم؛ از این رو صحبت با یک روانشناس میتواند این مشکل را ترفیع کند.

کلینیک روانشناسی

روانشناسان چه چیزی را بررسی می کنند

روانشناسان سطح مشکل هر مراجعی را شناخته و آنرا بررسی میکنند تا به لایه های زیرین مسائل برسند و اصلی ترین قسمت ماجرا و مشکل اصلی را پیدا کنند؛ از آنجایی که یک روانشناس در حوزه فعالیت خود میتواند اختلالات و بیماریهای سخت روانی را نیز تشخیص دهد و در مواردی که روانشناس زبده ایی باشد، به درمان این بیماری ها پردازد، پس از بررسی اولیه مشکل یک فرد که ممکن است به اختلال و یا بیماری خاص روانی مبتلا باشد، میتواند به درمان بیمار بپردازد.

مشکلات روحی

در مرکز مشاوره روانشناسی مشکلات روحی از جایی که باعث میشوند یک فرد احساس آرامش نداشته باشد و از جایی در زندگی خود اضطرابی را تحمل کند و یا این احساس را داشته باشد که خوشبخت نبوده اس؛، همه احساساتی هستند که باید با یک مشاور روانشناس بررسی شوند.

افرادی هستند که در زندگی روزمره شان فعال و پرانرژی و سلامت به نظر میرسند اما در آخر شب و یا ساعاتی که با خودشان خلوت میکنند، این احساس را دارند که خوشبخت نیستند و یا یک بار مضاعف از مشکلات که نمیدانند منبع اصلی آن کجاست، در درون ذهنشان سنگینی میکند.

احساسات و تفکرات

این قبیل از احساسات و تفکرات جزو دسته احساساتی هستند که باید حتما با یک مشاور روانشناس تحت بررسی قرار گیرند؛ زیرا به مرور تبدیل به افکار مخربی میشوند که سطح اضطراب را بالا میبرند و پس از آن تبدیل به حالات روحی و روانی میشوند و به غیر از لطمه به روح و روان، جسم را هم درگیر خود میکنند.

باید بدانیم در بیشتر موارد پیشگیری حالات روانی مخرب ممکن است پیشگیری از یک عمل جراحی مغز و یا دردهای مفصلی شدید و یا حمله های عصبی باشد.

آنقدر که روح و روان یک انسان میتواند بر جسم اثر گذارد، دردهای جسمی بر روان اثرگذار نیستند؛ بنابراین توجه به حالات روحی مان و صحبت درباره این حالات، برای هر فرد و زندگی او مؤثر و مفید میباشد.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(16 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: مرکز مشاوره روانشناسی

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی