22006198 021

بهترین مرکز مشاوره شغلی در تهران را بشناسیم

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(1 رای)
بهترین مرکز مشاوره شغلی در تهران را بشناسیم

شاید در بین مردم اصطلاح مشاوره شغلی در تهران یا سایر شهرها جا نیافتاده باشد و عموم مردم با شنیدن این مورد فکر کنند که در این وضعیت بیکاری که همه به دنبال شغل هستند چه احتیاجی به مشاور شغلی است. در صورتیکه اگر فردی بدون مشاوره اقدام به انتخاب شغلی نماید با درصد بالایی ممکن است در آن شغل موفق نشود.

مشاوره شغلی چیست؟

مشاوره شغلی در واقع گرفتن نظر فردی است که در این زمینه تجربه و تحصیلات دارد. این راهنمایی و مشاوره باید قبل از انتخاب شغل و دادن جواب مثبت به کارفرما انجام گیرد. تحقیقات نشان داده است افرادیکه با این روش شغل خود را انتخاب می نمایند آینده شغلی بهتری خواهند داشت. مشاوره شغلی در تهران و کلانشهرها برای افراد جویای کار بسیار ضروری می باشد.

چه زمانی باید به مشاور شغلی مراجعه نماییم؟

معمولاً در کشورهای پیشرفته با توجه به وفور شغل و حق انتخاب مشاوره در همان مراکز شغل یابی انجام میشود. زیرا در تمام دنیا و به ویژه در کشور ما تغییر دادن شغل و گپ ایجاد شده برای پیدا کردن شغل جدید بسیار برای افراد گران تمام میشود. به جرات میتوان گفت افرادیکه قبل از انتخاب شغل از این مشاوران استفاده میکنند تا سالیان متمادی میتوانند در آن شغل بمانند و از شغل خود لذت ببرند. در این بخش به مواردی که به صورت ضرور نیاز است تا به مشاور مراجعه کنند اشاره خواهیم کرد:

مشاوره شغلی در تهران

1. وقتی از شغل خود رضایت ندارید و هر روز صبح بدون میل و از سر اجبار به سرکار می روید: در این وضعیت حتماً باید از مشاوره شغلی در تهران یا شهر خود کمک بگیرید که با بررسی شرایط شما راهکار پیشنهاد خواهد داد که آیا شغل خود را عوض کنید و یا به شما راهکارهایی می آموزد که با شرایط راحت تر کنار بیایید.

2. زمانی که میخواهیم تغییر شغل دهیم و استرس درآمد و درگیری با خانواده را داریم: در این مواقع باید هم خودمان و در صورت صلاحدید مشاور، همسر و خانواده مان از راهنمایی های مشاور استفاده کنیم که متوجه شویم این تصمیمی درست است یا اشتباه. در صورت درست بودن خانواده هم با ما همسو شود و در صورت اشتباه بودن باید منصرف شویم. زیرا که شغل و درآمد تاثیر مستقیم بر زندگی زناشویی افراد دارد.

3. مشاوره شغلی در تهران یا سایر شهرها تنها در خصوص شغل نمی باشد بلکه زمانی که نیاز است انتخاب رشته داشته باشیم و یا به اجبار خانواده رشته ای را انتخاب کرده و در حال تحصیل هستیم و قصد ترک این رشته را داریم نیز میتوانیم از راهنمایی های این مشاوران در خصوص نحوه در میان گذاشتن این موضوع با خانواده استفاده کنیم.

4. در کشور ما و کشورهای اسلامی که بحث حجاب برای بانوان وجود دارد انجام مشاوره شغلی برای بانوان بیشتر از دیگر افراد ضروری به نظر میرسد. مشاور با بررسی شرایط خانوادگی و محیط شغلی که انتخاب کرده اید به شما خواهد گفت که بهتر است این شغل را انتخاب نمایید یا دنبال شغل دیگری بگردید.

انواع مشاوره شغلی در تهران و سایر شهرها

1. خودشناسی

این مشاوره بهتر است برای افرادی صورت پذیرد که قصد انتخاب شغل دارند و یا تازه تحصیلات خود را اتمام رسانده اند. با گرفتن مشاوره در این مرحله شما با نقاط قوت و ضعف خود آشنا خواهید شد. متوجه خواهید شد که چه نوع مشاغلی با روحیات شما سازگار است و در چه نوع شغل هایی ممکن است شکست بخورید. به همین دلیل در انتخاب خود هوشیارانه عمل خواهید کرد.

2. مشاور روانشناس صنعتی و سازمانی

این نوع مشاوره در شرکت های بزرگ و موفق انجام میشود. در این حالت شرکت یا خود یک متخصص در این زمینه استخدام میکند و یا با یک مرکز مشاوره شغلی در تهران یا سایر شهرها قرارداد می بندد تا به صورت دوره ای پرسنل را مورد ارزیابی شغلی قرار دهد. استفاده از این روش دارای مزایای فراوانی است که این مزایا عبارت است از: افزایش راندمان کاری افراد، جلوگیری از افسردگی پرسنل و حالت فرسایشی کار، ارزیابی انتظارات کارکنان از مجموعه و جلوگیری از نارضایتی.

3. مشاوره شغلی حضوری

این نوع مشاوره از قدیمی ترین و سنتی ترین مدل های مشاوره می باشد که از گذشته هم رواج داشته است. انتخاب شغل از گذشته با مشاوره پدر و یا فردیکه در آن زمینه تبحر داشت صورت میگرفت. ولی امروزه این روش علمی تر و تخصصی تر شده و اندیکاسیون های روانشناسی هم به آن اضافه شده است. این مشاوره چهره به چهره تاثیرگذارترین نوع مشاوره می باشد که در موفقیت شغلی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

مشاوره شغلی

4. مشاوره شغلی آنلاین

سرعت زندگی باعث شده است که روش های جدید در مشاوره و برگزاری جلسات ایجاد شود. البته در انجام این روش از مشاوره شغلی در تهران یا سایر شهرستان ها بروز پاندمی کرونا هم بی تاثیر نمی باشد. زیرا که این بیماری باعث ترس از مشاوره حضوری و رواج یافتن مشاوره آنلاین در مراکز مشاوره شده است.

بهترین مرکز مشاوره شغلی در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

تحقیقات نشان داده است که 70 درصد افرادیکه قبل از انتخاب شغل به مشاوره شغلی در تهران یا سایر مراکز مراجعه می کنند آینده شغلی بهتری خواهند داشت. به شرط آنکه مرکزی را انتخاب کنند که دارای شرایط ذیل باشد:

  1. دارای مشاوران با تجربه و حرفه ای در تمام زمینه ها و جنبه های شغلی باشد.
  2. امکان مشاوره شغلی آنلاین در آن مرکز فراهم باشد زیرا برخی افراد از انجام مشاوره حضوری ترس دارند و برخی افراد هم به دلیل معذوریت روحی و اخلاقی مایل به انجام مشاوره حضوری نمی باشند.
  3. در این مرکز بایستی از بهترین و به روزترین روش های مشاوره ای استفاده شود زیرا امروزه شغل های نوپدید و جدیدی بوجود آمده است که روشها و توصیه های قدیمی برای آنها کاربرد ندارد. به همین دلیل مرکز مشاوره بایستی از روش های جدید برای مشاغل جدید استفاده کند تا کاربردی برای همه افراد باشد.
  4. حضور روانشناس استفاده روانشناسی و روانشناختی برای مشاوره دادن به افراد و نشان دادن نقاط ضعف و قوت افراد در این مراکز الزامی می باشد.
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ