ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره
عنوان مطلب: مشاوره آنلاین چگونه است؟

مشاوره آنلاین چگونه است؟

مشاوره آنلاین و یا به نوعی مشاوره تلفنی و اینترنتی از دسته مشاوره هایی هستند که امروز کاربرد فراوانی پیدا کرده اند.  در مشاوره آنلاین مشاوران روانشناس زبده ایی که توانایی ایجاد ارتباط با تماس گیرنده (مراجع) را داشته باشند، پای حرف های مراجعی که احساس میکند بیان مسئله اش با یک تماس تلفنی باعث بهبود میشود، میتوانند به مراجعین آنلاین پاسخگو باشند.

کاربردی بودن مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین امروزه به این دلیل کاربردی است که با دغدغه های فراوان، سطح ازدحام و شلوغی شهرها میتواند آسایش را برای مراجعین به همراه داشته باشد. فرد مراجع از محل کار و یا از منزل به راحتی میتواند با برقراری رابطه تلفنی و یا اینترنتی با یک مشاوره زبده به بیان مسئله و مشکل خود بپردازد.

مشاوره آنلاین

در واقع مشاوره تلفنی کارکرد مهم و عمیق مشاوره های حضوری را نخواهند داشت. اما در حدی که یک مراجعه و تماس گیرنده بداند در مراحل ابتدایی مشکل خود باید چه کاری انجام دهد و یا به مشاور روانشناسی معرفی شود. یا بداند مسئله او به قدری حساس است که نیاز به پیگیری های بیشتر و ایجاد رابطه حضوری دارد بسیار مفید است.

دسترسی آسان به مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین برای کسانی که دسترسی آسانی برای ایجاد ارتباط با مشاور مورد علاقه خود را ندارند بسیار اثرگذار است. مثلاً فردی در داخل کشور مشاوره حضوری با یک مشاور روانشناس داشته اما پس از مهاجرت دسترسی به مشاور خود ندارد. اما میتواند با برقراری مشاوره آنلاین مراحل درمان خود را مجدد پیگیری کند و درمان را به پایان برساند.

مشاوره های آنلاین همچنین برای افرادی که به صورت کلی مشاور متخصصشان در کشوری دیگر است بسیار مفید است. از طریق مشاوره آنلاین، پیام های صوتی و تصویری میتوانند به ایجاد رابطه بپردازند.

همچنین در شهرهای مختلف مشاوره های آنلاین این امکان را ایجاد میکند که مراجعین بتوانند دسترسی خود را به مشاورانی که مهارت دارند و مورد علاقه ما هستند اما دسترسی آسانی به آنها نداریم را ایجاد کنند. اما لازم به توضیح است که در مشاوره های آنلاین هر چند که تداوم داشته باشد و برقراری رابطه آنلاین زیاد باشد اما در مرحله مشاوره کفایت میکند. مگر اینکه پیش از آن مراجع به صورت حضوری روانشناس خود را دیده باشد و با او دوره درمانی گذرانده باشد.

 به همین منوال در مشاوره های آنلاین با اینکه در تشخیص اولیه نوع بیماری، سطح اضطراب و یا نشان هایی از اختلال کاربردی است و میتواند در مراحل ابتدایی و تشخیص کاربردی باشد اما به این دلیل که مراجع ارتباط حضوری با روانشناس خود ندارد، برای ادامه درمان و تشخیص های صحیح بعدی بهتر است حضور مراجع در کنار روانشناس باشد و ارتباط حضوری برقرار کنند.

آگاهی سطحی با مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین برای درمان های عمیق روانکاوی و یا رفتار درمانگری کاربرد ندارد. اما برای مشاوره گرفتن و پیدا کردن راه حلی که بتواند فرد را به میزانی از آگاهی سطحی برساند مؤثر است و میتواند کمک رسان باشد. به هر صورت زمانی است که هر فردی با یک مشاوره کوتاه میتواند به دست آوردی مهم برسد که مشاوره آنلاین این امکان را برای مراجعه آنلاین به وجود می آورد.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(17 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: مشاوره آنلاین چگونه است؟

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی
×

تعیین وقت مشاوره حضوری

CAPTCHA