ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره

مشاوره آنلاین چگونه است؟

مشاوره آنلاین چگونه است؟

مشاوره آنلاین و یا به نوعی مشاوره تلفنی و اینترنتی از دسته مشاوره هایی هستند که امروز کاربرد فراوانی پیدا کرده اند.  در مشاوره آنلاین مشاوران روانشناس زبده ایی که توانایی ایجاد ارتباط با تماس گیرنده (مراجع) را داشته باشند، پای حرف های مراجعی که احساس میکند بیان مسئله اش با یک تماس تلفنی باعث بهبود میشود، میتوانند به مراجعین آنلاین پاسخگو باشند.

کاربردی بودن مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین امروزه به این دلیل کاربردی است که با دغدغه های فراوان، سطح ازدحام و شلوغی شهرها میتواند آسایش را برای مراجعین به همراه داشته باشد. فرد مراجع از محل کار و یا از منزل به راحتی میتواند با برقراری رابطه تلفنی و یا اینترنتی با یک مشاوره زبده به بیان مسئله و مشکل خود بپردازد.

مشاوره آنلاین

در واقع مشاوره تلفنی کارکرد مهم و عمیق مشاوره های حضوری را نخواهند داشت. اما در حدی که یک مراجعه و تماس گیرنده بداند در مراحل ابتدایی مشکل خود باید چه کاری انجام دهد و یا به مشاور روانشناسی معرفی شود. یا بداند مسئله او به قدری حساس است که نیاز به پیگیری های بیشتر و ایجاد رابطه حضوری دارد بسیار مفید است.

دسترسی آسان به مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین برای کسانی که دسترسی آسانی برای ایجاد ارتباط با مشاور مورد علاقه خود را ندارند بسیار اثرگذار است. مثلاً فردی در داخل کشور مشاوره حضوری با یک مشاور روانشناس داشته اما پس از مهاجرت دسترسی به مشاور خود ندارد. اما میتواند با برقراری مشاوره آنلاین مراحل درمان خود را مجدد پیگیری کند و درمان را به پایان برساند.

مشاوره های آنلاین همچنین برای افرادی که به صورت کلی مشاور متخصصشان در کشوری دیگر است بسیار مفید است. از طریق مشاوره آنلاین، پیام های صوتی و تصویری میتوانند به ایجاد رابطه بپردازند.

همچنین در شهرهای مختلف مشاوره های آنلاین این امکان را ایجاد میکند که مراجعین بتوانند دسترسی خود را به مشاورانی که مهارت دارند و مورد علاقه ما هستند اما دسترسی آسانی به آنها نداریم را ایجاد کنند. اما لازم به توضیح است که در مشاوره های آنلاین هر چند که تداوم داشته باشد و برقراری رابطه آنلاین زیاد باشد اما در مرحله مشاوره کفایت میکند. مگر اینکه پیش از آن مراجع به صورت حضوری روانشناس خود را دیده باشد و با او دوره درمانی گذرانده باشد.

 به همین منوال در مشاوره های آنلاین با اینکه در تشخیص اولیه نوع بیماری، سطح اضطراب و یا نشان هایی از اختلال کاربردی است و میتواند در مراحل ابتدایی و تشخیص کاربردی باشد اما به این دلیل که مراجع ارتباط حضوری با روانشناس خود ندارد، برای ادامه درمان و تشخیص های صحیح بعدی بهتر است حضور مراجع در کنار روانشناس باشد و ارتباط حضوری برقرار کنند.

آگاهی سطحی با مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین برای درمان های عمیق روانکاوی و یا رفتار درمانگری کاربرد ندارد. اما برای مشاوره گرفتن و پیدا کردن راه حلی که بتواند فرد را به میزانی از آگاهی سطحی برساند مؤثر است و میتواند کمک رسان باشد. به هر صورت زمانی است که هر فردی با یک مشاوره کوتاه میتواند به دست آوردی مهم برسد که مشاوره آنلاین این امکان را برای مراجعه آنلاین به وجود می آورد.

/// شماره های تماس ///

مشاوره آنلاین مشاوره ایی است به صورت آنلاین از طریق اپلیکیشن هایی که میتوان بوسیله آنها با مشاور روانشناس ارتباط برقرار کرد و مراجع میتواند به صورت غیرحضوری با مشاور مورد نظر خود صحبت کند.

مشاوره حضوری

البته مشاوره حضوری و حاضر شدن در مراکز مشاوره بسیار کارآمدتر از هر گونه مشاور دیگری است؛ زیرا ارتباط مستقیم برقرار میکنیم و از حالت بدنی مان و حالات روحیمان میتوانیم مشاورمان را مطلع سازیم.

در واقع در مواردی که مراجع در حالت مقاومت درمانی قرار میگیرد، در مشاوره های غیر حضوری و مشاوره آنلاین بهتر میتواند این مقاومت را اعمال کند تا زمانی که به صورت حضوری در جلسه مشاوره قرار گیرد.

ویژگی های جلسه مشاوره

در جلسه مشاوره با حضور درمانگر و نشانه ها و علامت های بدن، نفس های عمیق، لرزش دست ها، عرق کردن و دستشویی رفتن، خود آثاری از مقاومت بدن در برابر درمان را نشان میدهد که درمانگر با مشاهده آنها متوجه میشود چه زمانی درمان را قطع کرده و یا چه زمانی به درمان ادامه دهد.

محاسن مشاوره آنلاین

در هر صورت مشاوره آنلاین نیز محاسن خود را دارد که بدلیل دور بودن راه و در دسترس نبودن مشاور روانشناس مورد تاییدمان و یا مشاور روانشناسی که وقت هایش پر است و تنها زمانی را برای مشاوره آنلاین سفارش داده اند، باعث میشود در این شرایط بتوانیم از مشاوره آنلاین استفبال کنیم.

مشکل مسافت

مشاوره های آنلاین به دلیل از بین بردن مسافت برای مشاوره، به نوبه خود نوعی از مقاومت در درمان را از بین برده است و باعث میشود مراجعی که هفته ایی یک جلسه مشاوره آنلاین دارد، حتما در جلسات مشاوره خود حضور پیدا کند.

از این رو مشاوره های آنلاین بنابه درخواست مراجعه کننده و نوع نگرش او به درمان و تشخیص روانشناس میتواند به نوبه خود مشاوره بسیار کاربردی و مفیدی باشد؛ زیرا یکی از الویت های درمان همکاری مراجع است و بدون حضور قلبی و خواست مراجع و همکاری او در درمان، اگر مشاوره حضوری و یا آنلاین و یا تلفنی باشد به هیچ وجه پیش نخواهد رفت و درمان، یک جا متوقف خواهد شد.

مشاوره آنلاین

بنابراین باید بدانیم اگر مایل هستیم زمانی را برای روح و روان خود صرف کنیم، باید در آن پشتکار و همت داشته باشیم. درمان های روانشناسی با تحمل رنج همراه است که در آخر به بهبود میرسد و مهم این  است که بدانیم هیچ راهی بدون رنج، دستآوردی نخواهد داشت، مخصوصا راهی که برای درمان روح و روانمان گذاشته میشود.

مشاوره آنلاین چگونه میتواند در حال خوب ما اثر گذار باشد؟

به همان میزان که مشاوره حضوری میتواند در بهبود حال هر فردی مؤثر باشد، مشاور آنلاین نیز میتواند در بهبود حال افرادی که به مشاوره آنلاین میپردازند کمک کند، زیرا در هر دو مورد فرد مراجع در حال مشاوره گرفتن از یک متخصص است.

اما نکته مهم در مشاوره آنلاین دسترسی سریع و در آن واحد است. در فرصت هایی که فرد میخواهد با کسی صحبت کند و از او راهنمایی بگیرد مشاوره آنلاین میتواند به او کمک ویژه ایی کند. در اینگونه مشاوره ها نیازی به گذراندن زمان کافی برای وقت دهی وجود ندارد و مراجع به صورت تلفنی و یا به صورت آنلاین میتواند با مشاور خود صحبت کند و راهکاری درمانی را از او بگیرد. بنابراین مشاور آنلاین توانسته است در ایجاد فضایی مناسب به درمان مراجع خود کمک کند.

آیا مشاوران آنلاین مهارت لازم را برای درمان مراجع دارند؟

قطعاً مشاوران آنلاین مهارت های لازم و کافی را برای انجام مشاوره دارند که در جایگاه مشاوره قرار گرفته اند. اما همانطور که ‌پیش از این درباره تفاوت مشاوره آنلاین و حضوری صحبت کرده ایم باید بدانیم مشاوره های حضوری به همان علت که مراجعه کننده به صورت چهره به چهره با مشاور خود در حال صحبت است در خیلی از موارد قادر به پنهان کاری و یا پاسخ ندادن به سوالات نمیباشد، اما در مشاوره های آنلاین مراجعه میتواند هر زمان که در حالت مقاومت در درمان قرار گرفت مشاوره خود را به زمان دیگری موکول کند.

بنابراین سنجش مهارت مشاوران حضوری و مشاوران آنلاین به محیط و فضایی که در آن مشغول به فعالیت هستند نیز بسیار مرتبط است، در صورتی که هر دو مشاور میتوانند به یک میزلن از مهارت برخوردار بوده باشند و یا در مواردی یک مشاور از دیگری در زمینه ایی بخصوص مهارت بیشتری نیز داشته باشد.

مرکز مشاوره مکث

  • مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با بانک صادرات
  • مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با بانک سپه
  • مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با بانک تجارت
  • مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با بانک صنعت و معدن

خدمات مرکز مشاوره مکث به پرسنل محترم بانکهای صادرات، تجارت، صنعت و معدن و سپه

  • مشاوره روانپزشکی و یا روان درمانی هر جلسه 45 دقیقه توسط روانپزشک
  • مشاوره روانشناختی و روان درمانی توسط فوق لیسانس روانشناسی به مدت 45 دقیقه
  • مشاوره روانشناختی و روان درمانی توسط دکترای روانشناسی به مدت 45 دقیقه
  • گفتار درمانی هر جلسه به مدت 30 دقیقه
  • نوروفیدبک برای افزایش توجه و تمرکز و درمان بیش فعالی برای افراد زیر 14 سال

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(17 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: مشاوره آنلاین چگونه است؟

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی