ورود / عضویت
021-22623587
تعیین وقت مشاوره

مرکز مشاوره مکث

تعیین وقت مشاوره
عنوان مطلب: مرکز مشاوره و خدمات مشاوره حضوری

مرکز مشاوره و خدمات مشاوره حضوری

مرکز مشاوره مرکزی است که در آن خدمات مشاوره صورت میگیرد؛ در واقع مشاوران روانشناس در مراکز مشاوره مشغول خدمات مشاوره ایی به مراجعین هستند و به وسیله آنها افرادی که احساس نیاز به کمک روحی، روانی و گرفتن راهنمایی و مشاوره از مشاوران روانشناس هستند از مشاوران آن مجموعه کمک میگیرند.

محیط امن

مراکز مشاوره محیط امنی برای گرفتن خدمات مشاوره هستند و مسائلی که نمیتوانیم در موردشان با کسی به صحبت بنشینیم در مراکز مشاوره میتوانیم به راحتی با برقراری ازتباط و اعتمادی دو طرفه بین مراجع و درمانگر، بیان کنیم و بخواهیم که در مورد مسائلی که در آن به مشکل برخورده ایم به ما راهنمایی و مشاوره دهند.

مرکز مشاوره

روانشناسان

مشاورین روانشناس در گرایش های مختلف با رویکرد های مختلف میتوانند به درمان اختلالات و بیماری هایی که مربوط به روح و روان افراد است، به هر فردی که خود را نیازمند کمک میبیند کمک کنند. البته گرایش و رویکردهای مشاوران روانشناس با هم تفاوت دارد و همین تفاوت باعث میشود که نحوه درمانشان نیز با تغییر همراه باشد اما نکته مهم اینجاست که همه روانشناسان یک هدف را دنبال میکنند و آن هدف بهبود مراجع است و نه چیزی به غیر از آن.

روش های درمانی به این دلیل متفاوت است که در علم روانشناسی دانشمندان مختلفی وجود داشته اند که هر کدام روش درمانی خود را ابداع کرده اند اما هر روشی که بر روی هر فردی اثرگذار باشد و بتواند او را به سمت سلامت و احساس خوب بکشاند، به نوعی اثر بخشی روش درمانی را ایجاد کرده است.

بنابراین تمام روش ها بر روی همه افراد اثرگذار است اما مهم ماجرا اینجاست که چه فردی با چه روشی سریعا بهبود را در خود حس میکند و یا چه روش درمانی بر روی او اثر بخش تر  از هر روش دیگری میتواند باشد؛ زیرا افراد انسان از لحاظ خلق و خو و روحیه با یکدیگر متفاوت هستند و هر کدام به شکل متفاوتی عمل میکنند بنابراین نباید انتظار داشته باشیم همه با یک روش مشخص به جواب مشخصی برسند.

روش روانکاوی

مرکز مشاوره ما معتقد است روش روانکاوی برای افراد برونگرا بهتر از افراد درونگرا است؛ افراد برونگرا به دلیل اشتیاق به حرف زدن و تعریف های مختلف و اظهار نظر های مختلف میتوانند ارتباط بهتری با درمان روانکاوی ایجاد کنند تا درونگرایانی که به سختی حرف و خودافشایی میکنند و یا رفتار درمانگری بر روی کودکان تاثیر بهتری از شناخت درمانی خواهد داشت.

کودکان

یک کودک ۵ ساله ترجیح میدهد بیشتر وقت خود را به بازی بگذراند تا شناخت خود، محیط پیرامون و احساس خود به اطراف؛ بنابراین با رفتار درمانگری و ایجاد تغییر در رفتار کودک، بهتر میشود در او اثر بیشتری داشت.

در کل مراکز مشاوره همه خدمات مربوط به مشاوره را در مراکز خود دارند و در اکثر مراکز مشاوره به صورت تخصصی و با پروتکل درمانی مشخصی به سلامت و بهبود روانی مراجع کمک میکنند 

که مراجعه کننده میتواند با آشنایی با انواع درمان و روش های درمانی و آگاهی از روش درمانی آن مرکز مشاوره خود انتخاب کنند که چگونه میخواهد درمان شود.

البته حود این انتخاب به شناخت کافی و زیاد از خود مربوط میشود که همه از آن برخوردار نیستند.

خدمات مرکز مشاوره مکث به پرسنل محترم بانکهای سپه، تجارت، صنعت و معدن و صادرات به شرح زیر است:

  • مشاوره روانپزشکی و یا روان درمانی هر جلسه 45 دقیقه توسط روانپزشک
  • مشاوره روانشناختی و روان درمانی توسط کارشناس ارشد روانشناسی به مدت 45 دقیقه
  • مشاوره روانشناختی و روان درمانی توسط دکترای روانشناسی به مدت 45 دقیقه
  • گفتار درمانی هر جلسه به مدت 30 دقیقه
  • نوروفیدبک برای افزایش توجه و تمرکز و درمان بیش فعالی برای افراد زیر 14 سال

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(8 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: مرکز مشاوره و خدمات مشاوره حضوری

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی
×

تعیین وقت مشاوره حضوری

CAPTCHA