لوگوی مکث

مشاوره کودک و نوجوان چیست؟

کودکان از هنگام تولد تا سن بلوغ در رفتارشان دچار تغییرات مختلفی میشوند. با توجه به اینکه آسیب های دوران کودکی بیشتر مورد توجه است؛ لذا محافظت از روان کودک با استفاده از روش های تربیتی صحیح و بسیار حائز اهمیت می باشد. به همین منظور بهره گرفتن از یک مشاور متخصص کودک که توانایی و تخصص لازم را جهت درمان مشکلات فرزند دلبندمان داشته باشد، بسیار ضروری است.

مشاوره کودک و نوجوان

انواع خدمات مشاوره کودک و نوجوان در کلینیک مکث

بیش فعالی

درمان بیش فعالی و اختلال تمرکز

خودارضایی

درمان خودارضایی و تربیت جنسی

اضطراب

کاهش اضطراب و استرس

استعدادیابی

استعداد یابی و سنجش هوش

شب ادراری

درمان شب ادراری کودک

مشکلات رفتاری

بهبود مشکلات رفتاری و خواب

آموزش مهارت

آموزش مهارت های فردی به کودک

فرزندپروری

آموزش فرزندپروری به والدین

rocket1 rocket2 rocket3 bicycle1 bicycle2 bicycle3

چرا مرکز مشاوره مکث؟

مرکز مشاوره مکث با داشتن فضای ویژه برای بازی درمانی و فعالیت های ویژه کودکان آماده انجام خدمات مختلف برای کودکان شما می باشد. همچنین دارای متخصص روانشناسی کودک، دکتر روانشناس نوجوان و روانشناس کودک و نوجوان برای استعداد یابی و سنجش هوش کودک نیز می باشد. در ذهن بسیاری از والدین سوالی پیش می آید که یک کودک دو و یا پنج ساله چطور امکان صحبت راجب مشکلات خود را دارد و یا چگونه یک متخصص مشاوره کودک میتواند از مشکلات یک کودک زیر پنج سال اطلاع پیدا کند. بهتر است بدانید روانشناسان کودک در ابتدا از صحبت های پدر و مادر و آشنایی با شرایط فرزندشان میتوانند متوجه مشکل و موضوع اصلی کودک شوند. سپس با انجام بازی و برخی تست ها، رفتار، پرخاشگری و سطح اضطراب او را اندازه گیری و حدس میزنند. بعد از آن با روش هایی همچون قصه درمانی، بازی درمانی و یا رفتار درمانی، در رفتار کودک تغییر و سبب بهبود آن میشوند.

کودکان در حال بازی

برای سنجش هوش کودک خود بصورت رایگان اینجا کلیک کنید:

سنجش هوش کودک

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
در کمتر از 3 دقیقه وقت مشاوره خود را بصورت آنلاین تعیین نمایید...
توجه: زمان انتخابی شما صرفا پیشنهادی است و پس از بررسی و هماهنگی با شما، زمان دقیق مشاوره تعیین خواهد گردید.
6 بهمن 1400
چهارشنبه
7 بهمن 1400
پنج شنبه
9 بهمن 1400
شنبه
10 بهمن 1400
یکشنبه
11 بهمن 1400
دوشنبه
12 بهمن 1400
سه شنبه
مرکز مشاوره مکث

مرکز مشاوره کودک و نوجوان مکث

مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی مکث از معتبرترین و تخصصی ترین مراکز مشاوره در شمال تهران بوده و با وجود کادر مدیریتی مجرب و درمانگران متخصص در همه زمینه های مشاوره روانشناسی از جمله مشاوره کودک و نوجوان آماده خدمات رسانی می باشد. با توجه به حساسیت موضوع مشاوره کودک و نوجوان و لزوم استفاده از درمانگران با تجربه و محیط امن و مناسب، مرکز مشاوره مکث سعی نموده است تا بهترین ها را برای رفع نیاز شما والدین گرامی فراهم آورد و مشکلات کودک دلبندتان را به مناسب ترین روش ممکن در اسرع وقت درمان نماید.

روند انجام مشاوره کودک در کلینیک مکث

ارزیابی و تشخیص

ارزیابی و تشخیص

ارزیابی اولیه توسط روانشناس متخصص

1
اجرای تستهای تکمیلی

اجرای تستهای تکمیلی

تفسیر تستها توسط روانسنج، بررسی نتایج توسط گروه روانشناسی و سپس اعلام تعداد جلسات مورد نیاز مراجع کننده

2
شروع درمان

شروع درمان

شروع درمان یا مشاوره توسط روانشناس متخصص در حوزه مورد نظر

3

طرف های قرارداد با مرکز مشاوره مکث

Sepah Bank
Tejarat Bank
Saderat Bank
Industry and Mine Bank
Keshavarzi Bank
Central Bank
Jooko kindergarten
Puzzle kindergarten

سوالات متداول در مورد مشاوره کودک

آیا مشاوره کودک ضروری است؟

خیر، مشاوره کودک در همه شرایط ضروری نیست. در بیشتر موارد رفتار مناسب و آرامش والدین سبب ایجاد محیطی خالی از استرس و نگرانی برای کودک می شود. با این حال به دلیل مشغله های فراوان پدر و مادر و سبک زندگی شهری، همواره عوامل تاثیرگذار و مخرب بسیاری از جمله اینترنت و تلویزیون میتواند موجب ایجاد مشکلات روانی و ایجاد اضطراب در کودک شود. با توجه به پیشرفت علم روانشناسی و با کمک متخصصین کودک، در صورتی که به موقع به یک مرکز مشاوره خوب مراجعه نمود، میتوان در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی و رفع مشکلات اقدام نمود.

هزینه مشاوره کودک چقدر است؟

هزینه مشاوره کودک با توجه به نوع درمان مورد نیاز، سوابق کاری و تخصص مشاور کودک، لوازم و تست های مورد نیاز برای درمان و تعداد جلسات لازم می تواند متفاوت باشد. با این حال تمام سعی مرکز مشاوره مکث این است که با بکارگیری متخصصین دلسوز و توانمند، روند درمان و مشاوره را در کوتاهترین زمان و کمترین تعداد جلسات ممکن انجام دهد. همچنین جهت رفاه حال مراجعین عزیز، مرکز مشاوره مکث اقدام به بستن قرارداد با بانکها و بیمه های مختلف نموده است تا هیچ فشار و دغدغه خاطری از نظر مالی جهت اقدام به مشاوره وجود نداشته باشد.

آیا امکان انجام مشاوره کودک به صورت آنلاین یا تلفنی می باشد؟

به خاطر اینکه آشنایی و دیدار حضوری درمانگر با کودک و والدین جهت درمان مؤثر، اهمیت زیادی دارد، توصیه میشود که جلسات ابتدایی درمان بصورت حضوری انجام گردد تا خدمات به صورت بهتر ارائه شود. با این حال به دلیل مشکلات دوری مسیر، ترافیک شهر تهران و همچنین مشکلات ناشی از پاندمی و بیماری، امکان ادامه جلسات درمان به صورت تلفنی یا آنلاین فراهم می باشد.

در چه مواردی باید به مشاور کودک مراجعه کنیم؟

به دلیل سبک زندگی مدرن شهری و مشکلات اجتماعی فراوانی که افراد را تحت تاثیر قرار می دهد و وقت کمتری که والدین با فرزندان خود سپری میکنند، اختلالات رفتاری در کودکان در دهه های گذشته افزایش چشمگیری داشته است. با این وجود به دلیل افزایش فرهنگ عمومی و توجه والدین به موضوع روان کودک و از سوی دیگر پیشرفت علوم مرتبط با مشاوره کودک، در حال حاضر برای طیف بسیار وسیعی از مشکلات از جمله استرس و اضطراب کودک، خودارضایی کودک، بیش فعالی و ضعف توجه کودک و ... می توان از کمک مشاورین متخصص استفاده نمود.

تماس با مرکز مشاوره کودک

برای دریافت خدمات مشاوره کودک و نوجوان با ما تماس بگیرید...