لوگوی اینجامکث

مشاوره کودک و نوجوان چیست؟

کودکان از هنگام تولد تا سن بلوغ در رفتارشان دچار تغییرات مختلفی میشوند. با توجه به اینکه آسیب های دوران کودکی بیشتر مورد توجه است؛ لذا محافظت از روان کودک با استفاده از روش های تربیتی صحیح و بسیار حائز اهمیت می باشد. به همین منظور بهره گرفتن از یک مشاور متخصص کودک که توانایی و تخصص لازم را جهت درمان مشکلات فرزند دلبندمان داشته باشد، بسیار ضروری است.

مشاوره کودک و نوجوان

انواع خدمات مشاوره کودک و نوجوان در اینجا مکث

بیش فعالی

درمان بیش فعالی و اختلال تمرکز

خودارضایی

درمان خودارضایی و تربیت جنسی

اضطراب

کاهش اضطراب و استرس

استعدادیابی

استعداد یابی و سنجش هوش

شب ادراری

درمان شب ادراری کودک

مشکلات رفتاری

بهبود مشکلات رفتاری و خواب

آموزش مهارت

آموزش مهارت های فردی به کودک

فرزندپروری

آموزش فرزندپروری به والدین

rocket1 rocket2 rocket3 bicycle1 bicycle2 bicycle3

چرا اینجا مکث؟

مرکز مشاوره مکث با داشتن فضای ویژه برای بازی درمانی و فعالیت های ویژه کودکان آماده انجام خدمات مختلف برای کودکان شما می باشد. همچنین دارای متخصص روانشناسی کودک، دکتر روانشناس نوجوان و روانشناس کودک و نوجوان برای استعداد یابی و سنجش هوش کودک نیز می باشد. در ذهن بسیاری از والدین سوالی پیش می آید که یک کودک دو و یا پنج ساله چطور امکان صحبت راجب مشکلات خود را دارد و یا چگونه یک متخصص مشاوره کودک میتواند از مشکلات یک کودک زیر پنج سال اطلاع پیدا کند. بهتر است بدانید روانشناسان کودک در ابتدا از صحبت های پدر و مادر و آشنایی با شرایط فرزندشان میتوانند متوجه مشکل و موضوع اصلی کودک شوند. سپس با انجام بازی و برخی تست ها، رفتار، پرخاشگری و سطح اضطراب او را اندازه گیری و حدس میزنند. بعد از آن با روش هایی همچون قصه درمانی، بازی درمانی و یا رفتار درمانی، در رفتار کودک تغییر و سبب بهبود آن میشوند.

سنجش هوش کودک

دوران کودکی دوره رشد سریع و تغییرات شدید است. جوانان با مجموعه ای گیج کننده از تغییرات رشد جسمی، عاطفی و روانی مواجه می شوند. در واقع بزرگ شدن یک تجارت دشوار است! این مسئله برای برخی از بچه ها میتواند یک روند نسبتاً روان یا حتی هیجان انگیز از انتقال در سفر آنها به بزرگسالی باشد. با این حال، برای بعضی دیگر، چالشهایی که با آن مواجه میشوند، میتواند طاقت فرسا به نظر رسد. پیوند مشترکی که همه کودکان را به هم گره میزند، نیاز آنها به عشق و پرورش در حین یادگیری و رشد است. با این حال، حتی زمانی که والدین یک محیط امن و پرورش دهنده را فراهم میکنند، گاهی اوقات کودکان همچنان به حمایت بیشتری نیاز دارند. هنگامی که زندگی برای کودک شما مشکل ساز است، مشاوره کودک تخصصی متناسب با سن، میتواند به او کمک کند تا با توسعه انعطاف پذیری، عزت نفس و مهارت های روانی - اجتماعی، بر چالش ها غلبه کند.

مشاوره کودک در موارد زیر توصیه می شود

 • اضطراب
 • شب ادراری
 • مشکلات رفتاری
 • مسائل خانوادگی ترکیبی
 • قلدری در مهدکودک و مدرسه
 • کنار آمدن با جدایی و طلاق
 • افسردگی
 • اندوه و فقدان
 • امتناع از مدرسه
 • اضطراب جدایی
 • درگیری خواهر و برادر
 • مشکلات خواب
مشاوره کودک و نوجوان

خبر خوب این است که این مسائل رفتاری و عاطفی در کودکان که در تمام سنین آنها را تحت تاثیر قرار می دهند، بسیار رایج بوده و اغلب با مشاوره تخصصی کودک حل میشوند. حمایت های والدین میتواند به کودک کمک کند تا با توسعه تاب آوری، عزت نفس و مهارت های روانی - اجتماعی، بر چالش های دوران کودکی غلبه کند.

مشاوره کودک (3 تا 12 سال به بالا)

سال های کودکی مجموعه ای منحصر به فرد از چالش ها را برای کودکان و والدین بطور یکسان ارائه میدهد. کودکان خردسال اغلب در تنظیم احساسات خود و بیان پیچیدگی احساسات خود مشکل دارند. از کج خلقی گرفته تا گوشه گیری اجتماعی و در مورد مسائل رفتاری مانند گاز گرفتن و شب ادراری، کودکان خردسال بطور منظم ناراحتی خود را به شیوه های نگران کننده ابراز میکنند. همانطور که کودکان بزرگتر شده و رشد میکنند، ممکن است با درگیری های بین فردی مانند رقابت خواهر و برادر یا مشکلات اجتماعی در نتیجه آزار و اذیت، دست و پنجه نرم کنند. انزوا، خشم، اضطراب و افسردگی معمولاً مسائلی هستند که نوجوانان در میان گروه همسالان خود با آن مواجه میشوند.

سوالات متداول برای مشاوره کودک

به عنوان یک پدر یا مادر چکاری میتوانم برای کمک به فرزندم انجام دهم؟

هر پدر و مادری دوست دارد فرزندانش احساس امنیت، شادی و امنیت کنند. بنابراین وقتی فرزندتان برای مقابله با چالش های زندگی در تلاش است، چه کاری می توانید انجام دهید؟ اولاً، بدانید که با صحبت آشکار با فرزندتان در مورد هر چیزی که به او مربوط میشود، به او مهارت های ارتباطی و انعطاف پذیری را یاد میدهید که در طول زندگی بزرگسالی به او کمک خواهد کرد. ثانیاً، اگر خلق و خو یا رفتار فرزندتان به حدی بد شده که شما را نگران کرده است، مشاوره تخصصی را به عنوان ابزاری مؤثر برای حمایت بیرونی در نظر بگیرید. مشاوره به کودکان این فرصت را میدهد تا آنچه را که در فضایی امن و محرمانه اتفاق می افتد، کشف کنند. مشاوره به کودک شما کمک میکند تا رفتارهای سالم، مهارت های مقابله ای و هوش هیجانی را توسعه دهد.

آیا اجازه دارم در جلسه مشاوره فرزندم شرکت کنم؟

مطمئن باشید که مشاوران و روانشناسان کودک مایلند با شما و فرزندتان (قبل یا) در اولین قرار ملاقات صحبت کنند. برخی از والدین ترجیح میدهند در یک جلسه اولیه، فقط بزرگسالان مذاکره کنند تا هر گونه نگرانی را با مشاور فرزندشان در میان بگذارند. این جلسات بنا به صلاحدید روانشناس شما ترتیب داده می شود. مشاوره مداوم کودک به عنوان ترکیبی از جلسات فقط کودک و جلسات مشترک والدین و کودک مؤثرتر است. مشاور کودک، شرایط خانواده شما را در جلسه اولیه ارزیابی و یک دوره مشاوره را برای برآورده کردن بهترین نیازهای فرزندتان توصیه میکند.

در جلسات مشاوره فرزندم چه اتفاقی می افتد؟

مشاور یا روانشناس کودک شما ممکن است بسته به سن و نیازهای فردی کودک شما، از ترکیبی از گفتار، هنر و بازی درمانی در هر جلسه استفاده کند. مشاوره کودک در صورتی عملی و کاربردی است که:

 • با خود و فرزندتان صحبت کنید تا درک روشن و متعادلی از موقعیت بدست آورید؛
 • نتایج قابل دستیابی را ایجاد کنید که هم شما و هم فرزندتان برای دستیابی به آن انگیزه دارید (آرامش بیشتر در خانه)؛
 • به خود و فرزندتان کمک کنید تا درک مشترکی از آنچه باید اتفاق بیفتد تا همه نیازهایشان برآورده شود را تعریف کنید؛
 • جلسات مشاوره فقط شامل فرزندتان، خودتان و جلسات مشترک را هماهنگ کنید؛
 • اقداماتی را که می توانید برای حمایت از فرزند خود بردارید، توصیه کنید؛
 • پیشرفت را با همه مرور کنید؛
 • موفقیت ها را جشن بگیرید؛
 • در مورد موانع شفاف باشید و آنها را برطرف کنید؛
 • برنامه را مرور کنید و پیشرفت های بدست آمده را حفظ کنید.
متخصص روانشناسی کودک

مشاوران و روانشناسان متخصص کودک

ترویج روابط محترمانه و قابل اجرا بخشی جدایی ناپذیر از مشاوره است. در اینجا در مرکز مشاوره مکث، ما با کودکان در سطح رشدشان آشنا می شویم و راهبردهای مؤثری را برای کمک به آنها برای مقابله با چالش های بزرگ شدن و یافتن جایگاه خود در خانواده، حلقه های اجتماعی و در کل جامعه بکار می بریم. کودک درمانگران ما در کار با کودکان و خانواده های آنها برای تسهیل درک مسائل منحصر به فردی که برای مشاوره آورده اند، تجربه بالایی دارند. تعیین اهداف قابل دستیابی، تشویق رفتارهای ایمن و روابط محترمانه با اجرای استراتژی های موثر، کلید یک مسیر مثبت و موفق رو به جلو است.

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
در کمتر از 3 دقیقه وقت مشاوره خود را بصورت آنلاین تعیین نمایید...
پنج شنبه
24 خرداد
شنبه
26 خرداد
یکشنبه
27 خرداد
دوشنبه
28 خرداد
سه شنبه
29 خرداد
چهارشنبه
30 خرداد
مرکز مشاوره مکث

مرکز مشاوره کودک و نوجوان اینجا مکث

مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی مکث از معتبرترین و تخصصی ترین مراکز مشاوره در شمال تهران بوده و با وجود کادر مدیریتی مجرب و درمانگران متخصص در همه زمینه های مشاوره روانشناسی از جمله مشاوره کودک و نوجوان آماده خدمات رسانی می باشد. با توجه به حساسیت موضوع مشاوره کودک و نوجوان و لزوم استفاده از درمانگران با تجربه و محیط امن و مناسب، مرکز مشاوره مکث سعی نموده است تا بهترین ها را برای رفع نیاز شما والدین گرامی فراهم آورد و مشکلات کودک دلبندتان را به مناسب ترین روش ممکن در اسرع وقت درمان نماید.

روند انجام مشاوره کودک در اینجا مکث

ارزیابی و تشخیص

ارزیابی و تشخیص

ارزیابی اولیه توسط روانشناس متخصص

1
اجرای تستهای تکمیلی

اجرای تستهای تکمیلی

تفسیر تستها توسط روانسنج، بررسی نتایج توسط گروه روانشناسی و سپس اعلام تعداد جلسات مورد نیاز مراجع کننده

2
شروع درمان

شروع درمان

شروع درمان یا مشاوره توسط روانشناس متخصص در حوزه مورد نظر

3

طرف های قرارداد با مکث

Sepah Bank
Tejarat Bank
Saderat Bank
Industry and Mine Bank
Keshavarzi Bank
Central Bank
Jooko kindergarten
Puzzle kindergarten

سوالات متداول در مورد مشاوره کودک

آیا مشاوره کودک ضروری است؟

خیر، مشاوره کودک در همه شرایط ضروری نیست. در بیشتر موارد رفتار مناسب و آرامش والدین سبب ایجاد محیطی خالی از استرس و نگرانی برای کودک می شود. با این حال به دلیل مشغله های فراوان پدر و مادر و سبک زندگی شهری، همواره عوامل تاثیرگذار و مخرب بسیاری از جمله اینترنت و تلویزیون میتواند موجب ایجاد مشکلات روانی و ایجاد اضطراب در کودک شود. با توجه به پیشرفت علم روانشناسی و با کمک متخصصین کودک، در صورتی که به موقع به یک مرکز مشاوره خوب مراجعه نمود، میتوان در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی و رفع مشکلات اقدام نمود.

هزینه مشاوره کودک چقدر است؟

هزینه مشاوره کودک با توجه به نوع درمان مورد نیاز، سوابق کاری و تخصص مشاور کودک، لوازم و تست های مورد نیاز برای درمان و تعداد جلسات لازم می تواند متفاوت باشد. با این حال تمام سعی مرکز مشاوره مکث این است که با بکارگیری متخصصین دلسوز و توانمند، روند درمان و مشاوره را در کوتاهترین زمان و کمترین تعداد جلسات ممکن انجام دهد. همچنین جهت رفاه حال مراجعین عزیز، مرکز مشاوره مکث اقدام به بستن قرارداد با بانکها و بیمه های مختلف نموده است تا هیچ فشار و دغدغه خاطری از نظر مالی جهت اقدام به مشاوره وجود نداشته باشد.

آیا امکان انجام مشاوره کودک به صورت آنلاین یا تلفنی می باشد؟

به خاطر اینکه آشنایی و دیدار حضوری درمانگر با کودک و والدین جهت درمان مؤثر، اهمیت زیادی دارد، توصیه میشود که جلسات ابتدایی درمان بصورت حضوری انجام گردد تا خدمات به صورت بهتر ارائه شود. با این حال به دلیل مشکلات دوری مسیر، ترافیک شهر تهران و همچنین مشکلات ناشی از پاندمی و بیماری، امکان ادامه جلسات درمان به صورت تلفنی یا آنلاین فراهم می باشد.

در چه مواردی باید به مشاور کودک مراجعه کنیم؟

به دلیل سبک زندگی مدرن شهری و مشکلات اجتماعی فراوانی که افراد را تحت تاثیر قرار می دهد و وقت کمتری که والدین با فرزندان خود سپری میکنند، اختلالات رفتاری در کودکان در دهه های گذشته افزایش چشمگیری داشته است. با این وجود به دلیل افزایش فرهنگ عمومی و توجه والدین به موضوع روان کودک و از سوی دیگر پیشرفت علوم مرتبط با مشاوره کودک، در حال حاضر برای طیف بسیار وسیعی از مشکلات از جمله استرس و اضطراب کودک، خودارضایی کودک، بیش فعالی و ضعف توجه کودک و ... می توان از کمک مشاورین متخصص استفاده نمود.

تماس با اینجا مکث

برای دریافت خدمات مشاوره کودک و نوجوان با ما تماس بگیرید...