ورود / عضویت
021-22623587
تعیین وقت مشاوره

مرکز مشاوره مکث

تعیین وقت مشاوره
عنوان مطلب: مشاوره آنلاین ازدواج

مشاوره آنلاین ازدواج

مشاوره آنلاین ازدواج، نوعی از مشاوره است که تنها به دلیل آنلاین بودن و یا اگر مشاوره تلفنی باشد، مشاوره آنلاین یا مشاوره تلفنی نام میگیرد.

مشاوره آنلاین ازدواج در شرایطی که مراجعین امکان حضور یافتن در جلسه را نداشته باشند و دسترسی به مشاور روانشناس ازدواج برایشان مقدور نباشد، امکان مناسبی است که بتوانند به مشاوره خود بپردازند. 

در مشاوره های آنلاین از طریق برنامه های تصویری و یا مشاوره های تلفنی از طریق تلفن مراجعین پای برنامه حاضر میشوند و با سوالاتی که مشاور از آنها میپرسد به مشاوره مشغول میشوند. اگر چه مشاوره های حضوری همیشه بهتر و مؤثرتر خواهند بود، اما چون مشاوره ازدواج، بحث درمان را در خود ندارد و فقط مقوله شناخت در آن مطرح است روند آسانتری خواهد داشت.

تأثیر مشاوره در فضایی صمیمی

 از آنجایی که در مواردی امکان درمان نیز در مشاوره آنلاین میباشد، اما هم خود مراجع و هم مشاور میداند، درمان در فضایی صمیمی و نزدیک جواب بهتری از شرایط دور و با وسایل ارتباط جمعی است.

تستهای پیش از ازدواج در مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین ازدواج، تستهای پیش از ازدواج هم دارد که آنها را هم میتوانند از راه دور جواب بدهند و برای مشاور خود بفرستند و جواب تست را هم بشنوند.

 امروزه به دلیلی مشغله های کاری فراوان شاید ترجیح بیشتر افراد، انجام کارها به صورت آنلاین و یا تلفنی باشد که این امکان از طریق مشاوره های آنلاین ازدواج فراهم شده است.

اولین اصل در هر مشاوره

اما همانطور که اصل صداقت و شفافیت در هر مشاوره ایی اولین اصل است، در مشاوره های آنلاین هم باید صادقانه و شفاف عمل کنیم که جواب بهتری برای خودمان داشته باشیم، گرچه که حضور در یک جلسه مشاوره، نوع نگاه مراجع، نوع رفتار اولیه او و یا نوع پوشش او میتواند یک روانشناس مجرب را از خیلی از مسائل آگاه کند و دیگر نیازی به سوال های فراوان و بررسی های موشکافانه نداشته باشد و یا حتی اختلالاتی را هم در مراجع  تشخیص دهد، در ادامه راه مشاوره بسیار اثرگذار است، اما به هر حال مشاوره های آنلاین باز هم میتواند در برخی از موارد جوابگو باشد.

مشاوره آنلاین ازدواج

مثلاً دکتر روانشناس زبده ای که در کشور دیگری زندگی میکند، بهترین وسیله برای مشاوره گرفتن از او میتواند یک مشاوره آنلاین و صرف وقت دو یا سه ساعته با او باشد که بتواند تا حدودی، مسائل را بررسی کند و تشخیص هایی بدهد.

به این دلیل که هیچ فردی نمیتواند با پنهان کاری، غیر شفاف بودن اختلالات و یا آنچه را که میخواهد از یک روانشناس مخفی کند، را مخفی کند. زیرا علم یک روانشناس و تجربه کاری او ثابت کرده که میتواند با چندین سوال از شرایط خانوادگی و گذشته و کمی از حال یک مراجعه به مواردی دست پیدا کند که خود مراجعه از آن نیز بی خبر است که در مشاوره های آنلاین نیز مشاور مجرب میتواند به همه این موضوعات دست پیدا کند و مشاوره خوبی را برای مراجعینش داشته باشد.

بنابراین میتوانیم نتیجه بگیریم که یک مشاور روانشناس با مهارت، چه از طریق آنلاین و یا چه از طریق مشاوره حضوری میتواند بررسی های خود را انجام بدهد و در مواردی که مراجعه احساس نیاز و یا کمک میکند به او کمک کند.

محاسن مشاوره آنلاین ازدواج 

1. رسیدن بدون تأخیر در محل مشاوره اگر راه های ارتباطی به مشکل برنخورده باشند، میشود دقیقاً در همان لحظه در همان جایی حاضر باشیم که مشاوره شروع میشود. 

2. دور بودن از ترافیک، تحمل استرس، اضطراب محیط بیرون از خانه، نادیده گرفتن دوری مسیر و انتخاب راه مناسب برای رسیدن به محل مرکز مشاوره. 

3. دسترسی به مشاورانی که مورد علاقه مان هستند و یا به آنها شناخت داریم اما در شهر یا کشور ما حاضر نیستند.

4. کم شدن میزانی از هزینه های جانبی در مشاوره های آنلاین. 

5. در مواردی بیان آنچه که از خودمان میخواهیم بگوییم و یا در ذهنمان از طرف مقابلمان است بدون هیچ شرمی، به این دلیل که در مکانی جدید حضور نداریم و با خودمان نیز تنها هستیم، میتوانیم آنچه را که در ذهنمان می آید بدون هیچ شرم و خجالتی بیان کنیم. 

این پنج مورد از مواردی هستند که با مشاوره های آنلاین برایمان امکان پذیر است و تفاوت خود را با مشاوره حضوری نشان میدهد.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

با خواندن این مقاله پاسخ سوالات زیر را خواهید یافت:

  • آیا امکان مشاوره ازدواج به صورت آنلاین وجود دارد؟
  • اولین اصل در هر مشاوره چیست؟
  • محاسن مشاوره آنلاین ازدواج چیست؟
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(4 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: مشاوره آنلاین ازدواج

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی
×

تعیین وقت مشاوره حضوری

CAPTCHA