ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره
عنوان مطلب: مشاوره خیانت

مشاوره خیانت

مشاوره خیانت به موضوعاتی از قبیل خیانتهای زناشویی میپردازد که بر اساس آنها زوجها درگیر روابطی میشوند که در آنها احساس عدم اطمینان دارند، به یکدیگر شک میکنند و در پی آن از زندگی خود ناراضی میشوند.

تعریف خیانت

خیانت یک مقوله اخلاقی است که هر کسی نسبت به اخلاقیات خود و دستآوردهای خانوادگی و نیز آنچه که به او در مورد خیانت نکردن آموخته اند عمل میکند؛ در غیر اینصورت هیچ قانونی و هیچ فردی نمیتواند شخصی را از خیانت کردن باز بدارد. افرادی که در زندگی زناشویی خود خیانت میکنند، شاید هرگز به این نکته فکر نمیکنند که طبق قانونی غیر از عهد و پیمانشان عمل میکنند و عمل کردن به این شکل در یک رابطه زناشویی میتواند یک خانواده را دیر یا زود از پا در آورد.

مشاوره خیانت

پنهانکاری

افرادی که احساس میکنند همیشه میتوانند در پنهانکاری و دریغ، هدف های خود را پیش برند، قطعا میتوانند حدس زنند روزی این اتفاق ناخوشایند برایشان خواهد افتاد اما از آنجایی برخی قوانین برای خیانت کردن و یا خیانت نکردن مردان کامل نیست، به همین نسبت میزان خیانت مردان رو به افزایش است.

پیش از این گفتیم که اگر فردی مایل به انجام خیانت باشد، هیچ بازدارنده ایی نمیتواند او را کنترل کند اما قانون یک اهرم فشار است و هر چقدر قوانین در این موارد سختگیرانه تر عمل کنند، میتوان به میزانی از حجم این موضوع کم کرد.

خیانت دقیقا از زمانی که فردی در یک رابطه ایی که در آن متعهد شده است به کسی به غیر از همسر خود نیندیشد و یا کنار کسی به غیر از او نباشد و غیر از این عمل کند، شروع میشود. افرادی که در زندگی خود مشغول به روابطی غیر از روابط زناشویی خود میشوند، به راحتی در حال خیانت هستند و واضحا میتوانیم بیان کنیم خیانت یک مقوله شخصی است و بار مسئولیت این اشتباه به گردن خود فردی است که در حال خیانت است و به هیچ دلیلی نمیتواند همسر و یا اطرافیانش را مقصر بداند.

شهامت گفتن حقیقت

واضح است اگر فردی شهامت گفتن حقیقت را داشته باشد، بهتر از انجام روابط مثلثی و پر حاشیه و خیانت گونه است. اگر همسرمان ما را شاد نمیکند، اگر از نظر اقتصادی تحت فشار هستیم، اگر در خانه در اکثر مواقع تنها هستیم و یا اگر نمیتوانیم ارتباط دو نفره مان را رشد دهیم، بهتر است برای رابطه مان کاری انجام دهیم تا اینکه ذهنمان را درگیر رابطه جدید دیگری کنیم و در آن رابطه نیز به همان منوال گیج و سردرگم، با دنیایی از خواسته ها و دلبستگی های بیمارگون و غیر نامتعارف قرار گیریم.

احساس ناخوشایند

فردی که در حال خیانت کردن است، بیش از همسر و فرزندان به فردی که با او در حال خیانت به زندگی اش است میپردازد. این میزان از خودخواهی و ‌پنهانکاری و غیر شفاف عمل کردن باعث میشود زنجیره ایی از آسیب و اتفاقات ناخوشایند پیش روی یک خانواده و یا خود فرد قرار گیرد.

رفتار غیر اخلاقی

هر رفتار غیر اخلاقی که دور از چهارچوب اخلاقیات، قوانین، ماهیت انسانی و وجهه انسانی باشد، رفتاری آسیب رسان است. به همین دلیل معنای خیانت در همه جای دنیا حتی در پیشرفته ترین کشور های دنیا که به میزانی از آزادی بهره مند هستند، یک معنای واحد است.

خیانت در دور افتاده ترین منطقه روستایی همان معنا را دارد که در کشور آمریکا دارد و به همان میزان رنج و احساس تحقیر شدن را در مورد فردی که به او خیانت شده را به دنبال دارد؛ بنابراین اگر فردی خود را در این مورد به اشتباه محق دانست، چنین فرض کرد که در زندگی سخت خود میتواند خیانت کند به دلیل اینکه از آن راضی نیست، سخت در اشتباه است و بهتر است به دنبال راه حلی برای بهبود روابط خود و یا در سخت ترین انتخاب، پایان رابطه خود باشد تا اینکه مشغول به خیانت باشد.

برای مشاوره خیانت شما می توانید از یک روانشناس کمک بگیرید، در واقع هم فردی که خیانت می کند و هم فردی که به او خیانت می شود نیاز به مشاوره گرفتن دارند تا از آسیبهای بعدی جلوگیری کنند.

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(11 رای)
نظرات کاربران:
11:43 - 22 فروردین 98
جالب بود ! با سپاس از سایت خوب تان !
09:39 - 11 اردیبهشت 98
از سایت خوب تان ممنونم ! جالب بود !
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: مشاوره خیانت

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی
×

تعیین وقت مشاوره حضوری

CAPTCHA