22006198 021

مشاوره خیانت شوهر | مشاوره خیانت همسر

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(28 رای)
مشاوره خیانت شوهر | مشاوره خیانت همسر

مشاوره خیانت که توسط زوج درمانگر مرکز مشاوره مکث انجام می گردد به موضوعاتی از قبیل خیانت های همسر چه زن و چه مرد که شامل مشکلات زناشویی، جنسی و خیانت های مالی است میپردازد. گاهی مشاوره خیانت شوهر مطرح است و گاهی مشاوره خیانت همسر یا زن. که در هر دو نوع خیانت بهتر است که زوجین مسیر را به صورت گام به گام پیش بروند. اما چگونه و به چه شکل؟ درگام اول شما نیاز به یک روانشناس خانواده یا زوج درمانگر دارید تا در مشاوره خیانت تمام ابعاد ماجرای زندگی شما را بررسی کند. در گام دوم نیاز به انجام راهکارهایی است که مشاور زوج درمانگر به شما می گوید. در گام سوم ذهن شما استرس و اضطراب کمتری دارد و به صورت کاملا منطقی می توانید برای ادامه زندگی تصمیم گیری کنید. در مجموع مشاوره خیانت شوهر یا مشاوره خیانت همسر می تواند با یک متخصص زوج درمانگر شرایط دیگری را برای شما فراهم کند.

تعریف خیانت

خیانت به همسر یک مقوله اخلاقی، مالی و یا جنسی است که هر کسی نسبت به هنجارهای جامعه خود و یادگیری های خانوادگی و نیز آنچه که به او در مورد خیانت نکردن آموخته اند عمل میکند. در غیر این صورت قانون و هنجارهای اجتماعی است که معمولا جلوی خیانت همسر را میگیرد. افرادی که در زندگی زناشویی خود خیانت میکنند، شاید هرگز به این نکته فکر نمیکنند که طبق قانونی غیر از عهد و پیمانشان عمل میکنند. شاید هیچ وقت خودشان را جای همسرشان نمی گذارند و به این موضوع فکر نمی کنند. همیشه پیشگیری بهتر از درمان است، پس سعی کنید در صورت افکار خیانت هر چه زود تر مشاوره خیانت را دریافت کنید.

مشاوره خیانت

پنهانکاری و شهامت گفتن خیانت

افرادی که احساس میکنند همیشه میتوانند با پنهانکاری و ساده انگاری فرد مقابل، هدف های خود را پیش برند. قطعا نمی یتوانند حدس بزنند روزی این اتفاق ناخوشایند برای خودشان نیز خواهد و خیانت خوشان نیز لو خواهد رفت.

پیش از این گفتیم که اگر فردی مایل به انجام خیانت به همسر باشد، هیچ بازدارنده ایی نمیتواند او را کنترل کند. اما قانون یک اهرم فشار است و هر چقدر قوانین در این موارد سختگیرانه تر عمل کنند، میتواند به میزانی از حجم این موضوع کم کند.

خیانت زن یا مرد دقیقا از زمانی که فردی در یک رابطه ایی که در آن متعهد شده است و به کسی به غیر از همسر خود می اندیشد شروع شده است. افرادی که در زندگی خود مشغول به روابطی غیر از روابط زناشویی خود میشوند، به راحتی در حال خیانت هستند. آنها واضحا می توانند بیان کنند خیانت یک مقوله شخصی است و بار مسئولیت این اشتباه به گردن خود فردی است که در حال خیانت است. او به هیچ دلیلی نمیتواند همسر و یا اطرافیانش را مقصر بداند.

شهامت گفتن حقیقت

واضح است اگر فردی شهامت گفتن حقیقت را داشته باشد، بهتر از انجام روابط موازی و پر حاشیه و خیانت گونه است. اگر همسرمان ما را شاد نمیکند، اگر از نظر اقتصادی تحت فشار هستیم، اگر در خانه در اکثر مواقع تنها هستیم. یا اگر نمیتوانیم ارتباط دو نفره مان را رشد دهیم، بهتر است برای رابطه مان کاری انجام دهیم یا برای مشاوره خیانت نکردن پیش روانشناس خانواده برویم. تا اینکه ذهنمان را درگیر رابطه جدید دیگری کنیم و در آن رابطه نیز به همان منوال گیج و سردرگم، با دنیایی از خواسته ها و دلبستگی های بیمارگون و غیر نامتعارف قرار گیریم.

احساس ناخوشایند

فردی که در حال خیانت کردن است، بیش از همسر و فرزندان به فردی که با او در حال خیانت به زندگی اش است میپردازد. این میزان از خودخواهی و پنهانکاری و غیر شفاف عمل کردن باعث میشود زنجیره ایی از آسیب و اتفاقات ناخوشایند پیش روی یک خانواده و یا خود فرد قرار گیرد.

/// شماره های تماس ///

رفتار غیر اخلاقی

هر رفتار غیر اخلاقی که دور از چهارچوب اخلاقیات، قوانین، ماهیت انسانی و وجهه انسانی باشد، رفتاری آسیب رسان است. به همین دلیل معنای خیانت در همه جای دنیا حتی در پیشرفته ترین کشور های دنیا که به میزانی از آزادی بهره مند هستند، یک معنای واحد است.

خیانت در دور افتاده ترین منطقه روستایی همان معنا را دارد که در کشور آمریکا دارد. همچنین به همان میزان رنج و احساس تحقیر شدن را در مورد فردی که به او خیانت شده را به دنبال دارد. بنابراین اگر فردی خود را در این مورد به اشتباه محق دانست، چنین فرض کرد که در زندگی سخت خود میتواند خیانت کند به دلیل اینکه از آن راضی نیست. سخت در اشتباه است و بهتر است به دنبال راه حلی برای بهبود روابط خود و یا در سخت ترین انتخاب، پایان رابطه خود باشد تا اینکه مشغول به خیانت باشد.

برای مشاوره خیانت شما می توانید از یک روانشناس کمک بگیرید، در واقع هم فردی که خیانت می کند و هم فردی که به او خیانت می شود نیاز به مشاوره گرفتن دارند تا از آسیبهای بعدی جلوگیری کنند.

مشاوره خیانت شوهر

باید به خاطر داشته باشیم زمانی که حرف از خیانت میشود هر دو طرف در یک رابطه آسیب خواهند دید. مهمترین اقدام پس از مواجه با خیانت مراجعه به یک مشاوره روانشناس جهت مشاوره خیانت است. بررسی دلایل خیانت و همچنین علت ها و میزان رفتاری که در یک رابطه خیانتکارانه محسوب میشود به عهده دکتر روانشناس است که میتواند با بررسی دلایل و همچنین در نظر گرفتن شرایط زوج راهکارهای طلایی را به آنها پیش نهاد کند.

زوج ها پس از مواجه با خیانت

بر اساس توضیحاتی که پیش از این در مورد خیانت داده شد واضح است حتی فکر کردن به شخص سوم در ردیف خیانت های زناشویی قرار میگیرد و احتمال برقراری روابط غلط را نیز به همراه خواهد داشت.

بنابراین در یک مشاوره زوج درمانی پس از مشاهده خیانت بسیار مهم است که بدانیم زوج ها به چه میزان مایل به برقراری ارتباط مجدد با یکدیگر هستند. همچنین مهمتر از همه اینکه فردی که خیانت کرده است تا چه حدی مسئول رفتار اشتباه خود میباشد و مایل به ترمیم رابطه و برقراری ارتباط مؤثر با زوج خود است. یکی از مهمترین مراحل پشت سر گذاشتن خیانت همسر پذیرش است.

تاثیر خیانت بر سلامت روان

خیانت می تواند تاثیرات منفی زیادی را بر فرد قربانی بگذارد.

  • افسردگی: بیشتر کسانی که با خیانت همسر خود مواجه می شوند دوره هایی از غم شدید و افسردگی را تجربه می کنند.
  • اضطراب: شکستن باورها و اعتماد نسبت به شریک زندگی می تواند اضطراب را در پی داشته باشد.
  • بدبینی: فردی که از همسر خود خیانت دیده، ممکن است برای مدتی کوتاه یا طولانی دچار بدبینی نسبت به تمام افراد و روابط شود.
  • خشم: کسانی که خیانت همسر خود را تجربه می کنند دچار خشم زیادی نسبت به خود، همسر و یا دیگران می شوند که ممکن است خطرناک باشد.

مشاوره خیانت همسر

یکی از مهمترین رفتارهایی که پس از مواجه با خیانت میتوان انجام داد قبول مسئولیت رفتار خود و بازبینی گذشته است. اما فراموش نکنیم حتی فردی که خیانت کرده هم نیاز به مشاوره و همدلی دارد و هر دو نیاز به مداخله در بحران.

خیانت

قطعاً هر فردی که نمیتواند خود را در یک رابطه متعهد بداند دچار اشکالات رفتاری است که باید بازبینی و بررسی شود و پرداختن به تمام این موارد میتواند فرد را با خود مواجه کند و همچنین پس از آن قبول مسئولیت رفتار اشتباه است که میتواند دلیلی برای انجام ندادن رفتارهایی از این دست باشد.

در چه صورت فرد خیانت کننده در یک رابطه متعهدانه را میتوان بخشید

شاید برخی از افراد هرگز مایل به بخشش فرد خیانت کار در رابطه متعهدانه خود نباشند اما در مواردی که به وسیله یک مشاور روانشناس هر دو طرف مایل هستند فرصتی مجدد به رابطه خود بدهند لازم است بدانیم اگر فردی که پیش از این خیانت کرده است آیا در مواردی مشابه رفتارهایی مشابه داشته و پیش از این هم خیانت کرده است و یا خیر، زیرا لازم است بدانیم فردی که پیش از این خیانت کرده است و مجدداً رفتاری از این دست را تجربه میکند قطعاً بعد از این هم رفتاری شبیه به رفتار قبلی خود خواهد داشت.

ایجاد چهارچوب های جدید

فردی که در یک رابطه متعهدانه خیانت میکند و مایل است به رابطه قبلی خود بازگردد بیان میکند که دیگر دچار چنین خطاهایی نمیشود. اما باید متذکر شویم، همسری که مایل به بخشش است و میخواهد روابط همسریشان را حفظ کند باید چهارچوب های جدیدی پس از این در روابطشان به وجود بیاورد. روانشناس خانواده و زوج درمانگران مرکز مشاوره مکث آماده انجام خدمات مشاوره خیانت برای حل یا مدیریت خیانت به وجود آمده در زندگی شما هستند.

رفتارهایی شبیه به رفتارهای قبل و نادیده گرفته شدن ها و یا هر رفتاری که میتواند باعث شود شک و دودلی را در ذهن فرد متعهد رابطه، به وجود بیاورد قطعاً باید حذف شود. همچنین رابطه متعهدانه جدید نیازمند عزت کلام و پایداری و نشان دادن رفتارهای جدید و مسالمت آمیز بیشتری از سمت فردی است که پیش از این خیانت کرده است.

مقصر صرفاً فردی است که خیانت میکند

ممکن است بارها و بارها از زبان افرادی که در یک رابطه متعهدانه خیانت کرده اند شنیده باشیم. مثلاً: همسر من فردی سرد، بی روح، خشن و یا بی تفاوتی است بنابراین این امکان را در ذهن خود به وجود می آورد که به دلیل معایب همسر خود میتوانم در مواردی خیانت کنم. اما نکته مهم این است که هر فردی با هر خصوصیت اخلاقی که در یک رابطه متعهدانه قرار میگیرد تا زمانی که در آن رابطه قرار دارد نمیتواند و نباید خیانت کند. بنابراین بهتر است به حل مشکلاتمان با همسرمان بپردازیم و یا جدایی را انتخاب کنیم. تا اینکه در یک رابطه بمانیم و تمام مرزهای متعهدانه آن را بشکنیم به دنبال دلایلی برای خیانت کردن خودمان باشیم. مشاوره خیانت با متخصص زوج درمانی مرکز مشاوره مکث.

سوالات متداول

1. علت اصلی خیانت چیست؟
نبود صمیمت بین زوج ها یکی از اصلی ترین موارد خیانت است.

2. علت اصلی خیانت جنسی چیست؟
از علت های اصلی می توان به تنوع طلبی جنسی قبل از ازدواج، و وجود اختلالات جنسی انحرفات جنسی و نداشتن ارتباط جنسی اشاره کرد.

3. آیا خیانت قابل درمان است؟
خیانت پایان راه نیست و ما در مرکز مشاوره مکث تمام تلاشمان را برای بهبود ارتباط شما انجام می دهیم.

نظرات کاربران:
بوکلت دانلود
پاسخ به این نظر
11:43 - 22 فروردین 98

جالب بود ! با سپاس از سایت خوب تان !

1 0
جایینو
پاسخ به این نظر
09:39 - 11 اردیبهشت 98

از سایت خوب تان ممنونم ! جالب بود !

1 0
elahe
پاسخ به این نظر
14:30 - 27 شهریور 00

من شش ساله با همسرم زندگی میکنم . دو سال پیش فهمیدم داره بهم خیانت میکنه و درخواست طلاق دادم اما همسرم خیلی پیگیری کرد و باهام حرف زد و معذرت خواهی کرد اما من دلم صاف نمیشد تا اینکه به پیشنهاد خودش پیش مشاور رفتیم و تصمیم گرفتیم اگه نتیجه نگرفتیم توافقی جدا شیم . بعد از حدود شیش ماه مشاوره من فهمیدم میتونم به زندگیم ادامه بدم و الان باز باهم زندگی میکنیم اما هرکدوم هنوز مشاوره میریم . هر از چندگاهی یه حس شک بهم دست میده اما باهاش مبارزه میکنم و کمک میگیرم . البته بنظرم همه نمیتونن بعد از خیانت به هم برگردن ....

0 0
افزودن نظر:
captcha