22006198 021

مشکل ارگاسم در زنان یا آنورگاسمی در زنان

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(26 رای)
مشکل ارگاسم در زنان یا آنورگاسمی در زنان

قبل از اینکه در مورد تعریف مشکل ارگاسم در زنان یا آنورگاسمی در زنان و درمان آنورگاسمی بپردازیم می بایست با (چرخه جنسی زنان) آشنا شویم. در نظر داشته باشید که درمان نکردن مشکل ارگاسم در زنان می تواند حتی به جدایی زوجین بی انجامد. و در انتهای مقاله آیا نقطه G برای کمک به ارگاسم زنان جواب می دهد؟.

آیا با چرخه پاسخ جنسی انسان آشنایی دارید؟

چرخه پاسخ جنسی انسان شامل 4 مراحله زیر است:

  1. میل جنسی
  2. برانگیختگی
  3. ارگاسم
  4. فرونشینی

معمولا مشکل ارگاسم در زنان میتواند با یکی از مراحل بالا در ارتباط باشد.

علت دیر به ارگاسم رسیدن زنان یا علت به انزال نرسیدن مردان معمولاً ریشه روحی و جسمی دارد. درمان دارویی آنورگاسمی در زنان در بیشتر مواقع داروهای روانپزشکی و یا درمان رفتاری ارضا نشدن زنان می تواند توسط یک سکس تراپیست انجام گردد. «من ارضا نمیشم چیکار کنم؟» این سوال خیلی از زنان است که در رابطه زناشویی به مشکلات جدی زیادی بر می خورند. عوارض ارضا نشدن زن توسط همسرش می تواند حتی به جدایی بینجامد دلیل ارضا نشدن زن می تواند گاهی به علت واژینیسموس یا افسردگی باشد.

دلیل مشکل ارگاسم در زنان یا آنورگاسمی

هر فردی هنگام درگیر شدن در هر نوع فعالیت جنسی چرخه بالا را طی می کند. در واقع از اولین جرقه های جنسی که در ذهن زده می شود و علائم جسمانی که به دنبال آن در بدن برانگیخته می شود تا رسیدن به مرحله ارگاسم و فرونشینی را تحت عنوان چرخه پاسخ جنسی انسان می شناسیم. گاهی مراحل چرخه پاسخ جنسی انسان به طور کامل طی نمی شود؛ در واقع یک یا چند مرحله از چرخه پاسخ جنسی مهار می شود؛ در این صورت کژکاری جنسی اتفاق می افتد که می تواند بر رابطه جنسی بین زوجین و یا رابطه با شریک جنسی تأثیر منفی بگذارد و باعث آنورگاسمی در زنان شود.

ارگاسم چیست؟

ارگاسم یکی از مراحل چرخه جنسی انسان است و در واقع در بسیاری از موارد هدف برقراری رابطه جنسی، می باشد.

ارگاسم در زنان، حالت فرح بخش روانی و جسمانی است که بر اثر تحریک جنسی به دست می آید. به هنگام ارگاسم ماهیچه های لگنی منقبض شده و رعشه های خفیفی در بدن زن روی می دهد در زنان، هنگام ارگاسم نوک پستان ها برانگیخته و سفت می شود، سوراخ مقعد زنان سریعاً باز و بسته و کلیتوریس آن ها بزرگ و پرخون می شود. در بعضی از زن ها با فوران مایع انزال از واژن مرحله ارگاسم پایان می یابد. پس از ارگاسم مرحله آرامش آغاز می شود که طی آن بدن سست می شود و به حالت عادی باز می گردد. بعضی مواقع این مرحله از چرخه جنسی مختل می شود.

مشکل ارگاسم در زنان

اختلال ارگاسم در زنان عبارت است از فقدان یا دشواری در رسیدن به اوج لذت جنسی در صورتی که به اندازه کافی از لحاظ جنسی تحریک شده اند. زنان، تفاوت گسترده ای در نوع یا شدت تحریکی که اوج لذت جنسی را موجب می شود نشان می دهند. تشخیص اختلال اوج لذت جنسی در زنان باید بر پایه قضاوت متخصص بالینی و بر این اساس انجام شود که توانایی رسیدن به اوج لذت جنسی در زن با توجه به سن، تجربه جنسی و کافی بودن تحریک جنسی دریافتی، کمتر از حد معقول است.

مشکل ارگاسم در زنان یا آنورگاسمی در زنان

آیا ارضا نشدن زنان یا اختلال ارگاسمی زنان قابل درمان است؟

برخی از زنان از تجربه ارضا شدن محروم هستند و در واقع اختلال ارگاسمی دارند. تظاهر به ارگاسم یا ارگاسم دروغین نیز مسئله ای است که در اکثر زن ها رایج است. منظور از ارگاسم دروغین در رابطه جنسی، نمایش پاره ای از رفتارهای صوتی، کلامی، عملی می باشد که تظاهرات رسیدن به خوشنودی جنسی را در خود دارند لیکن بهره وری جسمانی - روانی در آن موجود نبوده تجربه سیرابی که برگرفته از فعل و انفعالات شیمیایی - عصبی - روحی باشند محقق نگردیده است. وانمود سازی ارگاسمیک که به دلایل متعددی در یک رابطه جنسی بروز پیدا می کند بنا بر تأیید تحقیقات متعدد بیشتر در زنان اتقاقمیفتد و گفته شده متاسفانه چیزی حدود ۶۵ درصد زنان به آن مبادرت می ورزند. مرکز مشاوره اینجا مکث با داشتن چندین سکس تراپست زن می تواند شما را در جهت درمان اختلال ارگاسمی زنان یا ارضا نشدن زنان و یا آنورگاسمی در زنان همراهی کند.

علت اختلال ارگاسم در زنان

آنورگاسمی میتواند به دلیل شرایط پزشکی پس زمینه ای مانند دیابت یا فشار خون به وجود آمده باشد. همچنین خشم و عصبانیت، عفونت در ناحیه اندام تناسلی و یا واکنش (حساسیت) به وسایل جلوگیری از بارداری می تواند باعث این اختلال گردد. داروهایی که برای درمان فشار خون بالا، مشکلات گوارشی یا اضطراب و استرس و نیز سرطان تجویز می شوند می توانند باعث بروز این اختلال شوند.

همچنین گاهی این اختلال به عوامل فیزیولوژیکی مرتبط می شود. برخی از این عوامل عبارتند از: پیش نوازی غیر کافی یا غیر موثر قبل از برقراری رابطه جنسی از سوی مرد، افسردگی، ضعف در اعتماد بنفس، سوء استفاده جنسی، داشتن احساس گناه یا شرم از رابطه جنسی، ترس از بارداری، اضطراب، استرس و خستگی. درمان مشکل ارگاسم در زنان یا آنورگاسمی با سکس تراپیست مرکز مشاوره اینجا مکث.

انواع اختلال ارگاسم

اختلال کنشی ارگاسم در زنان به صورت بی ارگاسمی یا آنورگاسمی وجود دارد که مشخص کننده ناتوانی فرد در رسیدن به ارگاسم است.

اختلال آنورگاسمی به چند شکل رخ میدهد

  • آنورگاسمی اولیه: این وضعیت به معنای آن است که زن هرگز ارگاسم را تجربه نکرده است.
  • آنورگاسمی ثانویه: این وضعیت به معنای آن است که زن قبلاً ارگاسم را تجربه کرده اما اکنون در رسیدن به آن دچار مشکل شده است.
  • آنورگاسمی موقعیتی: این وضعیت به معنای آن است که زن تنها در موقعیت های خاصی می تواند ارگاسم را تجربه کند. این عارضه در زنان بسیار شایع است. در واقع، حدود ۸۰ درصد زنان تنها در نتیجه تحریک کلیتوریس، ارگاسم را تجربه می کنند.
  • آنورگاسمی عمومی: این وضعیت به معنای آن است که زن در هیچ موقعیتی نمی تواند به ارگاسم برسد.

درمان ارگاسم در زنان

مهمترین قدم برای داشتن ارگاسم و درمان مشکل ارگاسم در زنان، افزایش میزان دو فاکتور تنش و آرامش به صورت متعادل در هنگام برقراری رابطه جنسی می باشد. نوع تنشی که به زنان کمک می کند تا به ارگاسم برسند تنش عضلانی است.

برخی از زنان به اشتباه فکر می کنند که چون آرامش در هنگام رابطه جنسی مهم است پس باید فقط در آرامش دراز بکشند و هیچ واکنشی از خودشان نشان ندهند. اما آنچه که به اثبات رسیده است این است که داشتن تنش عضلانی اغلب برای به ارگاسم رسیدن امری الزامی است. بهتر است زنان یاد بگیرند که برای به ارگاسم رسیدن به مقدار متوسط و متعادلی از تنش عضلانی در ساق پا، پا، شکم و باسن نیاز دارند.

الف) در چنین مواردی که یک اختلال ممکن است منشاء روانی یا فیزیولوژیکی داشته باشد، پیش از هر اقدامی باید فرد مورد نظر تحت نظر پزشک قرار گرفته تا از سلامت جسمانی او اطمینان حاصل گردد.

ب) فرد مورد نظر باید از حیث دیگر اختلالات روانی، مورد مصاحبه تشخیصی قرار گیرد، چه بسا اختلال مذکور ناشی از یک بیماری روانی دیگر مانند افسردگی باشد.

ج) اختلالات جنسی معمولاً ناشی از ناهماهنگی و یا مشکلات روابط زناشویی و عاطفی میان همسران هستند، بنابراین درمان این اختلالات ممکن است زیر مجموعه ای از زوج درمانی باشد.

د) ناآگاهی از مسائل جنسی یکی از علل این گونه اختلالات می باشد که آموزش مسائل جنسی و آشنایی با دستگاه تناسلی و شیوه کار آن، بخشی از درمان می باشد.

ه) آنورگاسمی یا مشکل ارگاسم در زنان اگر تحت تأثیر استفاده از داروها ایجاد شده باشد، قطع این داروها باید تحت نظارت پزشک صورت گیرد.

آنورگاسمی در زنان

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید؟

وقتی مشکلات جنسی ادامه پیدا می کند، زوج ها ممکن است دچار اضطراب شوند. اگر درباره مشکلات گفتگو نکنید، اوضاع ممکن است تشدید شود. اگر وضعیت بهبود نیافت یا احساس کردید که مشکلات جسمی دارید باید به پزشک مراجعه کنید. تاریخچه استفاده از داروها و مشخصات کامل خود را به دکتر بگویید. پزشک شما با یک معاینه فیزیکی شروع می کند. بسته به نتیجه ممکن است برای شما آزمایش هایی بنویسد. اگر علت خاصی پیدا نشد وقت آن است که به سکس تراپیست مراجعه کنید.

شیوه درمان

1. ریلکسیشن برای درمان مشکل ارگاسم در زنان

انجام تمرینات ریلکسیشن پیش از برقراری رابطه جنسی می تواند در ایجاد آمادگی بدنی و کاهش اضطراب بسیار موثر باشد.

۲. حساسیت زدایی منظم برای درمان آنورگاسمی

با توجه به اینکه منشاء اینگونه اختلالات جنسی معمولاً ترس یا اضطراب می باشد، با استفاده از این شیوه می توان در گذر زمان مشکل را برطرف نمود. برای این کار می توان مراحل زیر را طی کرد.

الف) مرحله اول

ترک نزدیکی تا زمان درمان کامل می باشد. در این مرحله مرد فقط می تواند به شیوه های غیر دخول، ارگاسم و لذت جنسی را تجربه نماید.

ب) در مرحله دوم

زوجین باید توسط مشاور و یا مطالعه و یا... اطلاعات و آگاهی های جنسی و همچنین آگاهی های فیزیولوژیایی از اندام های جنسی خود و جنس مخالف را افزایش دهند، این کار ممکن است با توضیح و تشریح تصاویر آناتومی پزشکی و همچنین مطالعه کتب آموزش مسائل جنسی صورت بگیرد.

ج) در مرحله سوم

روابط غیر دخولی زوجین آغاز می گردد، در این مرحله زوجین فقط اجازه معاشقه، لمس، بوسیدن و نوازش مناطق غیر جنسی بدن را دارند و فقط ارتباط کلی بدنی، کلامی و چشمی برقرار خواهد شد. این مرحله باید آنقدر تکرار بشود که زن بتواند انجام این مرحله را بدون هیچ گونه اضطراب و ترسی تحمل نموده و لذت ببرد.

د) مرحله چهارم،

لمس، بوسیدن و نوازش مناطق جنسی بدن زن می باشد، در این مرحله نیز نباید دخول صورت بگیرد، زوجین با لمس و نوازش نقاط تحریک کننده جنسی، خصوصاً آلت تناسلی، وارد فاز تحریک شدید جنسی می شوند؛ این مرحله نیز باید آنقدر تکرار بشود که زن بتواند به راحتی تحریکات جنسی ناشی از نوازش آلت تناسلی را تحمل کرده و لذت ببرد. زوجین می توانند تا زمانی که در این مرحله هستند، ارگاسم را به صورت غیر دخولی تجربه نمایند.

ه) مرحله نهایی

زمانی آغاز می گردد که زن از قرار گرفتن در معرض معاشقه و نوازش های مناطق غیر جنسی و سپس مناطق جنسی توسط شوهر، بدون هراس و اضطراب لذت ببرد و خواستار ادامه رابطه و دخول باشد. در این صورت دخول صورت خواهد گرفت.

نقطه G در زنان و کمک به مشکل ارگاسم

میلیون ها مرد و زن در سراسر جهان به دانستن مکان دقیق آن افتخار می کنند، اما تنها تعداد کمی آن را پیدا کرده اند. در واقع، نقطه G بدون شک یکی از بزرگترین معماهای چند قرن اخیر است و هنوز هم به شدت مورد بحث دانشمندان است.

در فرهنگ عامه، نقطه G یک قهرمان غیرعادی بوده است. این شخصیت اصلی در هزاران کتاب و مونولوگ کمدی بوده و اغلب در فیلم ها و برنامه های تلویزیونی از آن یاد می شود. با این حال، تقریباً هر چیزی که در مورد آن شناخته شده است کاملاً تحریف شده است، چیزی که در این مقاله خواهید دید.

پنج حقیقت عجیب در مورد نقطه جی زنان

نقطه G به افتخار ارنست گرافنبرگ نامگذاری شده است. او یک پزشک و دانشمند آلمانی بود که در زمینه زنان و زایمان تخصص داشت. گرفنبرگ بر اساس یافته های سایر محققان قبل از او مطالعاتی را بر روی مناطق اروژن زنانه انجام داد. در واقع، در اوایل قرن هفدهم، Regnier de Graaf وجود انزال زنانه و یک منطقه اروژن در دیواره واژن را توصیف کرده بود.

اصطلاح نقطه G برای اولین بار در نتیجه مقاله ای که در سال 1980 منتشر شد رایج شد. در آن یک مورد انزال زنانه مربوط به تحریک ناحیه ای در دیواره واژن توضیح داده شد. از آن زمان، این منطقه به عنوان نقطه جی شناخته شد و به عنوان منبع الهام برای هزاران مقاله، کتاب، مقاله و سایر تولیدات عمل شد.

مطالب فوق دو چیز را روشن می کند. اولاً، این که همیشه گمانه زنی هایی در مورد وجود یک منطقه اروژنیک خاص در واژن وجود داشته است. ثانیاً صحبت در مورد نقطه جی یک پدیده تجاری است. مطمئناً همه می خواهند بدانند کجاست، چه حسی دارد و چگونه می توان آن را پیدا کرد. به همین دلیل است که مطالب زیادی از طریق فیلم ها، مقالات، کتاب ها و غیره در مورد این موضوع وجود دارد. همچنین نقطه G راهی برای غلبه بر آنورگاسمی و حل مشکل ارگاسم را کلید زد.

اکنون، ما پنج حقیقت عجیب در مورد نقطه جی را به شما ارائه می کنیم. ما فقط اطلاعات تایید شده توسط دانشمندان را به عنوان نقاط مرجع خود در نظر گرفته ایم، علی رغم این واقعیت که در بسیاری موارد متضاد هستند.

1. وجود آن توسط دانشمندان ثابت نشده است

اولین واقعیت عجیب در مورد نقطه G باید این باشد که حتی ممکن است وجود نداشته باشد. در واقع، کارشناسان و محققان توافق دارند که هیچ مدرک قطعی برای حمایت از فرضیه نقطه G وجود ندارد. در واقع، هیچ اتفاق نظری در مورد مکان، اندازه یا بافت آن وجود ندارد، بنابراین این منطقه یک راز باقی مانده است.

با توجه به نظرات مطرح شده در این زمینه، برخی از متخصصان پیشنهاد کرده اند که اصطلاح نقطه G کنار گذاشته شود و اصطلاح (کلیتوورتروواژینال کمپلکس) (CUV) جایگزین آن شود. این به یک ناحیه عملکردی، پویا و وابسته به هورمون اشاره دارد که شامل کلیتوریس، مجرای ادرار و دیواره واژن است.

2. تحریک تا حدی روانی است

شواهد نشان می دهد که حدود 50 درصد از زنان به وجود نقطه G اعتقاد ندارند. کسانی که این کار را انجام می دهند، ادراک بیشتری از اندام تناسلی خود دارند، بیشتر مقاربت دارند و تصور سالمی از عملکرد جنسی خود دارند. گفته می شود، کارشناسان دریافته اند که زنانی که به وجود آن اعتقاد دارند، اغلب به طور متناقضی قادر به پیدا کردن آن نیستند.

در واقع، این فرضیه وجود دارد که تحریک ایجاد شده در دیواره های واژن تا حدی ذهنی است. این بدان معنا نیست که در این دیوارها مناطق اروژن وجود ندارد، بلکه به این معنی است که جزء ذهنی نقش مهمی ایفا می کند. در واقع، درجه ای از برانگیختگی، راحتی و لذت برای "یافتن" و تحریک نقطه G ضروری است.

با این حال، این بحث ادامه دارد و هر ساله به اندازه رد آن مقاله و در دفاع نیز از موجودیت آن منتشر می شود.

3. انزال زنان یک پدیده واقعی است

اگرچه از طریق تحریک کلیتورال نیز می توان به آن دست یافت، انزال زنانه اغلب با تحریک نقطه G همراه است. این به وضوح هنوز یک اصطلاح بحث برانگیز است، اما کارشناسان آن را به عنوان یک پدیده واقعی طبقه بندی می کنند. ترکیب آن از نظر غلظت اوره و کراتینین با ادرار متفاوت است، بنابراین قطعاً یک ماده متفاوت است.

با این حال، عملکرد خاص این مایع مشخص نیست (مایع منی انسان عملکردی دارد). از آنجایی که غلظت قابل توجهی از PSA دارد، احتمالاً دارای خواص ضد باکتریایی در مجرای ادرار زنانه است.

تصور می شود که انزال از غدد پارایورترال اسکن منشأ می گیرد که اولین بار توسط متخصص زنان اسکاتلندی، الکساندر اسکن توصیف شد.

4. تحریک ممکن است با ارگاسم شدیدتر مرتبط باشد

ما قبلاً ثابت کرده ایم که هر ارگاسم تا حد زیادی به متغیرهای ذهنی یا روانی بستگی دارد. به این، باید اضافه کنیم که بدن هر کسی متفاوت است، بنابراین نمی توان نتایج کلی را تعمیم داد. گذشته از این، شواهدی وجود دارد که تحریک دیواره های واژن می تواند منجر به ارگاسم شدیدتر کند.

برای مثال، مطالعه ای که در سال 2020 در مجله پزشکی جنسی منتشر شد، نشان داد که 62 درصد از زنان ارگاسم را از طریق تحریک واژن لذتبخشتر از ارگاسم می دانند که از طریق تحریک کلیتورال به دست می آید. با این حال، دومی را می توان با سرعت بیشتری فعال کرد. با وجود این، برخی از متخصصان تمایلی به استفاده از برچسب ها، ارگاسم واژینال و ارگاسم کلیتورال ندارند. حال اگر زنان در موزد بدن خود به شناخت بیشتری برسسد مشکل ارگاسم یا آنورگاسمی در زنان به صورتی خوبی کمک کننده خواهد بود.

5. نقطه G را می توان بزرگ کرد، اما توصیه نمی شود

برای چندین دهه، روشی برای بزرگکردن نقطه G و همراه با آن، احساس لذت در هنگام تحریک آن ارائه شده است. این افزایش موقتی است و شامل تزریق کلاژن به زیر سطح ناحیه ای است که تصور می شود در آن وجود دارد. با این حال، همانطور که کارشناسان اشاره می کنند، مداخله توصیه نمی شود، تا حدی به این دلیل که ثابت شده است که وجود نقطه G قابل بحث است.

تبلیغات گسترده ای که به این حوزه داده شده است، وابستگی بیش از حدی به آن ایجاد کرده است. در واقع، بسیاری از زوج ها کانال های دیگر تحریک را دور می زنند. علاوه بر این، اگر زنان در این زمینه به لذت نرسند، صمیمیت آنها به احساس نارضایتی، ناامنی و اضطراب کاهش می یابد. به همین دلیل است که آنها به دنبال روش هایی مانند بزرگ شدن نقطه G هستند. اما نکته منفی این است که می تواند عوارضی مانند عفونت، اختلال عملکرد جنسی، دیسپارونی (درد) و غیره ایجاد کند.

از این حقایق عجیب در مورد نقطه جی می توان چندین نتیجه گرفت.

  • اولین مورد این است که شما نباید خود را از تحریک در این زمینه محروم کنید و همچنین نباید تمام تلاش خود را روی آن متمرکز کنید. عشق بازی و تحریک در سایر زمینه ها به همان اندازه یا حتی بیشتر برای دستیابی به لذت مهم هستند.
  • نتیجه دوم این است که فشار اجتماعی، فرهنگی و رسانه ای در اطراف نقطه جی باید کنار گذاشته شود. در واقع، می تواند منجر به قمار روی روش های ناسالم و همچنین تجربه اختلال عملکرد جنسی شود. مهمترین چیز این است که بدن خود را کشف کنید و مناطقی را که در آن هیجان بیشتری پیدا می کنید تحریک کنید.
نظرات کاربران:
سارا
پاسخ به این نظر
1402/11/15

روابط جنسی به عنوان یکی از جنبه‌‌ های مهم زندگی قابل بررسی است. انورگاسمی یا اختلال ارگاسم یکی از مشکلات جنسی است که در برخی افراد رخ می دهد . در این حالت فرد مهم‌ترین نقطه ی روابط جنسی، یعنی اوج لذت جنسی یا ارگاسم را تجربه نمی کند. برای پی‌بردن به علت اختلال در ارگاسم، لازم است که موارد مختلفی همچون پیش‌زمینه ذهنی از سکس، داروهای مصرفی، سلامت غدد، مشکلات روانی و… توسط سکس تراپیست مورد بررسی قرار گیرد تا درنهایت فرد بتواند رابطه جنسی لذت بخشی را تجربه کند.

0 0
سوده
پاسخ به این نظر
1402/11/9

سلام من مدتیه درروابط جنسیم با مشکل مواجه هستم یعنی یا درشروع مشکل دارم یادراوج رابطه میدونم که برای همسرم ایجاد ناراحتی کردم اما چیزی نمیگه ولی دوست دارم کمکم کنید برای درمان چه طور میتونم از اینجا مکث وقت بگیرم؟

1 0
محمد مقدور قره بابا
پاسخ به این نظر
1402/10/14

من هم التم کوچیکه هم مشکل زود انزالی دارم نمی تونم خانمم را ارضا کنم چیکار کنم بزرگ بشه لطفاً راهنمایی کنید ممنون ومشکل زود انزالی هم درست بشه

1 0
ماندانا
پاسخ به این نظر
1398/5/23

خیلی جالب بود ممنون از مقاله خوبتون. من مرکز مشاوره مکث اومده بودم پارسال و خیای کمکم کردن ممنون

4 3
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ