22004925 021

مشکل ارگاسم در مردان و اضطراب ناشی از آن

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(27 رای)
مشکل ارگاسم در مردان و اضطراب ناشی از آن

مشکل ارگاسم در مردان میتواند به نوعی مشکل جسمی و یا روحی باشد. شاید بیشتر مردانی که با این مشکل مواجه شده اند، آنرا مسئله ایی مربوط به جسم و فعال عمل نکردن جسمشان بدانند. ولی در واقع قدرت و یا ضعف مردان در این باره صرفا جسمی نیست و در خیلی از موارد این مشکل به دلیل روحی بودن و اثرگذاری منبع روحی و روان بر جسم نیز تاثیر میگذارد.

در مقاله مشکل ارگاسم در مردان به این سوالات پاسخ خواهیم داد:

 • نشانه های ناتوانی مردان از نظر جنسی
 • تاثی رژیم غذایی بر ارگاسم مردان
 • علت تحریک نشده در مردان
 • علت به انزال نرسیدن در مردان و آنورگاسمی
 • عوارض ارضا نشدن مرد بعد از تحریم جنسی
 • علت کامل ارضا نشدن مردان بعد از تحریک
 • درمان مشکل ارگاسم در مردان توسط سکس تراپیست

مشکل ارگاسم در مردان (اضطراب)

یکی از دلایل واضح روحی و روانی مشکل ارگاسم در مردان، اضطراب است. اضطراب می تواند یکی از اثرگذارترین عاملها در ارگاسم نشدن مردان باشد. زمانی که فردی از لحاظ جسمی در حد اعتدال و یا پایین تر از آن نیز باشد، اضطراب ناموفق بودن در مسئله رابطه جنسی معمولا میتواند او را به حدی از ناتوانی برساند. زیرا مشکل ارگاسم در مردان صرفا جسمی نیست و اثر گذاری روان و آرامش روحی و اطمینان خاطر در آن بسیار تاثیرگذار است.

افرادی هستند که سطح اضطراب شغلی و یا زندگی شخصیشان به حدی است که فکر کردن به رابطه جنسی و ارگاسم در رابطه، برایشان غیر ممکن به نظر می آید. اضطراب موارد روزمره، شغل، خانواده و مسائل اقتصادی سهم زیادی در وجود این مشکل دارد.

تاثیر رژیم غذایی بر ارگاسم مردان

مسئله خوراک در ارگاسم مردان بسیار مهم است. خوراکی هایی که باعث بهتر شدن روند ارگاسم در مردان میشوند مانند:

 • مرکبات: پرتقال، نارنگی
 • غذاهای دریایی: ماهی، صدف، میگو
 • اسفناج، انجیر، پیاز
 • مغزهای خوراکی: بادام، گردو، تخم کدو

و خوراکی هایی که در دسته طبع های گرم قرار دارند و همچنین تخم مرغ، شکلات تلخ، گوشت قرمز مخصوصا گوشت گاو، همچنین جگر میباشد.

ارگاسم در مردان

تنظیم بهتر خوراکی ها

افرادی که با این مشکل رو به رو میشوند با تنظیم بهتر خوراکی ها و پیش از آن با شناخت طبع خود میتوانند از نظر تغذیه به خود کمک کنند. پایین آمدن سطح اضطراب معمولا با بسیاری از خوراکی ها نیز به دست می آید. همانطور که پیش از آن نیز اشاره کردیم، روان و جسم به صورت مستقیم بر روی یکدیگر اثر گذارند و هر کدام در زمان کمبود مسئله ایی میتواند دیگری را تحت تاثیر قرار دهد. وجود انسان متشکل از روان و جسم است، بنابراین سلامت روان مستلزم سلامت جسم میشود و همچنین بالعکس.

درمان مشکلات ارگاسم توسط سکس تراپیست

بعد از بررسی های جسمی مشکل ارگاسم در مردان بوسیله سکس تراپ، مراجعین به صورت رفتاری یا دارو درمانی به درمان مشکل خود می پردازند. همچنین روانشناس سکس تراپ در جهت حل میتوانند به مسائل روحی خود بپردازند و اطمینان داشته باشند با حل مشکل ارگاسم در مردان به مسائل روحی و روانی احتمالی آن نیز می پردازد.

بررسی کودکی در مشکل ارگاسم

در خیلی از موارد در مورد ارگاسم در مردان، بررسی کودکی و ریشه های آنچه که در کودکی پیش آمده و امروز اثری روانی و جسمی اینچنینی در افراد دارد، بسیار مهم است. مشاور روانشناس سکس تراپ میتواند بررسی کنند که اگر مشکل فرد بیشتر به روان او و ترس های کودکی اش مربوط است، فرد را به مشاور روانشناس مخصوصا روانکاو ارجاع دهد. همچنین روانشناس مربوطه با بررسی های فرد در گذشته و تاثیر آن در حال امروز او، راه های درمانی اش را پیشنهاد دهد و دوره درمانی خود را با صبوری و همکاری پشت سر بگذارند.

نظرات کاربران:
علی
پاسخ به این نظر
17:15 - 23 مرداد 98

خیلی جالب بود ممنون از مقاله خوبتون. من مرکز مشاوره مکث اومده بودم پارسال و خیای کمکم کردن ممنون

0 0
افزودن نظر:
captcha