22006198 021

10 کاری که در زمان انجام طلاق نباید انجام دهید

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(10 رای)
10 کاری که در زمان انجام طلاق نباید انجام دهید

10 کاری که در زمان انجام طلاق نباید انجام دهید ممکن است مدت طولانی رابطه شما سرد شده باشد و شما آن را حس کرده باشید. اما شنیدن اینکه شوهر یا همسرتان می گوید «من طلاق می خواهم» ترسناک است. ممکن است شما برای نجات ازدواج، آماده انجام هر کاری از جمله زوج درمانی شوید. اما همسر شما ممکن است بگوید، «من تصمیمم را گرفته ام و فقط طلاق می خواهم.»

 • اگر واقعاً می خواهید از طلاق خودداری کنید، باید ثابت کنید که قادر به ایجاد تغییرات واقعی هستید. عمیقاً در مورد آنچه باعث شده شما هر دو در این موقعیت باشید، فکر کنید. برای نجات ازدواج خود چه رفتارهایی را می خواهید تغییر دهید؟
 • در مورد آنچه همسرتان احتمالاً مدت طولانی است شکایت کرده است، فکر کنید. در شنیدن چه چیزی را از دست داده اید؟

ممکن است ناعادلانه به نظر برسد که فقط شما باید تمام تغییرات را در خودتان انجام دهید. در حال حاضر، بله، شما به احتمال زیاد باید این کار را انجام دهید زیرا در یک نقطه ضعف قرار دارید. اول باید تغییر کنید اما به یاد داشته باشید، هنوز رابطه تمام نشده است. حتی همسرانی که می گویند می خواهند طلاق بگیرند، اغلب در انجام این کار تا حدود زادی مردد هستند. این یعنی امید برای ادامه زندگی وجود دارد.

اگر همسر شما طلاق می خواهد چون شما اعتیاد دارید (به پورن یا مواد مخدر یا هر چیز دیگری)، شما وارد یک رابطه دیگر شده اید باید خودتان را درمان کنید. شما برای ترمیم خسارات وارده، مسیری طولانی را پیش روی خود خواهید داشت.

درخواست طلاق از طرف شوهر

طلاق را چگونه با فرزندان در میان بگذاریم؟

شاید کسانی که در یک طلاق بیشترین آسیب را می بینند فرزندان باشند. بنابراین باید به فرزندان خصوصا اگر سن کمتری دارند توجه ویژه شود. شما به عنوان پدر و مادر مسئول هستید تا از سلامت روان فرزند خود محافظت کنید؛ بنابراین باید این موضوع را به آرامی به فرزندتان بگویید. قبل از اینکه طلاق انجام شود به هیچ عنوان نباید در حضور فرزندتان با همسر خود دعوا کنید یا به او توهین و یا او را تحقیر کنید. همچنین باید به فرزندان خود این اطمینان را بدهید که بعد از طلاق نیز هم با پدر و هم با مادر در ارتباط خواهند بود و قرار نیست که یکی از والدین را از دست بدهند.

10 کاری که در زمان انجام طلاق نباید انجام دهید

شما همچنان بهترین فرصت را برای نجات ازدواج خود می خواهید. بسیاری از افراد در این مواقع ناامید، عصبانی یا پرخاشگر می شوند و این نتیجه را خراب می کنند. این برعکس کارهایی است که شما باید انجام دهید. این اقدامات می تواند تحقق هدف شما از نجات ازدواج را دشوار کند، بنابراین برای جلوگیری از آنها سخت تلاش کنید.

1. التماس

به همسر خود التماس نکنید و او را مورد تعقیب یا فشار قرار ندهید. در واقع این کار اثر متضاد خواهد داشت. در بیشتر مواقع این کار احساس ترحم ایجاد می کند و عزت نفس شما را کم می کند. حتی باعث سواستفاده از شما هم می شود.

2. غر زدن

تماس تلفنی بیش از حد برقرار نکنید و متن های زیادی را به همسرتان نفرستید. به ویژه اگر این الگوی قبلی رابطه تان قبل از جدایی هم نبوده است. نومیدانه یا نیازمند عمل نکنید. غر زدن شمارا بد تر از همیشه نشان می دهد.

3. ایده آل سازی

به همه چیزهای خوب در مورد ازدواج یا در مورد خود اشاره نکنید. بزرگ نمایی یا کوچک نمایی نکنید. بر اساس واقعیت و قاطعانه صحبت کنید.

4. یادآوری مجدد

سعی نکنید همسرتان را به دیدن عکس های عروسی خود وادارید و در مورد روزهای اولیه ملاقات خودتان حرف بزنید. اثر ندارد و شاید فرد تصمیم خودش را گرفته باشد.

5. نیازمندی

مانند یک توله سگ غمگین دنبال همسر خود در اطراف خانه کشیده نشوید. در حقیقت، به هیچ وجه نباید مانند توله سگ غمگین عمل کنید.

6. شایعات

از خانواده یا دوستان خود نخواهید همسر شما را ترغیب به ماندن در کنار شما کنند. بحث در مورد مسائل شخصی با این افراد همسر شما را ناراحت کرده و اوضاع را بدتر می کند. از وارد کردن فامیل یا دوستان به بحث های خود خوداری کنید.

7. خرید

برای جبران یا عذرخواهی از آنچه ممکن است انجام داده باشید که باعث شده است تا همسرتان خواستار طلاق باشد هدایا، گل و کارت هدیه خریداری نکنید. شما در خرید دوباره عشق موفق نخواهید شد. این کار برای لوس کردن های معمولی زندگی است نه در هنگام طلاق، با این کار فرد را شرطی می کنید.

8. جاسوسی

با دنبال کردن همسر با ماشین خود، چک کردن ایمیل، تلفن همراه و قبض و موارد دیگر از همسر خود جاسوسی نکنید. شما باید اعتماد ایجاد کنید، نه آن را از بین ببرید.

9. دستکاری کردن

نگویید «من تو را دوست دارم» یا از همسر خود نخواهید کتابهایی درباره عشق و ازدواج بخواند. او در حال حاضر و در این وضعیت حوصله این کار را ندارند و به عنوان دستکاری یا فشار وارده آن را تلقی می کند.

10. بازیگری

وحشی گری نکنید. از مصرف مواد مخدر، الکل و معاشقه (یا بیشتر) با دیگران خودداری کنید. اگر واقعاً می خواهید همسرتان را به عقب برگردانید، این رفتارها این کار را انجام نمی دهد.

اگر همسرتان طلاق می خواهد چه کاری انجام دهید

برای ترمیم شکاف رابطه خود این مراحل را امتحان کنید و به شریک زندگی خود کمک کنید تا نظر خود را در مورد طلاق تغییر دهد. درنهایت، هدف نه تنها پرهیز از طلاق، بلکه بهبود سلامتی رابطه شماست.

طلاق

 1. بهترین خودت باش. این زمان آن نیست که از هم پاشیده شویم، به خشم بیافتیم یا کینه توز بشویم.
 2. به ظاهر خود توجه کنید. ممکن است نسبت به خودتان احساس کمبود و احساس بد بودن کنید، اما نادیده گرفتن بهداشت عمومی این امر را وخیم تر می کند (همچنین عدم جذابیت برای همسرتان).
 3. نسبت به همسر خود با احترام رفتار کنید و به خود احترام بگذارید.
 4. طوری رفتار کنید که انگار بدون توجه به اینکه همسرتان در کنار شما باشد یا نباشد می توانید بااطمینان به سمت جلو پیش بروید.
 5. خود را در فعالیت های روزانه مشغول نگه دارید و شاید حتی موارد جدیدی را نیز اضافه کنید. با دوستان، خانواده و فرزندان خود بیرون بروید. به یک مکان عبادت بروید، یک سرگرمی جدید را امتحان کنید، کمی ورزش کنید. به عبارت دیگر، زندگی خود را علی رغم اتفاقاتی که در ازدواج شما رخ می دهد، ادامه دهید. ممکن است همسرتان را دعوت کنید تا به شما بپیوندد، اما در صورت عدم پذیرش واکنش منفی نشان ندهید. برنامه های مورد نظر خود را تغییر ندهید.
 6. به همسرتان فضایی اختصاص دهید. درباره محل زندگی یا برنامه زمانی او سوال نکنید.
 7. بگذارید همسرتان بدون توجه به احساسات فعلی شما را به ببیند. حالات شما نوسان خواهد داشت، اما برای احساسات دشوارتان یک شنونده پیدا کنید. اغلب، این می تواند یک درمانگر یا مشاور باشد.
 8. به همسرتان اجازه دهید با سؤال یا نگرانی در مورد ازدواج به شما مراجعه کند. صمیمانه به شریک زندگی خود اطلاع دهید که می خواهید ازدواجتان را نجات دهید و در مورد هرگونه بحث درباره موضوع صبور باشید. در طول هر بحث، یک شنونده فعال و درگیر باشید.
 9. با بحث درگیر نشوید. اگر همسرتان سعی دارد شما را مجبور به بحث کند، طعمه را نگیرید. حتی ممکن است مجبور شوید از آنجا دور شوید. (اگر همسر شما ادعا می کند که «همیشه فرار می کنید»، اظهار کنید که خوشحال می شوید که بمانید و مکالمه منطقی داشته باشید. پس این کار را انجام دهید.)
 10. کمک بگیرید. کتابهای خودیاری یا خودسازی را بخوانید یا یک مشاور (با تجربه زوجین) مشورت کنید.

منبع: verywellmind.com

نظرات کاربران:
ازاده
پاسخ به این نظر
1400/6/25

بدترین کار موقع ظلاق التماس کردنه چه زن چه مرد وقتی یکی میخاد ازتون جدا شه واقعا چرا التماس مکنید راهتونو جدا کنید برید دیگه مگه زندگی زوری میشه ؟؟؟؟؟حاضرید با یه نفر با مشکل زندگی کنید که کسی بهتون نگه چرا طلاق گرفتی ؟یکم عزت نفس خیلی خوبه مخصوصا واس خانوم ها

0 0
paniz
1400/7/3

واقعااااا یه سری از ادمها مدام در حال التماس هستند التماس برای محبت التماس برای کار کردن التماس برای پول و التماس برای رابطه. نمیدونم واقعا یسری تو زندگی چرا نمیخان یچیزی یاد بگیرن و نمیخان ارزش خودشونو بشناسن و اصلا فکر نمیکنن که بعدا همه ی اینا چقد بهشون فشار میاره وقتی برمیگردن به گذشته و میبینن که همه جا خودشونو فدا کردن و حقیر کردن جلوی بقیه چون بنظر من همه ی ادمها یه روز اینو میفهمن که اشتباه کردن از اینکه قدر خودشونو ندوستن و اما از وقتی که این موضوعو دیر میفهمن....

0 0
ف.ا
پاسخ به این نظر
1399/8/6

چه موضوع دقیق! اتفاقا منم بعد ۹ سال به پوچی با همسرم رسیده ام، منتهی ۹ سال این رابطه را با هزار دروغ بافی حفظ نکرد، رابطه غلط رو "کش" داد! وقت مرا گرفت! بقول شما بجای اینکه اعتماد جلب کنه، اینقدر احمقه که تلفن چک میکنه! یکی نیست بگه احمق سر در گریبانت کن ببین کجای داستانی، بجای اینکه مشکل رو در روابط من ببینی! منم احق تر، که گوش شنیدن دغلبازیش را هموار کردم! ولی بالاخره ، یک زمانی به رابطه چرک باید خاتمه داد! اینطور نیست؟

1 0
sahar
1400/10/8

دقیقا موافقم رابطه ی سمی رو باید هرچه زودتر تمومش کرد و آدم باید خودش رو راحت کنه از آدمای مریض من چند سال درگیر یه ادم سمی بودم و افسرده شدم و اذیت شدم و هزارتا مشکل برام پیش اومد اما از وقتی تموم شده راحت شدم و زندگیم بهتر شده ادم های مریض و سمی رو از زندگیتون دور بریزید ببینید چقدر ارامشتون بیشتر میشه

0 0
فتانه
پاسخ به این نظر
1399/7/11

آیا شما با ازدواج سنی موافقید در پایداری پس از ازدواج؟

2 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ