22006198 021

چرا نمیتوانم دوست دخترم را فراموش کنم؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(2 رای)
چرا نمیتوانم دوست دخترم را فراموش کنم؟

امروزه با توجه به مشکلات اقتصادی و وضعیت زندگی در صورتیکه فرد دچار مشکلات عاطفی و روانی شود دیگر قادر به زندگی نخواهد بود. ممکن است کل زندگی شخصی و کاری خود را از دست بدهد. امروزه یکی از معضلاتی که جوانان آن را بیان میکنند این مورد است که نمیتوانم دوست دخترم را فراموش کنم.

تکنیک های روانشناسی برای فراموشی دوست دختر

باید این موضوع را قبول داشته باشیم که امروزه روابطی مانند داشتن دوست دختر و دوست پسر امری عادی است. به تبع افزایش این روابط شکست در این رابطه ها و یا به اصطلاح کات کردن نیز افزایش یافته است. ولی این قطع روابط برای طرفین بدون عوارض نبوده و راحت نمی باشد. بسیاری از پسران بعد از گذشت زمان زیاد هم این موضوع را بیان میکنند که نمیتوانم دوست دخترم را فراموش کنم. در این بخش به بهترین راهکارها برای رهایی از این احساس اشاره خواهیم کرد:

1. دلایل قطع رابطه را مرور کنید

با توجه به اینکه شما تصمیم به پایان رابطه گرفته اید یا شخص مقابل این رابطه را پایان داده دلایل را برای خود مرور کنید. برای این کار بهتر است که دلایل و مواردی که به نظرتان میرسد را یادداشت کنید.

2. هرگز به فکر قطع ناقص رابطه و یا قطع کم کم رابطه نباشید

این موضوع کاملاً به ضرر شما خواهد بود. بهتر است که اگر به این نتیجه رسیده اید که این رابطه اشتباه است سریعاً آن را تمام کنید البته این موضوع برای هر دو طرف رابطه یعنی پسر و دختر صادق است.

فراموش کردن دوست دختر

3. امید واهی به خود ندهید

بر خلاف سایر موارد که گفته میشود پل های پشت سر خود را خراب نکنید در این مورد به خصوص باید تمامی راه ها و مواردی که شما را به سمت این رابطه سوق می دهد ببندید. زیرا کوچکترین امیدی به این رابطه ممکن است که شما را دوباره به این مسیر بازگرداند.

4. مواردی که شما را یاد آن فرد می اندازد دور بریزید

تمام مواردی را که شما را یاد آن فرد می اندازد دور بریزید و یا از آن موارد دوری کنید. این موارد شامل: هدایا، آهنگ ها، مکانهایی که خاطره دارید و غیره می باشد.

5. افکار خود را کنترل کنید

سعی کنید به آن فرد فکر نکنید، افکار خود را منحرف کنید، با دوستان خود بیرون بروید، کتاب بخوانید، عبادت کنید و نماز بخوانید و به هر طریقی که ممکن است از رفتن افکار خود به سمت فرد مورد نظر ممانعت کنید.

6. این موضوع را با خانواده خود در میان بگذارید

البته این موضوع باید در ابتدای رابطه هم اتفاق بیافتد یعنی خانواده باید از شروع رابطه هم خبردار باشند. زمانیکه تصمیم به قطع رابطه گرفتید باید با خانواده مطرح کنید و حتی این موضوع که «نمیتوانم دوست دخترم را فراموش کنم» را نیز باید به خانواده خود بگویید. این درد دل کردن به ویژه برای مادر و خواهر بسیار میتواند به شما آرامش و قوت قلب دهد و بسیاری از افکار و مشکلات روحی شما را تخلیه کند.

7. سعی کنید تنها نمانید

تنهایی باعث فرار ذهن شما به سمت فرد مورد نظر خواهد شد و این کنترل افکار در تنهایی بسیار سخت تر است. پس سعی کنید تنها نمانید و بیشتر اوقات خود را با دوستان و خانواده خود سپری کنید.

چرا نمیتوانم دوست دخترم را فراموش کنم؟

8. ظرفیت خود را بالا ببرید و صبور باشید

به این موضوع به عنوان یک تمرین افزایش ظرفیت و کنترل خود نگاه کنید. تمرین صبر را یاد بگیرید که در مواقع لزوم چگونه صبر کنید.

چرا و به چه دلیل نمیتوانم دوست دخترم را فراموش کنم؟

جواب این سوال کاملاً مشخص است. انسان حتی به کوچکترین اشیاء بی جان عادت میکند و اگر بعد از مدتی جای خالی آن را ببیند یا آن را گم کند تا چندین روز فقدان آن را احساس میکند چه برسد که این عادت به یک فرد به ویژه جنس مخالف باشد. هرچه مدت زمان رابطه بیشتر باشد این جدایی و فراموشی سخت تر می شود. در بیشتر مواقع بعد از اولین رابطه در بین پسران و قطع رابطه موضوع نمیتوانم دوست دخترم را فراموش کنم معمولاً مطرح می شود. برای اینکه بتوانید با این موضوع کنار بیایید میتوانید از موارد ذکر شده استفاده کنید و یا از کمک روانشناس و روانپزشک بهره ببرید.

کمک روانشناس

تمامی موارد ذکر شده مواردی عمومی برای این مشکل می باشد و یا به عبارتی نسخه آماده برای افراد می باشد. ولی با استفاده از کمک روانشناس و بیان مشکل، روانشناسان با توجه به سن، مدت زمان آشنایی، دلیل قطع رابطه و روحیات فرد روش های اختصاصی و مخصوص به خود شخص را انتخاب می کنند. این روش ها با سرعت بالاتر و با اطمینان بیشتر به فرد میتواند کمک کند. ما به شما یکی از بهترین مرکز مشاوره ها یعنی injamax.com را معرفی میکنیم که نه تنها در این خصوص بلکه در سایر موارد مشکلات روحی و عاطفی و مشکلات خانوادگی و بیماری های روانی میتواند به شما کمک کند. تمامی کارکنان این مرکز با تجربه و حرفه ای بوده و در حل مشکلات مطروحه کاملاً موثر خواهند بود.

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ