22004925 021

کلینیک درمان اضطراب و فوبیا

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(6 رای)
کلینیک درمان اضطراب و فوبیا

مراجعه به کلینیک درمان اضطراب و فوبیا مرکز مشاوره مکث، برای افرادی که دچار حالت های مختلف اضطراب و فوبیا میشوند امری لازم و ضروری به حساب می آید. یک فرد در طول زندگی خود تحت اضطراب های مختلفی قرار دارد. به عنوان یک قاعده کلی، اختلالات اضطراب نشان دهنده واکنش به موقعیت های استرس زا هستند که در خانه و محل کار رخ می دهند. با این حال، موقعی میتوان این اختلال را به عنوان یک بیماری دانست که باعث شود بر کیفیت زندگی فرد تاثیرگذار باشد و به نحوی موجب شود که او به اجبار سبک زندگی خود را تغییر دهد.

درمان اختلالاتی که ریشه آنها از اضطراب است در کلینیک اضطراب و مرکز درمان اضطراب صورت میگیرد. این اختلال ها شامل حمله وحشت زدگی، اضطراب فراگیر، اضطراب اجتماعی، انوع فوبیا، انواع وسواس، اختلالات روان تنی، سردرد های تنشی، دردهای عضلانی، فشار خون، سردرد میگرنی می شود که بر زندگی عادی فرد تاثیر می گذارند.

علائم اختلالات اضطرابی

علائم اختلالات اضطرابی بسیار خاص بوده و به نوع بیماری بستگی دارد. امروزه، اختلال عمومی و اختلال انطباقی، که افزایش نگران کننده ای دارند، از یکدیگر متمایز می شوند. اختلال اضطراب عمومی با اضطراب بیش از حد مداوم مشخص می شود که تقریباً در هر شرایطی، مراجع را در بر می گیرد. به نوبه خود، افراد مبتلا به اختلال اضطراب سازگار در سازگاری با موقعیت های استرس زا مشکل دارند. ترس، اضطراب، فوبیا، تنش و اضطراب مداوم در این بیماری می تواند بر روی کار اندام ها و بخش های مختلف بدن تأثیر بگذارد و فرد ممکن است به تپش قلب، تنگی نفس، درد عصبی معده دچار شود. همه اینگونه مشکلات در کلینیک درمان اضطراب به طور کامل بررسی و مداوا می شود.

کلینیک درمان اضطراب

کلینیک درمان اضطراب شمال تهران

در کلینیک درمان اضطراب شمال تهران مکث به بررسی علل اختلال اضطراب پرداخته می شود. علل اختلال اضطراب را میتوان بر اساس نظریه های مختلف بیولوژیکی و روانشناختی توضیح داد. طبق نظریه زیست شناختی این بیماری به عنوان نوعی ناهنجاری بیولوژیکی ناشی از تغییرات خاص در بدن توضیح داده می شود. مشهورترین نسخه از بروز اختلالات اضطرابی افزایش فعالیت انتقال دهنده های عصبی یا نورترنسمیتر است.

داروهای کلینیک درمان اضطراب

داروهای مختلفی وجود دارند که می توانند اضطراب را کاهش دهند که شامل

  • پروپرانولول
  • کلونیدین
  • بنزودیازپین ها
  • نکته؛ همچنین داروهایی مانند یوهیمبین اضطراب را در فرد افزایش می دهند.

ما در کلینیک درمان اضطراب و فوبیا شمال تهران مکث با کمک متخصصان خبره و با تجربه خود قادر هستیم درمان های موثری را که عوارض جانبی ندارند برای انواع مراجعین خود ارائه دهیم. دستگاه های متعدد و بسیار پیشرفته ای در کلینیک درمان اضطراب و مرکز مشاوره مکث وجود دارد که برای درمان هر نوع اختلالی می تواند مفید واقع شود.

روانشناسی شناختی بر الگوهای فکری غلط و تحریف شده ای که قبل از شروع علائم اضطراب است، تأکید می کند. به عنوان مثال، با اختلالات اضطرابی، بیماران ممکن است وحشت زده شوند و علائمی مانند تپش قلب، سردردهای خفیفرا تجربه کنند. در نتیجه، ترس تشدید می شود و با گذشت زمان رشد می کند و منجر به حمله قدرتمند وحشت می شود. در طب داخلی، اختلالات اضطرابی به گروه روان رنجوری های عملکردی (نام مدرن تر - اختلالات عصبی) گفته می شود.

اصلی ترین اختلالات اضطرابی که در کلینیک درمان اضطراب بررسی می شود

در ادامه به اصلی ترین اختلالات اضطرابی که در کلینیک درمان اضطراب بررسی می شود می پردازیم.

درمان اختلالات وحشت در شمال تهران

علائم اصلی بیماری شامل حملات مکرر ترس است و محدود به یک موقعیت خاص یا شرایط خاص نیست. علائم غالب اختلال وحشت شامل شروع ناگهانی تپش قلب، تعریق، لرزش، خشکی دهان، درد قفسه سینه، تنگی نفس، احساس خفگی و حالت تهوع، همچنین سرگیجه و احساس سردرگمی است. در کلینیک درمان اضطراب و فوبیا شمال تهران مکث اختلالات وحشت با رویکردهای جدید درمان می شود.

درمان آگورافوبیا در شمال تهران

درمان آگورافوبیا در شما تهران در مرکز مشاوره مکث با نوروفیدبک درمان دارویی یا رواندرمانی انجام می گیرد. گروهی از اختلالات اضطرابی است که طیف وسیعی از فوبیا را شامل می شود، که شامل ترس از فضای باز و مکان های عمومی است. بیماران وقتی در میان جمعیت حضور دارند، اضطراب غیر قابل کنترل را تجربه می کنند، از مراجعه به مغازه ها و سایر مکان های شلوغ امتناع می کنند، بدون همراه از خانه خارج نمی شوند و در استفاده از وسایل نقلیه عمومی به تنهایی مشکل دارند. آگورافوبیا یکی از ناسازگارترین انواع اختلالات هراس به شمار می رود.

علائم غالب این نوع اختلال اضطراب که در کلینیک درمان اضطراب و مرکز مشاوره مکث درمان می شود به این صورت است که وقتی فرد دچار این حالت می شود اضطراب او به شدت افزایش می یابد، ضربان قلب و تنفس افزایش می یابد، تعریق و سرگیجه ظاهر می شود و در برخی موارد حمله فوبیا و وحشت در وی ایجاد می شود. به عنوان یک قاعده، چنین بیمارانی از هر طریق ممکن سعی می کنند از شرایطی که باعث حمله وحشت در آنها می شود، جلوگیری کنند، که این امر به تحکیم اختلال اضطراب کمک می کند، شیوه زندگی معمول را تغییر می دهد و زندگی عادی وی را مختل خواهد نمود.

/// شماره های تماس ///

درمان اختلال اضطراب عمومی در شمال تهران

این نوع از اضطراب که در کلینیک درمان اضطرابو مرکز درمان اضطراب به مداوا و مشاوره برای درمان آن پرداخته می شود شامل یک احساس دائمی اضطراب و تنش و اضطراب مداوم در مورد وقایع مختلف زندگی که احتمال بروز آنها بسیار ناچیز است می باشد. در عین حال این نوع از اضطراب به شرایط بیرونی خاصی محدود نمی شود، بنابراین اغلب برای بیمار دشوار است که طیف وسیعی از موقعیت های ایجاد کننده وحشت را ترسیم کند.

علائم غالب اختلال اضطراب عمومی به این صورت است که معمولاً دارای حساس عصبی بودن مداوم، لرزش، تنش عضلانی، تعریق، تپش قلب، سرگیجه، ناراحتی در ناحیه اپی گاستریک هستند. برای تشخیص اختلال اضطراب عمومی، علائم توصیف شده باید حداقل به مدت 6 ماه در فرد وجود داشته باشد.

درمان ترس و هراس اجتماعی در شمال تهران

این اختلال اضطرابی مبتنی بر ترس از قرار گرفتن در میدان دید دیگران در اجتماع و همچنین قرار گرفتن در موقعیت نامناسب، تمسخر یا تحقیر است که منجر به شکل گیری واکنش برای جلوگیری از چنین شرایطی می شود. این اختلال اغلب با عزت نفس پایین و ترس از انتقاد همراه است. ترس می تواند هنگام غذا خوردن در یک مکان عمومی، نیاز به برقراری مکالمه در هنگام ملاقات معمولی با افراد آشنا در حضور غریبه ها، بازدید از مکان های عمومی و فعالیت های گروهی خود را نشان دهد.

علائم غالب این نوع ترس و هراس اجتماعی که با دیدن آنها باید به کلینیک درمان اضطراب مراجعه کرد شامل لرزش دست، حالت تهوع (ممکن است ترس از استفراغ وجود داشته باشد)، اصرار فوری به ادرار یا مدفوع (یا ترس از چنین اصرارهایی)، برافروختگی صورت می باشد. گاهی بیمار یکی از این عوارض جانبی اضطراب را با بیماری زمینه ای اشتباه می گیرد. اجتناب از موقعیت های ترسناک باعث ایجاد فشار روحی-عاطفی قابل توجهی در بیمار می شود، زیرا خود شخص می داند که واکنش وی بیش از حد است و هیچ دلیل منطقی ندارد. این نوع هراس در کلینیک درمان اضطراب با کمک مشاوران متخصص و خبره مشاوره و درمان می شود.

درمان هراس های خاص در کلینیک شمال تهران

این نوع از اضطراب که در کلینیک شمال تهران مکث محدود به موقعیتهای کاملاً بخصوص هستند با رویکردهای مختلفی درمان می شود. مثلاً در نزدیکی حیوانات یک گونه بیولوژیکی خاص، در تاریکی، در بلندی، در یک فضای محدود را شامل می شود. ترس هراس از مسافرت های هوایی، ترس از خوردن برخی غذاها، مراجعه به پزشک، اقدامات پزشکی و و ترس از دیدن خون از نوعهراس خاص است. وقتی با محرک های ترسناکی روبرو می شویم یا وقتی فکر در مورد آنها به وجود می آید، اضطراب در فرد ایجاد می شود و علائم توصیف شده در بالا در فرد مشاهده خواهد شد.

کلینیک درمان اضطراب برای درمان اختلالات اضطراب

تشخیص و درمان اضطراب در کلینیک درمان اضطراب

در کلینیک درمان اضطراب به اولین چیزی که پرداخته می شود تشخیص نوع اضطراب و درمان آن است. تشخیص «اختلال اضطراب» دشوار نیست. اما شناسایی نوع اختلال اضطراب کاملاً مشکل ساز است. دلیل این امر علائم مشابه در انواع مختلف بیماری است. با تجزیه و تحلیل مکان ها و زمان بروز علائم میتوان نوع و درجه آن را تشخیص داد. به طور کلی، در تشخیص اختلال اضطراب، از مقیاس افسردگی و اضطراب، آزمون اسپیلبرگر-هانین، مقیاس شخصیتی اضطراب و بسیاری روش های دیگر استفاده می شود.

در کلینیک درمان اضطراب، اختلالات اضطرابی را با دارو درمانی و اقناع منطقی یا ترکیبی از هر دو درمان می کنند. روان درمانی حمایتی به شما کمک می کند عواملی را که بر اختلال اضطراب تأثیر می گذارند درک کنید و در نهایت با آنها کنار بیایید. مراقبه و آرامش همچنین می تواند در کاهش اضطراب موثر باشد.

برای بیماران بیش از حد هیجان زده و افرادی که تنش عضلانی زیادی دارند، در کلینیک درمان اضطراب داروهای کاملاً ایمن و بدون عوارضی برای کنار آمدن با این علائم و خواب خوب وجود دارد. از استعمال سیگار، کافئین و الکل باید کاملاً خودداری کرد زیرا باعث افزایش اضطراب می شود. در صورت استفاده از دارو برای اختلالات اضطرابی، حتماً با پزشک خود مشورت کنید. در صورت نیاز به استفاده از سایر داروها در هر حالت، برنامه درمانی متفاوت و فردی در کلینیک درمان اضطراب و مرکز مشاوره مکث برای فرد بیمار در نظر گرفته می شود.

روش دیگر درمان در کلینیک درمان اضطراب روان درمانی است. روان درمانی پایه اصلی درمان اختلال اضطراب است. با تشکر از این روش درمانی، پزشک، اول از همه، به علل بیماری پی می برد و سپس به بیمار می آموزد که چگونه خود و حالت غیرمعمول خود را کنترل کند. به لطف تکنیک های منحصر به فرد، حساسیت به عوامل تحریک کننده به طور قابل توجهی کاهش می یابد و بیمار تمایل غیرقابل مقاومت برای کنار آمدن با بیماری پیدا می کند. این میل یکی از اجزای ضروری درمان موفقیت آمیز است که در کلینیک درمان اضطراب و مرکز مشاوره مکث به این شیوه درمان پرداخته می شود.

در کلینیک درمان اضطراب و فوبیا تعداد زیادی دکتر روانشناس متخصص برای اضطراب وجود دارد و مرکز مشاوره مکث از جوانب مختلف شرایط بیمار بررسی می شود و متخصصان متعددی فرد بیمار را مورد ارزیابی قرار داده و با استفاده از تست ها و آزمون های معتبر و تخصصی در خصوص علت اضطراب، ترس، اختلالات روان تنی، درد و استرس اطلاعات کامل و جامعی در کلینیک درمان اضطراب به دست می آید. سرانجام به کمک این اطلاعات به دست آمده روش های درمانی خاص فرد بیمار برای درمان وی در نظر گرفته می شود.

نظرات کاربران:
مونا
پاسخ به این نظر
12:08 - 23 شهریور 00

من فوبیای گربه دارم خیلی میترسم اما هر کاری میکنم نمیتونم از بین ببرمش و خیلی اذیت میشم

0 0
یاسمن
11:42 - 4 مهر 00

سلام من کلا از همه ی حیوونا فراری بودم و میترسیدم نه فقط گربه و دقیقا منم خیلی اذیت میشدم چه تو خیابون چه خونه کسی که حیوون داشت و واقعا کلافه شده بودم بخاطر همین پیش روانشناس رفتم چند جلسه و درمان شدم و الان حتی دست میزنم به اکثر حیوونا و واقعا یه استرس بزرگی انگار برداشته شده ازم چون بیرون میخاستم برم همش میترسیدم سگ و گربه ببینم . حتما درمان کنید تا بیشتر اذیت نشید

0 0
بهاره
پاسخ به این نظر
16:16 - 24 شهریور 00

سلام من فوبیای ارتفاع دارم که از بچگی باهامه چون یک بار وقتی بچه بودم هواپیما سوار شدم و استرس داشتم و در طول پرواز هواپیما به شدت تکون میخورد منم اولش کنار پنجره بودم پایینو میدیدم و خیلی ترسیدم از اون به بعد از ارتفا به شدت میترسم اصلا نمیتونم از پل هوایی رد بشم حتی با ماشین هم از روی پل رد شم استرس میگیرم و عرق میکنم . خونمون طبقه پنجم بود اصلا نمیتونستم دم پنجره برم الان به اصرار من اومدیم طبقه اول . ایا میشه درمان کرد یا چون خاطره بدی پشتش هست دوباره برمگیرده

0 0
ladan
14:06 - 31 شهریور 00

سلام حتما درمان میشه الان روش های درمانی همه جور فوبیا و اینجور چیزا خیلی زیاد شده من خودم زیاد دیدم که مثل شما بودن اما درمان شدن و الان به راحتی دارن زندگی میکنند پس بنظرم بهترین راه اینه که به جای نگرانی و ترسیدن از دکتر زودتر مراجعه کنیم تا باعث اذیت شدن خودمون نشیم .

0 0
sanam
پاسخ به این نظر
12:05 - 19 مهر 00

من از بچگی کلا از خیلی چیزا میترسیدم از حیوون از تاریکی از ارتفاع زیاد کلا ترسو بودم حالا از ارتفاع کمتر از بقیه میترسیدم مثلا از پل هوایی نمیترسیدم ولی از هواپیما میترسیدم خلاصه کلا درگیر ترس بودم اما خب وقتی که سن ادم زیادتر میشه میفهمه که تاثیرات منفی این ترسا تو زندگی خیلی زیاده خصوصا وقتی میخاستم با کسی اشنا شم خیلی برام سخت و خجالت اور بود که بگم از اینهمه چیز میترسم بخاطر همین دیگه خودمو چمع و جور کردم و رفتم برای رواندرمانی و باید بگم که اولش خیلی سخت بود و روندش خیلی کند میگذشت اما خب نتیجه بخش بود و الان میتونم بگم تا 90 درصد بهترم و ترسهام خیلی خیلی کم شده

0 0
افزودن نظر:
captcha