ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره

کنکاش در گذشته همسر

کنکاش در گذشته همسر

کنکاش در گذشته همسر به معنی جستجو در مواردی است که خود همسر ما نیازی به بیان و ابراز آنها ندیده است. زمانی که دو نفر تصمیم به ازدواج با یکدیگر میگیرند، مهمترین اصلی که در روابطشان است، اصل صداقت است. صداقت به معنای بیان آنچه که از خود میدانیم و شرایطمان برای فردی است که قصد ازدواج با او داریم، است.

صادق بودن

صداقت یعنی شفافیت و شفافیت به معنای دیدی باز است. صادقانه عمل کردن، در واقع بیان خود است. خوبی ها، بدی ها، صفات خوب، صفات بد، آنچه که آزرده مان میکند و آنچه که شادمان میکند، به معنای صداقت است. نکته مهم در صادق بودن با کسی که با او قصد ازدواج داریم و یا فردی که به عنوان همسر انتخاب کرده ایم این است که هر آنچه که بر ما گذشته است تا پیش از این نیازی به بیان مجدد ندارد.

گذشته همسر

عشق قبلی

در واقع اگر مسائل گذشته ما در گذشته بوده و همانجا تمام شده و کنکاش در گذشته همسر دیگر اثری از آن در زندگی حال و آینده ما نخواهد داشت، مسائلی نیستند که لازم به بیان باشند. مثلا اگر ما در گذشته برای خود عشقی داشته ایم یا کسی را پیش از همسرمان دوست داشته ایم، مسئله تمام شده و آواری از آن دوست داشتن در زندگی اکنون ما و حتی آینده ما جاری نیست و تنها به عنوان تجربه ایی بی خطر و بدون آسیب بوده، دیگر بیان این مسئله فقط میتواند ذهن فرد مقابلمان را درگیر کند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: اصول و عوامل موفقیت در ازدواج

بیماری قبلی

در واقع شفافیت به معنای گفتار کلامهای بی جا نیست. شفافیت به معنای گفتن آن چیزهایی است که ممکن است در زندگی امروز ما اثرگذار باشد.

مثلا اگر دچار بیماری باشیم، حتما باید با فردی که میخواهیم با او ازدواج کنیم در میان بگذاریم و یا اگر پیش از این نامزدی داشته ایم و یا فردی در زندگیمان بوده که اثرگذاری فراوانی داشته و همه افراد خانواده از وجود او با خبر بوده اند و ممکن است اثرات او در زندگی ما باقی باشد، حتما باید با همسر و یا کسی که با او قصد ازدواج داریم در میان گذاریم که در غیر اینصورت با شنیدن این نکته ها از اطرافیان دچار حیرت از بی اطلاعی خود نشود.

راهنمایی گرفتن از روانشناس در مورد کنکاش در گذشته همسر

اگر آنچه را که لازم بوده بیان کرده باشیم و حتی در مواردی تردید از بیان مسئله ایی مشخص داریم، حتما باید با یک مشاور روانشناس در مورد آنچه که تردید داریم صحبت کنیم. مشاوران روانشناس مسائل را بررسی میکنند و با مشورت میتوانند لزوم گفتن برخی از مسائل و یا نگفتن آنها را به ما تذکر دهند.

از آنجایی که اصل در صداقت است و اینگونه به ما گفته شده که گذشته هر کسی مربوط به خود اوست، باید بدانیم در مواردی که مربوط به ازدواج است، اصلا اینگونه نیست زیرا گذشته هر کسی قدم های او برای آینده است.

اعتیاد نامزد

اگر مردی در گذشته اعتیاد داشته و امروز با ۱۰ سال دوره پاکی میخواهد ازدواج کند، حتما باید در مورد اعتیاد خود در گذشته اش با فردی که میخواهد با او ازدواج کند صحبت کند. زیرا اعتیاد و دوره ایی که فرد معتاد میگذراند، بازتاب واضحی در آینده دارد و اجازه دهد با بیان صادقانه، فردی که میخواهد در کنار او باشد، خود تصمیم بگیرد که با چنینی شرایطی و با چنین گذشته ایی امکان ماندن با این فرد را دارد و یا خیر.

اگر فرد انتخاب کرد با تمام آنچه که از گذشته بیان شد در زندگی بماند، پس از ازدواج دیگر نباید به کنکاش در گذشته همسر بپردازد. در واقع اگر همه چیز را از قبل میدانسته ایم و تصمیم گرفته ایم و قبول به ماندن کرده ایم، پس از آن به هیچ عنوان نباید در گذشته ایی که تمام شده است، سرک بکشیم و مسائل را موشکافی کنیم.

ریز شدن در مسائلی که در حال امروز زندگی ما اثری ندارد و تنها باعث بحث و دعوا میشود و یا شبکه ایی از شک و تردید در ذهنمان باقی میگذارد، نباید بیان شود و پس از بیان نباید موشکافی در آن باشد.

نویسنده: مینا حسن زاده

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(17 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: کنکاش در گذشته همسر

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی