22006198 021

آیا کنکاش در گذشته همسر درست است؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(53 رای)
آیا کنکاش در گذشته همسر درست است؟

آیا کنکاش در گذشته همسر درست است؟ برای پاسخ این سوال بهتر است کمی صبر کنیم. اصلا کنکاش چیست؟ کنکاش در گذشته همسر به معنی جستجو در مواردی است که خود همسر ما نیازی به بیان و ابراز آن ها ندیده است. زمانی که دو نفر تصمیم به ازدواج با یکدیگر می گیرند، مهمترین اصلی که در روابطشان است، اصل صداقت است. صداقت به معنای بیان آنچه که از خود می دانیم و شرایطمان برای فردی است که قصد ازدواج با او داریم، است.

مواردی که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت:

  • آیا گذشته بد دختر مهم است؟
  • نحوه بر خورد درست با گذشته همسر چگونه است؟
  • آیا شک به گذشته همسر آسیب زننده است؟
  • اهمیت پذیرفتن گذشته همسر در چیست؟

آیا همسرم با من صادق است؟

صداقت یعنی شفافیت و شفافیت به معنای دیدی باز است. صادقانه عمل کردن، در واقع بیان خود واقعی است. خوبی ها، بدی ها، صفات خوب، صفات بد، آنچه که آزرده مان می کند و آنچه که شادمان میکند، به معنای صداقت است. نکته مهم در صادق بودن با کسی که با او قصد ازدواج داریم. و یا فردی که به عنوان همسر انتخاب کرده ایم این است که هر آنچه که بر ما گذشته است تا پیش از این نیازی به بیان مجدد ندارد.

گذشته همسر

آیا عشق قبلی در زندگی امروز اثر گزار است؟

در واقع اگر مسائل گذشته ما در گذشته بوده و همانجا تمام شده و کنکاش و شک در گذشته همسر دیگر اثری از آن در زندگی حال و آینده ما نخواهد داشت، مسائلی نیستند که لازم به بیان باشند. مثلا اگر ما در گذشته برای خود عشقی داشته ایم یا کسی را پیش از همسرمان دوست داشته ایم، مسئله تمام شده و آواری از آن دوست داشتن در زندگی اکنون ما و حتی آینده ما جاری نیست و تنها به عنوان تجربه ای بی خطر و بدون آسیب بوده، دیگر بیان این مسئله فقط می تواند ذهن فرد مقابلمان را درگیر کند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: اصول و عوامل موفقیت در ازدواج

بیماری های جسمانی همسر

در واقع شفافیت به معنای گفتار کلامهای بی جا نیست. شفافیت به معنای گفتن آن چیزهایی است که ممکن است در زندگی امروز ما اثرگذار باشد.

مثلا اگر دچار بیماری باشیم، حتما باید با فردی که میخواهیم با او ازدواج کنیم در میان بگذاریم و یا اگر پیش از این نامزدی داشته ایم. و یا فردی در زندگیمان بوده که اثرگذاری فراوانی داشته و همه افراد خانواده از وجود او با خبر بوده اند و ممکن است اثرات او در زندگی ما باقی باشد حتما باید با همسر و یا کسی که با او قصد ازدواج داریم در میان گذاریم که در غیر این صورت با شنیدن این نکته ها از اطرافیان دچار حیرت از بی اطلاعی خود نشود. به طور کلی در نظر داشته باشید که بهتر است پیش از ازدواج در مورد بیماری های جسمی صحبت شود ولی در مورد روابط گذشته در صورت ایجاد نشدن مشکل جسمی و روحی الزامی به صحبت نمی باشد.

راهنمایی گرفتن از روانشناس در مورد کنکاش در گذشته همسر

اگر آنچه را که لازم بوده بیان کرده باشیم و حتی در مواردی تردید از بیان مسئله ای مشخص داریم، حتما باید با یک مشاور روانشناس در مورد آنچه که تردید داریم صحبت کنیم. مشاوران روانشناس مسائل را بررسی می کنند و با مشورت می توانند لزوم گفتن برخی از مسائل و یا نگفتن آن ها را به ما تذکر دهند.

از آنجایی که اصل در صداقت است و اینگونه به ما گفته شده که گذشته هر کسی مربوط به خود اوست، باید بدانیم در مواردی که مربوط به ازدواج است، اصلا اینگونه نیست زیرا گذشته هر کسی قدم های او برای آینده است.

خطر داشتن اعتیاد نامزد

اگر مردی در گذشته اعتیاد داشته و امروز با ۱۰ سال دوره پاکی میخواهد ازدواج کند. حتما باید در مورد اعتیاد خود در گذشته اش با فردی که میخواهد با او ازدواج کند صحبت کند. زیرا اعتیاد و دوره ای که فرد معتاد می گذراند، بازتاب واضحی در آینده دارد و اجازه دهد با بیان صادقانه، فردی که می خواهد در کنار او باشد. خود تصمیم بگیرد که با چنینی شرایطی و با چنین گذشته ای امکان ماندن با این فرد را دارد و یا خیر.

اگر در گذشته هرگز نیاموخته اید که به طور سالم ارتباط برقرار کنید

یکی از مواردی که باید از گذشته همسر خود بدانید این است که آیا او در گذشته مهارت ارتباط برقرار کردن سالم را کسب کرده است یا نه. به بسیاری از ما خصوصا مردان گفته می شود که احساسات خود را پنهان کرده و ضعف نشان ندهید. مشکل این است که احساسات سرکوب می شوند و افراد در نهایت قادر به برقراری ارتباط کامل و سالم نیستند. در عوض، وقتی اوضاع سخت می شود یا عصبانی می شوند، ممکن است آن را به روشی ناسالم از بین ببرند، مانند فریاد زدن یا مشت زدن به دیوار به جای گفتگوی باز و صادقانه. این موضوع به صبر شما بستگی داردتا بتوانید به نقطه ای برسید که هم بتوانید در مورد احساسات خود صحبت کنید و هم به روشی سالم بحث کنید زیرا هر زوجی در هر مقطعی ممکن است باهم دعوا کنند.

اگر فرد انتخاب کرد با تمام آنچه که از گذشته بیان شد در زندگی بماند، پس از ازدواج دیگر نباید به کنکاش در گذشته همسر بپردازد. در واقع اگر همه چیز را از قبل می دانسته ایم و تصمیم گرفته ایم و قبول به ماندن کرده ایم، پس از آن به هیچ عنوان نباید در گذشته ای که تمام شده است، سرک بکشیم و مسائل را موشکافی کنیم.

ریز شدن در مسائلی که در حال امروز زندگی ما اثری ندارد و تنها باعث بحث و دعوا می شود و یا شبکه ای از شک و تردید در ذهنمان باقی می گذارد، نباید بیان شود و پس از بیان نباید موشکافی در آن باشد.

نظرات کاربران:
یلدا
پاسخ به این نظر
1402/12/13

من با اقا پسری اشنا شدم که به شدت راجب گذشته من سوال میکنند و براشون مهم هست اما هر موقع من سوال میکنم راجب ایشون گارد میکیرند و ناراحت میشن احساس میکنم مشکلی تو گذشتشون بوده که اینجوری رفتار میکنند اما خوب به خاطر علاقه بهشون نمیدونم چکار باید بکنم

0 0
yegane
پاسخ به این نظر
1400/6/27

بنظر من اول رابطه باید دو طرف چیزهایی که ممکنه اهمیت داشته باشه رو یک بار بگن و هر سوالی دارن از هم بپرسن اما فقط همون یک بار . بعد از اون اگه کسی بخاد گذشته رو شخم بزنه دیگه اسمش میشه شکاک بودن چون گذشته اهمیت خاصی نداره باید ببینی طرفت الان چیکار میکنه و هدفش واس اینده ش چیه ؟ اما خیلی از روابط اینجوریه و هرروز صحبت گذشته میشه و سوال پرسیده میشه که بنظر من یه بی احترامی بزرگه و باید جدا شد

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ