22006198 021

تفاوت فروتوریسم و تاچریسم چیست؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(2 رای)
تفاوت فروتوریسم و تاچریسم چیست؟

فروتوریسم و تاچریسم هر دو شامل لمس افراد غریبه بدون رضایت آنها، بطور کلی در مکانهای عمومی است. اما در حالی که فروتوریسم شامل مالیدن ناحیه لگن به شخص دیگری است، لمس کردن زمانی رخ می دهد که شخصی بدون اجازه از دستان خود برای لمس قسمت های وابسته روی بدن یک غریبه (مانند باسن، سینه ها یا اندام تناسلی) استفاده کند. یک زیرگروه از لمس گرایی که هیفیلیا نام دارد، لذت جنسی را با لمس کردن یا مالیدن پوست، مو، پارچه. به کسی مرتبط می کند.

علائم

بر اساس DSM-5، اختلال فروتوریستیک شامل خیال پردازی های شدید، اصرار، و برانگیختگی جنسی شدید متمرکز بر عمل لمس سینه ها، پاها، باسن، یا اندام تناسلی فرد ناآگاه و ناراضی، یا مالیدن ناحیه لگن یا آلت تناسلی خود از پشت است. رفتار فروتوریستی تکراری است و معمولاً در مکان های عمومی شلوغ مانند قطار، اتوبوس، آسانسور یا حتی خیابان های شلوغ رخ می دهد. زمانی که این رفتار بیش از شش ماه ادامه داشته باشد، یا زمانی که تخیلات و اصرار باعث ناراحتی یا اختلال در روابط شخصی و فعالیت های روزانه شود، به عنوان یک اختلال سلامت روان تشخیص داده می شود.

تفاوت فروتوریسم و تاچریسم

علل

برخی از تئوری ها در مورد علت اصلی اختلال فروتوریسم بر مسائل اجتماعی تمرکز می کنند که منجر به عدم رضایت شریک جنسی می شود و برخی دیگر بر ناتوانی در کنترل میل جنسی اما در نهایت، علت این اختلال ناشناخته باقی مانده است. عوامل خطر ممکن است شامل مشغولیت جنسی یا مسائل مربوط به بیش جنس گرایی، مانند میل های جنسی غیرمعمول مکرر و شدید باشد. اختلالات هم زمان ممکن است شامل بیش جنس گرایی یا سایر اختلالات پارافیلیک مانند نمایش گرایی و همچنین اختلال شخصیت ضداجتماعی غیرجنسی، اختلال سلوک، افسردگی، اضطراب، اختلالات مصرف مواد یا آسیب مغزی باشد. سابقه سوء استفاده جنسی ممکن است در ایجاد اختلال فروتوریستی نقش داشته باشد، به ویژه زمانی که علائم این اختلال در سنین پایین ظاهر شود.

پیشنهاد میکنیم انجام دهید: تست آنلاین و رایگان شخصیت جنسی

اختلال فروتوریستیک یا فروتوریسم یکی از چندین پارافیلیا یا اختلالات برانگیختگی جنسی است. این عمل لمس کردن یا مالیدن اندام تناسلی خود به فرد دیگر به شیوه ای جنسی بدون رضایت او، به منظور کسب لذت جنسی یا رسیدن به ارگاسم است. کسانی که به تمرین فروتوریسم میپردازند از تجربه یک تجربه جنسی خصوصی در یک محیط عمومی لذت میبرند. اگرچه ممکن است در هر سنی رخ دهد، اما این مشکل اغلب در مردان جوان و به ظاهر خجالتی بین سنین 15 تا 25 سال دیده میشود. همچنین در مردان مسن تر، محجوب و منزوی شده از نظر اجتماعی دیده شده است.

تصور میشود که فروتوریسم در بین زنان نادر است. شیوع این اختلال ناشناخته است، اگرچه تقریباً 10 تا 14 درصد از مردان بزرگسالی که برای اختلالات پارافیلیک توسط پزشکان مراجعه میکنند، معیارهای تشخیصی اختلال فرورفتگی را دارند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید: اختلال مالش دوستی یا فروتوریسم چیست؟

فروتوریسم چقدر رایج است؟

فروتوریسم و سایر پارافیلیاها عموماً انحرافاتی از تمایلات و رفتارهای «عادی جنسی» در نظر گرفته می شوند. آنها اغلب با ترومای دوران کودکی و ایجاد درک غیرعادی از رابطه جنسی و روابط عاشقانه مرتبط هستند. Frotteurism غیر معمول است، اما نادر نیست. طبق DSM-5 تخمین زده می شود که در 30 درصد از مردان بالغ ایجاد میشود.

تفاوت فروتوریسم و تاچریسم چیست؟

آیا اختلال فروتوریستیک قابل درمان است؟

هیچ درمان شناخته شده ای برای امیال و خیال پردازی ها وجود ندارد. با این حال، درمان هایی وجود دارد که می تواند به افراد مبتلا به فروتریسم کمک کند تا راه های سالم تری برای رفتار جنسی، ایجاد کنند. بر اساس DSM-5، افراد مبتلا به اختلال فروتریستیک در صورتی که بر اساس میل جنسی نامناسب خود عمل نکنند یا هر گونه ناراحتی یا اختلال در عملکرد طبیعی خود را برای حداقل پنج سال تجربه نکنند، در حال بهبودی هستند.

افراد مبتلا به اختلال فروتوریسم معمولاً به تنهایی به دنبال درمان نمی روند و تنها پس از دستگیری به دلیل تجاوز جنسی و درمان توسط دادگاه اجباری می شود. درمان های استاندارد اختلال فروتوریستی شامل دارو درمانی و روان درمانی است. داروهایی برای هورمون درمانی و برخی از داروهای ضد افسردگی ممکن است برای کمک به کاهش میل جنسی استفاده میشود. آموزش درمان و تمدد اعصاب رفتاری یا شناختی-رفتاری می تواند به مدیریت تمایلات جنسی و هدایت افکار به روش های مناسب تر برای مقابله با انگیزه ها و رفتارهای نامناسب جنسی کمک کند.

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ