22006198 021

آیا برای ازدواج پس از فوت همسر آمادگی دارید؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(5 رای)
آیا برای ازدواج پس از فوت همسر آمادگی دارید؟

شاید ازدواج مجدد پس از فوت همسر خودخواهانه به نظر بیاید و همه آرزوی این را دارند که هرگز با این موقعیت مواجه نشوند. اما صرف نظر از این باورها، برخی از زوجها در طول زندگی با از دست دادن شریک زندگیشان روبرو میشوند. بنابراین از آنجایی که این واقعیت بسیار رایج است، پس ارزش صحبت کردن را دارد. از دست دادن همسر یکی از سخت ترین اتفاقهایی است که هر فردی میتواند با آن مواجه شود. اما ممکن است در میان غم و اندوه، این سوال برای فرد پیش آید که ازدواج مجدد چه زمانی خوب است؟ و ازدواج جدید او چگونه با ازدواج قبلی اش مقایسه خواهد شد؟

چه زمانی افراد تمایل به ازدواج مجدد دارند؟

وقتی همسرتان از دنیا می رود، به نظر میرسد که همه منتظر حرکت بعدی شما هستند. ممکن است فشار دوستان و خانواده تان را احساس کنید که به نظر میرسد منتظرند ببینند چه مدت درگیر سوگواری خواهید بود، یا چقدر طول می کشد تا بر غم فوت همسرتان غلبه کنید. چیزی که بسیاری از مردم ممکن است درک نکنند این است که چیزی به نام غلبه بر فوت همسرتان وجود ندارد. زمان نه گذشته را پاک میکند و نه عشقی را که هنوز به او دارید. اما نکات کلیدی وجود دارد که لازم است زمانی که تصمیم به ادامه زندگی میگیرید به آنها توجه کنید:

  • هیچ قانون یا جدول زمانی برای ازدواج مجدد پس از فوت همسرتان وجود ندارد.
  • مانند غم و اندوه زمان مناسب برای ازدواج مجدد در هر کسی متفاوت است. برای برخی ممکن است چند هفته و برای برخی دیگر چندین سال طول بکشد.
  • برای یافتن دوباره عشق یا کسی که حداقا او را تنها دوست دارید، لازم نیست از دوست داشتن همسر متوفی خود دست بکشید.
  • اختیار و کنترل زندگی شما پس از فوت همسرتان دست خودتان است.

ازدواج پس از فوت همسر

آمادگی برای ازدواج مجدد پس از فوت همسر

عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید تا بفهمید چه چیزی برای شما بهتر است. راهنمای زیر ممکن است به شما کمک کند تا تعیین کنید که آیا ازدواج مجدد پس از فوت همسر برای شما مناسب است یا نه. همچنین مواردی را که باید در مراحل بعدی زندگی خود جستجو کنید و در نظر بگیرید.

1. شما فقدان را پذیرفته اید

مراحل سوگ را پشت سر گذاشته اید. یا شرایطی که منجر به مرگ همسرتان می شود روی مدت زمانی که طول می کشد تا شما نبود همسرتان را بپذیرید، تأثیر خواهد داشت. این زمان تا حدی تحت تأثیر نحوه وقوع فوت است، خواه ناگهانی وغیرمنتظره بوده باشد یا در نتیجه یک بیماری طولانی مدت. پذیرفتن فوت همسرتان به این معنا نیست که فهمیده اید با حلقه ازدواج خود چه کار کنید و اکنون آماده هستید تا فرد جدیدی وارد زندگی شما شود. این بدان معنی است که شما زمان کافی برای پردازش غم و اندوه خود را به خود اختصاص داده اید و حالا شروع به درمان آن کرده اید.

2. شما آماده هستید تا زندگی خود را با فرد دیگری اشتراک بگذارید

پس از فوت همسرتان، شما به احتمال زیاد در پوسته کوچک محافظت از دنیای بیرون عقب نشینی کرده اید. طبیعی است که پس از فوت همسرتان از قلب و احساسات خود محافظت کنید. این نوع از دست دادن می تواند یکی از دردناک ترین تجربیات باشد و ممکن است درد آن هرگز به طور کامل از بین نرود. اما زمانی فرا می رسد که غم و اندوه شما از بین می رود و نیاز و ارزش تقسیم زندگی خود را با دیگران درک خواهید کرد. به یاد داشته باشید که درد شما انعکاسی از عشقی است که به همسر متوفی خود دارید، و اینکه بخواهید دوباره دوست داشتن را تجربه کنید، اشکالی ندارد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید: فوت همسر و تنهایی بعد از مرگ او

3. برای ملاقات با شخص جدیدی آماده هستید

ملاقات با شخص جدید به معنای جایگزینی برای همسر فوت شده خود نیست. وقتی زمان کافی برای فکر کردن راجع به ناکامی خود (از دست دادن همسر) داشته باشید، متوجه خواهید شد که هیچ راهی وجود ندارد کهبتوانید آن را جایگزین کنید. مدت کوتاهی پس از فوت او، ممکن است کمی وحشت را تجربه کرده باشید و فکر کنید: بدون او چه کنم؟ داشتن این افکار به خصوص زمانی که برای عشق و همراهی به همسرتان وابسته بودید، طبیعی است. وقتی دوباره در راه یافتن عشق هستید، متوجه خواهید شد که وقتی از نگرانی و وحشت در مورد جایگزینی همسرتان دست بردارید و ارزش ملاقات با فرد جدیدی را درک کنید، در مسیر درستی قرار گرفته اید.

4. متوجه می شوید که خانه شما زیارتگاه مقدس نیست

وقتی همسرتان را از دست می دهید، تمایل دارید تا آخرین تکه های زندگی تان را که با او به اشتراک گذاشته اید، نگه دارید. ممکن است متوجه شوید که تصاویر آنها را در هر گوشه اتاق نگه داری می کنید و تمام فضاهای خالی دیوار را نیز پر می کنید. طولی نمی کشد که کل خانه شما تبدیل به یک زیارتگاه بزرگ به یاد آنها خواهد شد. همانطور که زمان می گذرد و دوباره شروع به قرار ملاقات می کنید، ممکن است متوجه شوید که یادآوری مداوم همسر متوفی خود دیگر به همان روش کمکی نمی کند. با از بین بردن بناهای مربوط به عشق گذشته تان، به آرامی شروع به رها کردن گذشته خود خواهید کرد. پاک کردن خانه خود از این یادآوری های دائمی همچنین به فردی جدید اجازه می دهد تا به قلب و خانه شما بیاید.

5. گفتار و کردار شما با هم مطابقت دارند

اینکه به خودتان بگویید آماده ازدواج مجدد هستید و در واقع آماده بودن، دو چیز کاملا متفاوت هستند. مراقب باشید که به شریک زندگی خود فقط چیزهایی را بگویید که منظورتان است و نه چیزهایی که به آنها امید دارید. اگر برای ازدواج مجدد آماده نیستید، اعمال شما دورتر از حرف های شما خواهد بود. بله گفتن به یک پیشنهاد ازدواج، بخصوص زمانی که قلب شما هنوز درگیر آن نیست، میتواند هم برای شما و هم برای شریک زندگیتان آسیب زا باشد. قبل از رفتن به آن سمت، با خودتان در مورد احساسی که نسبت به ازدواج مجدد دارید صادق باشید.

6. مدام در مورد همسرتان صحبت نمیکنید

هنگامی که به طور مداوم همه چیز را در مورد زندگی گذشته خود با همسر متوفی خود شرح نمی دهید، ممکن است نشانه آن باشد که شما آماده هستید تا با شخص جدیدی پیش بروید. یک واکنش طبیعی به از دست دادن، این است که بخواهیم دائماً در مورد فردی که فوت کرده صحبت کنیم. اکثر افرادی که خیلی زود پس از درگذشت همسرشان شروع به قرار ملاقات می کنند، به جای اینکه به فردی که روبرویشان نشسته است، وقت بگذارند و توجه کنند، اشتباهی که می کنند این است که در مورد همسر خود صحبت می کنند. اگر این اتفاق برای شما افتاده است، از یک روانشناس یا مرکز مشاوره زوج درمانی کمک بگیرید. اگر جلوی بیان این روایت را در مکالمات خود گرفته اید، این نشانه آن است که دوباره برای تجربه زندگی جدید آماده هستید.

ازدواج مجدد پس از فوت همسر

7. از خانواده خود نمی ترسید

خانواده شما بدون شک نظرات خود را در مورد اینکه چه زمانی برای شما مناسب است که ازدواج مجدد کنید، خواهند داشت. برخی ازافرادی که همسر خود را از دست داده اند برای تصمیم گیری زمان مناسب برای ادامه زندگی، به نظرات دیگران در مورد اینکه چه چیزی برای آنها مناسب است، اهمیت زیادی می دهند. وقتی ملاقات با آن فرد خاص، باعث می شود از واکنش خانواده تان به تصمیم هایی که گرفته اید راحت باشید، می دانید که آماده ازدواج مجدد هستید.

8. مطمئن هستید که مقایسه نمیکنید

مقایسه شریک زندگی جدید خود با همسرتان نشان می دهد که ممکن است برای ازدواج مجدد آماده نباشید. تنها زمانی که از مقایسه آنچه در آن زمان داشتید با آنچه اکنون دارید دست بکشید، زمانی است که واقعاً آماده هستید تا به شخص جدید زندگی خود متعهد شوید. وقتی با کسی ملاقات می کنید که نمی خواهید او را با همسر متوفی خود مقایسه کنید، این نشانه آن است که شما برای یک تجربه کاملاً جدید در زندگی خود آماده هستید.

9. میخواهید دوباره از زندگی لذت ببرید

یافتن هیجان با شریک جدید خود و تمایل به لذت بردن دوباره از زندگی نشانه قطعی شما برای حرکت رو به جلو است. طبیعی است که وقتی شاد می شوید و زندگی خود را با شریک زندگی جدید خود برنامه ریزی می کنید، مقداری احساس گناه و عذاب وجدان کنید. فقط چون دوباره شادی را پیدا کرده اید به این معنی نیست که به زندگی قبلی خود بی احترامی می کنید. هر کسی سزاوار این است که در زندگی شادی و رضایت را بیابد. لذت بردن از زندگی و شاد بودن به هیچ وجه به معنی بی احترامی به همسر فوت شده شما نیست.

10. شما خوشحال هستید و میخواهید زندگی خود را به اشتراک بگذارید

خوشبختی زمانی بهتر است که با کسی تقسیم شود که او نیز از عشق و شادی که می دهید، بهره ببرد. هنگامی که زمان لازم را برای پردازش غم و اندوه خود داشتید و خود را در موقعیت بهتری یافتید، به خود اجازه دهید که شاد باشید. فوت همسرتان حکم اعدام برای زندگی شما نیست.

آمادگی برای ازدواج پس از مرگ همسر

11. شما شروع به بهبودی کرده اید

انواع مختلفی از غم و اندوه وجود دارد که ممکن است افراد هنگام مرگ همسرشان تجربه کنند. در مورد برخی افراد، اگر همسرشان به دلیل بیماری طولانی مدتی فوت کرده باشند، ممکن است بهبودی خیلی زودتر از فقدان واقعی شروع شده باشد. در این صورت درد و غم شما، جای خود را به زندگی جدیدی می دهد که می تواند قلب شما را پر از شادی کند.

به طور کلی، ازدواج مجدد به معنای فراموش کردن همسراز دست رفته تان یا عشق مشترک بین شما نیست. انتخاب شروع یک زندگی مشترک جدید، زمانی که برای آن آماده هستید، برای شما شخصی است و فقط شما می توانید تصمیم بگیرید که چه زمانی برای شما مناسب است. بنابراین، وقتی به خود اجازه دهید که دوباره عاشق شوید، نیاز خود را برای دوست داشتن و دوست داشته شدن ارج می نهید. این نکته را هم فراموش نکنید که به توجه به تغییرهیجانات بسیار لازم است که از یک لاذ

منبع: joincake.com

افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ