22006198 021

نشانه های تمایل به آشتی و بازگشت به زندگی مشترک

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(4 رای)
نشانه های تمایل به آشتی و بازگشت به زندگی مشترک

ممکن است هر فردی که تا به حال تجربه یک رابطه عاشقانه را داشته، موافق باشد که چالش هایی وجود دارد، که باید با هم با آن روبرو شوند. در حقیقت این کار موجب بقای رابطه شما میشود. اما متاسفانه غلبه بر برخی از چالشها به آسانی امکان پذیر نیست و ممکن است منجر به فروپاشی رابطه شود. برخی از کسانی که با این نوع از چالشها روبرو شده اند و تصمیم به جدایی و رفتن به راه های جداگانه گرفته اند، ممکن است موافق باشند که همیشه به راحتی نمیتوان از هم جدا شد. احساسات، تردیدها و آسیبها میتوانند دشوارتر از چالشهای آنها در رابطه باشد. البته در بعضی موارد ممکن است پس از جدایی، آشتی اتفاق بیوفتد.

ممکن است شما نیز در موقعیتی بوده اید که فکر میکردید طرف مقابلتان میخواهد به رابطه با شما برگردد. اما مطمئن نبودید و با خود گفته اید که آیا باید به همسر سابقم برگردم؟ این شرایط برای افراد زیادی اتفاق افتاده است. همیشه تشخیص آن آسان نیست، بخصوص بلافاصله پس از جدایی. احساسات هنوز تازه هستند، زخمها بطور کامل التیام نیافته اند و ممکن است لحظاتی از عدم اطمینان وجود داشته باشد. به همین علت قصد داریم در این مقاله به نشانه های تمایل به آشتی و بازگشت به زندگی مشترک بپردازیم و به مواردی اشاره کنیم که میتواند نشانه این باشد که میتوانید رابطه خود را احیا کنید.

آیا رابطه تمام شده است؟

یکی از رایجترین سوالاتی که افراد بعد از جدایی دارند این است که آیا رابطه تمام شده است؟ این سوال عجیبی نیست، زیرا آشتی اغلب در ذهن هر دو طرف هنگام جدایی برای اولین بار رخ میدهد. اگر از خود میپرسید «آیا همسر سابقم من را میخواهد؟» یا «همسر سابق من چه فکر میکند؟» ممکن است بخواهید قبل از جدایی کامل کمی فکر کنید. گاهی اوقات میتوان همه چیز را حل کرد و رابطه را دوباره احیا کرد. شاید از خود بپرسید که آیا بازگشت به این رابطه ارزشش را دارد؟ رابطه شما تمام شده اما هنوز امیدوارید که فرصتی وجود داشته باشد.

به طور معمول، جدایی منجر به بازگشت افراد به یکدیگر نمیشود. زیرا معمولا دلایل محکمی برای پایان رابطه وجود دارد. با این حال، گاهی اوقات ممکن است پس از بهم زدن رابطه، آشتی اتفاق بیوفتد. عدم اطمینان به آشتی میتواند باعث ایجاد احساس ترس و تردید شود، اما احیای مجدد رابطه شما امکان پذیر است. در حقیقت این تصمیم توسط هر دو شریک ممکن میشود که مایلند به عشق خود فرصتی دوباره بدهند. شاید همسر سابق شما نشانه هایی بروز بدهد به معنای تمایل برای بازگشت به رابطه باشد. گاهی اوقات یک رابطه ارزش بازگشت دارد و انجام آن امکان پذیر است. اما تا زمانی که فرد به صورت شفاهی تمایل خود را برای آشتی ابراز نکند، تشخیص اینکه آیا آشتی امکان پذیر خواهد بود یا خیر، آسان نیست.

در اینجا چند نشانه وجود دارد که ممکن است نشان هنده تمایل به آشتی باشد.

نشانه های تمایل به آشتی در زندگی مشترک

6 نشانه که نشان میدهد باید رابطه را دوباره احیا و آشتی کنید!

1) بطور دوستانه جدا شده اید

زمانی که هر دو احساس میکردید که باید راه های جداگانه خود را طی کنید و به طور دوستانه جدا شدید، ممکن است فرصتی وجود داشته باشد که بتوانید رابطه خود را احیا کنید. گاهی اوقات روابط برای دادن زمان به یکدیگر برای کار روی مسائل شخصی از بین میروند. زیرا توافق برای جدایی ممکن است تنها راهی باشد که یک زوج میتواند زمان لازم را برای کار روی خودشان اختصاص دهند.

پس از مدتی دوری، ممکن است یک یا هر دو نفر احساس کنند که به اندازه کافی سالم و کامل هستند تا بتوانند یک رابطه سالم را حفظ کنند. توافق برای جدایی، حذفی برای خوشبختی یا با هم بودن نبود. در عوض این بهترین راه برای اجازه دادن به هر فرد برای کار بر روی نیازهای فردی خود بود. اگر پس از مدتی دوری، هر دو احساس میکنید که هنوز از نظر عاطفی در ارتباط هستید و میخواهید زمانی را با یکدیگر بگذرانید، ممکن است فرصتی برای آشتی وجود داشته باشد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید: همه چیز درباره بازگشت به رابطه پس از جدایی

2) به شما احترام میگذارد و به نظرتان نیاز دارد

ممکن است همسر سابقتان دائما با شما تماس بگیرد تا نظر شما یا توصیه شما را در مورد موقعیت های مهم زندگی بداند. این بدان معناست که او به شما احترام میگذارند و برای نظر شما در مورد زندگی خود ارزش قائل هست. این نشانه واضحی است که هنوز بین شما دو نفر احترام وجود دارد. شاید این جدایی نتیجه یک تصمیم انگیزشی بوده است. شاید در لحظات عصبانیت یا تلخی، تصمیمات عجولانه اتفاق افتاده باشد. زمانی که دو نفر که زمانی درگیر یک رابطه بودند اما اکنون از هم جدا شده اند، همچنان هنگام تصمیم گیری های مهم به یکدیگر تکیه میکنند، میتواند نشانه این باشد که آشتی نیز یک گزینه است! چرا که احترام به عقیده، امری مهم برای روابط به شمارمی آید.

نشانه های تمایل به آشتی و بازگشت به زندگی مشترک

3) زمان با کیفیتی را با هم سپری میکنید

جدایی پیچیده است، اما یک چیز واضح است. دیگر با کسی نیستید و باید از نظر فیزیکی از یکدیگر جدا شوید. اما آیا شما هنوز با همسر سابق خود وقت میگذرانید؟ آیا همسر سابقتان با شما تماس میگیرد تا در رویدادهای اجتماعی با او شرکت کنید زیرا نمیخواهد تنها برود؟ زمان باکیفیت بخش مهمی از یک رابطه است. اگر شما و همسر سابقتان به عنوان یک زوج وقت خود را با هم میگذرانید، ممکن است نشانه آن باشد که هردو تمایل دارید تا به رابطه خود بازگردید. پس از جدایی، برخی از افراد متوجه میشوند که از گذراندن وقت با همسر خود غافل شده اند. آنها برای اصلاح این موضوع تلاش میکنند تا از شریک زندگی خود غفلت نکنند.

4) کاستی های خود را میپذیرد

طبیعتا روابط سخت است. این مستلزم آن است که یک فرد بخش بزرگی از خودش را بدهد. علاوه بر این، شما باید در حد متعادل در رابطه فردی همدل، دلسوز، حامی و دوست داشتنی باشید. همه اینها در قالب کلمات آسان به نظر میرسند، اما در عمل، گاهی شکست در انجام آن رخ میدهد.

اگر بعد از جدایی، همسرتان با شما تماس گرفت و بیان کرد که مدتی زمان گذاشته است تا خودش را جمع کند و بفهمد چه اشتباهی انجام داده است، امیدی برای آشتی وجود دارد. هنگامی که او آنچه را که باید طی کند را پشت سر گذاشت، ممکن است آماده باشد تا برگردد و اوضاع را درست کند. اگر احساس میکنید که تلاش ها و تغییر او صادقانه است، ممکن است امیدی برای بازگشت به هم وجود داشته باشد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید: داشتن هدف مشترک در ازدواج چقدر اهمیت دارد؟

5) همسرتان مراجعه به مشاور را پیشنهاد میکند

برای انجام مشاوره لازم نیست که روابط با مشکل مواجه شوند. به عنوان مثال، افراد قبل از ازدواج به دنبال مشاوره هستند تا مطمئن شوند که با بهترین نیت و قدرت وارد رابطه میشوند. مشاوره میتواند به افراد و زوج ها کمک کند تا مسائلی را که ممکن است مانع از تبدیل شدن آنها به بهترین حالت در یک رابطه شوند، شناسایی و به آنها رسیدگی کنند. همچنین میتواند به شما کمک کند تا روی مسائل گذشته کار کنید که میتواند بر هر رابطه ای که دارید تاثیر شایانی بگذارد. زوج ها میتوانند با هم، به صورت جداگانه یا هر دو مشاوره بگیرند. جلسات مشاوره بسیاری از روابط را از جدایی نجات میدهد. همچنین میتواند همان چیزی باشد که برای بازگشت و اصلاح رابطه نیاز دارید.

نشانه های بازگشت به زندگی مشترک

6) عذرخواهی میکند

جدایی ها میتواند ناخوشایند باشد و در طول آنها چیزهای آزاردهنده ای گفته شود. ممکن است اتفاقاتی رخ داده باشد که منجر به رد و بدل شدن توهین های کلامی شده باشد. اگر یکی از شما یا هر دوی شما بابت اشتباهات و تبادلات کلامی آزاردهنده عذرخواهی کرده اید، شروع خوبی است. عذرخواهی همیشه آسان نیست، اما برای هر دو نفر لازم است تا به جلو حرکت کنند. معذرت خواهی میتواند شروع یک ارتباط مجدد باشد زیرا ممکن است باعث بهبود عواطف شود.

منبع: regain.us

نظرات کاربران:
فریناز
پاسخ به این نظر
1402/4/17

خیای بود برای من اتفاق افتاده دقیقا همنجووووووورییییییی

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ