22004925 021

داشتن هدف مشترک در ازدواج چقدر اهمیت دارد؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(28 رای)
داشتن هدف مشترک در ازدواج چقدر اهمیت دارد؟

داشتن هدف مشترک در ازدواج چقدر اهمیت دارد؟ وقتی حرف از ازدواج میشود به این معنی است که دو نفر میخواهند با انتخاب خودشان و معیارهایشان فردی را برای کنار هم بودن انتخاب کنند و هدف مشترک دارند. از این رو هر آنچه که هر دو نفر از لحاظ معیار و ملاک و همچنین هدف گذاریشان به هم نزدیکتر باشند در امتداد رابطه شان به هم نزدیکتر میشوند.

داشتن هدف مشترک در ازدواج چقدر اهمیت دارد؟

هدف مشترک باعث میشود کارهای مشترکی که با هم خواهند داشت، بیشتر شود و ارتباطشان بنا به هدف رو به رشدشان بیشتر و بیشتر شود. اما اگر هدف هم به سرانجام نرسد باز هم میتوانند با بردباری و شکیبایی کنار یکدیگر هدفی جدید را دنبال کنند و مجدداً کنار یکدیگر بمانند و راهی جدید را طی کنند.

اهمیت کارهای دو نفره

بنابراین وقتی حرف از زوج میشود به هر میزانی که رفتارهای دو نفره شان بیشتر باشد پایه های رابطه قوی تر خواهد شد. به این معنی که زوج ها پس از ازدواج باید زمانی برای پیاده روی با یکدیگر، ورزش کردن با یکدیگر، پختن غذا با یکدیگر، پیک نیک های دو نفره و یا کارهای خیریه که دو نفری با کمک هم انجام دهند، بپردازند.

تمام این رفتارها هدفهایی هستند که دو نفره انجام میشود و باعث میشود در سختی و در شادی دو نفر در کنار یکدیگر بیاموزند که باید صبورانه و با پشتیبانی یکدیگر در کنار هم بمانند. صبوری و استقامت در برابر آنچه که انتظار آن را نداریم (که بیشتر سختی های یک زندگی و رابطه دو نفره است) باعث میشود متوجه شویم، زندگی مشترک نیازمند گذر کردن از مراحل سخت و دشوار است و هر آنچه این مراحل را با مهربانی و در کنار یکدیگر بگذرانیم، به همان میزان که خودمان رشد میکنیم زندگی مشترکمان هم رو به رشد و شکوفایی میرود و پایه های قوی تری خواهد داشت.

هدف مشترک در ازدواج

چند نمونه از هدفهای مشترک زوج ها که پس از ازدواج اهمیت دارد

1. هدفهای اقتصادی

هدف اقتصادی که امروزه یکی از مهمترین هدفهای زندگی مشترک زوج ها پس از ازدواج است که میتوانند با کار و تلاش بیشتر برای زندگیشان رشد اقتصادی بیشتری را شاهد باشند.

امروزه دیگر زمانی است که هر فردی (زن و مرد) با تلاش در زمینه های اقتصادی و کار کردن میتوانند پایه های اقتصادی زندگیشان را مستحکم تر کنند. نشستن در خانه، کم کاری کردن و تلاش کم باعث میشود هر دو نفر نسبت به هم موضع بگیرند و از یکدیگر ناراضی باشند و احساس کنند همه تلاششان را برای زندگیشان انجام نداده اند. بنابراین هدف داشتن در مسائل اقتصادی به رشد در این زمینه منجر میشود و دستاوردهای خوب هم باعث میشود که دو نفر شاد تر و پر تلاش تر باشند.

2. هدفهای معنوی

هدف معنوی در زندگی مشترک بین زوج ها باعث میشود هر دو نفر از لحاظ روحی و روانی به یکدیگر نزدیک شوند. درست است که هر فردی تمایلات معنوی و مذهبی خود را دارد، اما از آنجایی که حرف از یک زوج است که باید با هم در این موارد همسو باشند و این همسویی باعث رشد بیشتر، دلبستگی بیشتر و یکدلی هر دو زوج در کنار یکدیگر میشود.

بنابراین هدف های معنوی مانند: کمک های خیریه، پیدا کردن نیازمندانی که به آنها بتوانند کمک های مادی و معنوی برسانند، شرکت در مراسم ها، آیین های مذهبی و یا اعتقادی مورد علاقه شان.

3. هدفهای مفرح

یکی هدف مشترک در ازدواج می تواند هدف های مفرح مانند ورزش کردن، سفر رفتن، کوه نوردی، باشد. پیک نیک های دو نفره باعث میشود هر دو نفر در کنار یکدیگر با کمبود ها، شادی ها، بالا و پایین های مسائلی که مربوط به خودشان است. همچنین در کنار اینکه از یکدیگر شناخت بیشتری هم پیدا میکنند، با یکدیگر مهربان تر و شاد تر هم خواهند شد.

4. هدفهای فرزند پروری

هدفی همچون فرزند پروری و تولید مثل، اینکه دو نفری که به عنوان همسر یکدیگر در کنار هم زندگی میکنند. همچنین پس از چه زمانی از گذر از زندگی مشترکشان نیاز دارند فرزندی داشته باشند و چگونه فرزندشان را رشد و پرورش دهند و برای او چه هدف هایی را دنبال کنند که یکی از مهم ترین هدفهای ازدواج فرزند پروری و تولید مثل است که به واسطه آن هم زوج ها به یکدیگر نزدیک میشوند و هم نقش های پدر و مادری به خود میگیرند و هم در کنار این نقشها در خودشان رشد و هدف از تأهل را بهتر متوجه میشوند.

افزودن نظر:
captcha