22006198 021

آرکتایپ هرمس و آشنایی با این شخصیت

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(5 رای)
آرکتایپ هرمس و آشنایی با این شخصیت

آرکتایپ هرمس از شخصیت ویژه ای برخوردار است، هرمسی ها افراد بسیار شاد و برونگرا هستند که همیشه در لحظه زندگی می کنند و هیچ وقت نگران آینده و نتیجه کارهایی که انجام می دهند نیستند و همیشه به دنبال کارهای جدید و متنوع می باشند و دوست دارند در محیط های مختلف و جمع حضور داشته باشند و روابط اجتماعی و سخنرانی فوق العاده ای دارند.

امروزه بیشتر شرکت های استخدامی در زمینه بازاریابی و فروش محصول خود از افرادی که شخصیت هرمسی دارند بیشتر پذیرش می کنند. زیرا آن ها می دانند که هرمس فعال و پرانرژی و تیز است و به راحتی می تواند با ارتباط عالی با مشتریان، فروش خیلی خوبی برای شرکت رقم بزد.

ویژگی های شخصیت آرکتایپ هرمس

 • بسیار خوش شانس می باشند.
 • همیشه دوست دارند در جمع حضور داشته باشند.
 • همیشه خونسرد هستند و به ندرت عصبی می شوند.
 • فن بیان بسیار بالا و خوش سخن می باشند.
 • فضای ساکت و غمگین را به خوبی تبدیل به فضای شاد می کنند.
 • در کارهایشان فعال هستند و به هیچ وجه تسلیم مشکلات نمی شوند.
 • یک فرد هرمسی ترجیح می دهد همیشه سرحال و شاد زندگی کند.
 • وجود یک هرمس در جمع بسیار جذاب و نشاط آور است.
 • دوستان خیلی زیاد و متنوعی دارد، زیرا خیلی زود با افراد صمیمی می شود و ارتباط خیلی خوبی برقرار می کند.

آرکتایپ هرمس

آرکتایپ هرمس در اساطیر یونانی

ویژگی اصلی هرمس در روایات یونانی این است که او منادی خدایان است و خدای مهارت در استفاده از کلام و فصاحت کلام است زیرا عموما سخنران عمومی در مجالس و مناسبت های دیگر است. او مروج روابط اجتماعی و تجارت بین مردان بود و به رابطه با انسان ها علاقه داشت. به همین جهت او را حافظ صلح می دانستند. او خدای جاده ها بود زیرا از مسافران حفاظت می کرد و کسانی را که به مسافران بدی می کردند را تنبیه می کرد.

قدرت آرکتایپ هرمس

افرادی هرمسی به دلیل داشتن ویژگی های مثبت از افراد قدرتمند و قوی شناخته می شوند. زیرا نکات قوت زیادی در درون آن ها وجود دارد که باعث می شود، آن ها در مسائل زندگی و مشاغل خود به خوبی پیشرفت داشته باشند و قدرت درون خود را همیشه فعال نگه می دارند.

نکات قوت آرکتایپ هرمس

 • ذهن خلاقی دارند.
 • شاد هستند.
 • به راحتی دیگران را قانع می کنند.
 • در مذاکره ها همیشه نتیجه خوبی را کسب می کنند.
 • فعال و پرانرژی می باشند.
 • افکار مثبت در ذهن خود دارند.
 • روابط عمومی بالایی دارند.

به همین دلیل می باشد که بیشتر افرادی که شخصیت هرمسی دارند جزو افراد موفق و ثروتمند هستند. زیرا آن ها از هر موقعیتی به خوبی استفاده می کنند و همیشه به دنبال ایده ها و هدف های خود می باشند و در صورت داشتن تربیت درست و راه مستقیم می توانند آینده بسیار خوبی داشته باشند. البته ناگفته نماند که یک هرمس در صورت نداشتن راه درست و تربیت نادرست می تواند از استعداد و توانایی های خود صدمات زیادی را به خود و خانواده و حتی جامعه وارد نماید.

ازدواج با هرمس

هرمسی ها چندان مردان بامسئولیتی نمی باشند تا بتوانند برای زنان خود پشتیبان امنی ایجاد نمایند. یک فرد هرمسی شنونده خوبی برای در دل کردن با همسرانشان نیست و بیشتر خودشان سخن می گویند و آنها همیشه کار خود را توجیه می نمایند. هرمسی ها در محل کار خود با خانم ها همیشه راحت می باشند و این امر شاید باعث نارضایتی همسر آن ها باشد، ولی آن ها به دلیل شخصیتی که در وجود خود دارند، باز هم به کار خود ادامه می دهند.

آن ها ترجیح می دهند مجرد بمانند تا اسیر تاهل و مسئولیت های زندگی مشترک نشوند و سعی می کنند از لحاظ عاطفی به هیچ زنی وابسته نباشند و در صورت تمایل به ازدواج دوست دارند در زندگی خود احساس آزادی داشته باشند و کسی مزاحم کارها و ارتباطهایش نباشد. مردان هرمسی از زنان قوی و خودساخته خوششان می آید و دوست دارند در صورت نبودنشان مدیریت زندگی را به همسرشان بسپارند. در بین کهن الگوهای زنانه معمولاً زن هستیایی برای مردان هرمسی مناسب است و زنی مستقل که در صورت نبودن همسرش آتش خانه را روشن نگه میدارد و از تنهایی خود لذت فراوان می برد.

در واقع هرمس و هستیا دو متضاد هماهنگ می باشند و هر دو می توانند در لحظه با یکدیگر خوش باشند. اما در کل هر دو در تنهایی با خود شاد و سرحال هستند و هیچ وقت وابسته به توجه و تایید طرف مقابل نیستند. افراد هرمسی به سختی زیر بار تعهد می روند و خیلی دیر تصمیم به ازدواج می نمایند. بنابراین افرادی که همسران هرمسی دارند، باید آنها را همانطور که هستند دوست داشته باشند و درک کنند، تا بتوانند در کنار آن ها شاد و خوشحال زندگی کنند.

کهن الگوی هرمس

همه ما هرمس درون داریم که ارتباط برقرار کردن با آن دست خودمان می باشد و شاید به دلیل سرگرم شدن به مشکلات زندگی و افکار منفی خود، هیچ وقت آن را در درون خود احساس نکنیم. اما در صورتی که بخواهیم شاد زندگی کنیم و بخواهیم قدرت درون خود را کشف نماییم، می توانیم شخصیت هرمسی داشته باشیم که همیشه در اجتماع وجود دارد. شادی و انرژی را به دیگران هدیه می کند و همه موانع و سختی ها را با درک و انرژی خود پشت سر می گذارد.

کهن الگوی هرمس را همان خدای درون یا خدای عقل باید نام برد. هرمس یک پیام آور است و به راحتی می تواند با ارتباطات قوی خود در همه جا حضور داشته باشد و همیشه در حرکت است.

در واقع یک هرمسی از کودکی فعال، خلاق، شوخ طبع و دوست داشتنی است و خیلی زود حرف زدن و راه رفتن را یاد می گیرد و به شدت کنجکاو است. اگر پدر و مادرشان را از کودکی تحت کنترل خودشان قرار ندهند و تربیت درست نداشته باشند، ممکن است او از خلاقیت و استعداد خود به روش غلط و جبران ناپذیر استفاده نماید.

آرکتایپ هرمس ذهنی بسیار تیز دارد و خیلی سریع موقعیت را درک می کند و از شهود و بصیرت خود کمک های زیادی می گیرد. او همواره رو به جلو در حال حرکت می باشد و در مورد ایده های مختلف اظهار نظر می کند.

هرمس توانایی های متنوعی در زمینه کار و شغل دارد و نمیتوان آن را متخصص در یک رشته خاص تصور کرد. زیرا هر کاری که به آن علاقه داشته باشد مطابق میل خودش انجام می دهد. او را میتوان یک تاجر بااستعداد و موفق دید زیرا یک مذاکره کننده قوی است. بازاریابان هرمسی جزو افراد موفق می باشند و با ارتباط قوی می توانند بالاترین فروش محصولات را برای شرکت های مختلف کسب نمایند.

آشنایی با آرکتایپ هرمس

پیشنهاداتی به هرمس

 • گاهی اوقات باید به هرمس درون خود جواب نه بگویید و با چشمانی باز به کارهایی که می خواهید انجام دهید نگاه کنید.
 • به قول و قرارهایی که می دهید زیاد اهمیت دهید.
 • کهن الگوی زئوس را در درون خود بیدار نمایید تا بتواند کودک درون شما را بیدار کرده و مانند یک مربی آن را هدایت کند.
 • تلاش نمایید که برادر بزرگتر یعنی کهن الگوی آپولو را صدا بزنید تا او به شما کمک کند و راه غلط و درست را به خوبی به شما نشان دهد.
 • همیشه در کارهایتان برنامه ریزی کنید.
 • مردان هرمسی می توانند با یافتن عشق آفرودیتی به عمق عواطف خود دست پیدا نمایند و با احساس هایشان بهتر آشنا شده و رشد کنند.
نظرات کاربران:
فریبرز
پاسخ به این نظر
1402/11/15

آرکتایپ یا کهن الگوی هرمس، استاد روابط اجتماعی و سخنوری هستند. آن ها به راحتی با همه افراد ارتباط برقرار می کنند. معمولا انسان‌هایی با ذهنی سریع و پویا هستند که در زمینه ها و محیط‌های مختلف و شاید متضاد، رفت و آمد دارند. کهن الگوی هرمس پیام رسان های خوبی هستند و دیگران پیغام‌هایشان را توسط ایشان منتقل می کنند، چون می توانند بدون در نظر گرفتن عواطف و احساساتشان صرفاً ناقل پیام باشند.

0 0
مسعود
پاسخ به این نظر
1402/11/11

من فرد بسیار اجتماعی وفعال و شادبا روابط عمومی بالایی هستم چند سال پیش با خانمی اشنا شدم که خیلی اروم و ساکت بودند درابتدا همه چیز خوب بود اما الان هم سکوت و اجتماعی نبودن ایشون من رو ازار میده هم شاد و سرزنده بودن من ایشون رو ازار میده مشاور میتونه به ما کمکی بکنه؟

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ