22006198 021

همه چیز در مورد شخصیت آرکتایپ هفائستوس

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(6 رای)
همه چیز در مورد شخصیت آرکتایپ هفائستوس

آرکتایپ یا همان الگوی شخصیتی افراد از گذشته و به خصوص در یونان مورد توجه انسان ها بوده است. شخصیت های افراد چه زن و چه مرد دارای ویژگی هایی هستند که معمولاً به یکی از این الگو های شخصیتی نزدیک هستند و برخی افراد ترکیبی از چند آرکتایپ را شامل می شوند. دانستن الگوی شخصیتی افراد برای نحوه برخورد با آن فرد و برای خود فرد در مورد شناختن قدرت ها و ضعف های خود می تواند بسیار مهم باشد. آرکتایپ هفائستوس یکی از شخصیت های مردانه ای است که یکی از مهمترین ویژگی آن درون گرایی است. هفائستوس خدای آتش از منظر یونانیان باستان بود.

ویژگی های شخصیت آرکتایپ هفائستوس

 • آرکتایپ هفائستوس خدای آتش، فلز و ساختن وسایل با دست است. اگر این ویژگی شکوفا شود قابلیت اختراع را نیز خواهد داشت و بارزترین ویژگی این شخصیت مردانه درون گرایی است.

در این بخش به مهمترین ویژگی های افرادی با این شخصیت خواهیم پرداخت:

 1. این افراد بیشتر دوست دارند با وسایل و ابزار سروکار داشته باشند تا با افراد و معمولاً خود را با کار سرگرم می کنند.
 2. علاقه دارند وسایلی را که فعلاً کاربردی ندارد یا نیازی به آن نیست نگه دارند تا یک روز از آن استفاده کنند و روزی که از این وسایل استفاده شود بسیار خوشحال می شوند.
 3. شخصیت آرکتایپ هفائستوس به شدت عاشق کار خود است و معمولاً کار با دست را دوست دارد.
 4. زمانی که دچار مشکل و ناراحتی می شوند، با ریختن مشکلات درون خود و غرق شدن در افکار خود سعی در حل کردن آن دارند و اهل درد دل کردن و گفتن مشکلات به افراد دیگر نمی باشند.
 5. این شخصیت اهل ابراز علاقه کردن و توجه به دیگران نمی باشد و ممکن است حتی از اطرافیان غافل شوند.
 6. در صورت توجه به استعدادها و شکوفایی آنها پتانسیل تبدیل شدن به استاد و فرد نابغه در کار خود را دارد.
 7. از طرف دیگر اگر ناامید شوند و این ناامیدی و یاس ادامه دار باشد تبدیل به یاس و ناامیدی درونی شده و مشکلات فراوانی ایجاد خواهد کرد.
 8. به شدت احساساتی هستند ولی در بروز احساسات ضعیف، ممکن است در درون آنها طوفان باشد ولی در ظاهر سرد و بی روح هستند.
 9. بیشترین علاقه مندی شخصیت آرکتایپ هفائستوس اشیا می باشد.
 10. در بحث ها شرکت نمی کنند. حتی با اینکه بدانند در بحث پیروز هستند و نظرات خود را بیان نمی کنند. چون حوصله بحث و ناراحت کردن دیگران را ندارند.
 11. از لحاظ ظاهری این افراد معمولاً عبوس و غرغرو هستند.
 12. در مقابل تغییرات بسیار مقاوم هستند و تغییر را به سختی قبول می کنند.
 13. این افراد چون درون گرا هستند و در بروز دادن احساسات مشکل دارند معمولاً نمی توانند کسی را خوشحال کنند.

آرکتایپ هفائستوس

قدرت آرکتایپ هفائستوس

تمامی شخصیت ها و الگوی های شخصیتی دارای نقاط ضعف و قوت است که اگر خود فرد به این موارد آشنا باشد می تواند در مسیر زندگی خود موفق باشد، جالب است بدانید که تمام ارکتایپ ها را می توان با طرحوارهدرمانی مدیریت و درمان کرد.

پشتکار و سخت کوشی

این افراد در کار و انجام مسئولیت های خود بسیار جدی بوده و کارها و وظایفی را که به او محول شده است را به نحو احسنت انجام می دهند. زیرا با کار خود را سرگرم می کنند.

تمایل به یادگیری

آرکتایپ هفائستوس تمایل بسیار زیادی به یادگیری و همچنین استعداد یادگیری دارد و اگر بتواند در این مسیر قرار گیرد بسیار موفق خواهد بود و پیشرفت خواهد کرد.

متمرکز بودن بر کار

این شخصیت به علت اینکه بهترین محل برای تمدد اعصاب این افراد است. به همین دلیل در هنگام کار بسیار متمرکز بوده و ممکن است کلاً به محیط و افراد اطراف خود بی تفاوت باشند.

داشتن خلاقیت بالا

این افراد اگر در مسیر درست تحصیل و کار قرار گیرند. به علت علاقه به کار دارای پتانسیل خلاقیت بسیار بالا هستند و در مسائل و کارهای یدی قابلیت اختراع و در مسائل هنری قابلیت سرودن شعر و نقاشی های خارق العاده را دارند.

ازدواج با هفائستوس

رضایت از ازدواج آرکتایپ هفائستوس به نوع ازدواج و همسر او وابسته است. این شخصیت معتقد به تک همسری است و همسرش مهمترین و تنها فرد موجود در زندگی او است. پس اگر از این سمت ضربه ببیند به سختی به زندگی عادی باز خواهد گشت. این افراد تنها دوست دارند با همسرشان وقت بگذرانند و بسیار به همسرشان وفادار هستند و در صورت از دست دادن همسرشان به آن وفادار می مانند و دنبال رابطه دیگری نخواهند رفت و از همسر خود نیز انتظار دارند که وفادار باشد. این فرد در صورت تشویق همسر خود بسیار قابلیت پیشرفت دارند و در صورت انتقاد و عدم پشتیبانی همسر به فردی تنبل، درون گرا و نامنظم تبدیل خواهند شد.

نقاط ضعف کهن الگوی هفائستوس

تردید در تصمیم گیری

معمولاً برای تصمیم گیری های مهم دچار تردید مشوند و نیاز به کمک دارند و در این میان نقش همسر و والدین بسیار مهم است.

ترس درونی

یک ترس روانی و داخلی همواره در این افراد وجود دارد که ناشی از همان درون گرایی این افراد ناشی می شود.

شخصیت آرکتایپ هفائستوس

قدرت صحبت کردن و فن بیان ضعیف

البته این افراد تمایلی برای صحبت با دیگران و شرکت در بحث ها ندارند و همین مطلب ممکن است باعث ایجاد این ضعف شود.

وابسته بودن

معمولاً آرکتایپ هفائستوس ها دوست دارند به کسی تکیه کنند و همین موضوع هم باعث ضعف در تصمیم گیری این افراد می شود.

اعتماد به نفس کم

این مورد هم از خصلت درون گرایی زیاد این افراد ناشی می شود و چون عدم تمایل به حرف زدن دارند معمولاً قدرت پرورش اعتماد به نفس را هم نخواهند داشت. مگر اینکه در مسیر درست قرار گیرند.

پیشنهاداتی به هفائستوس

 1. حتماً این افراد باید اعتماد به نفس خود را تقویت کنند و برای این منظور پدر و مادر و اطرافیان نقش اساسی دارند.
 2. کمی باید از درون گرایی خود بکاهند و یاد بگیرند احساسات و خشم های درونی خود را بیان کنند. تا این تمایلات تبدیل به عقده و نفرت نشود.
 3. باید از وابستگی خود به افراد کاسته و دنبال فرد نجات دهنده نباشند و با حضور در اجتماع و برقراری روابط اجتماعی خود را از وابستگی به دیگر افراد بی نیاز کنند.
 4. آرکتایپ هفائستوس ها باید استعداد های خود را بشناسند و در راستای تقویت آن بکوشند و چون این افراد قدرت یادگیری بالایی دارند باید در راستای استعدادهای خود تحصیل و یا کسب مهارت کنند.
 5. حتما از یک روانکاو یونگی یا یک روانشناس با رویکرد طرحواره کمک بگیرند. بدون شک برای حل مشکلات به صورت کامل بایستی حداقل سه ماه زمان بگذارند تا روند تغییر را در طولانی مدت لمس کنند و از آن بهره بگیرند.
نظرات کاربران:
mona
پاسخ به این نظر
1400/6/23

خیلی شبیه همسر من بود البته همسر من اصلا تمرکز نداره اما بقیه موارد خیلی شبیه بود جالب بود

2 1
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ