22006198 021

چگونه ارگاسم های متعدد داشته باشیم؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(6 رای)
چگونه ارگاسم های متعدد داشته باشیم؟

ارگاسم های متعدد زمانی اتفاق می افتد که فرد در طول یک دوره فعالیت جنسی بیش از یک بار به اوج میرسد. این عمل در زنان شایع تر هستند، اما همه زنان این توانایی را ندارند. تعاریف مختلفی از ارگاسم چندگانه وجود دارد. به عنوان مثال، برخی از متخصصان معتقدند که ارگاسم های متعدد یکی پس از دیگری اتفاق می افتد و «زمان استراحت» کمی در این بین وجود دارد. برخی دیگر معتقدند ارگاسم های متعدد میتواند با زمان بیشتری در بین آنها اتفاق بیافتد. با این تعریف، یک زن ممکن است یک بار به اوج برسد، کمی استراحت کند، سپس دقایقی بعد دوباره اوج بگیرد.

چهار مرحله ارتباط جنسی

  1. میل جنسی
  2. پلاتو یا کفه
  3. ارگاسم
  4. فرونشینی

اغلب، زنان متوجه میشوند که ارگاسم دوم یا سوم آنها نسبت به ارگاسم اولشان شدت کمتری دارد. اما این بدان معنا نیست که ارگاسم آنها لذت کمتری دارد. برای برخی از زنان، ارگاسم های متعدد ممکن است ربطی به رابطه جنسی نداشته باشد. زنان مبتلا به اختلال برانگیختگی تناسلی مداوم (PGAD) ممکن است ساعت ها یا روزها بدون هیچگونه تحریک جنسی احساس تحریک کنند. آنها ممکن است چندین ارگاسم خود به خودی داشته باشند که نتوانند در مدت کوتاهی کنترل کنند. «PGAD گاهی اوقات سندرم تناسلی بی قرار (RGS) نامیده میشود.»

ارگاسم متعدد در مردان

اغلب تصور میشود که مردان بدلیل دوره مقاومت بعد از ارگاسم خود نیاز به زمان ریکاوری دارند و قادر به داشتن ارگاسم های متعدد نیستند پس از انزال، بدن مردان یک دوره استراحت را پشت سر میگذارد که در طی آن دوباره تحریک جنسی نمیشود. این دوره های مقاومت در برخی از مردان کوتاه است (فقط چند دقیقه) اما برای برخی دیگر، زمان برگشتمیتواند 12 تا 24 ساعت یا حتی بیشتر طول بکشد. با این حال، برخی از مردان میگویند که واقعاً میتوانند ارگاسم های متعدد داشته باشند اما توانایی داشتن آنها پس از 30 سالگی کاهش می یابد.

چگونه ارگاسم های متعدد داشته باشیم: 9 نکته برای زنان

برای بسیاری از زنان، داشتن حتی یک ارگاسم در حین رابطه جنسی میتواند یک نبرد دشوار باشد، بنابراین ایده دستیابی به ارگاسم های متعدد ممکن است مانند یک داستان تخیلی به نظر برسد. اما تریسی کاکس؛ کارشناس رابطه جنسی میگوید زنان بیش از مردان قادر به داشتن ارگاسم های متعدد هستند «از آنجایی که زنان به سرعت مردها به مرحله فرونشینی پس از ارگاسم نمیرسند، برای آنها راحت تر است که دوباره به اوج لذت جنسی برسند و ارگاسم متوالی بیشتری داشته باشند.»

1. تمرینات کگل خود را انجام دهید

داشتن ارگاسم های باکیفیت و لذت بخش فقط مربوط به داشتن رابطه جنسی نیست و قبل از اینکه بتوانید از مزایای آن بهره مند شوید، به کمی مقدمات نیاز دارید از جمله انجام منظم تمرینات کگل. مانند سایر قسمت های بدن، اگر عضله کف لگن هم قوی و متناسب باشد، بهتر عمل میکند، خون بیشتری را به لگن پمپاژ میکند (که برای برانگیختگی عالی است) و انقباضات قوی تری ایجاد میکند بنابراین باعث میشود ارگاسم طولانی تر و شدیدتری را تجربه کنید. «به سادگی ماهیچه ای را که برای نگه داشتن ادرار استفاده میکنید منقبض کنید، آنرا دو ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید. این کار را 20 بار، سه بار در روز انجام دهید.

تمرینات کگل برای داشتن ارگاسم های متعدد

2. روی تکنیک های در اوجماندن کار کنید

چیزهای خوب به سراغ کسانی می آید که صبر میکنند و برای رسیدن به ارگاسم عجله نمیکنند. «در اوج ماندن شامل رساندن خود تقریباً به نقطه ارگاسم، صبر کردن برای فروکش کردن برانگیختگیتان و سپس بالا رفتن دوباره است. این به شما آموزش میدهد که در حالت هیجانی بالا بمانید. این کار نه تنها ترشح اندورفین را بهینه میکند، بلکه به بدن شما می آموزد که در یک منطقه لذت ارگاسمی عملاً دائمی بماند و بتواند بارها و بارها به ارگاسم برسد.

3. محرک های ارگاسم خود را توسعه دهید

ممکن است فکر کنید که داشتن رابطه جنسی محرک ارگاسم شماست، اما منظور ما کاملاً این نیست. در مورد علائم و نشانه های کوچکتری که نشان میدهد شما در شرف ارگاسم هستید یاد بگیرید، مانند تنفستان است. هرچه مغز شما نشانه های بیشتری را برای ارگاسم دریابد، بیشتر قادر خواهد بود تا زمانی که شما آنرا بخواهید، پاسخ را فراخواند.

تریسی کاکس میگوید: «روی کارهایی که بطور طبیعی برای رسیدن به ارگاسم انجام میدهید تمرکز کنید، سپس در آن اغراق کنید. برای مثال اگر سنگین تر و سریع تر نفس میکشید، دفعه بعد که میخواهید به ارگاسم برسید، حتی سنگین تر نفس بکشید. اگر متوجه شدید که هنگام ارگاسم انگشتان پای خود را منقبض کرده اید و سر خود را به عقب پرتاب میکنید، این کار را انجام دهید.

«به نقطه ای برسید که مغز شما فکر میکند نفس های عمیق همراه با خم کردن انگشتان پا به این معنی است که من در آستانه ارگاسم هستم! پس بهتر است تمرکز کنید و آنرا انجام دهید!»

4. در ارگاسم های بعدی عجله نکنید

وقتی فکر میکنید آماده اید شروع به تلاش مجدد برای داشتن ارگاسم چندگانه با شریک زندگی خود (یا خودتان) کنید، قانون طلایی را به خاطر بسپارید - عجله نکنید. به عنوان مثال، میتوانید به آرامی به شریک خود روغن بزنید و به آرامی دوباره شروع کنید و آگاه باشید که آیا شریک زندگی شما ناراحتی یا درد دارد یا خیر چون «بدن شما پس از اولین ارگاسم بسیار حساس تر میشود، به این معنی که ادامه تحریکات شدید بلافاصله میتواند دردناک باشد و ما این را نمیخواهیم.»

5. از تحریک های مختلف استفاده کنید

هیچکس دوست ندارد در رختخواب حوصله اش سر برود، به خصوص مغز شما. و اگر انتظار دارید بارها و بارها با همان محرک ها به ارگاسم برسید، احتمالاً ناامید خواهید شد، پس کمی آن محرکها را با هم ترکیب کنید برای مثال اگر اولین بار از طریق رابطه جنسی ارگاسم داشته باشید، شانس بیشتری برای داشتن ارگاسم بعدی با رابطه جنسی متفاوت دارید تا از طریق رابطه جنسی و دخول.

6. برای لحظاتی استراحت کنید

تفاوت زیادی بین یک لحظه استراحت بین ارگاسم و اینکه فقط اجازه دهید بدن شما خاموش شود و بخوابد، وجود دارد. البته مهم است که یک لحظه کوتاه به خود استراحت دهید اما در لحظه بمانید و از فضای رابطه جنسی دور نشوید. برای این کار میتوانید از تکنیک های تمرکز حواس استفاده کنید.

ارگاسم های متعدد

7. نفس کشیدن را فراموش نکنید

آنقدر روی هدف ارگاسم خود متمرکز نشوید که تنفس صحیح را فراموش کنید، زیرا این میتواند نقش مهمی در احتمال رسیدن به ارگاسم برای بار دوم یا سوم داشته باشد. بعضی از متخصصان میگویند حبس کردن نفس در هنگام ارگاسم این حس را افزایش میدهد و برخی دیگر معتقدند اگر مغز خود را از اکسیژن گرسنه نگه دارید، خون اکسیژن دهنده را مجبور میکند به سمت مغز جریان یابد و از اندام تناسلی شما دور شود.

8. شریک زندگی خود را فراموش نکنید

در میان این همه صحبت از ارگاسم چندگانه، مهم است که از کسی که در رختخواب با او هستید غافل نشوید، به خصوص که ممکن است آنها قبلاً ارگاسم خود را تجربه کرده باشند و برای دور دوم احساسی نداشته باشند.

9. به یاد داشته باشید که تمرین عملکرد شما را کامل میکند

مانند هر چیزی در زندگی، اگر میخواهید در هرکاری بهتر شوید، باید از قبل تمرین کنید.

هر ارگاسم شدیدتر از ارگاسم قبل خواهد بود و هرچه بیشتر تمرین کنید، رسیدن به ارگاسم دوم، سوم و چهارم آسان تر است.

اگر تکنیک ها جواب نداد چه کار کنم؟

در چهار مرحله ارتباط جنسی معمولا زنان در مرحله سوم دچار چالش می شوند و در واقع ارگاسم نمیرسند این اختلال آنورگاسمی نام دارد. این اختلال میتواند علت های مختلفی داشته باشد که یک سکس تراپیست می تواند برای حل این موضوع به شما کمک کند. اما در مورد ارگسام های متعدد گاهی مشکلات خلقی و ذهنی باعث عدم ارگاسم مجدد می شود. پس ممکن است که فرد به دلیل افسردگی یا اضطراب دچار به هم ریختگی درباره مشکلات جنسی شود. پس از ارزیابی در مرحله اول و تشخیص مشکل ابتدا باید آن مشکل شناختی حل شود در بسیاری از موارد حل شدن مشکل شناختی و خلقی باعث بهبود خودکار میل جنسی نیز می شود. جالب است بدایند که در درمان این اختلال در مورد موارد جنسی صحبت نمی شود بلکه به آن مشکل ایجاد شده برای خلق است که درمان میشود.

نقش تروما در رابطه جنسی

اما در تروما (PTSD) کار خیلی پیچیده میشود در تروما که اختلال پس از سانحه معنی میشود. فرد ممکن است که سال ها پیش تجربه تجاوز را داشته باشد اما از ذهن او پاک شده باشد یا پاک نشده باشد. ولی موضوع این است که با استفاده از تکنیک های تجربی باید این تروما از بین برود تا فرد بتواند یک رابطه جنسی راحت را داشته باشد. زیرا به صورت ناخودآگاه بسیار از قسمت های یک رابطه جنسی برای فرد میتواند تداعی کننده تصاویر بسیار سختی باشد، پس نمیتوان انتظار داشت که در این وضعیت دشوار فرد به ارگاسم برسد.

منابع: huffingtonpost.co.uk، njsexualmedicine.com

نظرات کاربران:
سهیلا
پاسخ به این نظر
1402/11/17

مقاله شمارو مطالعه کردم بسیار مفید و جالب بود میشه کمی بیشتردراین زمینه توضیح بدید؟

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ