22006198 021

ازدواج آسان و ساده و رسیدن به احساس خوشبختی

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(22 رای)
ازدواج آسان و ساده و رسیدن به احساس خوشبختی

قطعاً یکی از مهم ترین عوامل برای رسیدن به ازدواج آسان، کنار گذاشتنِ سخت گیری های متداول در ایجاد شرایطی برای ازدواج آسان می باشد که در بسیاری از موارد باعث می شود کسانی که قلباً میل و رغبت به ازدواج دارند نتوانند خود را در این شرایط قرار دهند و ناچاراً به زندگی در کنار والدین اکتفا کنند. شاید همه ما بارها و بارها با اصطلاح «آسان گیری در ازدواج» مواجه شده باشیم اما به معنای واقعی این اصطلاح پی نبرده باشیم. ازدواج آسان به معنای نادیده گرفتن شرایط لازم برای ازدواج دو نفر نیست، بلکه به این معنی است که هر دو نفر مایل باشند با هر آنچه که در توانشان است در کنار یکدیگر شرایطی را فراهم کنند که بتوانند پس از آن و در کنار یکدیگر به رشد و احساس خوشبختی دست پیدا کنند.

آیا مراسم ازدواج می تواند زوج ها را خوشبخت کند؟

نکته مهم در یک مراسم ازدواج این است که هر فردی که می خواهد به زندگی متأهلی روی بیاورد می تواند در یک مراسم معمولی و خانوادگی این اتفاق را پیش ببرد. اما از آنجایی که ایجاد یک مراسم بزرگ خانوادگی با رسوم اضافه آن سال هاست که به صورت یک رسم به وجود آمده، این امکان را در تفکر جوانان و خانواده هایشان به وجود می آورد که بدون انجام این مراسم ازدواجشان به خوبی صورت نگرفته است.

سخت گرفتن ازدواج

آیا مراسم های پر هزینه میتواند استدلالی برای خوشبختی باشد؟

اگر واضحاً به دنبال جواب هستید باید بگوییم خیر. مراسم های ازدواج پرهزینه با رسوماتی جدید نه تنها دلیلی برای خوشبختی نمی باشند بلکه می توانند تا مدت ها دلیلی برای بحث، مشاجره، گفتگوها و دلخوری های طولانی نیز باشند. لازم است بدانیم ایجاد یک رابطه سالم، مفید و رو به رشد در یک مراسم شلوغ و پرهزینه شکل نمی گیرد. اگر هر دو نفر که مایل به ازدواج با یکدیگر هستند بتوانند چنین هزینه هایی را صرف شناخت، رشد و دانستن روابط بین فردی خود کنند، می توانند به استحکام بیشتری در ازدواج خود برسند.

باید بدانیم هزینه های زیاد قبل از شروع زندگی مشترک باعث می شود تمرکز اصلی هر دو نفر از مسائل اصلی منحرف شود. تجمل گرایی و مراسم عروسی پرهزینه تنها برای مدتی کوتاه باعث احساس لذت و خوشی می شود اما آنچه که ما در طول زندگی مشترک به آن نیاز داریم داشتن لذت ها و شادی های بلندمدت است تا بتوانیم سال های طولانی از زندگیمان را کنار یکدیگر با آرامش سپری کنیم. قبل از شروع زندگی مشترک باید تمام تلاش و انرژی خود را به کار گیریم تا به بهترین و کامل ترین شناخت از شخصیت و دنیای درونی طرف مقابل برسیم اما بحث و هدر دادن انرژی و سرمایه مانع از رسیدن به این شناخت می شود.

آیا ازدواج های ساده دلیلی برای ازدواج پایدار است؟

جواب این سوال هم به طور واضح خیر می باشد. اما می توانیم اینگونه استدلال کنیم که در ازدواج های ساده قطعاً هر دو نفر هزینه کمتری را متقبل می شوند و همچنین انگیزه و انرژی بیشتری برای رسیدن به هدف های مشترک والاتر خواهند داشت. ازدواج های آسان که هر دو نفر با میل و رغبت فراوان در کنار یکدیگر تلاش می کنند خانه و شغلی مناسب داشته باشند و در کنار یکدیگر به رشد روح و روان خود و دیگری بپردازند و لحظاتی را در کنار یکدیگر با آسایش و آرامش بگذرانند، قطعاً باعث ایجاد آرامش و استحکام در رابطه می شود که هر کدام می تواند دلیلی برای حفظ رابطه بین فردی باشد.

چگونه ازدواج آسان داشته باشیم؟

برای داشتن ازدواج های آسان، بدون هزینه های غیر متعارف و بدون چشم و هم چشمی نیازمند این هستیم که به باورها و اهداف خود ایمان داشته باشیم. هر فردی به هر میزان که در مسیر رشد فکری و ذهنی بیشتر قدم بردارد، قطعاً خود را از تله هایی مانند حرف مردم، خواسته مردم و تأیید اطرافیان دور نگه میدارد. دور ماندن از تله هایی این چنینی باعث میشود دو نفری که مایل به ازدواج با یکدیگر هستند بتوانند احساس قلبی و خواسته خود را در نظر بگیرند و در مراسمی آرام و شاد بتوانند در کنار دوستان و خانواده های خود زندگی جدید خود را آغاز کنند.

تفکرات و نگرش های پیش پا افتاده ایی مانند «اگر چنین نباشیم و شبیه دیگران عمل نکنیم بنابراین واکنش های خوبی نخواهیم دید»، باعث می شود قطعاً در آینده نیز زندگی خود را متوصل به افکار، حرف ها و خواسته های دیگران بدانیم.

آیا تفکرات دیگران در مورد ما و نحوه زندگی ما اثری در زندگی و دستاورد های ما خواهد داشت؟

قطعاً جواب خیر است. تفکرات بیمارگونه و تأیید طلبانه که ریشه در مهر طلبی و عزت نفس پایین دارند باعث میشود ما برای انجام هر کاری نیازمند تأیید دیگران باشیم. چگونه لباس بپوشیم، چگونه رفتار کنیم و یا چگونه توجه اطرافیان را به خود جلب کنیم، همه و همه ریشه در عزت نفس رشد پیدا نکرده دارد. اگر بخواهیم در مواردی مانند ازدواج به این نکته بپردازیم، می توانیم واضحاً رسم های غیر متعارف و هزینه های دست و پا گیر را جزء این رده از تفکرات بدانیم. باید توجه کنیم که زندگی کردن با اینگونه تفکرات باعث می شود هرگز به آرامش ذهنی واقعی دست پیدا نکنیم زیرا خواسته ها و نظر های دیگران هرگز تمام نمی شوند و نداشتن شخصیت و هویت مستقل می تواند ما را در برابر مشکلات آسیب پذیر کند.

آیا اگر کسانی از لحاظ مالی توانایی یک ازدواج پر هزینه را داشته باشند خود را از هر تفکر اشتباهی دور می کنند؟

در جواب باید بدانیم یک ازدواج پر هزینه و غیر آسان به تفکر و اندیشه دو نفر و دو خانواده بر می گردد. در واقع تلاش برای دور ماندن از تأیید دیگران باعث می شود هر دو نفر که مایل به ایجاد یک رابطه سالم هستند بتوانند برای حفظ رابطه خود تلاش کنند. در واقع در یک ازدواج آسان، مسئله هزینه های متداول نیست، بلکه نوع نگاهی است که می تواند هر دو نفر را برای دستاوردهای جدید در زندگی مشترک آماده کند.

ازدواج آسان و رسیدن به خوشبختی

چگونه می توانیم به بینش و نگاهی دور از تأیید دیگران دست پیدا کنیم؟

هر انسانی به هر میزان که خود را بشناسد و درباره خود احساس بهتری داشته باشد قطعاً در رفتار های روزانه خود نیز می تواند به این موضوع پی ببرد که تأیید دیگران برایش آنچنان تفاوتی در دستاوردهای مورد نیاز او نخواهد داشت. خود شناسی، خویشتن دوستی و احساس آرامش با هر آنچه که هستیم و هر آنچه که برای بودنش تلاش کرده ایم باعث می شود بدانیم نگاه دیگران به این مقوله تفاوتی در ما، نوع خواسته و دستیابی به هدف هایمان ایجاد نخواهد کرد.

اگر هر دو نفری که می خواهند با یکدیگر ازدواج کنند بدانند ملاک و خواسته قلبیشان از کنار یکدیگر بودن چه چیزی است و به دور از ملاک های سطحی و یا فرارهای مداوم از خود و محیط گذشته باشند و ازدواج را برای خود منبعی از آرامش و رشد بدانند، قطعاً می توانند در شرایطی آسان و بدون اضطراب از حرف، تأیید و رفتار دیگران احساس خوشایندی را تجربه کنند. اینکه دیگران از ما چه میخ واهند دلیلی برای فراهم کردن خواسته آن ها نیست. در واقع فردی با عزت نفس رشد پیدا کرده می تواند در شرایطی آسان در ابتدا خواسته قلبی خود و نیاز خود را بررسی کند. برای آن تلاش کند و در کنار این خواسته، رفتاری متعارف و دوست داشتنی نیز با دیگران داشته باشد.

آسانگیری در ازدواج

چگونه ازدواجی موفق داشته باشیم؟

مهم ترین نکته برای داشتن ازدواجی موفق و رسیدن به احساس خوشبختی این است که تمام تلاشمان را بکنیم تا به شناخت مناسب از طرف مقابلمان برسیم. پس بهتر است یکی از بایدهای ازدواج مراجعه به مشاور پیش از ازدواج باشد. مشاور پیش از ازدواج می تواند به شما کمک کند تا به شناخت بهتری از طرف مقابل برسید و همچنین از سلامت روان او مطمئن شوید. همچنین مشاوره پیش از ازدواج در به دست آوردن توانایی های مختلف مورد نیاز در زندگی مشترک به شما کمک می کند.

نکته آخر

بنابراین لازم است بدانیم یک ازدواج با سخت گیری ها و هزینه های ناتمام نه تنها هیچ دو نفری را خوشبخت نمی کند، بلکه می تواند نشان از عزت نفس رشد پیدا نکرده و به دنبال تأیید دیگران بودن نیز باشد. اگر بتوانیم بینش صحیحی در شناخت خود، اهداف و احساس رضایت مندی خود داشته باشیم بنابراین میتوانیم در ازدواجی آسان شرایط رشد و پیشرفت روحی و روانی و همچنین مادی خود را تأمین کنیم و برای یک ازدواج موفق تلاش کنیم. هر گاه قدم اولیه ما برای یک رابطه سالم اشتباه باشد، قطعاً ما در یک اتفاق اشتباه قرار خواهیم گرفت. برای جبران این اتفاق باید مدتی طولانی تلاش کنیم تا بتوانیم در ابتدا خود را بشناسیم و پس از آن یک رابطه دو نفره را که برای رشد و تعالی خود در نظر گرفته ایم نجات دهیم.

نظرات کاربران:
علیرضا
پاسخ به این نظر
1401/1/12

از خراسان جنوبی مجرد سن 29ساله

0 0
manizhe
پاسخ به این نظر
1400/6/27

اگر دو نفر واقعا همو دوست داشته باشن و بخان باهم زندگی کنند واقعا براشون چه فرقی میکنه که اول زندگی حلقه چندین ملیونی یا عروسی خیلی شلوغ و پرهزینه بگیرن؟ مشکل جایی هست که ما تو کل زندگی میخایم برای بقیه زندگی کنیم و احساس میکنیم اگه بقیه مارو تایید نکنن نمیتونیم از خودمون راضی باشیم . واقعا تجملات هیچ سودی برای زندگی نداره انجام ندید

0 0
mozhde
1400/7/4

دقیقا چیزی که گفتید درسته اما بعضیا انقدر حساسیت به خرج میدن و هزینه های گزاف میکنن که ادم فکر میکنه اگه این کارارو نکنه انگار عقب مونده ولی خب واقعا اینجوری نیست بهتره که اون همه هزینه رو پس انداز کنن تا اینده بتونن ازش استفاده بکنن واقعا چه فرقی داره که چقد طلا انداختن یا چند مدل توی عروسی غذا داشتن حتی خیلیا کلی هزینه کردن برای عکس و فیلم بعدا پشیمون شدن چون همش مصنوعیه و دیدنش فقط چند بار قشنگه و دو سال بعد اصلا دلشون نمیخاد دوباره نگاه کنن چون همه چی قدیمی میشه همونجوری که الان ادم دوست نداره خیلی عکس و فیلم از گذشته ببینه کلا ماها یا درگیر اینده هستیم یا گذشته و یادمون میره که از زمان حال لذت ببریم

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ