22004925 - 021

ازدواج آسان و ساده

(17 رای)
ازدواج آسان و ساده

قطعاً یکی از مهمترین عوامل برای رسیدن به ازدواج آسان سخت گیری های متداول در ایجاد شرایطی برای ازدواج آسان می باشد که در بسیاری از شرایط باعث میشود کسانی که قلباً میل و رغبت به ازدواج دارند نتوانند خود را در این شرایط قرار دهند و ناچاراً به زندگی در کنار والدین اکتفا کنند.

آسانگیری در ازدواج به چه معنی است

شاید همه ما بارها و بارها با این کلمه مواجه شده باشیم (آسانگیری در ازدواج) اما تأکیداً به معنای واقعی این کلمه پی نبرده باشیم.

ازدواج آسان

آسانگیری در ازدواج به معنای نادیده گرفتن شرایط لازم برای ازدواج دو نفر نیست، بلکه به این معنی است که هر دو نفر مایل باشند با هر آنچه که در توانشان است در کنار یکدیگر شرایطی را فراهم کنند که بتوانند پس از آن و در کنار یکدیگر به رشد و احساس خوشبختی دست پیدا کنند.

آیا مراسم ازدواج میتواند زوج ها را خوشبخت کند؟

نکته مهم در یک مراسم ازدواج این است که هر فردی که میخواهد به زندگی متأهلی روی بیاورد میتواند در یک مراسم معمولی و خانوادگی این اتفاق را پیش ببرد، اما از آنجایی که ایجاد یک مراسم بزرگ خانوادگی با رسوم اضافه آن سالهاست که به صورت یک رسم به وجود آمده این امکان را در تفکر جوانان و خانواده هایشان به وجود می آورد که بدون انجام این مراسم ازدواجشان به خوبی صورت نگرفته است.

آیا مراسم های پر هزینه میتواند استدلالی برای خوشبختی باشد؟

اگر واضحاً به دنبال جواب هستید باید بدانیم (خیر)؛ مراسم های ازدواج پر هرینه با رسوماتی جدید نه تنها دلیلی برای خوشبختی نمی باشند بلکه میتوانند تا مدت ها دلیلی برای بحث، مشاجره، گفت گو ها و دلخوری های طولانی نیز باشند.

لازم است بدانیم ایجاد یک رابطه سالم، مفید و رو به رشد در یک مراسم شلوغ و پرهزینه شکل نمیگیرد.

/// شماره های تماس ///

اگر هر دو نفری که مایل به ازدواج با یکدیگر هستند بتوانند چنین هزینه هایی را در حداقل خود، صرف شناخت، رشد و دانستن روابط بین فردی خود داشته باشند بنابراین میتوانند به استحکام بیشتری در ازدواج خود برسند.

آیا ازدواج های ساده دلیلی برای ازدواج پایدار است؟

جواب این سوال هم به طور واضح (خیر) می باشد اما میتوانیم اینگونه استدلال کنیم که در ازدواج های ساده قطعاً هر دو نفر هزینه کمتری را متقبل میشوند و همچنین انگیزه و انرژی بیشتری برای رسیدن به هدف های مشترک بالاتری میتوانند به دست بیاورند.

ازدواج های آسان که هر دو نفر با میل و رغبت فراوان در کنار یکدیگر تلاش میکنند خانه و شغلی مناسب داشته باشند و در کنار یکدیگر به رشد روح و روان خود و دیگری بپردازند و لحظاتی را در کنار یکدیگر با آسایش و آرامش بگذرانند قطعاً باعث ایجاد آرامش و استحکام در رابطه شان میشود که هر کدام میتواند دلیلی برای حفظ رابطه بین فردی باشد.

چگونه ازدواج آسان داشته باشیم؟

برای داشتن ازدواج های آسان، بدون هزینه های غیر متعارف و بدون چشم و هم چشمی نیازمند این هستیم که اندیشه توانایی را در خود رشد دهیم.

ازدواج ساده

هر فردی به هر میزان در رشد فکری و ذهنی خود بالاتر باشد قطعاً خود را از تله هایی مانند حرف مردم، خواسته مردم و تأیید اطرافیان دور نگه میدارد و این دور ماندن از تله هایی اینچنینی باعث میشود دو نفری که مایل به ازدواج با یکدیگر هستند بتوانند احساس قلبی و خواسته خود را در نظر بگیرند و در مراسمی آرام و شاد بتوانند در کنار دوستان و خانواده های خود زندگی جدید خود را آغاز کنند.

تفکرات و نگرش های پیش پا افتاده ایی مانند: اگر چنین نباشیم و شبیه دیگران عمل نکنیم بنابراین واکنش های خوبی نخواهیم دید، باعث میشود قطعاً در آینده نیز زندگی خود را متوصل به افکار، حرف ها و خواسته های دیگران بدانیم.

آیا تفکرات دیگران در مورد ما و نحوه زندگی ما اثری در زندگی و دستاورد های ما خواهد داشت؟

قطعاً جواب خیر است؛ تفکرات بیمارگونه و تأیید طلبانه که ریشه در مهر طلبی و عزت نفس پایین دارند باعث میشود ما برای انجام هر کاری نیازمند تأیید دیگران باشیم.

/// شماره های تماس ///

چگونه لباس بپوشیم، چگونه رفتار کنیم و یا چگونه توجه اطرافیان را به خود جلب کنیم، همه و همه ریشه در عزت نفس رشد پیدا نکرده دارد.

اگر بخواهیم در مواردی مانند ازدواج به این نکته بپردازیم، میتوانیم واضحاً رسم های غیر متعارف و هزینه های دست و پا گیر را جزو این رده از تفکرات بدانیم که با دست آویزی مانند: حرف مردم، انتظار مردم و خواسته مردم ما را درگیر یک نوع اشتباه از رابطه میکند.

آیا اگر کسانی از لحاظ مالی توانایی یک ازدواج پر هزینه را داشته باشند خود را از هر تفکر اشتباهی دور میکنند؟

در جواب باید بدانیم یک ازدواج پر هزینه و غیر آسان به تفکر و اندیشه آسان دو نفر و دو خانواده بر میگردد.

در واقع تفکر و نگرش دور ماندن از تأیبد دیگران باعث میشود هر دو نفر که مایل به ایجاد یک رابطه سالم هستند بتوانند برای حفظ رابطه شان تلاش کنند. در واقع در یک ازدواج آسان، مسئله هزینه های متداول نیست، بلکه نوع نگاهی است که میتواند هر دو نفر را برای دستاورد جدید در زندگیشان آماده کند.

چگونه میتوانیم به بینش و نگاهی دور از تأیید دیگران دست پیدا کنیم؟

هر انسانی به هر میزان که خود را بشناسد و با خود احساس بهتری داشته باشد قطعاً در رفتار های روزانه خود نیز میتواند به این موضوع پی ببرد که تأیید دیگران برایش آنچنان تفاوتی در دستاوردهای مورد نیاز او نخواهد داشت.

آسانگیری در ازدواج

خود شناسی، خویشتن دوستی و احساس آرامش با هر آنچه که هستیم و هر آنچه که برای بودنش تلاش کرده ایم باعث میشود بدانیم نگاه دیگران به این مقوله تقاوتی در ما، نوع خواسته و دستیابی به هدف هایمان نخواهد داشت.

اگر هر دو نفری که میخواهند با یکدیگر ازدواج کنند بدانند ملاکشان و خواسته قلبیشان از کنار یکدیگر بودن چه چیزی است و به دور از ملاک های سطحی و یا فرارهای مداوم از خود و محیط گذشته باشند و ازدواج را برای خود منبعی از آرامش و رشد بدانند قطعاً میتوانند در شرایطی آسان و بدون اضطراب از حرف، تأیید و رفتار دیگران احساس خوشایندی را تجربه کنند.

اینکه دیگران از ما چه میخواهند دلیلی برای فراهم کردن خواسته آنها نیست.

در واقع عزت نفس رشد پیدا کرده میتواند در شرایطی آسان در ابتدا خواسته قلبی خود و نیاز خود را بررسی کند و برای آن تلاش کند و در کنار این خواسته رفتاری متعارف و دوست داشتنی نیز با دیگران داشته باشد.

نکته آخر

بنابراین لازم است بدانیم یک ازدواج آسان، بدون سخت گیری ها و هزینه های ناتمام نه تنها هیچ دو نفری را خوشبخت نمیکند بلکه میتواند نشان از عزت نفس رشد پیدا نکرده و به دنبال تأیید دیگران بودن نیز باشد.

اگر بتوانیم بینش صحیحی در شناخت خود، اهداف و احساس رضایت مندی خود داشته باشیم بنابراین میتوانیم در ازدواجی آسان شرایط رشد و پیشرفت روحی و روانی و همچنین مادی خود را تأمین کنیم و برای یک ازدواج موفق تلاش کنیم.

هر گاه قدم اولیه ما برای یک رابطه سالم اشتباه باشد قطعاً ما در یک اتفاق اشتباه قرار گرفته ایم که برای جبران این اتفاق باید مدت های طولانی تلاش کنیم تا بتوانیم در ابتدا خود را بشناسیم و پس از آن یک رابطه دو نفره را که برای رشد و تعالی خود در نظر گرفته ایم نجات دهیم.

افزودن نظر:
CAPTCHA2


×

امتیاز دهی به مطلب: ازدواج آسان و ساده

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی