22006198 021

ازدواج با فرد خارجی چه معایب و محاسنی دارد؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(2 رای)
ازدواج با فرد خارجی چه معایب و محاسنی دارد؟

شاید تا چند دهه پیش ازدواج با فرد خارجی اندکی دور از ذهن بود اما پیشرفت تکنولوژی و گسترش ارتباطات این امر غیر ممکن را ممکن ساخته است. امروزه میتوان در جای جای جهان شاهد ازدواج با فرد خارجی بود. این شکل از ازدواج به علت تفاوت فرهنگ ها، زبان، آداب و رسوم با مشکلاتی همراه است. اما این ازدواج در کنار سختی های خود محاسن بی شماری نیز دارد که در این مقاله به آنها پرداخته شده است.

فواید ازدواج با فرد خارجی

ازدواج با فرد خارجی به معنای ورود به سبک جدیدی از زندگی است. بسیاری از افراد به کسب تجربه های جدید و هیجان انگیز علاقمند هستند بنابراین این نوع از ازدواج می تواند برای آنها بسیار تجربه خوشایندی باشد. به طور کلی ازدواج با فرد خارجی علاوه بر محاسنی که می تواند به صورت جداگانه برای هر فرد داشته باشد دارای محاسن عمومی به شرح زیر است:

تجربه فرهنگ جدید

به واسطه ازدواج با فرد خارجی میتوان فرهنگ جدیدی را تجربه و درک کرد. هر کشوری آداب و رسوم و فرهنگ مختص به خود را دارد که به لطف ازدواج بخشی از آن فرهنگ قابل تجربه است. این تجربه بر تغییر جهان بینی و بینش اثر شگرفی دارد.

ازدواج با فرد خارجی

افزایش انعطاف پذیری

بزرگترین مانع برای انعطاف پذیری، تعصب است. برای دوام آوردن در کشور و فرهنگ دیگر لازم است که بر روی تعصبات پا گذاشته شود. در واقع زندگی با فردی خارجی به افزایش انعطاف پذیری و دوری از تعصبات کمک می کند. این امر در طولانی مدت منجر به کسب آزادی فکری و عملی می شود.

درک عمیق از آداب و فرهنگ یکدیگر

وقتی دو نفر از دو کشور مختلف با یکدیگر ازدواج می کنند به زمان زیادی برای درک فرهنگ، آداب و رسوم یکدیگر نیاز دارند. بیان این تفاوت ها می تواند موضوع بحث جالبی باشد. در واقع به صورت تدریجی دو زوج خارجی، کشور خود را معرفی می کنند و این شناخت تدریجی درک عمیقی را به وجود می آورد.

یادگیری یک زبان جدید

یکی از فواید ازدواج با فرد خارجی یادگیری یک زبان جدید است. یاد گیری زبان جدید به معنای باز شدن دریچه نو در زندگی است. ازدواج با فرد خارجی شرایطی را برای یادگیری یک زبان جدید به وجود می آورد.

معاشرت با مردم کشور دیگر

ازدواج با فرد خارجی برای کسانی که به سفر خارجی علاقمند هستند یک امتیاز به حساب می آید زیرا این نوع از ازدواج شرایطی را برای معاشرت با مردم کشور دیگر فراهم می کند.

معایب ازدواج با فرد خارجی

همانطور که گفته شد ازدواج با فرد خارجی مشکلات و معضلات خود را به همراه دارد. در واقع این تصور که تمامی روزهای ازدواج با فرد خارجی سرشار از هیجان و تجربه های نو است، کاملاً اشتباه است. اگرچه مشکلات و معایب ازدواج با فرد خارجی با توجه به روحیه و شخصیت هر فرد می تواند متفاوت باشد اما به طور کلی این ازدواج معایبی به شرح زیر دارد:

تفاوت فرهنگی

اولین و مهمترین تفاوت، تفاوت فرهنگی است. بسیاری از افراد در یک شهر زندگی می کنند اما بعد از ازدواج به علت اختلافات فرهنگی با مشکلات زیادی روبرو می شوند بنابراین ازدواج با فردی دیگر از کشور دیگر می تواند مشکلات عمیق تری را به همراه داشته باشد. در برخی از فرهنگ ها یک امر عادی و در فرهنگ دیگر آن موضوع عیب به حساب می آید. این قبیل موضوعات ساده منجر به سوء تفاهم های جدی می شود.

عدم شناخت طرفین از یکدیگر

ازدواج زمانی تصمیم درستی است که دو طرف به قدر کافی از هم شناخت داشته باشند. ازدواج با فرد خارجی به علت فاصله زیاد و نبود معاشرت کافی چندان عمیق و اصولی نیست. در ازدواج های داخلی دو طرف با معاشرت های زیاد به شناخت جامعی می رسند امری که در ازدواج با فردی از کشور دیگر امکان پذیر نیست.

معایب و محاسن ازدواج با فرد خارجی

آشنا نبودن با زبان خارجی یکدیگر

عدم آشنایی با زبان فرد خارجی یکی دیگر از مشکلات مربوط به این نوع از ازدواج است. اگر دو نفر به زبان هم تسلط کافی نداشته باشند نمی توانند ارتباط کلامی موثری با یکدیگر برقرار کنند. این امر در طولانی مدت بسیار خسته کننده می شود.

مهاجرت و دوری از خانواده

ازدواج با فرد خارجی به معنای پذیرفتن مهاجرت است. مهاجرت با دوری از خانواده، دلتنگی. همراهاست. لازم است قبل از ازدواج مشکلات مربوط به مهاجرت مورد توجه و تفکر قرار گیرد.

داشتن فرزند دو ملیتی

فرزند دو ملیتی به طور ناخواسته تحت تربیت دو فرهنگ مختلف قرار می گیرد. این موضوع می تواند موجب سرگردانی کودک شود. باید قبل از ازدواج بسیاری از مباحث از جمله شیوه تربیت فرزند مورد بررسی قرار گیرد.

اهمیت مشاوره پیش از ازدواج در ازدواج با یک فرد خارجی

بسیاری از افراد در حین معاشرت با فرد خارجی دچار هیجانات کاذبی می شوند که فرصت شناخت را از آنها می گیرد. علاوه بر این، همانگونه که گفته شد میزان معاشرت با فرد خارجی دارای محدودیت هایی است بنابراین شناخت عمیق و جامعی صورت نمی گیرد. در برخی از مواقع نیز افراد در طولانی مدت به رفتارهای طرف مقابل خو می گیرند به همین دلیل نمی توانند معایب او را به خوبی تشخیص دهند و درست تصمیم بگیرند. تمامی موارد ذکر شده بیانگر اهمیت مشاوره پیش از ازدواج در ازدواج با یک فرد خارجی است.

نظرات کاربران:
k.s
پاسخ به این نظر
1400/8/18

سلام من فکر میکنم که مهم نیست کسی که باهاش ازدواج میکنیم از چه کشوری هست یا چه دینی داره بلکه مهمه که دو طرف همو دوست داشته باشن و واقعا بخوان باهم زندگی خوبی رو داشته باشن البته نکاتی که گفتید خوب و مهم بود اما من فکر میکنم که در نهایت نباید بخاطر اینکه فردی خارجی هست از ازدواج باهاش منصرف بشیم امیدوارم که همه بتونن بهترین تصمیم رو برای ازدواجشون بگیرن

0 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ