22006198 021

بوسیدن کودکان و عوارض آن چیست؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(26 رای)
بوسیدن کودکان و عوارض آن چیست؟

بوسیدن کودکان به وسیله پدر و مادر، یکی از مهمترین دستاوردهای احساسی و عاطفی است که کودک میتواند در دوران رشد خود داشته باشد. اما گاهی دیده میشود که این بوسیدن از ناحیه لب صورت میگیرد که هم از نظر پزشکی و هم از نظر روحی و روانی در مواردی میتواند آسیب زا باشد. روانشناس شارلوت رزنیک به News Australia توضیح داد که لب و دهان مرزهای شخصی هستند. بنابراین، بوسیدن لب های کودک ممکن است این تصور را ایجاد کند که هر کسی می تواند به فضای شخصی و بدن او نفوذ کند. همچنین کودک میتواند دچار ناتوانی در نه گفتن به دیگران شود. از منظر بسیار مهم دیگربوسیدن در سنین بالاتر به سبک دلبستگی ایمن و یا دلبستگی واکنشی (RAD) کودک نیز ارتباط پیدا می کند.

تجربه عمیق به هنگام بوسیدن کودکان

بوسیدن به معنای تجربه عمیقی از مهر، محبت، عاطفه، خواستنی بودن و مورد لطف قرار گرفتن است که کودکان این تجربه و تمام این احساسات را از والدین خود مخصوصاً مادر تجربه و دریافت میکنند. همین موضوع باعث رشد عاطفی کودکان نیز می شود. حتی به نوعی زمانی که مادر اجازه بوسیده شدن کودکش توسط فردی را می دهد مجوز دادن به کودک برای اعتماد آن فرد محسوب می شود پس نگاه کنید که چقدر این موضوع می تواند مهم باشد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید؛ دلبستگی در کودکان و احساس امنیت بیشتر

توانایی تشخیص احساسات در کودکان

کودکان در تشخیص محبت های سطحی، پیش پا افتاده و غیرواقعی به شدت ماهر هستند، اما از آنجایی که مادر و پدر تنها منبع آنها در تغذیه، حمایت و عاطفه هستند و برای از دست ندادن این قدرت و منبع تلاش میکنند، هر لحظه ایی که غیر واقعی بودن احساس پدر و مادر را تشخیص بدهند، راهی به جز مدارا کردن و وصل بودن به آنها را ندارند.

عزت نفس در کودکان

بنابراین پدر و مادرها در عشق ورزی به فرزندانشان باید عمیق و هوشیار باشند. باید بدانند کودکانشان به هیچ وجه نمیتوانند احساسات غیر واقعی را به جای احساسات صمیمی و قلبی جای بدهند.

بوسیدن کودکان

از اینرو هر چقدر والدین با محبت تر، بزرگوارانه تر و صداقت بیشتری در ابراز عواطف خود داشته باشند، فرزندان نیز همانقدر مهربان تر و صادق تر خواهند بود. بوسیدن فرزندان و مخصوصاً کودکان صفر تا ۲ سال یکی از مهمترین عامل های به دست آوردن عزت نفس در کودکان است.

عشق کامل

کودکان باید بدانند که بدون هیچ دلیلی مورد عشق، لطف و محبت قرار میگیرند و خواستنی و قابل ستایش هستند، از این رو دانه عزت نفس در وجود کودکان کاشته میشود و رشد میکند.

بوسه برای بچه ها چه معنایی دارد؟

اغلب افراد برای نشان دادن عشق یا محبت نسبت به یکدیگر، بوسه می زنند. گاهی اوقات مردم به نشانه دوستی می بوسند، گاهی اوقات مراسمی است که برای احوالپرسی انجام می شود. در طول تاریخ، بوسه یک ژست آیینی، رسمی، نمادین یا اجتماعی بوده است که نشان دهنده فداکاری، احترام یا احوالپرسی است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید؛ تربیت جنسی کودکان و پاسخ به سولاتشان

بغل کردن

در آغوش گرفته شدن، مورد لطف بودن احساساتی هستند که والدین باید در هر لحظه بدون هیچ کم و کاستی به فرزند خود بدهند. همچنین بوسه، لبخند و بغل کردن احساس امنیت و شادی را افزایش می دهد و رشد عاطفی کامل را امکان پذیر می کند. دارای اثرات آرام بخش است که به استراحت و خواب کودک شما کمک می کند. رشد عاطفی را بهبود می بخشد و به آنها کمک میکند تا بیان احساسات خود را بیاموزند.

تجربه بی مهری از پدر و مادر

عزت نفس یکی از مهمترین عوامل رشد شخصیت است که پایه و اساس آن در خانه به وسیله والدین و مخصوصاً مادر شکل میگیرد. فردی را در نظر بگیرید که در یک خانواده سطح بالا است، شغل خوبی دارد، روابط خوبی دارد اما همیشه احساس خلأیی را از طرف پدر و مادر خود تجربه میکند.

برگشت به عقب

زمانی که به گذشته این فرد بر میگردیم در اکثر مواقع، دارای والدینی سخت گیر و کنترل گر بوده اند که برای بیان احساسات و همچنین در آغوش کشیدن فرزندانشان دچار چالش بوده اند و محبتشان را نه در کلام و نه در تجربه هایی از در آغوش کشیدن و بوسیدن به فرزندانشان نداده اند و صرفاً خوردن، خوابیدن و فراهم کردن نیازهای کودک را بهترین راه برای دوست داشتن فرزندانشان میدانستند.

نظریه علمی

تجربه و علم ثابت کرده است که کودکان مادران را عاملی برای تغذیه نمیدانند و دریافت احساس محبت و تعلق خاطر را مهمترین منبع دریافتی از مادران میدانند. در واقع اگر کودکان دو مادر داشته باشند، یکی تغذیه شان کند و دیگری در آغوش بگیردشان و ببوسدشان، قطعاً کودکان زیر دو سال نیز به مادری که منبع عاطفه و محبت است میچسبند. از این رو روانشناسان و همچنین دستاوردهای تجربی نشان از این دارند که کودکان از تولد تا دو سالگی حتماً و ضرورتاً باید در کنار مادران خود باشند و تمام وقت خود را با او بگذرانند و از این منبع عاطفی بهره ببرند.

مادران شاغل

مادرانی که مجبور به سر کار رفتن هستند و یا مادرانی که کودکان خود را پیش از دو سالگی به مهد کودک میفرستند و یا پرستارانی برای کودکان خود میگیرند، احساس عمیق تعلق خاطر، عزت نفس، محبت و عشق را از فرزندانشان دریغ میکنند و آنها را به سمت جهانی تلخ هدایت میکنند. از این رو دوست داشته شدن، بوسیدن و در آغوش گرفته شدن از طرف والدین و مخصوصاً مادرها میتواند انسان هایی کامل تر، صبور تر و مهربان تر در دنیا به وجود بیاورد.

بوسیدن کودک چه عوارضی دارد؟

یکی از جدی ترین خطرات ناشی از بوسیدن نوزادان، انتقال تاول های تب است که به آن تبخال نیز می گویند. HSV 1 باعث ایجاد تاول های تب در اطراف دهان نوزاد می شود و می تواند به سایر نقاط بدن، حتی مغز او سرایت کند. از دیگر موارد می توان به تب خال و بیماری های همچون آنفولانزا و کرونا اشاره کرد.

نظرات کاربران:
لیلا
پاسخ به این نظر
1398/5/2

لیلا هستم و 41 سالمه حدود یکساله دختر بچه ای به فرزندی قبول کردم دخترم به شدت مردها گرایش داره و نسبت به اندامهای جنسی خودش و دیگران کنجکاوه و مدام سوال میپرسه به تازگی بیان میکنه و گریه میکنه که دلم میخواد مثل کوچولوها شیر مامانمو بخورم و وقتی با مخالفتم روبرو میشه اینقدر گریه میکنه که خوابش میبره.لطفا راهنماییم کنید

0 2
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ