22006198 021

بوسیدن کودکان و عوارض آن چیست؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(26 رای)
بوسیدن کودکان و عوارض آن چیست؟

بوسیدن کودکان و یا در واقع همان فرزندان به وسیله پدر و مادر، یکی از مهمترین دستاوردهای عاطفی است که کودک میتواند در دوران رشد خود داشته باشد.

تجربه عمیق به هنگام بوسیدن کودکان

بوسیدن به معنای تجربه عمیقی از مهر، محبت، عاطفه، خواستنی بودن و مورد لطف قرار گرفتن است که کودکان این تجربه و تمام این احساسات را از والدین خود مخصوصاً مادر تجربه و دریافت میکنند.

توانایی تشخیص احساسات در کودکان

کودکان در تشخیص محبت های سطحی، پیش پا افتاده و غیرواقعی به شدت ماهر هستند، اما از آنجایی که مادر و پدر تنها منبع آنها در تغذیه، حمایت و عاطفه هستند و برای از دست ندادن این قدرت و منبع تلاش میکنند، هر لحظه ایی که غیر واقعی بودن احساس پدر و مادر را تشخیص بدهند، راهی به جز مدارا کردن و وصل بودن به آنها را ندارند.

عزت نفس در کودکان

بنابراین پدر و مادرها در عشق ورزی به فرزندانشان باید عمیق و هوشیار باشند. باید بدانند کودکانشان به هیچ وجه نمیتوانند احساسات غیر واقعی را به جای احساسات صمیمی و قلبی جای بدهند.

بوسیدن کودکان

از اینرو هر چقدر والدین با محبت تر، بزرگوارانه تر و صداقت بیشتری در ابراز عواطف خود داشته باشند، فرزندان نیز همانقدر مهربان تر و صادق تر خواهند بود. بوسیدن فرزندان و مخصوصاً کودکان صفر تا ۲ سال یکی از مهمترین عامل های به دست آوردن عزت نفس در کودکان است.

عشق کامل

کودکان باد بدانند که بدون هیچ دلیلی مورد عشق، لطف و محبت قرار میگیرند و خواستنی و قابل ستایش هستند، از این رو دانه عزت نفس در وجود کودکان کاشته میشود و رشد میکند.

بغل کردن

در آغوش گرفته شدن، مورد لطف بودن احساساتی هستند که والدین باید در هر لحظه بدون هیچ کم و کاستی به فرزند خود بدهند.

تجربه بی مهری از پدر و مادر

عزت نفس یکی از مهمترین عوامل رشد شخصیت است که پایه و اساس آن در خانه به وسیله والدین و مخصوصاً مادر شکل میگیرد. فردی را در نظر بگیرید که در یک خانواده سطح بالا است، شغل خوبی دارد، روابط خوبی دارد اما همیشه احساس خلأیی را از طرف پدر و مادر خود تجربه میکند.

برگشت به عقب

زمانی که به گذشته این فرد بر میگردیم در اکثر مواقع، دارای والدینی سخت گیر و کنترل گر بوده اند که برای بیان احساسات و همچنین در آغوش کشیدن فرزندانشان دچار چالش بوده اند و محبتشان را نه در کلام و نه در تجربه هایی از در آغوش کشیدن و بوسیدن به فرزندانشان نداده اند و صرفاً خوردن، خوابیدن و فراهم کردن نیازهای کودک را بهترین راه برای دوست داشتن فرزندانشان میدانستند.

نظریه علمی

تجربه و علم ثابت کرده است که کودکان مادران را عاملی برای تغذیه نمیدانند و دریافت احساس محبت و تعلق خاطر را مهمترین منبع دریافتی از مادران میدانند. در واقع اگر کودکان دو مادر داشته باشند، یکی تغذیه شان کند و دیگری در آغوش بگیردشان و ببوسدشان، قطعاً کودکان زیر دو سال نیز به مادری که منبع عاطفه و محبت است میچسبند.

از این رو روانشناسان و همچنین دستاوردهای تجربی نشان از این دارند که کودکان از تولد تا دو سالگی حتماً و ضرورتاً باید در کنار مادران خود باشند و تمام وقت خود را با او بگذرانند و از این منبع عاطفی بهره ببرند.

مادران شاغل

مادرانی که مجبور به سر کار رفتن هستند و یا مادرانی که کودکان خود را پیش از دو سالگی به مهد کودک میفرستند و یا پرستارانی برای کودکان خود میگیرند، احساس عمیق تعلق خاطر، عزت نفس، محبت و عشق را از فرزندانشان دریغ میکنند و آنها را به سمت جهانی تلخ هدایت میکنند. از این رو دوست داشته شدن، بوسیدن و در آغوش گرفته شدن از طرف والدین و مخصوصاً مادرها میتواند انسان هایی کامل تر، صبور تر و مهربان تر در دنیا به وجود بیاورد.

نظرات کاربران:
لیلا
پاسخ به این نظر
09:37 - 2 مرداد 98

لیلا هستم و 41 سالمه حدود یکساله دختر بچه ای به فرزندی قبول کردم دخترم به شدت مردها گرایش داره و نسبت به اندامهای جنسی خودش و دیگران کنجکاوه و مدام سوال میپرسه به تازگی بیان میکنه و گریه میکنه که دلم میخواد مثل کوچولوها شیر مامانمو بخورم و وقتی با مخالفتم روبرو میشه اینقدر گریه میکنه که خوابش میبره.لطفا راهنماییم کنید

0 2
افزودن نظر:
captcha